|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Resnica o McDonaldsu in prehrani otrok...
24.5.2005 21:27:12   
hal9k
Mož, ki je en mesec jedel samo McDonalds obroke (za potrebe smemanja dokumentarca Super Size Me http://www.kolosej.si/film/super_veliki_jaz/ s katerim je poskušal dokazati izredno škodljivost hitre prehrane) govori v svoji najnovejši knjigi o zgodovini McDonaldsa in kako le-ta uporablja vsakršne podle trike za privabljanje malčkov in mladine v svoje restavracije. Sicer pa je za sedaj res, da pri nas ni takšne obsedenosti s hitro prehrano kot jo je najti v čezlužju kjer jedo pomfri za zajtrk,kosilo in večerjo od dveh let in še prej. Kar se malček nauči od staršev to malček zna. Jejte z glavo in lep večer želim še
naprej. Mimogrede to je moj prvi post v tem forumu in upam da bo še kak...drugače križarim čisto po drugih
straneh ampak kot (relativno) novopečeni očka včasih pokukam tudi sem :)

http://news.independent.co.uk/world/americas/story.jsp?story=640383

...The epidemic of overconsumption begins with the things we put in our mouths. The United States is the
fattest nation on earth. Sixty-five per cent of American adults are overweight; 30 per cent are obese. In the decade between 1991 and 2001, obesity figures almost doubled....

...Kids are starting to clock in as obese as early as the age of two. If we find that surprising, we shouldn't....


...Talking of which, one of the most shocking things I saw during my McMonth was a McDonald's in Texas Children's Hospital - a hospital that is now stapling obese children's stomachs. To me, that seemed utterly irresponsible, a flagrant violation of the doctor's pledge of "Primum non nocere" (First, do no harm)...

...Adults bear an enormous responsibility for the obesity epidemic among children. Yet there's also no
question that even conscientious parents and guardians, who really do try to do well by kids and teach
them healthy life choices, are not playing on anything like a level field. They're going up against
billions and billions of dollars spent every year in corporate marketing, all aimed at teaching kids to
make exactly the opposite sorts of choices....

...Ray Kroc, the man behind the McDonald's empire, understood from Day McOne that youngsters were his target market. He had no sooner bought the company from the McDonald brothers than Ronald McDonald was brought in to attract the kiddies to the burgers and shakes....

...Kroc understood the negative publicity implications of an icon who looks as though he's been eating too much of the company's food. To this day you'll never see Ronald McDonald eating the food; not in any commercial. He dances and sings, grins and giggles, and smiles at the kids while they stuff their faces, but he never touches the grub. Why? Presumably because, as the late Eazy-E said in the song "The Dopeman": "Don't get high off your own supply."...

...
Good old Ronald. Under his smiling, caring guidance, an entire generation of overweight American adults who grew up following him into their local McDonald's are now raising their own overweight children to follow in their heavy footsteps.

Recently, the magazine Advertising Age cited Ronald McDonald as No 2 on its list of top 10 advertising icons of the 20th century. Who was No 1? It was the Marlboro Man....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Resnica o McDonaldsu in prehrani otrok...
24.5.2005 21:46:40   
Anonimen
Smo že sneli film, zdaj ga je treba že pogledat. Mož ga je gledal, pa je na sredi obupal.

(odgovor članu hal9k)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Resnica o McDonaldsu in prehrani otrok...
24.5.2005 22:01:43   
Primoza
Po mojem je preganjanje maščobe čista bedarija, to je tako kot gašenje ognja za piromanom.

V bistvo je osnovni problem ta, da je pomehkuženi narod pozabil na Krebsov cikel.

(odgovor članu hal9k)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Resnica o McDonaldsu in prehrani otrok...
24.5.2005 22:15:06   
Mina1
Ja, smo videli že enkrat na TV in tako.

Mi gremo vseeno skoraj 1x tedensko tja papcati, ali pa recimo na 10 dni. Glede na to, da dobi moj 3-letnik razgibano in zdravo hrano v vrtcu in doma, mu McDonald 1x tedensko ne more škoditi, vsaj jaz tako mislim.

Midva obadva (ati in jaz) pa sva čisto fit, tako da...:)-

pa-pa Mina1

(odgovor članu hal9k)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Resnica o McDonaldsu in prehrani otrok...
25.5.2005 15:18:44   
mehurčica
"Kar se malček nauči od staršev to malček zna. Jejte z glavo..."

Se strinjam. Ampak mi vseeno ni jasno, zakaj noče jest sadja, če ga pa imava midva zelo rada.
No, v Mac Donaldsu še ni jedel, ker je star šele 16 mesecev. Če bo kdaj rekel, da bi šel tja jest, ga bova peljala. Ampak zaenkrat reče samo duda, mama, papa, gaga...:)-

(odgovor članu hal9k)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Resnica o McDonaldsu in prehrani otrok...
3.9.2005 13:56:02   
Anonimen
Trikrat na leto.
Mislim,da mu ne dajemo slab izgled.Doma pa samo kuhana prehrana,nič iz konzerv ali vrečk.Ogromno svežega sadja,samo vso zelenjavo noče.

(odgovor članu hal9k)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Resnica o McDonaldsu in prehrani otrok...
7.9.2005 8:13:33   
JASNA D
V Mc Donaldsu sem bila nazadnje pred 14 leti, ko sem bila na obisku pri sorodnikih v Veliki Britaniji. Meni je ta hrana ogabna, mislim pa, da tudi zdrava res ni. Tudi mož ne mara te hrane. Kako nas bodo pa otroci "spremenili", se pa že sprašujem. Žal bo najverjetneje tako, da bodo videli druge in bodo tudi sami hoteli jesti ta dr**. Seveda se bova z možem potrudila to skrajno omejiti na "posebne priložnosti", koliko pa bova uspešna, je pa že drugo.... Se pa strinjam, da občasen obisk ne more ravno škoditi....

Dober tek - v Mc Donaldsu ali kje drugje....

Jasna

(odgovor članu hal9k)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Resnica o McDonaldsu in prehrani otrok...
17.9.2005 22:51:34   
Anonimen
Mi smo pa "instant"...

Kar je "narejeno doma", je iz vrečke ali konzerve (75%)... Veliko je dostave na dom...

In veliko je McDonald'sa...

Holesterol verjetno res ni naša vrlina, smo pa (zaenkrat) še vsi zdravi in vitki (moja trenutna "ne-vitkost" ni posledica McDonald'sa, ampak nosečnosti)...

Kaj bo pa čez 10 let, pa ne vem...

Živimo za danes, živi se samo enkrat...

McDonald's imamo pa vsi trije radi... Pomfri je, po mojem mnenju, pač krompir, pečen v olju... ali pa če bi bil doma v pečici... meso je meso - ne vidim bistvene razlike od zrezka, ki se ga spreče doma ali pa na vrtu na žaru... solata je solata... brez sladoleda tako ali tako ne gre... od ene sladice ni še nihče umrl (se mi zdi)... gazirane pijače - saj jih ne pijemo samo v McDonald'su...

Kaj pa vem... Jaz sem nora na McDonald's in mojda dva srčka tudi...

(odgovor članu hal9k)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Resnica o McDonaldsu in prehrani otrok...
17.9.2005 23:10:02   
Marogica
Poznam film o tem kar si napisal. Mi se odpravimo v McDonalds enkrat na ca 3 mes, kar ne jemljemo kot prehranjevanje, temveč kot "doživetje". Seveda sva "ta glavna" pri tem moj tamali in jaz, ati pa vedno samo sedi zraven in čaka, da pojeva (on ne je "plastične hrane"). Moram priznat, da mi, kadar gremo hrana izredno paše, čeprav jem vedno isto-sendvič s kurjim in ribjim mesom (vedno 2 komada), hamburgerje si kupujemo pri "lokalcih", ker so enostavno boljši. Jaz sem mnenja, kot sem tukaj še pogostokrat napisala, da se v ničemer ne pretirava, pa nam tudi škoditi ne more.
Joj, se mi kar slina v ustih nabira.

(odgovor članu hal9k)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...
Kako iz kuhinjskih ostankov ustvariti rast...
Tale priročnik Naj zraste spet bi moral biti v vsaki družinski kuhinji! Zakaj, preverite v članku.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?