|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Teža dojenčkov?
9.3.2005 13:32:52   
Alina
Pozdravljene!

Prosim vas za nasvet.Jaz našega pikeca hranim po flaški, saj z dojenjem nismo bili uspešni.Dodajam mu svoje mleko -tako, da si ga izčrpam + Comformil, zaradi krčev.

Pediatrinja mi je rekla, da je preveč pridobil na teži.Domov sva prišla iz porodnišnice 30.01.2005 in je imel 2990g, danes na prvi posvetovalnici pa 4750g (ni debelušček, saj je zrasel iz 50 cm na 56 cm).

Zanima me koliko mleka mu naj dajem za en obrok? Sedaj je dobival po 140 ml (mogoče res malo veliko).

Ali dodajate kaj čajčka? Pediatrinja temu nasprotuje in pravi, da do 6 m nič. Jaz mu zaradi krčev dajem malo komarčka.

Lp, Alina

Neposredna povezava do sporočila: 1
   Teža dojenčkov?
9.3.2005 16:00:18   
Anonimen
Naš Nejc se je rodil 27.1.2005, iz porodnišnice smo šli 31.1.2005 s težo 3540 in velikostjo 50 cm. Čez mesec dni, 25.2.2005 je tehtal 4290g in bil velik 54,7 cm. Smo bili pohvaljeni, da je to super. Hranimo ga izključno s Comformilom, žal tudi nam dojenje ni ratalo in tudi nimam mleka.
Mi smo mu do enega meseca postopoma zviševali iz 60 ml do 90 ml, sedaj mu dajemo 100 ml in ima dovolj. Zdravnica nam je rekla, da mu do naslednje posvetovalnice lahko dajemo največ 110 ml, preko tega ne smemo. Takrat bo star 2 meseca.
Sicer pa jemo na 3 ure, ponoči na 4.
Vedno smo mu dajali čaj (domači: kamilice, janež, kumina) po nasvetu patronažne, ker so baje žejni po tej hrani. Vendar ga je v celem dnevu mogoče spil le 20 ml, ker ga ni ravno maral preveč. Sedaj pa sem mu začela dajati komarčka, ki pa ga spije nekje 100 ml na dan, tako da sedaj niti ne poje več celega obroka 100 ml, ampak mi celo včasih pusti 20 ml.

Na koliko ur pa se vidva hranita?

Bye,

Blacky

(odgovor članu Alina)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Teža dojenčkov?
9.3.2005 16:12:16   
dory
Nobenega pravila ni,koliko naj bi otrok pojedel..ker ni noben otrok delan po knjigi...je pa mala orientacija,da naj bi otrok pojedel 100ml + meseci starosti..se pravi pri dveh mesecih naj bi zadoscal obrok za 120ml..eni vec,drugi manj...

Zakaj ne caja? Se pri dojenih otrocih svetujejo caj, ceprav nujno potreben tukaj ni,pri nedojenih otrocih pa se caj sploh priporoca :)

Nas se je rodil z 2300g in 47cm,cez mesec dni na prvi posvetovalnici pa je imel 3600g in 54cm...jedli smo na tri ure, delno se je dojil,delno pil prilagojeno mleko...

(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Teža dojenčkov?
9.3.2005 16:30:33   
Petra5
Midva se samo dojiva. v Prvem mesecu smo se zredili za 1,5 kg (zrasel za 6 cm), v drugem prav tako 1,5 v tretjem 1 kg (od rojstva dobil že 15 cm).
Veš, tud mene so v posvetovalnici kregal, da se preveč dojiva.. po prvem mesecu. Pa čeprav sva se dojila po pravilih (na tri ure). Otroci nimajo pravil po katerih bi rasli. Moj mali ni debelušček, je pa velik dojenček.


(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Teža dojenčkov?
9.3.2005 19:54:04   
Alina
Hvala vam. Ste me malo potolažile glede teže. Res ni napisanega pravila. Mislim, da je samo pomembno, da so naši malčki zdravi.

Mi imamo 24.03.2005 kontrolo teže. Nato pa pri 3 mesecu starosti ceplenje.


(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Teža dojenčkov?
10.3.2005 14:33:59   
janjja
Če ni dojen mu moraš dati čaj ali pa vsaj prekuhano vodo, svetujem ti da v čaj daš kuminov sirup, ker praviš da ima krče, naši mali je pomagalo. Mislim da ni prehudo glede teže, saj zdaj ne bo več tako pridobival, skoraj povsod je tako da prvi mesec največ pridobi. okoli 6 mes, naj bi podvojil težo in če bo blizu tega je idealno. pa lep pozdrav:bravo:

(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?