|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Očki na pomoč !!
11.6.2009 19:25:36   
Nastya
Zelo vam bom hvaležna, če mi boste malo pomagali oz. mi boste pomagali razumeti mojega partnerja, ker jaz sem izgubila upanje nad njim in si ne znam več razlagati njegovega mišljenja.

S partnerjem sva skupaj 6 let, pred enim letom sva dobila sina. Ko sem mu povedala, da sem noseča, je bil to velik šok zanj, (ker on se je šel takšno igro ) tako kot mi je razložil kasneje, da bi me na nek način pregovoril, da nama je ful lepo ko sva sama, brez odgovornosti itd.. jaz pa sem si vedno želela otroka, ker ga s prejšnjim partnerjem nisem mogla imeti (imel je probleme) skratka, oba sva imela že prej vezo, oba sva bila poročena, s tem da jaz z bivšim partnerjem nisem imela otrok, ona pa 2 (sedaj sta stara  23 in 17 let). Doma ima privat. Stara sva pa 33 in 43 let.

Vse ok in prav, sedaj pa se nama je zalomilo kljub zaščiti in je čist ven padel, naj takoj grem naredit splav, ker on ima vsega dovolj, on ne misli delati samo za otroke in hoče biti prost, ne pa se obremenjevati še z enim otrokom,  ker on pravi, da ima že dovolj težav s prejšnjima otrokoma...itd..preveč obremenjen z delavnico..itd.. skratka same negativnosti in moje želje in mojega mišljenja sploh noče poslušati oz. ne upošteva


Kaj menite vi ??

S
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Očki na pomoč !!
11.6.2009 19:44:03   
pipic
Če si ti ne želiš splava delat potem tega niti ne naredi!!

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Očki na pomoč !!
11.6.2009 19:51:00   
pipic
Enkrat je bila tema na drugem forumu,je ena šla delati splav samo zaradi partnerja

http://www.mama.si/forum/index.php?topic=12837.0

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Očki na pomoč !!
11.6.2009 19:56:21   
Anonimen
jaz pa njega čist štekam, pa nisem moški user posted image
ima dva odrasla otroka, svoje je dal čez že pred leeeeeeti in zdaj, ko bi končno lahko živel zase (pa še relativno mlad je) in za svoje želje (katere je porinil na stranski tir), zdaj pa naj gre spet vse jovo na novo.
tudi jaz računam, da ko bo moj otrok odrasel, da bom imela spet čas zase in samo zase user posted image

(odgovor članu pipic)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Očki na pomoč !!
11.6.2009 20:17:07   
Belika
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

jaz pa njega čist štekam, pa nisem moški user posted image


Jaz pa ne čisto. Na take stvari se misli prej...
Nema kajanja poslje ****nja pravijo naši južni sosedje ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Očki na pomoč !!
11.6.2009 20:56:14   
n.nati
Če si želiš otroka, potem splava ne delaj. Probaj se s partnerjem pogovorit, če si pa ne premisli, pa ti naj bo v tolažbo, da je veliko mamic, ki so same z user posted image

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Očki na pomoč !!
11.6.2009 21:11:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Belika

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

jaz pa njega čist štekam, pa nisem moški user posted image


Jaz pa ne čisto. Na take stvari se misli prej...
Nema kajanja poslje ****nja pravijo naši južni sosedje ...



o tem, da se je "zalomilo" je pa druga zgodba....

(odgovor članu Belika)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Očki na pomoč !!
11.6.2009 21:21:36   
lukec
Kokice niso aktualne, so bom vzela sladoled!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Očki na pomoč !!
11.6.2009 21:35:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Kokice niso aktualne, so bom vzela sladoled!


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Očki na pomoč !!
12.6.2009 5:29:53   
mama2009
Če si otroka želiš in veš da ti bo kasneje žal, če narediš splav se postavi zase. Pogovorita se in upam, da bosta čimboljše rešila. 

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Očki na pomoč !!
12.6.2009 10:01:41   
Nika v službi
Tukaj meni manjka predvsem medsebojni pogovor o željah, pričakovanjih.... Če že pri prvem otroku ni bil ravno navdušen, bi morala toliko bolj pretehtati glede ponovne nosečnosti. Da se je "zalomilo" pač težko verjamem oz. morata za to nesrečo pač oba prevzet odgovornost (če sta sexala brez zaščite).

Tudi jaz ga delno razumem, se pa ne strinjam glede odgovornosti za nastalo nosečnost. Če sta bila oba za to, da ne želita več otrok, potem bi morala iti v spolnost odgovorno. Če pa je bila to tvoja ideja, da bi pripla do otroka, je pa za moje pojme neprimerno. Nekoga ne moreš prisiliti, da bi imel otroka, če ga noče.

Pogovorita se, ti pa se boš morala sama odločit glede splava ali ohranitve življenja.

p.s. Upam, da se vse skupaj prav razumela - iz tvojega pisma je razbrati, da že imata enega skupnega otroka in da si zdaj ponovno noseča, ker se je zalomilo.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu mama2009)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Očki na pomoč !!
12.6.2009 11:28:02   
ronja
nika, mislim, da ne: ona še nima otrok, on ima dva že odrasla iz prejšnje zveze. Razumem njega, da si ne želi več otrok, vendar bi to moral bolj natančno povedat - pač da si jih ne želi več in da bi v primeru, da se zgodi, želel, da partnerka naredi splav. Potem ona verjetno ne bi ostala z njim - glede na to, da mu je povedala, da si ona pa želi otroka (če tega ne bi povedala, potem on ne bi mogel upat, da jo bo prepričal v nasprotno)

Če ne želiš it delat splava, ga ne delaj njemu na ljubo, ker mu boš to po moje preveč zamerila (glede na to, da si želiš otroke) in na koncu ostala brez obojega:zveze in partnerstva...

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Očki na pomoč !!
12.6.2009 11:36:27   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

nika, mislim, da ne: ona še nima otrok, on ima dva že odrasla iz prejšnje zveze. Razumem njega, da si ne želi več otrok, vendar bi to moral bolj natančno povedat - pač da si jih ne želi več in da bi v primeru, da se zgodi, želel, da partnerka naredi splav. Potem ona verjetno ne bi ostala z njim - glede na to, da mu je povedala, da si ona pa želi otroka (če tega ne bi povedala, potem on ne bi mogel upat, da jo bo prepričal v nasprotno)

Če ne želiš it delat splava, ga ne delaj njemu na ljubo, ker mu boš to po moje preveč zamerila (glede na to, da si želiš otroke) in na koncu ostala brez obojega:zveze in partnerstva...



Podpis.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Očki na pomoč !!
12.6.2009 11:44:32   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Nastya

S partnerjem sva skupaj 6 let, pred enim letom sva dobila sina. Ko sem mu povedala, da sem noseča, je bil to velik šok zanj--

Vse ok in prav, sedaj pa se nama je zalomilo kljub zaščiti in je čist ven padel, naj takoj grem naredit splav, ker on ima vsega dovolj, on ne misli delati samo za otroke in hoče biti prost, ne pa se obremenjevati še z enim otrokom,  ker on pravi, da ima že dovolj težav s prejšnjima otrokoma



IZVIRNO SPOROČILO: ronja

nika, mislim, da ne: ona še nima otrok, on ima dva že odrasla iz prejšnje zveze. Razumem njega, da si ne želi več otrok,


Se strinjam z Ronjinim postom, ampak mislim, da ima prav tudi Nika. Ze od zacetka sem mal zmedena glede tega, kaj pise Nastya; ne me narobe razumet, ampak mal cudno je napisano. Sam ce prebres natancno, ona dva skupaj ze imata enoletnega sina, sedaj se jima je zalomilo, on je pa pop*** ces ne bom delal sam za otroke. verjetno mu ze v prvo ni blo ok, zdej mu pa sploh ni. In ja, situacija je zoprna, nimam pravega nasveta.

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Očki na pomoč !!
12.6.2009 12:07:41   
ronja
Pardon, sem videla, da sem narobe prebrala. Ampak še vedno isto mislim: če delaš splav samo za nekoga drugega, mu to zelo zameriš, če si v resnici želiš otroka. Poznam par žensk, ki sicer niso delale splava, ampak samo niso imele otrok, ker so pač partnerji tako želeli... In so nesrečne, kregajo se, grozno jim je bilo me videt, ko sem bila noseča, zdaj ko vozičkam, me včasih rajši ne vidijo... se mi res smilijo, pomagat jim pa ne morem (razen, da ne rinem z otroki zraven...)
Ne vem - če si otroka iskreno želiš, potem verjetno ne moreš it kar tako čez to... Vsaj jaz ne bi mogla, midva sva se o tem pogovarjala in je obema jasno: če se zgodi, ga obdrživa in tudi če jih bova mela že 5 in bi zaščita zatajila, ne bi od mene pričakoval splava... Najboljše se je zmenit tudi tisti: kaj pa, če...

Sicer pa mislim, da če bo imel zdaj 1 ali pa 2 otroka, bo v vsakem primeru prost čez nekje 20 let in nič prejuser posted image . NO, kam bo lahko šel za dlje časa že prej, seveda. Hočem samo rečt, da mu otrok, ki prihaja časa ne bo kaj dosti podaljšal... Mogoče se probaj tako z njim pomenit - da je med njima tako majhna razlika v letih, da ne bo dosti drugače...

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Očki na pomoč !!
12.6.2009 13:02:01   
Nastya
Hvala vam za vaše odgovore - pač ene me obsojate, ene me razumete, pač kakorkoli že..

In naj še 1x poudarim, da se je ta nosečnost zalomila poleg uporabe zaščite - jemljem KT !!!!!!!!!

In imava sina ja, starega 1 leto - skupaj..a on meni samo ves čas samo govori, kako je obremenjen z vsem tem, predvsem je problem v tem, ker je privat doma in dela od zjutraj do večera in da mu delavnica pobere energije še in još..

Sem pa že naročena v torek na splav, samo kaj se bo pa do takrat zgodilo v moji glavi pa ne vem. Ne vem če bom zmogla !!!

Bomo videli kako in kaj

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Očki na pomoč !!
12.6.2009 13:12:25   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Nastya


predvsem je problem v tem, ker je privat doma in dela od zjutraj do večera in da mu delavnica pobere energije še in još..

Sem pa že naročena v torek na splav, samo kaj se bo pa do takrat zgodilo v moji glavi pa ne vem. Ne vem če bom zmogla !!!



Nastya, zal mi je da moras bit pred tako tezko odlocitvijo, ampak resno ni to samo na tebi, ne sme bit samo na tebi. Dejta se usest in pomenit, cel vikend mata casa.

In delavnica...joj to nima nic z otroki, naj si to enkrat ze dopove tvoj moski, ker lahko se tako skrbi za druzino, samo ce je ves nervozen in utrujen do amena...nima haska. Ni vredno, rajs mal manj denarja pa mal vec skupnega veselja. Resno ti govorim, to se tezke odlocitve za oba in kot pravi ronja zna se zgodit, da bos to partnerju zamerila in ce ne drugace podzavestno in bo hodilo ven vsakic ko bo kaj zaskripalo. Stres z delavnico, prekomerno delo, tezave v trenutni ekonomiji, pa kaj se jst vem kaj...na koncu boste trpeli vsi, on, ti in se vajin misko. In tega si ne zasluzi a ne?

bi lahko se veliko povedala, pa bi ti rajs na ZS ce hoces, ne vem pa ce ti bo kaj pomagalo... ker odlocitev bo morala bit tvoja.

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Očki na pomoč !!
12.6.2009 13:12:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nastya

Hvala vam za vaše odgovore - pač ene me obsojate, ene me razumete, pač kakorkoli že..

In naj še 1x poudarim, da se je ta nosečnost zalomila poleg uporabe zaščite - jemljem KT !!!!!!!!!

In imava sina ja, starega 1 leto - skupaj..a on meni samo ves čas samo govori, kako je obremenjen z vsem tem, predvsem je problem v tem, ker je privat doma in dela od zjutraj do večera in da mu delavnica pobere energije še in još..

Sem pa že naročena v torek na splav, samo kaj se bo pa do takrat zgodilo v moji glavi pa ne vem. Ne vem če bom zmogla !!!

Bomo videli kako in kaj


Če bi jaz bila prepričana, da bom zmogla vzgajat dva otroka brez njegove pomoči (ker je pač toooliko zaposlen), bi se odločila otroka obdržat. Če ne, pa pač ne.

(odgovor članu Nastya)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Očki na pomoč !!
12.6.2009 13:14:22   
pipic
Nastya moj tudi dela od jutra do večera in..
ne vidim  tukaj nobene težave,to je pač samo en izgovor
Nihče te ne obsoja.
Ampak kot so že napisale,ta odločitev ,če greš delati splav samo zaradi njega vas bo zelo koštala,mogoče celo vajinega razmerja

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Očki na pomoč !!
15.6.2009 12:20:57   
ronja
Jaz ti držim pesti, pogovarjajta se, ne se zapirat pred njim, še predno se sploh dokončno odločiš, naj bo s teboj v tem. Če se zdaj ne bosta pogovarjala, se njemu ne bo niti približno sanjalo, kako zelo hudo je tebi! In se ne bo mogel vest v skladu s tem in ti boš besna, ker ni obziren! Mora vedet, da ti je hudo, mora s tabo podoživljat breme odločitve, pa karkoli se odločita! Samo bodita skup, danes si naj vzame vsaj popoldne fraj, dajta starejšega babici ali prijateljici, če se da in se cartajta in mu povej, kako se počutiš!

potem pa kakorkoli se bosta odločila, bo prav, samo da se ti ne boš počutila kot da te je pustil na cedilu in da se on ne bo počutil, kot da si ga zignorirala...

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Očki na pomoč !!
15.6.2009 12:44:33   
Greenie
Ja če si on tako zelo ni želel več otrok, bi se šel lahko pa sterilizirat! Ne pa da (tako kot večina moških) prelaga kontracepcijo na žensko, potem, če se pa zalomi,  je pa panika in mora ženska še bolj posegat v svoje telo in delat splav!

Mislim, da pri tako majhni razliki med tvojima otrokoma, res ne bo razlike, kdaj bo lahko tvoj partner zopet "svoboden"...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Očki na pomoč !!
15.6.2009 23:22:22   
hillmagic
Jaz ti lahko samo rečem da globoko v sebi sigurno veš kaj boš naredila in boš na tega otročka mislila ali pomislila skozi čez tvoje življenje.  Neglede kako se odločiš. Naredita tako da bo za oba vredu in skupaj morata stopiti na en breg ker ne plešeta skupnega plesa. Če si kos 1 letnemu otroku boš pa tudi dojenčku, saj predvidevam da si tudi z 1 letnim veliko sama. Mogoče se motim. Mož kliče po pozornosti, včasih so še huje potrebni da jih nekdo poboža kot pa naši malčki.  SREČNO in če boš želela poročaj kako se odvija zgodba.

< Sporočilo je popravil hillmagic -- 15.6.2009 23:23:54 >


_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Očki na pomoč !!
24.6.2009 14:36:30   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Greenie
Ja če si on tako zelo ni želel več otrok, bi se šel lahko pa sterilizirat! Ne pa da (tako kot večina moških) prelaga kontracepcijo na žensko, potem, če se pa zalomi,  je pa panika in mora ženska še bolj posegat v svoje telo in delat splav!

Mislim, da pri tako majhni razliki med tvojima otrokoma, res ne bo razlike, kdaj bo lahko tvoj partner zopet "svoboden"...


se globoko strinjam z obojim.

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?