|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: "Zdrave sladkarije"
24.3.2009 11:25:05   
Kontrakarambolšrauf
Suho sadje, jabolčni/bananin čips, od Alnature sadne rezine, Hipp sadne rezine.......Moj ima to celo raje kot čokolado. Trenutnouser posted image

_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: "Zdrave sladkarije"
24.3.2009 19:17:14   
ThinkPink

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Kaj pa ce zapeljete v to smer, da dobi cokolado po kosilu, ce vse poje? Recimo celo Zivotinjsko, da se vec slisi user posted image ?

Uhh, pri nas to ne paliuser posted image . Namreč, ko bi samo omenila, če vse poješ dobiš čokolado, bi prenehala jesti in bi čokolado hotela takoj. Je odločna punca. In mislim, da še ne razume pogojevanja...


Takemu otroku bi jaz en cel predal na njegovi višini napolnila do vrha s sladkarijami, ki jih ima rad, in mu pustila, da se napoka do nezavesti dokler želi. Čez nekaj dni bodo sladkarije toliko zanimive kot špinača.
Ne pa da otroka vzgajate v nekoga, ki je prepričan, da so sladkarije nagrada, če je priden, in cele dneve ne razmišlja o ničemer drugem kot o tem, kje bo kakšno sladkarijo dobil. In jih po možnosti kje pri kom drugem doma tlači v žepe, da jo bo pojedel kasneje.


Mislim, da bom nekaj takega tudi naredila. Dobra ideja. user posted image

Mene je pri vseh teh sladkarijah strah samo za zobke. Odkar sem gledala pri zobozdravniku tiste slike črnih zobkov...ne bi smela tistega videt, no.


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: "Zdrave sladkarije"
24.3.2009 19:30:12   
mika
Mene je pri vseh teh sladkarijah strah samo za zobke. Odkar sem gledala pri zobozdravniku tiste slike črnih zobkov...ne bi smela tistega videt, no.
 
 
Verjamem, da so te slike prestrašile, ampak to ni samo od sladkarij. Takšni zobki nastanejo od nehigiene, veliko pa je odvisno tudi od kvalitete zob. te slike so bolj namenje staršem, ki svojim otrokom ne čistijo zob.

Koliko otrokom poje črviček mlečne zobke, bojda zaradi flaške in sladkih čajev. Moja sestra je do tretjega leta imela flaško in to non stop, pa ima samo eno plombo. da ne govorim o tem, koliko čokoladnih sladkarij je pojedla. Ima kvalitetne zobe in je redna higiena zob zadostovala.

men je hčerina zobozdravnica svetovala, da naj pupa je sladkarije po obroku(kosilu, večerji) in si umije zobke. več možnosti za karies je takrat, če je sladkarije vmes in si šele po večerji umije zobke.





(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: "Zdrave sladkarije"
24.3.2009 19:37:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Kako lahko škodujejo sladkarije zdravemu otroku, ki nima težav s prehrano in težo?


Dobro vprasanje user posted image .

Verjetno skodijo ravno en toliko kot so zdrave, to je skoraj nic.
Imas prav, brezveze je nek halo zganjat okrog njih, ker to samo potencira zeljo, dokler je otrok zdrav in se normalno razvija.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: "Zdrave sladkarije"
26.3.2009 13:13:28   
oktoberka
Mene ne motijo sladkarije kot take, ampak me predvsem moti dejstvo da je moja punca po njih totalno naspidirana... Pa moti me to, da otroku sam filaš sladkatije. Tko kot to počne moja mami...user posted image user posted image user posted image Če bo otrok hotel jesti sladkarijo, bo še prehitro znal prosit zanjo.

Jaz sem tudkot otrokpojedla ogromno sladkarij in jih še zdej pojem veliko, pa nisem bila nikoli debela, pa tudi zobe imam kvalitetne..

Tako da mislim da z redno higieno zob in s tem da otrok čez dan poje tudi veliko druge hrane, sadja, zelenjave, toplih obrokov, niso sladkarije nič nevarnega kar bi se morali na veliko izogibati in bati!

Pa en sladek pozdrav vsem!


_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: "Zdrave sladkarije"
26.3.2009 13:18:14   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Takemu otroku bi jaz en cel predal na njegovi višini napolnila do vrha s sladkarijami, ki jih ima rad, in mu pustila, da se napoka do nezavesti dokler želi. Čez nekaj dni bodo sladkarije toliko zanimive kot špinača.
Ne pa da otroka vzgajate v nekoga, ki je prepričan, da so sladkarije nagrada, če je priden, in cele dneve ne razmišlja o ničemer drugem kot o tem, kje bo kakšno sladkarijo dobil. In jih po možnosti kje pri kom drugem doma tlači v žepe, da jo bo pojedel kasneje.


tak imamo pri nas: vse na dohvat ruke, pa se dobesedno nikoli ne spomni, da bi si kaj od tega vzel. še včeraj je v lekarni dobil dva bombona, pa je dal enega nazaj "za druge otroke" in vzel samo zelenegauser posted image user posted image  ki ga itak ni pojedel....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: "Zdrave sladkarije"
26.3.2009 14:04:24   
Splišni
Mah otroci so različni, imajo različne okuse, očitno. Moj bi z lahkoto živel samo od sladkarij, če bi mu jih dovolila. So mu bili "na dohvat ruke", dokler je jedel še vse (no ne vse, ampak pač vsaj nekaj) ostalo in ni pretiraval z njimi. Ampak zdaj pa pač to ne gre več.
Zdaj mu dam bonbone npr. ko poje sadje ali če je kosilo. Pa ne kot nagrado, ampak pač zato, ker vem, da je vase prej vnesel vsaj tisto minimalno hranljivih stvari.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: "Zdrave sladkarije"
26.3.2009 14:21:38   
mika
Splišni, v tgvojem primeru bi naredila isto.

Naša  nima sladkarij na dohvat ruke, ker mi naredi v omari rastur.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: "Zdrave sladkarije"
26.3.2009 15:13:41   
mateyka
naša ma vedno na voljo ekspandiran riž s fruktozo. to je za "nibble" user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: "Zdrave sladkarije"
14.5.2009 14:23:34   
aromaja
Tazelena Frutabela (7 sadežev se mi zdi, da piše gor), pa Vita Frutabela. Pa raznorazne sadne rezinice, ki so v bistvu mleto suho sadje stisnjeno med dva oblata. Pa žitno sadne ploščice brez čokolade. To so "moje" zdrave sladkarije.
Od teh mi je najboljša tazelena frutabela (sestavinsko in po okusu).

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: "Zdrave sladkarije"
14.5.2009 15:07:42   
mateyka
hej, naša je pa zdaj munjena na Amarant (to je eno seme, iz mehike, ne vsebuje glutena, vsebuje približno 19% beljakovin, 5.6% vlaknin in 6% maščob v obliki esencialnih olj ter veliko železa, magnezija in kalcija. Beljakovine vsebujejo aminokislini lizin in metionin, ki sta redki aminokislini v rastlinskem svetu. Amarant ima čudovit, nenavadno sladek okus po lešnikih in oreščkih, ter prijeten vonj) od Alnature, sladilo je pa med in ječmenov slad ter cimet user posted image

mmm, meni je tudi zakon user posted image user posted image

aja, majo ga tudi oblitega s čokolado ali brez (čokolada je za mamo user posted image )
user posted image


< Sporočilo je popravil mateyka -- 14.5.2009 15:11:52 >

(odgovor članu aromaja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: "Zdrave sladkarije"
14.5.2009 15:21:11   
bumerang
Kaj pa je s tem amarantom, da je tako napihnjen? Amarantova semena so namreč čisto drobne pikice.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: "Zdrave sladkarije"
14.5.2009 16:08:32   
mateyka
ne vem, je kot pena, zelo elastičen, ko ga ješ v ploščici. 

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: "Zdrave sladkarije"
14.5.2009 16:57:32   
Anonimen
verjetno je ekspandiran, kot riž, pšenica itd.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: "Zdrave sladkarije"
17.5.2009 22:03:18   
metka_zone
Živjo!
Kar se našega malega tiče,je bil kar problem,saj je imel rad jaffa kekse in čokolado.Sedaj pa še tega ne mara preveč.Ne mara nobene sladkarije,razen tortice,ki mu jo vsake toliko prinese tašča...Vedno mu po vsakem takšnem sladkem obroku tudi umijem zobe in to je to.Najbolj smešen je,ko mu kdo ponudi bonbon,sladoled,...on pa skorajda zbeži stran,češ da to ni dobro,lizike pa sploh lizat ne zna user posted image .
Zelo rad ima pa sadne sokove,ampak ko popije kakšnega,mu dam malo vode,da se to spere.Da pa bi imel moje gene,kar se sladkarij tiče,pa mislim da bi naredila paniko user posted image ...
Sicer pa ima vsak svoje muhe...
Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: "Zdrave sladkarije"
17.5.2009 22:13:52   
Volga
Ubogi otroci. 

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: "Zdrave sladkarije"
17.5.2009 22:18:36   
N _ B
Tud pri nas bi jih oba pojedla, kolikor bi ji videla, ampak ne gre. Enostavno je omara s sladkarijami večkrat prazna kot polna in to namenoma. Nekoč je bilo obratno. Dobita čokolado ali pa kak piškot. V letnem času pa to odpade, ker je na 1. mestu sladoled in potem dolgo časa nič več. Mož je ravno danes rekel, da upa, da bomo to poletje zaslužili za sladoled user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: "Zdrave sladkarije"
17.5.2009 22:24:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ubogi otroci. 


Ker?


Moje menje o zdravih sladkarijah je, da so vse sladkarije lahko zdrave ali nezdrave. Če se z njimi nažiraš v neomejenih količinah in zraven ne poješ nič drugega, bodo tudi rozine, domači jabolčni krhlji itd. zelo nezdravi. Če pa so sladkarije (katere koli) količinsko omejene oziroma dodatek in popestritev že v osnovi raznolike prehrane (vsega po malem), so fajn.

Pri nas je tako: če bi našo bejbo pustila, da sama odloča o svoji prehrani, bi za zajtrk pojedla čokolešnik, za malico čokoladni puding, za kosilo čokolado in pest bononov, popoldanska malica bi bil en fajn sladkan sadni jogurt, za večerjo  pa čokoladni sladoled user posted image . Ker sama nima meje, ima sladkarije omejene. Niso prepovedane, so le količinsko omejene.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: "Zdrave sladkarije"
17.5.2009 22:31:58   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ubogi otroci. 


Ker?





ker...ne vem, jim je preopvedano "najslajše" in potem ko pridejo nekam, pogoltnejo vse, kar vidijo + nabašejo žepe vnaprej. user posted image

Morda lahko tako govorim, ker nimam otroka pogoltnega na sladkarije in ker ima od nekdaj svoj predal v višini rok in  so mu dostopne kadar želi, vendat jih poje, karikirano, manj kot jaz, ....nič.

Pa ve? Ni sladkarij, nič čokolade? Če je tako, če ste trdne in neomajne, potem učite otroke tako, če pa otroku prepovedujete, za vogalom oz, ko zaspi, se pa bašete s čokolado, potem pa  user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: "Zdrave sladkarije"
17.5.2009 22:40:49   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

ker...ne vem, jim je preopvedano "najslajše" in potem ko pridejo nekam, pogoltnejo vse, kar vidijo + nabašejo žepe vnaprej. user posted image



Se strinjam. Velikokrat videno.

Pri nas imata na dosegu roke, vendar še ni čisto jasno, kdaj je dovolj. Sploh 2-letniku je to zelo težko dopovedat. 6-letnici se že počasi  svita, tako, da tudi če je sama ne izkorišča in ne hodi na skrivaj v omaro.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: "Zdrave sladkarije"
17.5.2009 22:47:14   
Anonimen
Se strinjam glede prepovedovanja - kar je prepovedano, je najslajše.

Zato pa pravim, da ne prepovedano, vendarle določene omejitve morajo biti, če otrok še nima samokontrole in se poka s sladkarijami do onemoglosti.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?