|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaprtje balkona
14.9.2008 9:19:25   
mala zirafa
Zanima me če je že kdo od vas to prakticiral.In sicer imamo balkon dimenzij 2,5x3 m če se ne motim.Spodaj ga podpirata 2 stebra, plošča v fasadi.Sedaj pa bi ga radi zasteklili.Do polovoce bi bil zidek iz siporeksa, nato šipe in streha, ne steklena, iz kritin.Zanima me kako to poteka, ker streha mora imeti izolacijo in se zelo bojim da bi bilo hladno.Bojimo se tudi da je prevelika teža za to ploščo.
Kako se dela streho? Se jo potegne vzporedno z že obstoječo?kakšne so kaj toplotne izolacije ker prostora za podstrešje ni?
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zaprtje balkona
14.9.2008 9:20:21   
mala zirafa
Pa še kar je zelo pomembno, kakšne so kaj cene tega?Za okna nekako vem, za ostalo pa ne.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaprtje balkona
14.9.2008 11:10:45   
Anonimen
Če bo plošča zdržala, se je pametno obrnit na kakega statika. Drugače pa da bo teža manjša, lahko balkon v celoti zasteklite s 3-slojnimi okni (tudi streho), kot zimski vrt. Npr. http://www.aluboma.si/zimski_vrtovi_galerija.php

(odgovor članu mala zirafa)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zaprtje balkona
14.9.2008 21:13:01   
Lu
Midva sva ga letos nardila samo sva v bloku tako, da ti glede stebrov in nosilnosti ne bi znala svetovati. Naju je prišlo cca 3000 eur. Kako bo pozimi bomo pa še videli. Radiator je, izolacija je tudi narejena v spodnjem delu. Je pa res, da so velika okna. Upam, da ne bo prehladno.user posted image

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zaprtje balkona
14.9.2008 21:18:19   
Dashenka
Ali imate soglasje sosedov in gradnemo dovoljenje oz. ste priglasili dela?
Z zasteklevanjem balkona posegate v izgled stavbe, fasada pa je solastnina vseh etažnih lastnikov.


(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaprtje balkona
14.9.2008 21:26:58   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Ali imate soglasje sosedov in gradnemo dovoljenje oz. ste priglasili dela?


v katerih primerih je pa to potrebno ? tud za renovacije znotraj stanovanja?

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zaprtje balkona
14.9.2008 22:58:44   
Pikec
Vedno ko posegaš v NOSILNO KONSTRUKCIJO moraš imet statično preverbo, da bo blok zdržal vse luknje, ki jih v dobri veri kako lepo stanovanje bojo meli delajo lastniki stanovanj.
Za vse posege v skupne prostore oz. v prostore ki so v skupni lasti (fasada, sreha, stopnišče...) pa moraš imeti soglasje etažnih lastnikov.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zaprtje balkona
14.9.2008 23:01:55   
jajula
kaj pa za rušenje stene, ki ni nosilna?

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaprtje balkona
15.9.2008 6:44:58   
Dashenka
Ko sva z možem renovirala prejšnje stanovanje (ven vrgla dve nenosilni steni, menjala parket, okna, vodovodne instalacije), sva dela prigasila na občini, soglasja sosedov pa nisva iskala, ker to ni bilo potrebno.
K priglasitvi del, sva predložila mnenje statika.

Zapiranje balkonobv pa je bistveno bolj problematično.
Poleg priglasitve del (statik, etc), nujno potrebuješ soglasje etažnih lastnikov, mi v našem bloku zahtevamo tudi soglasje arhitetka - avtorja stavbe.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zaprtje balkona
15.9.2008 12:38:19   
lotoska
A smem samo vprašat, kaj imate na zastekljenih balkonih, oz. koliko s tem pridobite, glede na visoke stroške in možnost komplikacij s strani sosedov?


(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zaprtje balkona
28.9.2008 10:45:49   
mala zirafa
Hvala vsem za mnenja.Pridobimo 7,5m2 okvirno.Drugače imamo 45m2 in komaj kaj kam spravimo.Poskušamo izkoristit 100%, kar se da.Drugo pa, odkar mož ne kadi več, in upava da ne bo začel,balkona ne upor. več razen za sušenje perila, ker imam zašvasano držalo za štrike.Bi pa pod balkonom napeljali štrike, tako da to ni problem.pridobili bi nekje na treh kuh. elementih , kjer je zdaj miza.
Glede vrta ga imamo pred vhodom z mizo in gugalnico, tako za info.
Očitno bova morala zrihtat statika in se bojim da ne bo izvedljivo.user posted image
lp

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zaprtje balkona
28.9.2008 13:50:10   
LoCa
IZVIRNO SPOROČILO: lotoska

A smem samo vprašat, kaj imate na zastekljenih balkonih, oz. koliko s tem pridobite, glede na visoke stroške in možnost komplikacij s strani sosedov?




js imam ful malo stanovanje in sem imela gromozanski balkon - čisto brezvezen. in sem podaljšala stanovanje čez pol balkona. zato ga rabim. zdej imam 3 kvadrate večje stanovanje.

kar se pa sosedov tiče...enim je vseeno, drugi bi te pa že zaradi zalivanja rož na balkonu ubili. doživeto. na sosednjem bloku ima en na balkonu več kot 5 metersko anteno. pa je tam že vsaj 10 let, kar sem tu. in v končni fazi, mene tudi nikoli nobn n nč vprašu, pa imam nad oknom od spalnice namontiran zunanji del klime. pa okna, za katera bi mogli vsi imet rjave barve (ker so prvotna bla pač lesena rjava).....js mam bela. in še tričetrt drugega folka. ker to mi je pa res velik nesmisel.


< Sporočilo je popravil LoCa -- 28.9.2008 13:57:40 >

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zaprtje balkona
7.10.2008 8:54:57   
Pikec
in še tričetrt drugega folka. ker to mi je pa res velik nesmisel.


Zato pa zgledajo naši bloki k sračja gnezda... vsakega malo za vse....grous.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zaprtje balkona
7.10.2008 9:52:52   
kalbo
Zato pa zgledajo naši bloki k sračja gnezda... vsakega malo za vse....grous.


Tko nekak ja, samo je pa treba enkrat v takem bloku živet, pol pa vidiš, da drugače kot da si zamenjaš okna ne gre. In mene je recomo brigalo, kako zgleda itak že napol podrt blok od zunaj nam je bilo važno, da nas ni zeblo, ker je skozi stara okna pihalo kot za stavo. Nekateri imajo pa seveda še vedno taka okna. Da ne govorim o tem, kakšne težave sem imel z mojimi frčadami, ki se jih s ceste skoraj ne vidi, ker so kao kazile okolico, malo naprej po ulici ti pa zraste piksna od hiše, za katero je izdala GD ista oseba, ki je meni grenila življenje.

Arhitekti bi lahko vsaj enkrat gledali malo dlje od svojega nosu in bi se vzdržali takšnih izjav. Verjamem oziroma upam Pikc, da ti vsaj malo gledaš širše in realno na stvari.

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zaprtje balkona
7.10.2008 10:59:10   
LoCa
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Arhitekti bi lahko vsaj enkrat gledali malo dlje od svojega nosu in bi se vzdržali takšnih izjav.


se strinjam. arhitekt si neki zmisli in zdej mora bit to sveto?? o funcionalnosti recimo v novih blokih je bolj malo sluha. je pa tut lepše videt eklektičen blok, kjer vsak človek živi na svoj način (seveda pod predpostavko, da drugega ne moti - tle ne mislim na okus in frustracije ampak glede kakih funkcionalnih zadev) kot pa eno dolgočasno stavbo k že meni na industrijsko kocko polno pisarn.
za moje pojme nekaj, kjer ljudje živijo, in je potemtakem že po definiciji živo okolje, ne moreš imet avtorskih pravic (to sm brala enkrat v delo dom, da eni arhitekti si clo to zmišljujejo)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zaprtje balkona
7.10.2008 20:29:03   
Pikec
Arhitekti bi lahko vsaj enkrat gledali malo dlje od svojega nosu in bi se vzdržali takšnih izjav.



Veš obstajajo zadeve, ki se jim reče prostorski akti... in sem precej obremenjena z njimi. Sploh ko je potrebno ljudem dopovedat da lih vsega kar jim v glavo kane pač ne morejo narest. Žal ali k sreči. Tako kot se povsod moje pravice končajo ko se začnejo pravice drugega je tud tle.

Je pa hudo, ko je zarad okostenelosti, neažurnosti in vasezagledanosti težko karkoli narest, da se izboljša 'standard bivanja'.
In če komu, je meni to kristalno jasno. Kako hudo je ko ne moreš človeku pomagat ker je sistem kakršen je... pa moraš delat tako kot 'je treba'.  Žal ali k sreči.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zaprtje balkona
8.10.2008 20:14:43   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR

Arhitekti bi lahko vsaj enkrat gledali malo dlje od svojega nosu in bi se vzdržali takšnih izjav.



Veš obstajajo zadeve, ki se jim reče prostorski akti... in sem precej obremenjena z njimi. Sploh ko je potrebno ljudem dopovedat da lih vsega kar jim v glavo kane pač ne morejo narest. Žal ali k sreči. Tako kot se povsod moje pravice končajo ko se začnejo pravice drugega je tud tle.

Je pa hudo, ko je zarad okostenelosti, neažurnosti in vasezagledanosti težko karkoli narest, da se izboljša 'standard bivanja'.
In če komu, je meni to kristalno jasno. Kako hudo je ko ne moreš človeku pomagat ker je sistem kakršen je... pa moraš delat tako kot 'je treba'.  Žal ali k sreči.


žal je problem v nas samih, dokler ne bomo sami pošlihtali podstrehe in bo vsak delal nekaj po svoje bomo imeli okoli sebe cel kup kurnikov. Pa tudi dokler ne bo neke inđpekcije ki bo vse skupaj malo strožje nadzarovala. Pa naj bo to za barve oken, fasad, zaprtje balkonov.....In žal čeprav se še toliko trudimo pobegnit iz balkana, bomo za vedno ostali balkanci(pa brez zamere ni mišljeno kot žalitev)
Meni se menjava oken na bloku zdi še najbmanji probelm.Edino kar je, da sami ne znamo gledati z očmi in damo na blok kateri ima cel  rjava okna potlej bela plastična. Pa user posted image  a je tolk težko dati rjava gor, sej cena niti ni tolk različna. Pa barve fasaduser posted image user posted image  da ne rečem..... grozauser posted image  

Me pa prav zanima pikec, kaj se torej naredi, ko nekdo ki obnavlja hišo in naredi vse nekaj po svoje, se ne drži pup-ov pa mu noben nič noče.Meni se zdi totalna beda da ti sredi vasi obnovijo staro hišo in med vse hiše, ki imajo lepo umirjene pastelen barve vržejo gor živo rdečo fasado.user posted image user posted image
Sem šla sama na občino vprašat kakšno barvo priporočajo glede na okolico, pa glede na to da se prenavlja stara hiša, pa mi je rekel kakršno hočetauser posted image  in se mi smejal. Potlej se pa vprašaš zakaj sploh imamo pupe.user posted image  Seveda zato da se jih ne upoštevauser posted image user posted image , sploh pri obnovah

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?