|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Barva strehe - barva fasade
15.9.2009 7:05:19   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Saša27

Ufff, saj človek sploh ne ve, kaj bi dal goruser posted image , če slučajno nima nobenega smisla za estetiko, tako kot naprimer jazuser posted image . No pa mi povejte, mi2 imava antracit streho, bela okna, bele škatle, namen imava narediti rdečo fasado in siv cokel, a paše skupaj???


Ena taka hiška je na ptuju oz ni stanovanjska hiša, ampak mala hiška ob prostoru kjer prodajajo avte ali neki takega. Po videnem sem si vedno želela tako hišo, ful lepo izpade. Samo tista hiška je res mala in zelo enostavna, ne vem kako bi izpadlo ob kaki veliki hiši.

A pa ni nekje na netu en program, kjer si lahko v hišo oblečeš v različne barve in vidiš kako izgleda?

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Barva strehe - barva fasade
15.9.2009 12:31:56   
Hope2
Ravnokar gledam Delo in dom prilogo Dela in not je hiša z modro streho, z belo in rdečo fasado, sivimi okni in sivo rdečimi vrata WTFuser posted image . Lepa hiša ampak meni osebno te barve ne gredo skupi, ampak očitno je tako fensi šmensi in moderna, da jo vlačijo po revijahuser posted image . Torej prav velik ne morete zgrešit s čudnimi kombinacijami, bodo vsaj INuser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Barva strehe - barva fasade
24.9.2009 20:56:27   
Poka
Midva sva pa ravno izbrala barve fasade, strehe, ostrešja, oken... Težka izbira, ni kaj user posted image  Meni je bila sicer všeč rdeča, ampak sva se zmojim fikno odločila, da redče fasade ne bova dala, ker se pač čisto vsaka že po nekaj letih spere in je potem grda. Se je res še čisto vsaka, pa da je še ne vem kako kvalitetna barva.

Sosed je imel ene ideje, da bi on dal kombinacijo modra, rdeča - mislim, me je skor kap user posted image  sam še bela pa zvezda manjka...

Midva sva se na koncu odločila za črno streho, ostrešje oziroma napušč je bele barve oziroma ker so ene tri vrste bele po RAL lestvici - ta ni čist svetleča bela. Fasada bo nežno šampanjec bež, skoraj neopazno in nekje malo temneje bež... Težko je razložit, ker meni sicer bež ni bila nikoli všeč, ampak sva videla eno lepo staro obnovnljeno stavbo s točn to lepo bež barvo... Okna bodo barve natur elkosiran aluminij v barvi šampanjca. Ogledala sva si veliko stavb, tudi na morju in zgleda paše bež in aluminij... bomo pa videli - skratka - zakomplicirala sva toliko, da če ne bo vsaj nekak lepo izpadl, nej gre nekam vse skup... Mene je edino to strah, da ne bo pa ta bež barva čez nekaj let grda umazana bela.... Škoda mi je edin to, da ne bo škatel okorg strehe, ker žal živimo ob gozdu in menda se zelo radi not naselijo polhi, ki ti menda lahko požrejo streho in to tako, da je za podret....

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Barva strehe - barva fasade
30.9.2009 13:41:20   
2srcka
Poka, če imaš vse lepo zaprto polhi ne morejo v tiste škatle in pod streho.  In še od nikogar nisem slišala da jo tako poglodajo da je za podretuser posted image  Ko je moj to slišal je imel usta do ušeš, pa se ukvarja s postavljanjem in pokrivanjem streh že kar nekaj let.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Barva strehe - barva fasade
30.9.2009 15:07:36   
Hope2
Moja tašča ima pod streho polhe že vrsto let, nekaj jih mačke sproti polovijo, nekaj pa jih preživi. Zaenkrat je bajta in streha še cela, ni za podrtuser posted image

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Barva strehe - barva fasade
5.10.2009 9:56:01   
ALWAYS LARA
o ja to js tut ponavad prvo opazim na bajti..men ne gre skupi niti črna streha in kaka rjava fasada. groza!
k opečni mi gre kvečjemu bela, kaka nežna rumena, pol se mi pa počas že neha. men so rdeče strehe itak grde.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Barva strehe - barva fasade
6.10.2009 8:59:53   
dps1
sem videla: zelena streha in vijolična fasada - me je skoraj kap, kakšna je bila kombinacija.

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Barva strehe - barva fasade
8.10.2009 23:16:52   
nanaa
ojla,

kakšno barvo fasade pa bi dale na rjavo streho, rjavi balkoni (ki jih bomo preuredili v ograjo iz rostfreja in zidano) ? Vglvnem večina je rjava. Ali bi šla nežno zelena fasada?

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Barva strehe - barva fasade
11.10.2009 11:23:32   
mala biba
No da še jaz nekaj pripomnim k tej temi....tudi mi imamo novo hišo in smo seveda imeli kar nekaj težav pri izbiri barve....
Ker je hiša montažna in gre to zelo hitro, smo se mogli tudi na hitro odločit kako in kaj..mi imamo rdečo streho , ker so tako določili v gradbenem dovoljenju-oz mapna kopija....nato smo se odločili za rjavi foršprung in rumeno barvo in oranžno bavo fasade.....večji del je rumene, erkerji so oranžni.....če vas zanima kako izpade, mi pošlijte zs in vam pošljem slikco.....res pa je da se barve full razlikujejo ampak mi smo zadeli u nulo...že zdaj se folk ustavlja in nas sprašuje za številke barve, ki smo jih uporbljali......kar se tiče pa belega foršprunga pa nisem za, ker ga je treba najmanj trikrat prebarvat in ko je usran je ornk usran.....seveda to je moje mišlenje....sevda boste pa delali po svojem okusu.....pa veliko sreče.....predvsem delajte s tistimi barvami ki so vam seveda ušeč...lp

(odgovor članu nanaa)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Barva strehe - barva fasade
4.10.2010 12:54:40   
Maleal
Kakšno fasado priporočate k zeleni strehi(tegola),razen rumene,imela bi dvobarvno rumeno in....???

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Barva strehe - barva fasade
5.10.2010 13:59:52   
dps1
smo razmišljali o tem ko smo kritino kupovali.

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Barva strehe - barva fasade
5.10.2010 23:44:19   
carbene
IZVIRNO SPOROČILO: MarcelAlina

Kakšno fasado priporočate k zeleni strehi(tegola),razen rumene,imela bi dvobarvno rumeno in....???

Kakšne zelene barve je tegola? In kakšno rumeno imaš ti v mislih? Jaz sicer nikakor ne bi uporabila kričeče (živo) rumene user posted image , temveč v malo bolj umirjenih tonih, mogoče z nekoliko oranžne nianse (bodisi bolj intenzivno, bodisi bolj v pastelno smer, mogoče že bolj proti bež (oziroma je verjetno to najboljša izbira)). Zraven pa bela in/ali zelena (morda blizu nianse strehe, lahko tudi kakšen drugačen ton; lahko je zelene tudi bolj za vzorec, da le malo poživi vso zadevo - sploh če bi se uporabila zelo intenzivna zelena). Recimo približno v takih kombinacijah (bi bilo pa dobro predvsem zelene tone uskladiti s tegolo - torej nianse zelene ne bi bile nujno take kot na teh slikah):
http://www.olamacauguide.com/image-files/macau-sde-church.jpg (moram reči, da se mi tale precej dopade user posted image )
http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/6408581/2/istockphoto_6408581-window-with-green-shutters-in-yellow-wall.jpg
http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/437020/437020,1247504361,4/stock-photo-yellow-green-fasade-in-fiscardo-kefalonia-greece-33596530.jpg
http://en.fotolia.com/id/10416882
Je pa to seveda moje laično mnenje. user posted image user posted image

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Barva strehe - barva fasade
6.10.2010 8:50:20   
dps1
mi smo naredili po tem receptu: poslikaj hišo z vseh strani, jo daj na računalnik, na strani BAUMITA imaš možnost, da svojo sliko pripneš v program in poskusi več barv. mi smo bili prepričani da bi naši črni strehi pasala tudi marelična ali nežna roza barva, pa smo videli, da edina ki nam je bila potem všeč je bila rumena. ne paše vse na vsako hišo. odvisno tudi od vrste hiše (nadstropna, atrijska...). nam je ta program zelo pomagal pri izbiri. imaš možnost tudi raznih kombinacij da si jih narediš v programu;evo še link:

http://www.100baumit.si/?page=Faq

in levo klikni Pobarvaj svojo hišo.








(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?