|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj uvajati gosto hrano
31.1.2009 13:21:13   
minca_n
pozdravljene

zanima me kdaj ste začele z uvajanjem goste hrane? (kašice)
moji dve sta stari 5 mesecev, rodili pa sta se 20.avgusta v 31.tednu. pa se mi že zdi, da bi jima že skoraj lahko dala kakšno kašico.

hvala za odg.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj uvajati gosto hrano
31.1.2009 13:31:47   
Petr_a
Zakaj se ti zdi,da bi že?

Dejstva in priporočila o uvajanju goste hrane:

po priporočilih svetovne zdravstvene organizacije WHO, številnih svetovnih pediatričnih akademij, Unicefa, CINDI in LLLI začnemo pri dojenih z uvajanjem goste hrane po DOPOLNJENEM ŠESTEM MESECU. Še boljši odgovor pa je ta, da začnemo z uvajanjem goste hrane, ko otrok pokaže znake zrelosti. Večina otrok doseže te znake (kakšen lahko tudi manjka) po dopolnjenem 6. mesecu. Znaki so naslednji:
-otrok bo samostojno in dobro sedel
- imel razvito koordinacijo roke-usta
- izgubljal izrazit refleks izplazenja jezička, ki je potreben za sesanje
- otrokova prebavila so že dovolj zrela za sprejem druge hrane (nezrelost vidimo tako, da otrok izloča cele koščke neprebavljene hrane)
- je sposoben hrano prežvečiti in pogoltniti
- dobiva ali že ima zobe in ima veliko željo po žvečenju
- kaže izrazito zanimanje za hrano na krožnikih družinskih članov in grabi hrano z njih
- po dopolnjenem 6. mesecu nenadno povečanje števila podojev (ki nimajo vzroka v bolezni, zobenju, poskokih v rasti ali zaradi spremembe običajnega načina življenja v družini) ki traja več dni

(odgovor članu minca_n)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj uvajati gosto hrano
31.1.2009 13:35:02   
minca_n
ja ker jima mleko ni več dovolj. pojeta mi po 5 krat na dan po 240 ml, pa bi še kar jedli. zato mam občutek, da jima samo mleko ni dovolj. zraven tega pa še pijeta dosti čaja oz. vode.
tak da nevem.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj uvajati gosto hrano
31.1.2009 13:41:34   
ajataja
kar poskusi ,jaz sem začela pri 4 mescih,sicer donošenček ,ampak sem še iz stare šole ko sem pred 8 leti prvič rodila je bilo dodajanje pri 4 mesecih in sem se pri vseh treh user posted image držala tega in ni bilo nič narobe.

(odgovor članu minca_n)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj uvajati gosto hrano
31.1.2009 13:52:01   
Petr_a
http://med.over.net/forum5/list.php?94

Tukaj ti vse piše ,prebrti,vprašaj ali pa pokliči.številke so brezplačne

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj uvajati gosto hrano
31.1.2009 13:58:59   
vodica
tudi mi smo začeli pri 4 mesecih in zdaj pri 9 m .že vse jemo pa zobkov še nič nimamo-ne miksamo,sam žveči.poskusi s kakšno žličko pa boš videla če so pripravljeni.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj uvajati gosto hrano
31.1.2009 23:04:37   
Maya80
Jaz sem tudi začela pri petih mesecih in je vse ok.Jaz bi jima na tvojem mestu poskusla dat.

(odgovor članu vodica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj uvajati gosto hrano
2.2.2009 15:06:22   
mogant
V bistvu se jaz še vedno sprašujem in čudim zakaj se veliki večini mamic tako mudi z uvajanjem goste hrane???
Sploh ne vidim nobene prednosti v tem, kvečjemu si samo še malo zakompliciraš življenje....
sploh so današnji trendi taki, da naj bi začeli z uvajanjem goste hrane šele po 6 mesecih... tvoji dve sta korigirano stari ŠELE 3 mesece, nisem noben strokovnjak in ne znam ocenit, če jim mleko res ne zadostuje več, sicer pa malo dvomim, da bi pri tej starosti že potrebovali kaj drugega...

Moji trije so se izključno samo dojili 6 mesecev, z uvajanjem goste hrane smo začeli pri 8,5 mesecih, korigirano so bili stari 5,5 meseca... redili so se 1kg na mesec, edino tisti prvi mesec ko smo začeli z gosto hrano so se zredili samo 600g, kar je v bistvu normalno, če smo mleko zamenjali za sadje in zelenjavo...

Meni se na tvojem mestu ne bi mudilo, moja edina dilema, takrat je bila, ali bi bolje, bolj trdno in bolj dolgo spali, če bi jim dala zvečer v mleko kašico?... no in iz tega razloga je bil to tudi prvi obrok dojenja, ki smo ga zamenjali za žličko, pa so se ravno tako zbujali lačni po treh urah!!!




(odgovor članu Maya80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj uvajati gosto hrano
6.2.2009 12:16:25   
minca_n
najprej hvala za vsa vaša mnenja.

evo moje rezultate:
sedaj smo 7 dni jedle za večerjo kašice, ki se delajo z vodo in moram rečt, da je res potrebnega nekaj potrpljenja z žličko,...
drugače pa je prebava normalna,..
kar pa je najlepše pri tem, pa je to da mi že 7 dni spita celo noč!! končno sem 7 dni spala celo noč, ker odkar sta prišli iz bolnišnice, nisem spala niti eno.
ni mi žal da sem probala.

(odgovor članu mogant)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj uvajati gosto hrano
7.2.2009 10:52:12   
soni
Bravo Minc_a , tudi mi smo pričeli s prvimi mlečnimi kašicami Pri 4,5 mesecih in spanje se je takoj popravilo. Smo bili pa vseskozi na adaptiranem mleku.

(odgovor članu minca_n)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?