|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nadstrešek za avto-pomoč prosim
27.5.2009 10:45:35   
sonce21
Pozdravljeni!

Glede na to, da so letos nevihte z točo začele že zelo zgodaj in da nam je lani stolklo streho, avto in fasado, bi nujno potrebovala kakšno informacijo o nadstreških za avto. Poštimali smo že vse:streho, fasado, menjali avto, stroški OGROMNI!!!! Sedaj moramo še avto spravit pod streho, da bomo mirno spaliuser posted image (sedaj nonstop, ko so napovedane nevihte gledamo radarsko sliko padavin in smo v pripravljenostiuser posted image ), finance so pa iztrošeneuser posted image
Potrebujem Vašo pomoč, kako do cenovno ugodnega nadstreška za avto; vesela bom vsake info o izvajalcih in materialih.

Hvala in LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nadstrešek za avto-pomoč prosim
27.5.2009 11:17:06   
grezilo
Iz izkušenj, bi ti predlagal delo v lastni režiji.Glede samih nadstrešlov, je potrebno vedeti ali ga smeš postaviti.
Nisi napisal/a  kako velik naj bi bil! V kolikor ga postaviš v mejah nezahtevnega objekta :

(Objekti za lastne potrebe, ki so enostavni objekti, so:
a. nadstrešek, to je streha pred vhodom v objekt, namenjena zaščiti osebnih motornih vozil in koles, zbirnih mest za komunalne odpadke in podobno, če je njegova površina največ 30 m2 in višina najvišje točke največ 3,5 m, merjeno od najnižje točke objekta;
b. rezervoar za utekočinjeni naftni plin ali nafto, s priključkom na objekt, če je njegova prostornina do 5 m3 in je zgrajen v skladu s predpisi, ki urejajo področje naprav za vnetljive tekočine in pline, ter v skladu s pogoji njegovega dobavitelja;
c. mala komunalna čistilna naprava zmogljivosti do 50 populacijskih enot;
d. zajetje, vrtina ali vodnjak za lastno oskrbo s pitno vodo, če je njegova globina do 30 m;
e. zbiralnik za kapnico, to je montažen ali obzidan in nadkrit prostor za vodo, prestreženo ob padavinah, navadno s strehe, če je njegova prostornina do 30 m3;
f. enoetažni pritlični objekt s tlorisno površino do 4 m2 in višino najvišje točke največ 2 m, merjeno od najnižje točke objekta, katerega streha je hkrati strop nad prostorom;
g. utrjena dvorišča do površine 300 m2.)

Potrebuješ GD za nezahtevne objekte.
Cene so v odvisnosti od materiala in velikosti nadstreška. Lesen nadstrešek 6x5m, lahko računaš da te bo stalo od 8000€  in dalje.To je vse komplet (izkopi, betoniranje temelja, kov. čevlji, les za stebre in nosilce, kritina, kleparija...)

LP

(odgovor članu sonce21)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nadstrešek za avto-pomoč prosim
27.5.2009 11:22:27   
Felicita
no, jest ti dam frišne podatke - nadstrešek za 2 avtomobila, enokapen, lesen, potrebnih je blo ogromno zemeljskih del (napolnit eno jamo, škarpo podret, odvoz materiala, zravnat...) in skupaj z materialom je prišlo 6.600€.
če maš čas in voljo si lahko sam svoj mojster, samo ne vem kako je s ceno... pomoje če maš še kej zemeljskih del itd (torej da morš kej ravnat, odvažat,...) in morš najemat mašinerijo, se ti ne splača.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu grezilo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nadstrešek za avto-pomoč prosim
27.5.2009 11:30:17   
kajajaka
Mi delamo podobnega kot Felicita, samo za veliko manjše stroške. Naš bo okoli 2000€.
Bomo pa izkop odvečne zemlje, betoniranje, škarpo...vse delali samo. Samo leseni del bo mojster postavil. Pokrili ga bomo s strešniki tudi sami.
Veliko je torej odvisno od spretnosti vas samih. Če ste pripravljeni poprijeti za delo, se vam stroški lahko zmanjšajo na 1/3 kot vidiš.
Pa srečno s točo...

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nadstrešek za avto-pomoč prosim
27.5.2009 15:02:13   
Ulrica
Tudi mi se pripravljamo delati nadstrešek za avto.  V začetni fazi zbiramo inf. o cenah.

Koliko so cene lesa? Na žagi so mi rekli 180 evrov na m3. Se vam zdi to drago?
Tesar pa je rekel, da bi za delo računal od 800 do 900 evrov.  Gre za nadstrešek  6x3 m.
Kritina bo verjetno Bramac, za cene moram še pogledati. Računam, da nadstrešek ne bo stal več kot 3000 evrov.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nadstrešek za avto-pomoč prosim
27.5.2009 19:31:06   
robinzon
Naš lesen caa 6x5m je stal caa 3500€ lani spomladi. Tla ni bilo treba urejat, ker je bilo dvorišče, kjer stoji, že tlakovano s tlakovci. Delali smo v lastni režiji, tesar nam je računal nekaj čez 100€ s tem, da je tudi pokril streho z esalko. Malo dražji je bil, ker je lepljen les in je bil kubik, če mi je ostala prava cifra v spominu okrog 600€. Smo pa dali les vezat, tako, da so trije dedci postavili v parih urah. Če je les vezan,pade skupaj1,2,3, ni nobenega inproviziranja.

(odgovor članu Ulrica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nadstrešek za avto-pomoč prosim
27.5.2009 20:11:46   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka
Mi delamo podobnega kot Felicita, samo za veliko manjše stroške. Naš bo okoli 2000€.
Bomo pa izkop odvečne zemlje, betoniranje, škarpo...vse delali samo. Samo leseni del bo mojster postavil. Pokrili ga bomo s strešniki tudi sami.
Veliko je torej odvisno od spretnosti vas samih. Če ste pripravljeni poprijeti za delo, se vam stroški lahko zmanjšajo na 1/3 kot vidiš.
Pa srečno s točo...


Kako lahko pride tako malo? Mi delamo sicer večjega - za 3 avte, ampak bo samo streha lesena, ostalo pa zidano, pa smo že samo za les dali 1700 EUR. Delamo v veliki meri sami, je pa tudi bil potreben izkop, zalivanje temeljev in plošče ... Do zdaj nas je stalo že skoraj 5000 EUR - od tega samo cca. 200 eur za delavce (izkop, zidar), vse ostalo je bil material. Pa moramo nabavit še kritino (dali bomo tegolo), žlebe, morali bomo še plačati mojstra, ki bo delal rušt ... tako da bo to vse še najmanj 3000 eur, če ne več.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nadstrešek za avto-pomoč prosim
27.5.2009 20:41:57   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Ulrica

Tudi mi se pripravljamo delati nadstrešek za avto.  V začetni fazi zbiramo inf. o cenah.

Koliko so cene lesa? Na žagi so mi rekli 180 evrov na m3. Se vam zdi to drago?
Tesar pa je rekel, da bi za delo računal od 800 do 900 evrov.  Gre za nadstrešek  6x3 m.
Kritina bo verjetno Bramac, za cene moram še pogledati. Računam, da nadstrešek ne bo stal več kot 3000 evrov.


MI smo tudi dali 180 eur za kubik

(odgovor članu Ulrica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nadstrešek za avto-pomoč prosim
28.5.2009 10:08:53   
sonce21
Mi pa nočemo lesenega, ker ne paše k hiši, v poštev pride samo montažni ker če bi delali v lastni režiji, ga nebomo nikoli dokončaliuser posted image (mož dela skoraj cel dan). Takile montažni z polkrožno streho za en avto pridejo cca 3000€....Pa še tako noro dvorišče je, da standardni ne paše  in bi morali naredi pač po merah, to pa pomeni še več €user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nadstrešek za avto-pomoč prosim
28.5.2009 22:35:27   
grezilo
V primeru , da ima nadstrešek položno streho (ravna), bi se nagibal v smer položitve "Izotekta" z posipom iz skriljavca. Morda celo dva sloja; ( eden brez posipa).  ( zmajaz)
Zmajaz, nisi napisal kolikšen bo naklon. Tudi sam sem zapravil precej za nadstrešek, pa še v glavem smo delali sami doma.

LP

(odgovor članu sonce21)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nadstrešek za avto-pomoč prosim
30.5.2009 14:41:59   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka
Mi delamo podobnega kot Felicita, samo za veliko manjše stroške. Naš bo okoli 2000€.
Bomo pa izkop odvečne zemlje, betoniranje, škarpo...vse delali samo. Samo leseni del bo mojster postavil. Pokrili ga bomo s strešniki tudi sami.
Veliko je torej odvisno od spretnosti vas samih. Če ste pripravljeni poprijeti za delo, se vam stroški lahko zmanjšajo na 1/3 kot vidiš.
Pa srečno s točo...


Kako lahko pride tako malo? Mi delamo sicer večjega - za 3 avte, ampak bo samo streha lesena, ostalo pa zidano, pa smo že samo za les dali 1700 EUR. les kupili na privat mali žagi, v vasi, ki je na samem, kjer je precej ceneje- pod 1000€ - mestni mojstri in trgovci si nabijejo višjo maržo...Delamo v veliki meri sami,-delamo vse sami! je pa tudi bil potreben izkop, zalivanje temeljev in plošče (vse delamo sami, izkop izvajata mož in tast z lopato, ne plačujemo bagerja - počasi pa gre... Do zdaj nas je stalo že skoraj 5000 EUR - od tega samo cca. 200 eur za delavce - ne najemamo delavcev(izkop, zidar), vse ostalo je bil material. Pa moramo nabavit še kritino (dali bomo tegolo), žlebe- kolega je krovec, zato pol ceneje kritina in delo zastonj (mi pa njemu pomagamo, ko kaj rabi), morali bomo še plačati mojstra, ki bo delal rušt - sosed je tesar v pokoju, ki z veseljem pomaga ... tako da bo to vse še najmanj 3000 eur, če ne več.


Na srečo živimo v vuko*jeb*ini kjer denar še ni sveta vladar in smo prijatelji in sosedje še pripravljeni kaj zastonj za koga naredit...
Predlani smo menjali streho, pa smo malo povprašali, če bi kdo prišel pomagat in na koncu pol ljudi domov poslali, ker jih je preveč prišlo. Stroški razkrivanja in pokrivanja strehe pa so bili- en veliko lonec golaža za malico, malo doma napečenega peciva, kava, nekaj sokov in dve kišti pive. Končano je bilo v enem dnevu. Delalo nas je 15.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nadstrešek za avto-pomoč prosim
19.6.2009 8:52:11   
k1
mi2 bova delala kovinski nadstrešek (poglej www.nadstreski.com) s polikarbonsko kritino - polkrožnega. če kupima pri njih je to za 2 avta 6x5m cca 4600 eur brez montaže. ker imam mojstra za vse doma, nabavljama material sama, sama bova "švasala" in montirala. računama da namesto 4600 eur bova prišla na max 1000 eur. iščeva popuste in ugodne variante. mislim da bo cena še nižja. torej, probajte sami, vse se da, pač mogoče traja par dni dlje. z dobro voljo se vse da.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nadstrešek za avto-pomoč prosim
27.10.2014 21:36:14   
nadzorni
O nadstreških in njihovih izvedbah je precej napisanega tudi tukaj:
http://www.mizarstvo.si/leseni-nadstreski/
Upam, da najdete kaj koristnega...
LP

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?