|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   3. razred 9letke
27.5.2005 10:58:03   
ZARJA
Mamice al pa tršice...
Eno pomoč prosim. :bravo:
Ima katera doma delovni učbenik GLASBA 3 - Brede Oblak?
Zanima me katere pesmice so not obravnavane... sem že iskala po internetu, pa ne piše...
Sem namreč tršica na porodniški (potem bom učila 3. razred)in ker imam čas, pa voljo, bi se rada naučila pesmice zaigrat (ljudske na citre, umetne na klavir, da bo bolj zanimivo, pa še moje dete lako ob tem uživa...
A ne vem, katere so v tem učbeniku (ga še nisem dobila v roke)...
Če se kateri da, naj prosim napiše katere pesmice so v tem učbeniku...
Hvala :rozica::rozica::rozica:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   3. razred 9letke
27.5.2005 11:52:57   
kofetek2010
a ti lahko napišem proti večeru al pa jutri, ker danes prinese knjige domov in bom lahko pogledala, če ima to kar iščeš ;) OK? 8)

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   3. razred 9letke
27.5.2005 12:07:32   
ZARJA
Ne gori... Ko bo čas in priložnost...
lepo prosim :bravo:

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   3. razred 9letke
27.5.2005 13:08:05   
Gina
A ni to isti, kot glasba 2 za 8-letko?

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   3. razred 9letke
27.5.2005 13:54:07   
ZARJA
Ja, mislim, da je enak. Včasih kej spremenijo, dodajo, vzamejo ven... po večini pa je vsebina enaka...
Samo da je od Oblakove. A ga imaš?

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   3. razred 9letke
27.5.2005 15:53:22   
Gina
Ne, ne delamo po Oblakovi, mi je Peskova bližje, pa še to ni ravno tisto, kar bi jaz rada, tako da malo kombiniramo. Pa itak nimam nič doma, ker sem na porodniški, pri nas moramo pa knjige vračat.:zmeden2:
Sem samo mislila, če imaš doma za 2.r.-8, da je to skoraj enaka knjiga kot za 3.r.-9, da lahko tja pogledaš.
Doma imam samo prastar priročnik od Oblakove, ki smo ga uporabljali pred več kot 5.- leti, ko še nismo imeli 9-letke na šoli. Pa za 1. razred 9-letke od Peskove. To ti pa najbrž nič ne pomaga.

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   3. razred 9letke
27.5.2005 17:20:13   
ZARJA
Aja - ti si tut tršica.
Saj jaz imam tut vse za 1 in 2. razred 9-letke (do tretjega pa še nisem prišla :)-.
V prvem sem kombinirala Peskovo in Oblakovo, zdej so v 2. imeli Oblakovo in v 3. (ko se vrnem) bomo z njo nadaljevali. Je pa samo to premalo (več ur kot materiala) zato bomo še vedno kombinirali - malo s Peskovo, malo dodajali... ustvarjanje (Ob glasbi,igranje na inštrumente), glasbenie pravljice...

Kdaj pa greš nazaj delat? V kateri razred? :muca:

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   3. razred 9letke
27.5.2005 17:32:01   
Gina
V prvi razred, septembra.:love:

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   3. razred 9letke
27.5.2005 17:37:59   
Anonimen
... tršic ni več že nekaj desetletij... :grrr:

(odgovor članu ZARJA)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   3. razred 9letke
27.5.2005 17:52:06   
Gina
OK, imamo profesorice, pa učiteljice, nekaj nas je pa tršic...:)-:)-:)-

Aja, veš kaj mi je pa najbolj mimo, da nekdo reče gospa učiteljica ali pa gospa Nataša.... Če je gospa, naj bo gospa Novak, ne pa gospa Nataša. :ups: Eh, pa saj je brez veze. Meni je vseeno, kako me kličejo, ker tega ne povezujem z nekim sistemom, ampak se mi zdi, da je naziv tovarišica prerasel prvotni pomen in je psevdonim za učiteljico. No, vsak pa po svoje.

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   3. razred 9letke
27.5.2005 18:01:21   
Anonimen
Zakaj pa ne gospa učiteljica, če to izgovori starš, ki se obrne nate (pri učencih bi bilo res malo preveč)?
A ni gospod zdravnik, gospa frizerka, gospod inženir,...?



(odgovor članu ZARJA)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   3. razred 9letke
27.5.2005 18:07:16   
kofetek2010
no, takole ;)

naš ima učbenik za 3.razred devetletne osnovne šole "Glasbena skrinjica 3 - Breda Oblak, Marija Prelog"

in zdaj povej kaj te zanima ;) al ti kr cel učbenik prepišem :)-

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   3. razred 9letke
27.5.2005 20:43:11   
ZARJA
Glasbena skrinjica al slikanica?
Če je od DZS, potem me zanima, katere pesmice so not obravnavane... če imaš pa čas, pa še note napiši :)-:)-

Naslov pesmi pa avtor...

Jst sem tršica, učiteljica, gospa učiteljica, gospa profesorica, Nataša, mami... mi sploh ni pomembno kako me pokličejo...
Bolj važno mi je, da me spoštujejo, upoštevajo, da me imajo radi in da me še potem, ko so v višjih razredih z veseljem pozdravijo, ker imajo lepo izkušnjo, prijetne spomine...


(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   3. razred 9letke
27.5.2005 21:10:33   
kofetek2010
ja, SLIKANICA :)- od DZS ;)

:ups:a ti misliš, da jaz note obvladam :zmeden2:

torej, gospa učiteljica zarja :)-

Janez Bitenc - Taščica-mavčica
Ljudske - Izidor ovčice pasel; Barčica; Po zajčkovih stopinjah
Mira voglar - Binček in jabolko
Karol Pahor - Kaj je to?
Janez Bole/Breda Oblak -Jesenska
Janez Bitenc - Muzikantska
Marko Golar - Koračnica za našo znanko
Meta Rainer/Lojze Kranjčan - Ura
Janez Menart/Makso Pirnik - Ob novoletni jelki
Peter Iljič Čajkovski - Hrestač
Anica Černejeva/Makso Pirnik - Bele snežinke
Breda Oblak/Francoska ljudska - Uspavanka
Sergej Prokofljev - Peter in volk
Belgijska ljudska - Štiri račke
Ljudska - Ob bistrem potoku je mlin
Belokranjska ljudska - Tribučko kolo
Janez Bitencc - Križ, kraž
Avstrijska ljudska - Kaj le misli mucka
Gregor Strniša - Nevihta
Ljudska - Lepo je pomlad' na svet'; Polževa snubitev
Pesem iz filma - Hej, Pika Nogavička
Kajetan Kovič/Jerko Novak - Preštevanka

sin pravi, da jim predvaja CD in potem rešujejo ta učbenik ;)

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   3. razred 9letke
27.5.2005 23:06:52   
ZARJA
Najlepša hvala. Note pa imam. Moram sam tisto mapo, kjer imam celo zalogo s faksa poiskat, pol bomo pa špilal. Ne vse - recimo pol, za popestritev - za drugo polovico bom pa upoštevala tvoj nasvet spodaj - CD pa svinčnik v roke :)-:)-:)-
Eh, tega je na žalost v šoli čist preveč - glasba kot neko reševanje nalog, namesto, da bi se pelo, plesalo, igralo na instrumente... Jim pa tista gospa učiteljica mogoče boljš naravoslovje prikaže (pri fizikalnih poskusih, ki jih je v 9letki pri SPO zlo velik, sem pa jst bolj boga...) Tko je... Vsi se trudmo po svojih močeh.

Hvala še enkrat:bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   3. razred 9letke
27.5.2005 23:10:32   
Gina
Ne, ne, saj Selena je prav fejst punca, čeprav ima včasih drugo mnenje o nazivih. Moramo skupaj držat, a ne.:)

btw, jaz imam pa okolje ful rada, mi je odločno bolj všeč, kot prej snd

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   3. razred 9letke
27.5.2005 23:14:13   
kofetek2010
mi smo imeli zadnjič sestanek oz. predstavitev 4 razreda in me je prav strah kaj bo :(
baje lahko dobi učenec maximalno oceno 3, če zna vse iz knjige, za višjo oceno pa še kar je v delovnem zvezku in iz poskusov, ki jih bodo delali :zmeden:

konc bo heca 8)

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   3. razred 9letke
27.5.2005 23:20:34   
Gina
Ma veš kaj Jana, nekateri učitelji še ne vedo dobro, kako bi si učni načrt interpretirali, sploh če gre šola prvič v 4.r-9. Pa preveč poslušajo Zavod za šolstvo, ki včasih neke čudne stvari ljudem dopoveduje. Pri nas imamo tudi kakšno učiteljico, ki take stvari razlaga staršem, pa še skuša tako delovat. Samo vsako do konca leta pamet sreča. Če ne jo pa otroci in starši v to prisilijo. Upam, da bo dobil kakšno bolj življenjsko učiteljico, ki bo upoštevala otroka kot celoto in jih znala navdušit. Ne tako, ki bo secirala znanje na knjigo, projekte, poskuse in ne vem kaj še vse.

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   3. razred 9letke
27.5.2005 23:33:40   
kofetek2010
naš ima ful srečo z učiteljicami, saj je tista, ki bi moralabit z njimi vsa 3 leta šla na bolniško in porodniško v začetku 2.razreda in se je pred kratkim vrnila v varstvo, ta ki jo ima sedaj pa gre s 1.6. na porodniško in jih bo imela do konca ta, ki jih je že učila in jih ima varstvo, za varstvo dobijo novo :(
2 leti sem ji govorila, da naj še ona doseže, da bo lepše pisal (doma mu radiram, trgam ven liste in vzganjam cel teror), ampak mali piše v šoli kot kura, sam ne zna prebrat kar je napisal! :( in učiteljica mi prejšnji teden reče, da naj malo pregledam kak zvezek ima moj otrok za okolje :zmeden2: da ima totalno neurejenega ;) daje jim en kup nekih listov, ki jih morjo lepit v zvezek in jasno, da otroci ne obrežejo, da bi pasal list v zvezek in potem ven gleda in se po možnosti zlepi z drugim listom :zmeden: otroci so prepuščeni sami sebi, po drugi strani pa zahteva od staršev, da opravljamo njeno delo :( ful je taka brezbrižna, preveč popustljiva, premalo zahtevna, otrok sploh ne zna pritegnit in jih navdušit :(
upam, da bo naslednje leto boljše ;)

mogoče se je meni še posebej v želodec vsedla zaradi sinove poškodbe v lanski šoli v naravi :zmeden2:
joj, sem naflancala:ups:

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   3. razred 9letke
28.5.2005 9:09:12   
Gina
Ja, veš kako je s fantki, nekateri pač niso za lepopis, pa tudi vsi otroci se ne znajo organizirat, kar se reda tiče. To dosežejo le s stalnim navajanjem na to in z doslednostjo in vztrajnostjo vseh- učiteljice in doma. To je pa včasih težko, ker včasih en ni dosleden, včasih pa drugi. Zdaj je pa spremenit najbrž ne boš mogla, te pa razumem. Najbolj važno je pa vendarle, da otrok razume tisto, ker se učijo. Pa da ga znajo navdušit, da v prostem času kaj sam prebere. Meni se zdi, da itak več kot pol znanja ljudje nismo dobili v šolah, ampak z branjem, pogovarjanjem, pšostavljanjem vprašanj, od staršev, preko medijev... Vendarle je šola osnova, kljub vsemu. Uh, spet sem zašla. Lepo bodi9nebesa

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   3. razred 9letke
28.5.2005 11:35:05   
ZARJA
NIč čez Seleno! To pa sploh ne.
Vsaka ima pravico do svojega mnenja in jaz ga spoštujem. Je pa res, da imamo po Sloveniji to še zelo različno. Ponekod res že zelo dolgo nazivajo z učiteljica, nekje so še kar tovršice, kar je zgolj moč navade in se nikomur to ne zdi nič narobe. Je pa res, da imajo starši premalo spoštljiv odnos do nas. Če bi oni res, tako kot je rekla Selena, nazivali z gospa učiteljica ali gospa Novak (kar je čisto normalno in za pričakovat, kot v vsakem poklicu) bi otroci to avtomatično prevzeli in te tudi bolj spoštovali.
Se pa vse prevečkrat zgodi, da starši doma pred otroci ogovarjajo njihove učiteljice, ona izgubi avtoriteto v otrokovih očeh in to se vse odrazi v otrokovih rezultatih.
Eh, vidim, da sem tut jst zatežila.

8)8)

Drugače pa - učila sem 2 leti v osemletki in sem komaj čakala, da pridem v 9letko. Zaenkrat mi je zelo všeč - SPO tudi, da ne bo narobe razumet... podpiram vse te poizkuse, ker to otroci zelo radi počnejo in se iz tega ogromno naučijo - imamo pa me zato veliko več dela s pripravami vse te kolobocije...

Veliko uspeha, pridne ter radovedne učence in mirne živce vsem učiteljicam. Pa uživajte še do konca porodniške! :sloncek:

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   3. razred 9letke
28.5.2005 13:15:12   
kofetek2010
naš jih ogovarja z učiteljica + ime, starši pa dodamo še gospa učiteljica + ime ;)
jih pa sedaj v 3 razredu že vikajo, prej so jih kar tikali ;)

zarja - že vadiš petje in igranje? :)-

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   3. razred 9letke
28.5.2005 15:10:11   
ZARJA
Ne še, mi je prevroče...:)-
:muca::muca::muca::muca:

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   3. razred 9letke
28.5.2005 20:50:22   
Anonimen
No, Zarja, saj si kar sama napisala, zakaj sem jaz tako :grrr: na "tršico". S tem nazivom te enostavno nihče več ne spoštuje, starši si dovolijo skoraj vse. Tršicam dopovedujejo, kako in kaj se uči, gospe profesorici pa si tega zagotovo ne dovolijo. Preizkušeno na lastni koži.
Poleg tega velika večina sploh ne ve, da smo na RP tudi fakultetno izobraženi in nas imajo za eno "levo smetalo". Odkar si na šolska obvestila in vse uradne dokumente, ki prihajajo od mene, za imenom in priimkom dodam "prof." je odnos čisto drugačen.
Ne s strani vseh (na srečo), ampak s strani veliko staršev. Imam manj problemov z disciplino :)- ... starševsko :)- :)- :)-.

Pa tudi sicer se mi zdi prav, da se pri uradnih dokumentih uporablja nazive, saj to počnejo v vseh panogah, samo v šolstvu nas je malo sram glede tega.

(odgovor članu ZARJA)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   3. razred 9letke
28.5.2005 21:57:56   
Gina
Kaj pa vem.... a veš, da v bistvu še nikoli nisem imela kakšnih strašnih problemov s starši. Se vedno vse zmenimo, pa v bistvu se mi zdi, da tako staršem kot otrokom daš s svojo energijo, nastopom vedeti, do kam lahko grejo. Nisem prepričana, da ravno z nazivom. Seveda pa obstaja možnost, da bi tudi to vlivalo. Samo če v duši veš, da imaš prav, pa da si vse naredil tako kot je treba in za tem zelo trdno stojiš, ne vidim problema, če me kličejo po imenu. Pa saj starši me ponavadi ne, čutijo, da ne bi bilo primerno. Če sem pa neodločna, me pa lahko kličejo gospa profesor ali kaj podobnega, pa ne bo nič pomagalo. No ja, saj pravim, da mi je vseeno....

(odgovor članu ZARJA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?