|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 15:21:35   
Andrej123
Zdravo!

Najprej naj pohvalim odlično spletno stran, ki mi je že marsikdaj pomagala!
Sedaj pa sem se tudi opogumil, da Vas prosim za mnenje,...

Ravnokar bom dobil svojo sobo in zataknilo se je pri pleskanju, namreč ne vem kakšne barve bi najbolje spadale v moj "življenski prostor", kjer bom počival in tudi ustvarjal.

Prilagam še slike sobe, po potrebi bom dodal tudi skico prostora.
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
V tej sobi se moram dobro počutiti, barve morajo biti tudi deloma moderne, predvsem pa je na prvem mestu dobro počutje,...

Zato Vas prosim za predloge, kako kar najbolje prepleskati sobo.

Hvala vsem!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 15:36:21   
Anonimen
Koliko si pa star?

(odgovor članu Andrej123)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 15:43:33   
Andrej123
17

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 15:49:51   
Pika Zoja
Jaz bi prvo kot prvo fliknila dol te obloge. Ali jih prekrila s knaufom. Kakšna so pa tla/pohištvo?

(odgovor članu Andrej123)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 16:08:25   
Andrej123
Kaj so to obloge?

Drugače pa bo po tleh parket (hrast). Glede pohištva še ne vem točno, imam pa v večini že predvideno kje bo kaj postavljeno.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 16:10:29   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Andrej123

Kaj so to obloge?

Drugače pa bo po tleh parket (hrast). Glede pohištva še ne vem točno, imam pa v večini že predvideno kje bo kaj postavljeno.



Ne veš, kaj so to obloge? Ali ne veš ali imaš obloge po stropu?user posted image

Ja barva pohištva, barva. user posted image

(odgovor članu Andrej123)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 16:11:17   
CatJa
Glede na to, da je na stropu opaž in da soba že tako ali tako ni ravno svetla (zakaj ne vgradite kakšnega strešnega okna?), se jaz raje ne bi pretirano igrala z barvami. Če pa že, bi dala barvo kapučina in belo pohištvo.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Andrej123)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 16:43:42   
Andrej123
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Ne veš, kaj so to obloge? Ali ne veš ali imaš obloge po stropu?user posted image

Ja barva pohištva, barva. user posted image

Glede oblog sem sedaj ugotovil kaj je to user posted image Mi temu malo drugače pravimo,...
user posted image
Rečmo da bo pohištvo nekaj takega.
Vendar se mi zdijo tole zelo "močne" barve v teh pa mislim, da jaz ne bom nič kaj miren user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa
Glede na to, da je na stropu opaž in da soba že tako ali tako ni ravno svetla (zakaj ne vgradite kakšnega strešnega okna?), se jaz raje ne bi pretirano igrala z barvami. Če pa že, bi dala barvo kapučina in belo pohištvo.

Strešno okno po vsej verjetnosti odpade, kajti zjutraj je soba zelo svetla -> sonce sije naravnost čez okno(tisto, ki je trenutno deloma zaprto).

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 16:49:05   
mateyka
jaz bi dala en del sobe v "lime green" (pa ne uno orto divjo, bolj umirjeno varianto). ampak samo del, da ni pretemno in da s tem ko razbiješ belo ustvariš ritem in razgibaš monotonost ene barve - če si premišljen, lahko izpade fuuul fensi user posted image lahko celo pobarvaš les na stropu (opaž) belo. jaz bi.
naprimer:
user posted image
user posted image
user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 4.4.2009 16:52:02 >

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 16:56:12   
rija
te obloge na stropu ti dobesedno tišijo glavo k tlemuser posted image
takoj dol z njimi, preštrihat na belo ali zelo svetlo barvo.....
tako bo prostor višji in bolj odprt....
bi se pa strinjala, da daš zadnjo steno lime zeleno, ampak tisto, ki je celotne višine....tiste, ki so poševnine bi pustila belo.

in pohištvo v tem stilu je za babice, ne pa za 17 letnikauser posted image
izberi nekaj v natur barvi, z živimi dodatki, kjer se vleče ta lime barva....madonca....jaz bi ti to sobo naredila v paradižuser posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Andrej123)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 17:03:42   
Felicita
tut jest bi rekla, da najprej opaž s stropa dol, ker bo tut motil pri izbiri barve.... jest sm sobo barvala par let nazaj, samo imam SV lego, kar pomeni da je soba temna nekje od 1ih popoldne naprej - torej se nisem mogla igrat z močnimi in živimi barvami (pa tok sm želela rdečo steno...). kokrkoli, sem pobarvala dobro polovico sobe na barvo mentol sladoleda in mi je še vedno zelo všeč - sobo nardi svetlo, pa dokaj hvalžena je za vzdrževanje. barvo smo pa dosegli z navadno belo barvo pol pa not zmešal modro in zeleno (mislim da uniton, nisem zihr - bli smo pa sami svoj mojster).
barva je pa neki takega se mi zdi: http://www.iowasbestburgercafe.com/icecream/mintchip.jpg (brez čokoladnih koščkov, seveda user posted image )

kakorkoli, jest svetujem kej bolj pastelnega, pa vseen ne cele sobe (tut če samo strop pustiš bel).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 17:30:16   
potepinček
Opaž pobarvaj na vaniljevo. Tudi eno steno pobarvaj na vaniljevo. Druge stene pobarvaj nežno zeleno ali zeleno-modro (odtenek ki ti je všeč). Na vaniljevi steni dodaj dekoracije v obliki nalepk (kakšne kroge ali pd. v barvi, ki bo ista ostalim stenam.) Dekoracije na www. dekoracije.si

(odgovor članu Andrej123)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 20:32:31   
blaža
Važno, da je barva taka, da se boš v njej dobro počutil. Jaz se naprimer v oranžni, moja sestra ima glavobole pri taki barvi in ima raje modro.

Če imaš res rad intenzivne barve, lahko izbereš kakšno dobro zeleno ali modro, ki pomirjata, če ne pa kako bolj živahno, npr toplo rumeno, oranžno, marelično, ali celo bordo.

Če si bolj klasičnega tipa ali ne maraš zelo živih barv, je lahko beige.

Definitivno so zame barve ful pomembne. meni je npr. V modri mrzlo in imam raje tople barve. če te delajo nervoznega si izberi raje zeleno ali modro, da te bosta pomirila. baje da je rumena za to neprimerna, ma zame ne. Mene spominja na sonce in jo imam zelo rada, ma ne citron rumeno, ampak toplo rumeno.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu potepinček)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 20:43:55   
misa4
Se strinjam s prehodnicam obloge prebarvaj na svetlo. Sem najstniška leta dala skoz v taki sobi z lesenim stropom in kar zamori.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 20:48:18   
Anonimen
Jaz bi tudi pobarvala opaz.

Na steno ne bi dajala kaksnih hudih barv, ker se zna okus in potrebe v teh letih hitro spreminjat.
Stene bi pustila v neki bolj nevtralni barvi, vanilija ali bez, z dodatki, ki to popestrijo-recimo pisan jabooz za obiske, tabure,....v barvi, ki ti je vsec.

(odgovor članu Andrej123)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 20:59:39   
Andrej123
Evo sedaj sm mal preštudiro, vsekakor morem pohvalit vse vaše idejeuser posted image
Glede opaža, bo trenutno ostal v tej barvi vsaj za kake pol leta, ker ko ga enkrat prebarvam ga v prvotno barvo ne bom več mogo vrnat, tak da zaenkrat ostane takšen kot je,...

-Mi je pa zelo všeč tista "lime green" tako da to bo tam kjer je postelja (cela stena), nekaj bo pobarvano v vanilijino barvo, sedaj pa še rabim predloge za barvo kjer se bom učil (koncentracija)user posted image
-Zanima me tudi ali je še "moderno" pustiti kakšne bele trakove pod stropom cca. 10cm?


(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 21:02:40   
rija
nobenih belih trakov.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Andrej123)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 21:05:56   
lonja
Rija, a mi boš dala vsaj za beljenje sob kak nasvet, če že pri fasadi nisi sodelovala user posted image user posted image user posted image ???

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 21:08:53   
rija
user posted image user posted image user posted image  še prebelim ti jih....mam slabo vestuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lonja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 21:11:30   
lonja
Rija, OK, kdaj pa prideš user posted image user posted image user posted image ? Se ne hecam, res bi bila kaka ideja full dobrodošla. Predvsem za Ajdino in Mancino sobo. No, pa za stopnišče in dnevno tudi....ma kar za vse. Enkrat bi si res lahk vzela mal časa, še malo, čisto malo, pa bomo res pri beljenju...user posted image .

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pleskanje mladinske sobe
4.4.2009 21:17:02   
rija
pridem....upam, da preden boste vseljeniuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lonja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pleskanje mladinske sobe
19.12.2011 15:45:24   
Novakova
Tukaj lahko preberete o barvah in pleskanju. Veliko uporabnih nasvetov http://slikopleskar.org/pleskanje/pleskanje-nasveti-izbira-barve-notranjih-prostorih
Ali pa tukaj http://slikopleskar.org/pleskanje

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?