|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nasvet za partnerja pri porodu
24.10.2008 13:58:00   
marjanP
Vsem skupaj lep pozdrav.
Končno prihaja čas,ko bo prišel na svet moj prvi otročiček.
Ker sem se odločil,da bom sodeloval pri porodu,bi prosil,
za kak praktičen nasvet o samem sodelovanju partnerja
pri tej veliki izkušnji ki jo bom doživel. Veliko sm bral o tej temi vendar mislim,da mi kak nasvet očkov ki so to že doživeli ne bo škodil.
user posted image

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 27.10.2008 20:46:24 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nasvet ta partnerja pri porodu
24.10.2008 17:42:28   
*Uršula*
nisem očka pač pa mamica in ti lahko svetujem le to, da bodi tam z njo, drži jo za roko, pomagaj če bo kaj potrebovala in jo spodbujaj. to je ogromno takrat ko si na porodni:)
vso srečo!!!

(odgovor članu marjanP)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nasvet ta partnerja pri porodu
24.10.2008 17:57:55   
bskrle
Pa presliši, če bo kaj sitna ...

(odgovor članu *Uršula*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nasvet ta partnerja pri porodu
24.10.2008 20:21:50   
tjašun
Bodi zraven, moj je bil obakrat in še vedno trdim, da bi brez njega trajal moj porod bistveno dlje. Bil je tam, se pogovarjal, hecal, me držal za roko, predihaval z mano, me na koncu dvignil in z mano vred potiskal najini punci na svet. Bodi tam!user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nasvet ta partnerja pri porodu
24.10.2008 23:56:09   
tweed
Pozdravljen in najprej čestitam user posted image user posted image user posted image .

Čestitke tudi za to odločitev, saj te partnerka potrebuje takrat bolj, kot kdajkoli. Moja žena je imela sicer obakrat carski rez, zato sem bil prisoten samo v pripravljalni sobi, vendar sem poskrbel za deklici, ko so ju pripeljali ven. Dobrodošla je tudi pomoč pri izpolnjevanju vseh tistih papirjev, ki pridejo na vrsto pred porodom, saj znajo biti mamice "malo" odsotne (ko bi le vedel, kaj ji je takrat rojilo po glavi user posted image ). Najpomembnejše pa je, da si tam. Da rečeš ljubim te. Da sliši tvoj glas, ki ji daje moč, da je močna in da je zmogla vse, torej zmore tudi ta finalni del, ki je nato poplačan s prelepim otročkom v vajinem naročju in občutkom, ki se ga ne da opisati. Verjamem, da če bi imel 100 otrok, bi imel 100 različnih izkušenj.
Bodi tam, ne razburjaj se in upoštevaj njene želje, pa če se ti zdijo še tako bizarne...
LP

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu marjanP)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nasvet ta partnerja pri porodu
25.10.2008 20:05:03   
marjanP
Hvala za čestitke in spodbudo. Verjamem,da je pametno da tudi mi očetje
sodelujemo pri tem velikem dogodku in da lahko vsaj malo olajšamo
trud in bolečine mamic,če ne drugače vsaj psihično.
Se že nekaj časa pripravljam in že komaj čakam,da zagledam in primem
naše malo bitjece.user posted image user posted image

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nasvet ta partnerja pri porodu
27.10.2008 18:26:40   
andrej77
upam da nisem "prepozen"

povsem na kratko.. predvsem bodi sproščen, kolikor se le da! ker napeta bo dovolj tvoja draga...

(odgovor članu marjanP)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nasvet ta partnerja pri porodu
29.10.2008 16:28:10   
kamilija
hm..predvsem bodi pozoren, če je babica v redu in ji je res v pomoč.
Sama sem namreč imela babico, ki bi bila primerna kvečem za na kakšno kmetijo kot pa v porodno sobo. Odkrito povedano
sem še zdaj malo jezna, ker jo moj fant ni nap...il ali ji povedal kar ji gre.
Kje pa bo rodila tvoja draga?

(odgovor članu andrej77)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nasvet ta partnerja pri porodu
29.10.2008 20:20:32   
marjanP
Rodila bo v izoli. Malo sem bral okoli in so zelo različna mnenja o porodnišnici,
eni pravijo da je dobro eni pa da je slabo,bomo videli. Upam,da ne bo potrebna moja intervencijauser posted image

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nasvet ta partnerja pri porodu
30.10.2008 10:43:29   
kamilija
Okuser posted image . Jest sem v Kranjuuser posted image .
Mislim, da take babice v Izoli sigurno niuser posted image .
Meni je drugač bil moj v veliko tolažbo, ker je bil zraven in sem se vsaj nekomu smililauser posted image ..to res veliko pomeni, pa če se še tko smešno sliši.
Osebje v porodni itak dela vse rutinsko in nekateri so res brez sočutja. Vseeno se počutiš bolj varno, če je nekdo s tabo, tudi lepše delajo s porodnico, če je partner zraven. Vso srečo!

(odgovor članu marjanP)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Otroci brez varstva
kili kili

Ali bi vozil-a otroka v varstvo v Kamnik ,če bi ga v prihodnosti kdaj odprli?

Ja (19%)

Ni pomembno kje je samo, da dobim varstvo (2%)

Mogoče (7%)

Nevem (14%)

Ne (43%)

Nikoli (16%)


Število vseh glasov: 58

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!