|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   greznica
12.8.2008 17:24:57   
tanjusi
Počasi zaključujemo z gradnjo.Prišli smo do trdega oreha.
Kaj priporočate.Ali ste greznico sami zidali ali ste kupili narejeno, kje , kakšna je bila cena, kaj priporočate, kakšne so vaše izkušnje.
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: greznica
12.8.2008 18:43:09   
Pikec
Nujno mora bit nepretočna.
Zihr je zihr, z atesti itd... je kupljena.

Še boljš je una instant čistilna naprava. Ki pa ni nekaj bistveno dražja od greznice.

Aja pa greznica v stilu dve cevi v zemljo je sicer najceneje, ampak lahk pa maš celo ****rijo.
Moj nasvet... individualna čistilna naprava. Investicija na dolgi rok, ki se povrne relativno hitro.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: greznica
12.8.2008 22:46:00   
pikalonca
Midva sva pred kratkim vkopala zidano. V bistvu pripeljejo betonirane plate in potem to zlimajo. Najina drži 17 kubikov in je troprekatna, a je zaprta in jo bova črpala. Naju je z izkopom vse skupaj stalo 2600 eur. Čistilna naprava je menda res zakon in jo imava za enkrat kasneje v mislih, a sedaj nama ni finančno zneslo.
Baje so plastične greznice najslabša odločitev.
Midva sva zaenkrat zadovoljna, čeprav sem ravno včeraj bentila kaj tako zaudarja v kopalnici in sem posumila, da mi tolče iz greznice in s tem se menda mnogi srečujejo user posted image .

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: greznica
21.8.2008 10:05:39   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi
trdega oreha.

Prvo preveri če si kje na vodovarstvenem območju.

Plastične ne priporočam. Greznica mora puščati user posted image .

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: greznica
26.8.2008 14:15:49   
Drnula
največ jih poznam da delajo z jaški, 3x po 2cevi skupaj, kar Pikec rr pravi, da ni ok.
jaz sicer nobenega ne poznam, da bi imel težave
midva sva se zaradi bistvene razlike v ceni, ker ne poznava težav in ker bomo v par letih itak imeli kanalizacijo, odločila točno za tako varianto.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: greznica
29.8.2008 22:49:11   
makica
Če ne boste imeli kmalu možnosti priključiti se na  kanalizacijo svetujem mini čistilno napravo. Stane cca 3000€. Mi smo jo vgradili in po 1 letu smo zelo zadovolni.

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: greznica
1.9.2008 22:26:59   
Andra
tudi midva sva se odločila za čistilno napravo, ker je bila minimalna razlika v ceni

(odgovor članu makica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: greznica
2.9.2008 7:13:37   
Drnula
tudi midva sva se odločila za čistilno napravo, ker je bila minimalna razlika v ceni


glede na kaj?
midva sva jo hotela in jo imava celo po projektu in še vedno sem mnenja da je stvar super, ne pa da bi bila cenovno primerljiva. Razen če imaš resnično neugodno situacijo za napeljat kanalizacijo in se tega ne misliš iti niti na dolgi rok

(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: greznica
2.9.2008 8:32:39   
mala maja
pretočna in taka ki prepušča vodo greznica ni več dovoljena!  Sicer še tolerirajo pri starih gradnjah ampak novogradnje ne smejo imeti več takih greznic ki so jih delali "naši starši".

Mora biti nepropustna.

Kot pa ti je svetovala že pikec se raje odloči za malo biološko čistilno napravo, je sicer malo dražja amapk imaš potlej mir in tudi an kanalizacijo se ti ni potrebno priključit, čeprav je zgrajena. če boste vgrajevali greznico se boste morali po zakonu priključit.


Biološke čistilne naprave in greznice pa najdeš jih pa tukaj:

http://www.sezam-race.si/

http://www.cistilne-naprave.si/

http://www.poloplus.net/index.php?id=432

http://www.regiapart.si/index.php

http://www.zagozen.si/home.asp?l=8

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: greznica
2.9.2008 10:30:28   
ella2006
Mi smo letos na vikendu naredili kar plastično od Rota 2000l (brez prekatov, bomo črpali)
Cena: 2500 EUR (z izkopom, vsemi pripadajočimi deli in delom) 

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: greznica
3.9.2008 6:51:17   
Skabi
Za novogradnej so obvezne čistilne naprave. Kakršnekoli greznice so prepovedane! V našem koncu hodijo preverjat, kaj imaš. Leta 2016 bomo morali vse obstoječe greznice zasuti ali spremeniti v čistilne naprave.  Kar je čisto prav. Ne mroem verjet, da se še vedno najde kdo, ki ej tako neodgovoren, da razmišlja o (ne)prepustni greznici.

Čistilna stane vsaj enkrat več kot greznica. Mi smo jo pravkar kupili in pride za 5-7 ljudi s popusti 4400 €.  Preden jo kupite, se pozanimjte, na kakšen način in kako dobro čisti. Predpisi se bodo še zaostrili in tiste čistilne, ki že zdaj komaj zadostijo kriterijem, bodo takrat preslabe.
Meni se zdi, da je tehnologija, ki jo ponuaj Ekokult, najboljša.user posted image

(odgovor članu ella2006)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: greznica
4.9.2008 22:26:40   
Pikec
čistilno napravo, je sicer malo dražja amapk imaš potlej mir in tudi an kanalizacijo se ti ni potrebno priključit, čeprav je zgrajena. če boste vgrajevali greznico se boste morali po zakonu priključit.


Če v odloku piše da se mora priključit na kanalizacijo se mora nanjo priključit pa če ma doma celo tapravo čistilno napravo.
Upošteva se pač odlok, ki predvideva način priključevanja na KJI. Če priključka še ni - se pač začasno lahko reši z MBČN ali greznico.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: greznica
5.9.2008 9:31:04   
Andra
IZVIRNO SPOROČILO: Drnula

glede na kaj?
midva sva jo hotela in jo imava celo po projektu in še vedno sem mnenja da je stvar super, ne pa da bi bila cenovno primerljiva. Razen če imaš resnično neugodno situacijo za napeljat kanalizacijo in se tega ne misliš iti niti na dolgi rok


ja v primerjavi s klasično greznico...
nam ni nihče rekel, da morava imeti čistilno, pa imamo tudi novogradnjo in tudi v projektu je bila predvidena klasična greznica.
Kanalizacija bo šla mimo naše parcele, tako, da ne bi bilo nobenih problemov glede priklopa.

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?