|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Sok pri 16 mesecih
2.1.2009 17:07:45   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ne vem v čem je finta da jim ponujate te pijače, če bodo žejni bodo že pili vodo- ta je za žejo- bolje da ne pije nič kot to kar navajate!


Ni nujno. Naša je trmasta in ji raje dam ful razredčen sok z vodo kot pa da mi v celem dnevu ne spije deci vode.
Sicer pa je to stvar posameznika oz. staršev. Sam bolj ko starši komplicirajo, bolj tud otroci komplicirajo...


pitje vode nima s trmo kaj opraviti ampak je kot sem že zapisala moč navade. Če otroku od vsega začetka ponujaš vodo pije vodo, če mu že od rojstva ponujaš čajčke in podobne zvarke pije to drugo.


In kompliciranje staršev so ravno sokci ala frutek, alete, pa čajčki hipp takšni in drugačni ter meritve koliko tekočine spije otrok. Če otrok normalno odvaja, je dobrovoljen, nima nobene kronične ali prirojene bolezni je popolnoma nepotrebno odmerjanje koliko ml popije. Pije toliko kolikor je žejen, sokove pa pije zaradi okuse in ne žeje.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Sok pri 16 mesecih
3.1.2009 1:54:53   
tweed
Še zdaleč ni res, kar praviš.
Če pogledam našo tamalo, ki se še vedno doji. Vodo in čaj ji ponujava od samega začetka. Nikoli ni marala piti. Ni spila niti 10 ml tekočine. Se je pa zato več dojila. Ko sem ji prvič zmešal sok (jabolčni), ga je spila 40 ml. Zdaj spije že okrog pol litra tekočine (sok+voda pol-pol) na dan. Vode in čaja pa še vedno ne mara...
Tudi pri hrani je tako. Oboževala je kruh (tudi tavelika), dokler ni poskusila še kaj drugega, kar se je zraven kruha. Zdaj pa bi rada kruh na vsak način izpljunila...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Sok pri 16 mesecih
3.1.2009 11:50:21   
saskija
tweed zakaj že si zmešal tamali sok in vodouser posted image  če ni hotela pit vode je pač dobila dovolj tekočine z dojenjem. 


Obračaš gor ali  dol,  ko je človek žejen pije vodo, vse ostale tekočine pijemo, ker so nam dobrega okusa oziroma so nas na to navadili naši starši lali pa smo se jih privadili mi sami.






_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Sok pri 16 mesecih
3.1.2009 14:03:00   
lorch

IZVIRNO SPOROČILO: saskija

tweed zakaj že si zmešal tamali sok in vodouser posted image  če ni hotela pit vode je pač dobila dovolj tekočine z dojenjem. 


Obračaš gor ali  dol,  ko je človek žejen pije vodo, vse ostale tekočine pijemo, ker so nam dobrega okusa oziroma so nas na to navadili naši starši lali pa smo se jih privadili mi sami.








se podpišem


_____________________________

2.12.2007 smo postali družina.
15.1.2011 se je družina povečala.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Sok pri 16 mesecih
3.1.2009 22:51:02   
tweed
Si že enkrat napisala, da je potem bolje, da ne pije nič. Velikokrat se zgodi ravno to, da otrok nič več ne pije. Ne soka ne čaja, še manj pa vodo.

Zmešal sem ji pa zato, ker je bila na dobri poti, da ne bo pila nič, ko je pogostost dojenja jenjala. Če tega ne bi naredil, potem zdaj ne bi pila oziroma zelo zelo malo, kar pa mi je nesprejemljivo...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Sok pri 16 mesecih
3.1.2009 23:22:16   
saskija
Tweed sama imam tri otročke od tega prvorojenka pije zelo malo , drugi otroček je vedno pil ogromno, tretji je nekje vmes nagiba se k prvi- zame je vse sprejemljivo dokler so dobre volje, imajo dobro prebavo in napredujejouser posted image .

Edino nesprejemljivo se mi zdi, da potrebe svojih otrok odmerjamo po lastnih potrebahuser posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Sok pri 16 mesecih
4.1.2009 0:43:06   
tweed
user posted image  lastnih potrebah? Jaz osebno sem vedno pil bolj malo, sem pa opazil pri starejši, da je veliko boljše volje in ima več energije, ko pije dovolj. Če je pila premalo, je bila zelo razdražljiva...

In za 6-12 mesečnega otroka mora starš sam ugotovit, koliko je dovolj tekočine, da otrok ostane zdrav in dobre volje.
Torej pri tebi ne jedo ne čokolad ne bonbonov ne čipsa, zato ker morajo jesti samo kruh in mleko?

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Sok pri 16 mesecih
4.1.2009 8:13:02   
Pupsika
Ta tema je bila že tolkrat prežvečena da jojuser posted image ...
Pa naj vsak dela po svoje no...Eni pijejo vodo, drugi sok in čaj...In kaj zdaj? So še hujše stvari na svetu, kot ta, da otroku ponujaš sok mešan z vodo.

< Sporočilo je popravil Pupsika -- 4.1.2009 8:21:42 >


_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Sok pri 16 mesecih
4.1.2009 8:42:22   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

Ta tema je bila že tolkrat prežvečena da jojuser posted image ...
Pa naj vsak dela po svoje no...Eni pijejo vodo, drugi sok in čaj...In kaj zdaj? So še hujše stvari na svetu, kot ta, da otroku ponujaš sok mešan z vodo.


V bistvu se niti nisem želela več mešat v to temo, ker me res boli patika, kaj počnejo drugi in kaj pijejo. Ampak zaničevalen do tistih, ki pač otroku ponujajo vodo in nesladkan čaj, pa malo omejitve pri sladkarijah ala smoki, čips itd itd, pa tudi ni potrebno bit.
In jaz Saskijo čisto lepo razumem -> zakaj bi otroku delal in ga privajal na 'sladko' že v otroštvu, če to ni potrebno. Če je čisto ok in bolj zdravo, da pije vodo s kapljico limone, ki zna bit ravno tako okusna ali pa nesladkan čaj. Zakaj otroka forsirat in mu dat sok. Sploh se mi zdi zgrešeno, da se ga s sokom fila v prvih 6mesecih, ko se otrok doji in dodatna tekočina ni potrebna.
Se mi pa ne zdi nič takšnega, če dobi kot 'na željo' sok, vročo čokolado ali pa cockto. Ampak to je 'posladek'.user posted image
In brez skrbi pri nas ne filamo samo otroka s temi stvarmi, tudi z možem pijeva nesladkano kavo, čaj in vodo, že ogromno let, pa sva še vedno živa.

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Sok pri 16 mesecih
4.1.2009 9:15:22   
Ejpril
Do enega leta samo vodo. Zjutraj na tešče dobi deci pomorančnega soka, čez dan voda, kakšen sok po kosilu kinder ladica. Bolan je kot vsi drugi otroci. Star 23 mes. težak 15 kil nosi 98 št.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Sok pri 16 mesecih
4.1.2009 9:23:31   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

[
In Rija kkašna prednost je v tem da 16 mesečnik pije kokakolo. user posted image  Potem je res bolje da mu mamica še pasira hrano



nobeno.

ampak tale koka kola ni bila mišljena na 16 mesecev....najini s tweedom so kar nekolio starejšiuser posted image  (o madonca, nimam dece s tweedomuser posted image user posted image user posted image )

pri 16 mu tudi jaz nisem dala kK.....je pa pil radensko, jo je želel in mu je pasala.....par požirkov občasno pri meni.....pa nisem komplicirala.....ker mu je PASALO.....je pa kap zadevala mojo taščo, ki je rekla, da ga bo bolelo grlouser posted image .....pa ga res v treh letih HB še ni nikoli....njeno tadrugo vnukinjo staro 6 let pa vsak drugi teden....pa jo zelo pridno filajo non-stop z nekimi zeliščnimi zvarki in čaji....

hočem samo povedat, da je to le lari fari.....da je vse dobro, če je v mejah normale in da mora otrok poskušat različne stvari v življenju.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Sok pri 16 mesecih
4.1.2009 9:29:21   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

Ta tema je bila že tolkrat prežvečena da jojuser posted image ...
Pa naj vsak dela po svoje no...Eni pijejo vodo, drugi sok in čaj...In kaj zdaj? So še hujše stvari na svetu, kot ta, da otroku ponujaš sok mešan z vodo.


V bistvu se niti nisem želela več mešat v to temo, ker me res boli patika, kaj počnejo drugi in kaj pijejo. Ampak zaničevalen do tistih, ki pač otroku ponujajo vodo in nesladkan čaj, pa malo omejitve pri sladkarijah ala smoki, čips itd itd, pa tudi ni potrebno bit.
In jaz Saskijo čisto lepo razumem -> zakaj bi otroku delal in ga privajal na 'sladko' že v otroštvu, če to ni potrebno. Če je čisto ok in bolj zdravo, da pije vodo s kapljico limone, ki zna bit ravno tako okusna ali pa nesladkan čaj. Zakaj otroka forsirat in mu dat sok. Sploh se mi zdi zgrešeno, da se ga s sokom fila v prvih 6mesecih, ko se otrok doji in dodatna tekočina ni potrebna.
Se mi pa ne zdi nič takšnega, če dobi kot 'na željo' sok, vročo čokolado ali pa cockto. Ampak to je 'posladek'.user posted image
In brez skrbi pri nas ne filamo samo otroka s temi stvarmi, tudi z možem pijeva nesladkano kavo, čaj in vodo, že ogromno let, pa sva še vedno živa.


Ne vem zakaj si mene citirala....user posted image
Pa mi prosim pokaži kje sem bila zaničevalnauser posted image user posted image .

Nihče ni govoril o forsiranju sokauser posted image ...če noče pit vode ji dam raje sok z vodo kot pa da noče pit in to je vse kar sem jst hotla povedat in verjetno tudi ostali.

Tudi jst razumem vse ampak potem seveda pričakujem, da tudi drugi razumejo mene. In če si moj post vzela zaničevalno potem si res preveč jemlješ k srcu .

< Sporočilo je popravil Pupsika -- 4.1.2009 9:36:58 >


_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Sok pri 16 mesecih
4.1.2009 9:51:45   
saskija
Pupsikauser posted image user posted image  

Lepo nedeljo vsem skupaj - pri nedeljskem kosilcu pa bomo še kaj drugega popili  kot vodouser posted image

< Sporočilo je popravil saskija -- 4.1.2009 9:52:35 >


_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Sok pri 16 mesecih
4.1.2009 9:52:58   
rija
mi se bomo danes nalivali s šampanjcemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Sok pri 16 mesecih
4.1.2009 9:55:45   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: rija

mi se bomo danes nalivali s šampanjcemuser posted image user posted image user posted image


edino pravilno, kaj bi ga šparali do naslednjih praznikov se pokvari, samo ne napijte se prevečuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Sok pri 16 mesecih
4.1.2009 9:59:09   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

, samo ne napijte se prevečuser posted image user posted image user posted image


težka bo....je strela mcqueen šampanjecuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Sok pri 16 mesecih
4.1.2009 10:05:02   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

Pupsikauser posted image user posted image  

Lepo nedeljo vsem skupaj - pri nedeljskem kosilcu pa bomo še kaj drugega popili  kot vodouser posted image


saskija sej midve se štekavauser posted image user posted image ., mal se pa more kresat aneuser posted image .

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Sok pri 16 mesecih
5.1.2009 11:37:48   
koala
Saskija, z tem da bo žejhen otrok pil tudi vodo se ne strinjam., vsaj če mojega pogledam. Do 6 meseca je bil dojen, pa se je x krat zgodilo da je jokal ko sem ga pristavila, se tiščal stran, sem mu ponudila vodo, ni šanse da bi spil, prej je od sile bruhal. Pa sem vsskupaj opustila, v prepričanju da pač ni žejen, dokler naju dehidracija ni skoraj spravila v bolnišnico, ko sem mu ponudila nesladkan čaj pa ga je na dušek spil 250ml, pa je bil star3 mesece. Tako da vsak žejen otrok ne pije vode, tudi meni za žejo bolj odgovarja čaj.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Sok pri 16 mesecih
8.1.2009 10:05:24   
rose
Jaz osebno pijem samo vodo, ker sokov ne maram. tudi punci sem navajala na vodo. samo od kar je ta večja (3 leta) slišala za sok, se pri nas pije jabolčni sok. tudi ta mlajša (18m) ga pije že kar par mesecev. je pa res, da jima ga zelo zelo razredčim.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Sok pri 16 mesecih
8.1.2009 11:50:25   
lilka
Jaz pijem samo vodo in zelo doglo mi je uspevalo da je Tinka pila samo vodo, zdej mi pa ne ratuje več, hoče sok, ponavadi ji stisnemo pomarančo in malo vodo zraven, če je kaj sladkega potem poplakne z vodo, drugače hoče pa sok, pa kaj naj.....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Sok pri 16 mesecih
8.1.2009 13:57:41   
mateyka
pitje vode nima s trmo kaj opraviti ampak je kot sem že zapisala moč navade. Če otroku od vsega začetka ponujaš vodo pije vodo, če mu že od rojstva ponujaš čajčke in podobne zvarke pije to drugo.


bla bla bla in je svizec zavil - sok user posted image
naša je začela s čajem v granulah, ker ni hotela nič razen mleka na začetku. malinov čaj je bil edino kar je bila pripravljena kompromisirat. poleti pa smo brez problema prešaltali na vodo, ko je bilo vroče (zgleda da je sladko ni odžejalo. za 3 mesece sploh ni povohala čaja. zdaj ga pije samo zjutraj, čez dan pa potem vodo.
sokove smo ji pa daljali redno od 7 meseca za probat vse živo (100% pomaranča, jabolko in tudi goste, razrečene in same, jagoda, breskev, marelica, borovnica; celo stisnila sem sok iz mandarine, pomaranče..) in še sedaj (18 mesecev) niti pod razno ne bo spila več kot nekaj požirkov. pač ni zainteresirana (še? user posted image ).

tako da tale zgornja trditev pogrne na celi črti. naša potem sploh ne bi vode pila, pa je njena glavna pijača.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?