|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   roke v ustih
24.7.2009 21:32:20   
PC Baby
Naš 3 mesečnih stalno vtika rokice v usta in to kar vse prstke naenkrat in cele pesti. A je to kakšna razvojna faza ali naj mu jih začnem ven vleč?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: roke v ustih
24.7.2009 21:34:58   
Anonimen
pusti mu veseljeuser posted image

to je normalno, razvojna faza, u bistvu prvo odkrivanje svetauser posted image najprej rokice, k so tko fajne da kr same zaidejo v usta, pol sledi še vse ostalouser posted image

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: roke v ustih
24.7.2009 22:22:54   
vanilla
Naša je tut 3 mesece stara!!! In tudi si celo pest tlači v usta, da je potem slinasta do komolca user posted image . Ker sem tut jaz ogromno slišala in brala (in od kolegic tamali tudi), da si kao raziskujejo rokice, sem ji to pustila.... Ampak je fuuul začela - pa še celo odkrila je palček in si zdaj veselo sesa palček user posted image . K sreči ima tut dudo še vedno rada, sam vseeno jo mal ahtam pri palčku in ji ne pustim.

Tak da, moje mnenje: pusti ji, da raziskuje, ampak do ene mere... Da ne bo odkrila prstke in ugotovila, da je to prav fino za sesanje in bo potem hotela izključno samo prstek. Malo je vseeno treba paziti. Je pa kao faza ja, ki mine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: roke v ustih
24.7.2009 23:22:22   
Anonimen
Čez en mesec si bo začel v usta basat nogice user posted image . Raziskujejo, okušajo, koordinirajo gibe.

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: roke v ustih
25.7.2009 12:09:00   
sandrica23
Naš Lan je star 3 leta pa še vedno daje roko v usta.Bol ko ga opozarjaš da ne sme on to še potem 3 krat rajeuser posted image Bo še minlo.Je pa res da je to pobral v vrtcuuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: roke v ustih
25.7.2009 18:10:54   
marjetica8
Z našim je isto!!! Star bo 3 mesce in isto tlaci v usta rokice! Mu dam roko ven pa dudo not in kaj nardi? plune dudo in da roko nazaj v ustauser posted image ! Itak nimam druge ku da mu pustimuser posted image !

(odgovor članu sandrica23)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: roke v ustih
25.7.2009 18:12:12   
tinaaja
cez par mesecev si bos zelela, da bi samo rokice tlacil v usta user posted image to je cisti zacetek, za tem roma vse v usta - na ta nacin spoznavajo stvari tam do cca 1 leta... 

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: roke v ustih
6.8.2009 8:52:12   
daisyb
nas bo star sele dva meseca pa ze kak teden to pocne. ko spi si vedno tlaci rokice v usta..in jih veselo sesa...vcasih mu pol zaide palec v usta...ponoci je prav smesno, ko slisim kako sesa rokice...ce mu dam dudo jo takoj izpljune in zacne sesati rokico.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: roke v ustih
6.8.2009 12:20:23   
UT_2008
Matija je star 5 mesecev in daje vse v usta od rok, , dva dni pa že nogice stopala poskuša dat v usta, prime jih pa ziher. ;) Pa pršnja o pozornosti, ko se stran obrneš... Ko je ravno povezava na dajanje rok v usta, moj jih daje samo v eno stran ali pa apsredaj in pediatrinja je rekla, da ne vidi zob, meni se pa zdi, da ga matra. mislite, da je to to? Tudi calgel je že dobil....


_____________________________

PDP 26.02.2009.
Kar vidiš, to dobiš.

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: roke v ustih
6.8.2009 15:18:36   
Taddy78
Naš jih je sicer začel tiščat v usta pri 2.mesecih, ampak kot so napisale predhodnice gre samo za raziskovanje.
Odrasli stvari raziskujemo z rokami, dojenčki z usti. Naš je sicer HB raziskoval samo pesti, saj ni nikoli nič dajal v usta (nogice komaj pri 8.mesecih, paše to jih ej samo vohal in kazal kako smrdijo), tudi ko so ga mučili zobki, ni hotel nič grizljat...

(odgovor članu UT_2008)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: roke v ustih
6.8.2009 16:33:59   
blanč
Moja dva bosta stara 2 meseca in to počneta takrat, ko sta lačna.

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: roke v ustih
7.3.2016 13:53:02   
Chebela
Vidim, da je to stara tema, nič novejšega ne najdem.. Hčerkica bo 14.3. stara 4mesece, pred tretjim mesecem je začela sesati vse prstke. Nekaj časa nazaj je imela bolečo zgornjo dlesen. Ko sem se jo dotaknila, je krčevito zajokala, kar pri spodnji ni. Sedaj je konstantno razdražljiva, sesa prstke kot nora..tudi do bruhanja. Dude noče. Dlesen sedaj ni več boleča. Mala pa joka in joka. Ne zgleda da bi kje pokukal zobek, čeprav je njen starejši bratec prva dva spodaj dobil pri štirih mesecih. 14dni nazaj je sicer pediatrinja rekla, da zna biti, da bodo najprej zgoraj, ampak meni se ne zdi. Je možno še kaj drugega? Na jeziku spredaj ima že od rojstva fibroepitelni polip, ki naj ne bi trenutno rabil kirurške terapije in se sprašujem, če je morda to tisto, kar jo moti/boli/srbi, čeprav so nam na oralni kirurgiji rekli, da jo ne bi smel motiti, ker se je rodila s tem...
V prejšnjih objavah je napisano, da je to faza, da raziskujejo usta, vendar to raziskovanje verjetno brez joka/kričanja? Drugače je zdrava, vročine nima. Je pa drugače en velik dobrovoljček, ki se veliko smeji in čeblja..zadnje časa pa tega skoraj ni več.
Ima katera kaj izkušenj s tem?
lp

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: roke v ustih
7.3.2016 17:54:15   
Bigmamma
Chebela pozdravljena, pri nas je bilo tako, da do 4.meseca joka nismo poznali, potem pa je cez noc postala jokava in se je zacela zbujati, kar se prej ni oz. se je le dvakrat ali pa enkrat. Pa smo zaceli z gosto hrano in je bilo kot prej, spet je bila veseljacekuser posted image
Nekateri dojencki s tem ko prste sesajo kazejo tudi na to, da so lacni. Ce je ze stara 19 tednov, ti predlagam, da kar zacni uvajati gosto hrano, ce pa je na flaski pa daj notri plasmon keks ali kaksno kasico, samo bolj redko ji naredi. Poskusi, upam da sem ti kaj pomagalauser posted image

(odgovor članu Chebela)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: roke v ustih
7.3.2016 20:29:17   
Chebela
Bigmamma, hvala za tako hiter odgovor. Moja punčka je dojena s tem, da 2x-3x dnevno dodajam Novalac. Rodila se je tri tedne prezgodaj, ni imela tako dobrega sesalnega refleksa in sva se kar matrali, tako, da sem začela tudi dodajat. (Sina sem bp dojila 11mesecev.) Sedaj pa ugotavljam, da ko joka in jo dam dojit, se večkrat sicer pomiri, malo poje, potem pa zaspi in včasih še preden zaspi izpljune mleko (ga z jezičkom spravi iz ust). Predvidevala sem, da ni lačna, ampak ji paše dojenje kot nadomestilo za rokice. Res pa je, da po adaptiranem mleku bolj trdno zaspi in spi dlje časa. Le zakaj mojega mleka ne bi popila, če naj bi bila lačna? To je nekaj povsem novega zame. S sinom nisem imela nikakršnih težav glede tega user posted image .. Res je pa da dva otroka nista enaka.. Bom pa začela z GH v naslednjem tednu. Bomo videli kako bo šlo.

(odgovor članu Bigmamma)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: roke v ustih
7.3.2016 20:41:56   
Bigmamma
Nevem, a mogoce uzivas kaksno hrano ki ji ne pase, pa zato izpljune tvoje mleko? Treba je paziti tudi pri deodorantih in kremah za telo, da si jih ne bi preblizu nanesla..jaz sem v nosecnosti in v casu dojenja uporabljala samo naravno kozmetiko, tudi parfumala se nisem.
Aja, pa sedaj ko gledam za nazaj..precej sem bila nervozna, ker je pac bila prvi otrok in vsi okoli mene so bili "pametni"..in dejansko se je to tako pokazalo pri tamali, da je nonstop zizala, je mejilo ze na tisto zivcno sesanje. Mogoce si tudi ti pri sebi nervozna, pa otrok to cuti..

(odgovor članu Chebela)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?