|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   atopični dermatitis?
8.7.2009 15:20:32   
najnaj
moja 6 tednov stara punčka ima zadnji teden majhne mozoljčke ( nekateri so beli na sredini in okoli rdeči) po obrazu, glavi, vratu in rokicah. najhujše pa je na prsih,kjer so poleg mozoljčkov še rdeči lišaji. vse,ki ste imele potem diagnozo Ad, mi lahko poveste, če je katera imela kaj podobnega? drugače delno dojim ( ne pijem kravjega mleka in ne jem sirov, jajc,,,,) in dodajam Novalac. mogoče je alergija?! drugi teden grem k pediatrinji pokazat. vseeno pa me zanima vaše mnenje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: atopični dermatitis?
8.7.2009 15:26:47   
azik
Če gre za atopični dermatitis s čim jo potem umivaš zato ker moj sinek je tudi imel atopični dermatitis ,in sem ga morala umivati z milom ,ki mi ga je priporočila dermatologinja.

(odgovor članu najnaj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: atopični dermatitis?
8.7.2009 15:41:45   
**Tinkara78**
Mi smo imeli postavljeno diagnozo AD pri dveh letih in pol. Od tedaj uporabljamo kozmetiko Eucerin - šampon in olje za tuširanje.

(odgovor članu najnaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: atopični dermatitis?
8.7.2009 15:44:48   
najnaj
zaradi nezaceljenega popka, je nisem še kopala. umivam jo s prekuhano vodo in kamilico, po navodilih pediatrinje po telefonu. sicer je rekla,da pri tako majhnih otrocih je še prehitro za postavljanje diagnoz, ampak me vseeno skrbi,ker ni lepo za videt.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: atopični dermatitis?
8.7.2009 17:17:07   
Isabellabina
Moj drugi otrok je imel enako kot tvoja.Pa ravno tako so se pojavili mozoljčki v času kot pri tvoji.In diagnoza P je bila ,da je telo kot da je v puberteti oz.da se rešuje maminih hormonov.Hecno takrat sem ga umila oz.skopala  dvakrat z jodom in je bilo že naslednji dan dobro.
Sicer pa a pri 6 tednih še nima zaceljenega popka---malce mi je čudno kaj pa je patronažna rekla?


< Sporočilo je popravil big mamma -- 8.7.2009 17:18:11 >

(odgovor članu najnaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: atopični dermatitis?
9.7.2009 8:07:46   
najnaj
Popek je bil že skoraj zaceljen in v 4 tednu je prišlo živo meso ven. V porodnišnici so slabo odrezali ( baje ). In smo šli v bolnico kjer so nam ponovno zavezali popek in zdaj čakam,da odpade oz. je že. Jutri imamo kontrolo. Upam,da bo vse o.k. in da jo bom lahko skopala,ker že težko shajamo s to vročino. Torej pri tebi big mamma je to nekako kar samo od sebe zginilo. Sej tudi kolegica je rekla,da so imeli podobno situacijo in so jim postavili diagnozo AD in ona se ni dosti obremenjevala in čez nekaj tednov je izginilo glih tako kot je prišlo. Bom še malo počakala preden delam paniko.

(odgovor članu najnaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: atopični dermatitis?
9.7.2009 8:13:43   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: najnaj

Popek je bil že skoraj zaceljen in v 4 tednu je prišlo živo meso ven. V porodnišnici so slabo odrezali ( baje ). In smo šli v bolnico kjer so nam ponovno zavezali popek in zdaj čakam,da odpade oz. je že. Jutri imamo kontrolo. Upam,da bo vse o.k. in da jo bom lahko skopala,ker že težko shajamo s to vročino. Torej pri tebi big mamma je to nekako kar samo od sebe zginilo. Sej tudi kolegica je rekla,da so imeli podobno situacijo in so jim postavili diagnozo AD in ona se ni dosti obremenjevala in čez nekaj tednov je izginilo glih tako kot je prišlo. Bom še malo počakala preden delam paniko.


Saj če pogledamo, da otrok ni redno umit že 6 tednov je lahko stanje posledica nekopanja. Jaz zaenkrat ne bi komplicirala. Skopala ga boš ko bo to čimprej možno v navadni vodi z uporabo navadnega trdega otroškega mila.

Mi nismo nikoli uporabljali raznih zvenečih imen, rajši samo trdo milo in malo olivnega olja (kupljenega v lekarni) v vodi. Potem po diagnozi AD kot sem že napisala pa uporabljamo Eucerin.

Upam,da čimprej rešite probleme.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 9.7.2009 8:15:34 >

(odgovor članu najnaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: atopični dermatitis?
15.7.2009 22:09:20   
sanelaa
lahko je tudi reakcija na kakšno hrano, lahko je tudi atopični dermatitis, ki se pojavi takoj pri dojenčkih.

Moj sin ga je imel od drugega tedna dalje, s tem da je do najhujšega izbruha prišlo pri njegovih 3 m. Je pediatrinaj na podlagi krvnih testov, ki so pokazali alergijo na beljak in lecitin, trdila da je to samo posledica alergije in smo ga čisto napačno negovali, kljub dieti je bil vse slabši.

Šele dermatolog je potrdil, pa tudi alergologinja iz MB, da gre za AD.

Našibali so nam Eucerinovo linijo 12% omego in en kup kortikosteroidov, na katere je kožakmalu postala imuna.

No, pa smo potem le odkrili čudežno zdravilo za AD, ki je popolnoma naravno, kremo iz zdravilnih rastlin, ki je naredila čudež in mojega sina pri 6 m končno spremenila v normalnega dojenčka, z dojenčkovo kožo in od takrat naprej je mir. Sledi Ad so zaenkrat izginile.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: atopični dermatitis?
15.7.2009 22:11:06   
sanelaa
to, po naših izkušnjah niti Eucerin, niti olivno oje, niti hladilno mazilo v belobazi ni pomagalo.

Lahko pa da so ti izpuščajčki posledica tudi vročine, pazi da otrok ni preveč oblečen, da se telo ne segreva oz. ne pregreva, ker to ni dobro.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: atopični dermatitis?
15.7.2009 22:15:56   
sanelaa
Lahko pa tukaj pogledate mojega sina in primerjate................če je pri vas kaj podobnega, gre za AD:

http://www.moj-album.com/uredi/cupko/14102374/

Se je pa tudi pri nas začelo z mozoljči in suho kožo na obrazu, konačalo pa s krvavo ranjenimi lici in izpuščaji oz. suhimi lišaji po telesu.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: atopični dermatitis?
12.8.2009 21:21:29   
bračka
Pozdravljena Sanelaa,

tudi jaz im moj sinček se bojujeva proti AD. Prosila bi za ime kremice, kje se jo da dobiti...., ki je pomagala vam?
Naj, naj, naj lepša hvala že vnaprej.

Monika.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: atopični dermatitis?
31.8.2009 22:26:08   
malecka
Pri nas je tud dolgo trajalo, do postavitve diagnoze AD. Pri nas je bilo že tako hudo da so  tisti lišajčki zgledali že kot kraste.... p smo dobili ADVANTAN kremo( super zadevca) da smo uničili "tisti ploh od kraste"

Zdaj pa nam za nego kože mešajo negovalno kremo v lekarniuser posted image super zadeva....


In zdaj že skor eno leto ni več nobenih lišajev in mozoljčkov.... res pa da vsak dan mažen od glave do pete...user posted image


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu bračka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: atopični dermatitis?
31.8.2009 22:33:19   
K_a_t_j_a
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

Lahko pa tukaj pogledate mojega sina in primerjate................če je pri vas kaj podobnega, gre za AD:

http://www.moj-album.com/uredi/cupko/14102374/

Se je pa tudi pri nas začelo z mozoljči in suho kožo na obrazu, konačalo pa s krvavo ranjenimi lici in izpuščaji oz. suhimi lišaji po telesu.



Tudi moj sin ima AD, zaenkrat ima samo malo po bedrcah, ostala koža je super. Strah me je kako bo spet zdaj na jesen in zimo, ko bomo začeli kurit. Kako se pa reče tisti kremi?


_____________________________

30.07.2008 - najina sreča JAN

04.03.2011 -06.04.2011 angelček Jure

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: atopični dermatitis?
31.8.2009 22:36:32   
malecka
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

Lahko pa tukaj pogledate mojega sina in primerjate................če je pri vas kaj podobnega, gre za AD:

http://www.moj-album.com/uredi/cupko/14102374/

Se je pa tudi pri nas začelo z mozoljči in suho kožo na obrazu, konačalo pa s krvavo ranjenimi lici in izpuščaji oz. suhimi lišaji po telesu.




user posted image tud pri nas se je tako začelo...user posted image


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: atopični dermatitis?
1.9.2009 16:59:51   
sanelaa
Uf, ja, to je meni čisto znano.

Mi imamo kremo, ki je v bistvu MELEM za kožne bolesti, naročujem jo iz Beograda.

Če je katera zainteresirana, naj mi piše ZS.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: atopični dermatitis?
16.11.2009 9:28:54   
vlasta_c
Sanela,

sporoči mi prosim, kje se lahko naroči ta krema.
Hvala.

lp

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: atopični dermatitis?
1.2.2011 14:39:08   
Aysha
Pozdravljeni,

kot berem, obstaja zeliščar v Beogradu, ki dela zelo učinkovito kremo za AD. Je Melem za kožne bolesti točen naziv izdelka? In zanima me, če katera ve naslov ali katero drugo kontaktno številko? Imam namreč sorodnike v Beogradu, ki bi mi to kremo prinesli.

na spletu sem našla tole iz srbije, a ne vem če je ta prava:
http://www.kozne-bolesti.info/

hvala!

(odgovor članu vlasta_c)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: atopični dermatitis?
14.3.2011 13:54:41   
Minja 80
aysha linkove i podatke za taj melem imas u temi- krema-"melem" :)

(odgovor članu Aysha)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: atopični dermatitis?
16.6.2011 21:23:12   
lola_J
Hej!

Vidim, da imate temo o AD. Naš tavelii sin ima to diagnozo, dobila sem melem za kožne bolesti in srbije in je res pomagalo. Mlajša hči gre pa očitno po bratčevih stopnijah in je vsa pikasta in suhe kože. Pa sem se zopet spomnila na kremo, ki sem jo imela iz beograda (melem). Danes grem pa h pediatru in mi je on predlagal prav to kremo. Poslal mi je link, kjer si jo lahko naročim.

Evo link: http://www.navidiku.rs/Beograd/grad/1/kategorija/25/podkat/111/firma/5704/komentari/Fizioterapeutska%20ambulanta%20Vasic

Mislim, da je precej cenejša krema, če jo naročiš direkt, ko pa preko "posrednika".

Aja v glavnem, našemu je krema zelo pomagala, kaj bo pa pri tamali, bomo pa videli, ko dobim kremico :)

(odgovor članu Minja 80)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: atopični dermatitis?
17.6.2011 8:46:02   
Minja 80
lola krema je 2400 din kod g. vasica (oko 24-25evra). ja sam je kupovala u maju za neke mamice sa foruma i nisam naplacivala uslugu, uradila sam to jer je i moj sin imao iste probleme. i kad sledeci put budem isla za srbiju ponovo cu se ponuditi da kremu donesem kome treba :). kome cemo pomoci ako ne nasim najmladjim :))).

lep pozdrav i srecno :)


(odgovor članu lola_J)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: atopični dermatitis?
11.9.2011 22:03:45   
Janjap
Pozdravljene,

Nujno bi rada prisla do te kremice se ta teden, ker sem na obisku pri starsih v Sloveniji in se naslednji vikend vracam v Francijo (ravnokar sem izvedela za obstoj te kremice). Moj sin ima ze 1 leto probleme z AD in poizkusili smo ze mnozico krem in brez pravega ucinka. Vsako noc se zbuja in praska do krvi.  A ima katera od vas viška kaj kreme da jo cimprej poskusimo in preverimo ce bi delovala za nas?
Vnaprej hvala za odgovor.

(odgovor članu Minja 80)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: atopični dermatitis?
15.9.2011 9:31:50   
za otroka
Tudi sami smo imeli težave z kožo. Pomagala je samo alternativa. konopljino in olčno olje (mazali), in naravna
ekološka oblačila iz industrijske konoplje. Poglej na www.bebinatura.si  Deluje!!!

(odgovor članu Janjap)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?