|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nalepka za invalida-parking
15.11.2008 8:55:50   
gosenica80
zanima me kakšni so pogoji za  pridobitve nalepke da lahko parkiraš na parkirnem mestu namenjen za invalide.
namreč imam otroka, ki ima dodatek za nego.pa hodimo po bolnicah, zdravstvenih domovih in je kar problem s parkiranjem.. a je možno sploh dobiti nalepko..
otrok je star 11 mesecev korigirano 8 mesecev( je nedonošenček)

hvala za vsako informacijo
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nalepka za invalida-parking
15.11.2008 11:42:00   
ely*
Jaz sem zadnjič na upravni enoti spraševala, moj otrok ima avtizem, pa je rekla, da lahko dobim, če je invalid oz. gibalno oviran. Ni nič od tega pa ne morem. Kolegica je šla pa lansko leto na upravno enoto, dala kopijo odločbe o dodatku za nego in jo dobila. Je pa njen sin ravno tako avtist, ki ni gibalno oviran.user posted image

(odgovor članu gosenica80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nalepka za invalida-parking
15.11.2008 13:20:05   
mansus
Odločba o dodatku za nego je dovolj za pridobitev nalepke !
Vsaj bila je v mojem primeru !

(odgovor članu gosenica80)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nalepka za invalida-parking
15.11.2008 13:31:54   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: ely*

Jaz sem zadnjič na upravni enoti spraševala, moj otrok ima avtizem, pa je rekla, da lahko dobim, če je invalid oz. gibalno oviran. Ni nič od tega pa ne morem. Kolegica je šla pa lansko leto na upravno enoto, dala kopijo odločbe o dodatku za nego in jo dobila. Je pa njen sin ravno tako avtist, ki ni gibalno oviran.user posted image


to so te pa mal nategnili... vem da imajo hudi astmatiki na primer pravico do invalidske nalepke pa niso nič gibalno ovirani? pa slepi in gluhi tudi. mislm da je to še po starih zakonih (to o gibalni oviranosti). najboljše bo, da se obrneš na katerega od društev invalidov, tam ti bojo verjetno najbolje svetovali.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ely*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nalepka za invalida-parking
15.11.2008 17:58:29   
gosenica80
IZVIRNO SPOROČILO: mansus

Odločba o dodatku za nego je dovolj za pridobitev nalepke !
Vsaj bila je v mojem primeru !


kakšno pa imate diagnozo? moj fantek ima dodatek za nego ker je  kar močno izračen  mišični tonus. a mislite da bomo dobili nalepko..in kam morem it vse to zrihtat

vnaprej hvala

(odgovor članu mansus)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nalepka za invalida-parking
15.11.2008 18:45:08   
katjes
Nalepko pridobiš na svoji upravni enoti. S seboj imej že zgoraj navedeno odločbo, pa tam boš izpolnila en obrazec - otrokove podatke (EMŠO, naslov..), pa plačala boš cca 2,3 EUR upravne takse.
Aja, pa po novem rabiš še 2 otrokove fotografije. Ta nove parkirne karte imajo na notranji strani prilepljeno sliko.

_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu gosenica80)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nalepka za invalida-parking
15.11.2008 20:39:47   
mansus
Tako je !!!

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nalepka za invalida-parking
15.11.2008 20:49:32   
Anonimen
Tako kot so že napisale potrebuješ odločbo o dodatku za nego, dve sliki in tista dva in še nekaj evra.

(odgovor članu gosenica80)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nalepka za invalida-parking
15.11.2008 20:51:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ely*

Jaz sem zadnjič na upravni enoti spraševala, moj otrok ima avtizem, pa je rekla, da lahko dobim, če je invalid oz. gibalno oviran. Ni nič od tega pa ne morem. Kolegica je šla pa lansko leto na upravno enoto, dala kopijo odločbe o dodatku za nego in jo dobila. Je pa njen sin ravno tako avtist, ki ni gibalno oviran.user posted image


Pa saj ne rabiš tam razlagati, kaj je s tvojim otrokom. Važna je odločba o dodatku za nego, tako, da pojdi še enkrat tja, in ji predloži odločbo, sliki in ti mora znak izdati.

(odgovor članu ely*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nalepka za invalida-parking
17.11.2008 7:00:23   
emaa
Meni je niso hoteli izdati, pa je imel sin takrat še venski kateter za prehrano s svojo pumpo, je bil gibalno oviran, pa so hotli ne vem še kakšne izvide, kot da imam čas letat. Kasneje je nismo rabili, ker je bil potem brez katetra ampak vseeno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nalepka za invalida-parking
20.11.2008 13:28:13   
latris
Meni so pa na upravni enoti dali en obrazec, s katerim sem morala do izbranega pediatra, on pa ga je izpolnil in potrdil da je otrok gibalno ovirana oseba. Ne spomnim se čisto natančno, ampak mislim da pa sem oddala le ta obrazec, odločbe pa
niso rabili. Zgleda da se ravna vsaka upravna enota malo po svoje. Moj otrok ima CP in je star 2 leti pa še ne hodi. Kako naj pediater oceni da je otrok hudo gibalno ovirana oseba? Kaj pa če bo čez par mesecev shodil? Nalepka mu itak ostane. Mene je kar malo skrbelo, če mi bo pediater hotel potrdit, ampak ni bilo težav.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nalepka za invalida-parking
12.12.2008 21:22:14   
anajmad
Kaj je dovolj samo odločba o dodatku za nego otroka ali odločba dodatka za nego otroka s posebnimi potrebami?Ker jst imam odločbo samo dodatka za nego otroka?

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nalepka za invalida-parking
21.12.2008 22:17:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anajmad

Kaj je dovolj samo odločba o dodatku za nego otroka ali odločba dodatka za nego otroka s posebnimi potrebami?Ker jst imam odločbo samo dodatka za nego otroka?


Saj obstaja samo odločba o dodatku za nego.

(odgovor članu anajmad)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nalepka za invalida-parking
24.12.2008 20:08:32   
anajmad
Obstaja dodatek za nego otroka in dodatek za nego otroka s posebnimi potrebami. Mal si poglej.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nalepka za invalida-parking
24.12.2008 22:41:54   
Anonimen
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/dodatekNegaOtroka.asp

Dodatek za nego otroka je dodatek, ki ga dobi starš, ki neguje otroka s posebnimi potrebami. In to je vse. Ni dveh ločenih dodatkov. Razen nižji ali višji dodatek.
Ja in uveljavljaš lahko z odločbo o dodatku za nego, res pa je, da so malo poostrili nadzor nad izdajajnjem invalidskih znakov, kar se mi zdi čisto pravilno.

< Sporočilo je popravil kokakola -- 24.12.2008 22:42:12 >

(odgovor članu anajmad)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nalepka za invalida-parking
30.12.2008 19:07:16   
gosenica80
IZVIRNO SPOROČILO: anajmad

Obstaja dodatek za nego otroka in dodatek za nego otroka s posebnimi potrebami. Mal si poglej.

dodatek za nego je samo eden, tako kot je preedhodnica napisala..dodelijo ti pa višjega ali nižjega..

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nalepka za invalida-parking
1.2.2009 11:46:31   
Miška2006
Za tiste, ki imate STARE parkirne karte za invalide:

MORATE jih do konca aprila zamenjati za nove parkirne karte za invalida s fotografijo otroka oz. invalida.

Pravilnik o parkirni karti in vloga za izdajo nove parkirne karte so na tem linku:

[www.uradni-list.si]

Lep pozdrav.

(odgovor članu gosenica80)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?