|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
17.8.2009 12:29:51   
tajtaja
a vsi računate, da boste v teh svojih hišah do smrtiuser posted image


Jaz ne.
KO bojo šli vsi od doma, bova ogromno hišo prodala in si nekje naredila eno majčkeno do 100kvm, z malo zelenico, še manjšim vrtom. V glavnem mora biti zunaj prostor za ležalnikuser posted image .
Pa kakšen mali zimski vrt, da si bom ogrela stare kosti. Brez stopnic.
Pa imela bom zelo malo jedilnico, mizo za največ štiriuser posted image in tako se mi ne bodo mogli vabit na kosila ampak bodo oni mene vabiliuser posted image . Upam!user posted image
Saj ni prepovadano sanjatiuser posted image user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
17.8.2009 23:51:45   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Jaz sem
že dolgo iz gradnje...pa me zanima tiste, ki gradite ob sedanjih cenah ali je
možno sezidati  med 180 in 200 kvadratov za 200.000 eur?

parcela je, vse ostalo z načrtom vred plačano....samo gradnja do vselitve. Pa da večinoma, razen kakšnega malanja, ne delaš nič?user posted image



midva sva zaenkrat samo elektriko sama potegnila (oz. on jo je user posted image ). Imava pa precej zafrknjeno parcelo (samo izkop je bil okoli 1000 m3), pa zaenkrat zgleda (sklepam po predračunih), da bova prišla skozi s 160.000 - 170.000 EUR. Je pa res, da je samo klet zidana, gor so nama pa potem postavili montažno hišo.





< Sporočilo je popravil Olivija -- 17.8.2009 23:54:27 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
18.8.2009 0:00:29   
rija
olivija, čigavo pa imate?

no, sem pozabila omeniti, raven teren, brez kletiuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
18.8.2009 7:04:02   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: t5t6

IZVIRNO SPOROČILO: rija

Jaz sem
že dolgo iz gradnje...pa me zanima tiste, ki gradite ob sedanjih cenah ali je
možno sezidati  med 180 in 200 kvadratov za 200.000 eur?

parcela je, vse ostalo z načrtom vred plačano....samo gradnja do vselitve. Pa da večinoma, razen kakšnega malanja, ne delaš nič?user posted image


Če ti kaj pomaga, 150 m2, višji cenovni razred (osnovne materiale sva izbirala kvalitetne), nič nisva delala sama = 270.000 E  v tej ceni je tudi vgradno pohištvo (kuhinja, vgradne omare). Danes bi to bilo malo ceneje kot je bilo lani in predlani.


230 kvadratov, višji cenovni razred, nič sama, všteto  vso pohištvo cca 400.000. Urejanje okolice (terasa, ograja, trava, grmovje oz kak drevešček....) in še nekaj malenkosti v hiši še čakajo, da izpraznijo račun.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 18.8.2009 7:06:18 >

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
18.8.2009 8:39:40   
rija
hope, s parcelo ali brez?

ker to v lj bistveno spremeni zadeveuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
18.8.2009 11:41:55   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: rija

olivija, čigavo pa imate?

no, sem pozabila omeniti, raven teren, brez kletiuser posted image




Jelovico. Če bi bila brez kleti, bi naju hiša na ključ prišla 160.000 EUR (z dodatno izolacijo, ravnimi strešniki, dodatnimi ploščami v stenah, ...) , kar se meni dejansko ni zdelo veliko. Je pa res, da je najina hiša čist minimalistična in edina "razburljiva" stvar na njej so francoski balkoni. Zdaj še sploh, ker nisva poslušala arhitekta in dala vijolično-oranžno kombinacijo za fasado.user posted image Na papirju je zgledal res lepo, ampak v živo si nekak nisva znala predstavit. Sva pa vzel njegov predlog za barvno razporeditev, tko da bomo videli ta teden, kako bo vse skup izpadel.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 18.8.2009 11:45:04 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
19.8.2009 12:41:12   
Poka
Midva še nisva do konca - ampak do sedaj s parcelo vred, papirji - torej do stehe 70 000 EUR, 200 m2, parcela 1000 m2, 40 km do Ljubjane. Parcela kupljena lani.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
20.8.2009 8:49:56   
Poka
IZVIRNO SPOROČILO: GORMITI


Hvala za mnenja. sem iz štajerskega konca, elektriko, vodo in vse ostalo je v bližini (30m). lokacijsko že imam in ker gre za razpršeno gradnjo, so mi rekli, da ni omeitev, kakšno hišo moram zgraditi.

ker je mala parcela, je malo prostora za hiško, zato sprašujem, kaj bi bilo bolje, da si naredimo atrijsko in imamo potem posledično manj dvorišča ali mansardno; tudi s strani stroškov, saj potem stopnice stanejo, pa mansarda...?user posted image

o gradnji nimava ne vem koliko pojma, sta se pa pred enim tednom kolega vselila v hiško, ki sta jo imela zgrajeno točno v enem letu (vse lastna režija, sosedje, prijatelji), obseg 17 x 10 m z mansardo in cela podkletena in ju je prišlo 130.000 eur; manjka le še fasada. Glede na to, da midva ne bi imela kleti in bi bila pol manjša, pač razmišljam, da bi nama nekako šlo skozi. Vzela bi še nekaj malega kredita za papirje in ploščo.

Od Ingre sem gledala tipske projekte (tudi kolega sta vzela tam projekt, samo sta ga priredila) - ali res samo micena sprememba stane 600 €?? Onadva sta veliko spreminjala:)

Še kje bi lahko pogledala malo teh tipskih projektov?


17 x 10 s kletjo in a to misliš urejeno mansardo? Ker 130 000 EUR je pa reees malo. Toliko midva računava za vselitev v 12 x 10, samo spodnje nadstropje, materiali pa sicer res tisti vrhunski. Parcela 1000 m2, kupljena lani. Ampak kleti niti nimava.

Sicer pa - 75 000 ni tako malo denarja. Treba je gledat, da se še itak kaj privarčuje in vzame kredit. Midva sva imela manj na začetku. Treba se je pa zgledovat pri tistih, ki so dali manj, ker je res, da v bajto lahko daš denarja, tudi še v najmanjšo, milijon evrov, če imaš.

Midva sva sedaj pri strehi - malo je trajalo, ker sva si naložila še drugo delo in če hočeš res poceni skozi prit, je kar nekaj organizacije. Npr. za ostrešje, dvokapnica, 210 m2, sva dala z vsem materialom in delom v red, strešnik Creaton, 8500 EUR, brez dimnika sicer, ki ni vštet. Skupaj z lesom, postavitvijo ostrešja itd.

Vem pa za nekoga, ki svetuje pri postavitvi hiše od temeljev do vselitve, tudi katerokoli vmesno fazo, tako da prideš ceneje skozi kar precej. Pomaga ti zbrat predračune, se pogaja namesto tebe za cene, tako da nimaš problemov. 20% sigurno prišparaš pri celotni hiši, če ne več. (če stane hiša 200 000 ti pa plačaš v resnici 160 000 je pa to nekaj :)) In nimaš nobenih skrbi. Je tako, da npr. ti prineseš nek predračun, kaj hočeš imet pri hiši, on ti pa pove realno, če ti lahko uredi boljše cene. Ti plačaš samo nek manjši procent od razlike, ki je pa lahko tudi kar velika. Gre za to, da ima on boljše pogajalsko izhodišče, ker ureje zadeve za več ljudi. Svetuje pri materialih, itd. prihrani ti veliko časa in mislim celo, da se da zmenit za nek nadzor pri gradnji.

Midva se nisva odločila za to, ker pač je moj inženir in imamo veze in dobimo materiale včasih praktično brez marže, je pa to dobra ideja za nekoga, ki pa ni izd tega področja ker se da kar nekaj privarčevat, sploh pa dobiš zastonj strokovno mnenje o gradnji in materialih. Ker tako BTW, nasveti, ki se najdejo na internetu, podprti z raznimi reklamami, se včasih sprašuješ, resno, če bi sploh verjel in sem celo že sama naletela na kake res bistroumne zadeve user posted image , obere te pa vsak, ko ma čas (normalno, te lahko, ker ko gradiš ga ti nimaš, da bi se o vsem pozanimal). Pol ni čudno, da pride gradnja namesto 150 000 na koncu 400 000 user posted image .

(odgovor članu GORMITI)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
20.8.2009 9:21:36   
biba007
IZVIRNO SPOROČILO: Poka


Vem pa za nekoga, ki svetuje pri postavitvi hiše od temeljev do vselitve, tudi katerokoli vmesno fazo, tako da prideš ceneje skozi kar precej. Pomaga ti zbrat predračune, se pogaja namesto tebe za cene, tako da nimaš problemov. 20% sigurno prišparaš pri celotni hiši, če ne več. (če stane hiša 200 000 ti pa plačaš v resnici 160 000 je pa to nekaj :)) In nimaš nobenih skrbi. Je tako, da npr. ti prineseš nek predračun, kaj hočeš imet pri hiši, on ti pa pove realno, če ti lahko uredi boljše cene. Ti plačaš samo nek manjši procent od razlike, ki je pa lahko tudi kar velika. Gre za to, da ima on boljše pogajalsko izhodišče, ker ureje zadeve za več ljudi. Svetuje pri materialih, itd. prihrani ti veliko časa in mislim celo, da se da zmenit za nek nadzor pri gradnji.




Poka, a bi mi lahko dala kontakt? Lahko tudi na z.s....

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
20.8.2009 10:09:03   
Poka
Imaš na ZS :)



(odgovor članu biba007)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
20.8.2009 12:58:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: biba007

IZVIRNO SPOROČILO: Poka


Vem pa za nekoga, ki svetuje pri postavitvi hiše od temeljev do vselitve, tudi katerokoli vmesno fazo, tako da prideš ceneje skozi kar precej. Pomaga ti zbrat predračune, se pogaja namesto tebe za cene, tako da nimaš problemov. 20% sigurno prišparaš pri celotni hiši, če ne več. (če stane hiša 200 000 ti pa plačaš v resnici 160 000 je pa to nekaj :)) In nimaš nobenih skrbi. Je tako, da npr. ti prineseš nek predračun, kaj hočeš imet pri hiši, on ti pa pove realno, če ti lahko uredi boljše cene. Ti plačaš samo nek manjši procent od razlike, ki je pa lahko tudi kar velika. Gre za to, da ima on boljše pogajalsko izhodišče, ker ureje zadeve za več ljudi. Svetuje pri materialih, itd. prihrani ti veliko časa in mislim celo, da se da zmenit za nek nadzor pri gradnji.




Poka, a bi mi lahko dala kontakt? Lahko tudi na z.s....


jaz bi tudi, hvala

(odgovor članu biba007)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
20.8.2009 14:26:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: GORMITI


Hvala za mnenja. sem iz štajerskega konca, elektriko, vodo in vse ostalo je v bližini (30m). lokacijsko že imam in ker gre za razpršeno gradnjo, so mi rekli, da ni omeitev, kakšno hišo moram zgraditi.

ker je mala parcela, je malo prostora za hiško, zato sprašujem, kaj bi bilo bolje, da si naredimo atrijsko in imamo potem posledično manj dvorišča ali mansardno; tudi s strani stroškov, saj potem stopnice stanejo, pa mansarda...?user posted image

o gradnji nimava ne vem koliko pojma, sta se pa pred enim tednom kolega vselila v hiško, ki sta jo imela zgrajeno točno v enem letu (vse lastna režija, sosedje, prijatelji), obseg 17 x 10 m z mansardo in cela podkletena in ju je prišlo 130.000 eur; manjka le še fasada. Glede na to, da midva ne bi imela kleti in bi bila pol manjša, pač razmišljam, da bi nama nekako šlo skozi. Vzela bi še nekaj malega kredita za papirje in ploščo.

Od Ingre sem gledala tipske projekte (tudi kolega sta vzela tam projekt, samo sta ga priredila) - ali res samo micena sprememba stane 600 €?? Onadva sta veliko spreminjala:)

Še kje bi lahko pogledala malo teh tipskih projektov?



Nisem ravno iz tvojega konca. za projekt ti svetujem tudi Domus projekt iz Ljutomera - imajo tipske načrte po ugodnih cenah.
Sem mnenja da 75000 € ni tako malo denarja, ampak ni pa ogromno. Pa tudi- ali imaš možnost kje živet ta čas, ko boš gradila hišo, če to stanovanje sedaj prodaš, da dobiš začetni kapital za gradnjo.
Midva imava cca. 90m2 v eni etaži (delava hišo klet+pritličje+mansarda), na materialih dava veliko na kvaliteto, pa sva dala nekje 80000€ - papirji, prispevki, gradnja, streha, voda, elektrika, zaprto in centralna). Vse ostalo pa še čaka - sedaj mislim, da bo še največ stroškov.

(odgovor članu GORMITI)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
20.8.2009 14:28:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: biba007

IZVIRNO SPOROČILO: Poka


Vem pa za nekoga, ki svetuje pri postavitvi hiše od temeljev do vselitve, tudi katerokoli vmesno fazo, tako da prideš ceneje skozi kar precej. Pomaga ti zbrat predračune, se pogaja namesto tebe za cene, tako da nimaš problemov. 20% sigurno prišparaš pri celotni hiši, če ne več. (če stane hiša 200 000 ti pa plačaš v resnici 160 000 je pa to nekaj :)) In nimaš nobenih skrbi. Je tako, da npr. ti prineseš nek predračun, kaj hočeš imet pri hiši, on ti pa pove realno, če ti lahko uredi boljše cene. Ti plačaš samo nek manjši procent od razlike, ki je pa lahko tudi kar velika. Gre za to, da ima on boljše pogajalsko izhodišče, ker ureje zadeve za več ljudi. Svetuje pri materialih, itd. prihrani ti veliko časa in mislim celo, da se da zmenit za nek nadzor pri gradnji.




Poka, a bi mi lahko dala kontakt? Lahko tudi na z.s....


Poka, jaz bi tudi želela spoznat tega gospoda, če je možno.

(odgovor članu biba007)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: prosila bi za nasvet - gradnja hiške da a...
24.8.2009 23:17:21   
buhko
Pozdravljena,

sam se pred časom zaključil hišo za podoben denar (upoštevano razmerje glede cene in kvadrature), seveda se moraš pa dosti znajti.

Če bosta rabila kašen kontakt me lahko pokličeta na 041-652-239, pa vama posredujem izvajalce in nasvete.

Kar korajžno v gradnjo, sploh ni tako hudo, ko se enkrat zaženeš!!!

Lep dan

(odgovor članu GORMITI)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?