|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:25:38   
Katy78
Rodila sem 26.11. 2008 v 32 4/7, to je 32 dni pred dopolnjenim 37. tednom. Če 26.11. prišteješ teh 32 dni, dobiš 28.12. Moj PDP je bil 18.1.2009, porodniško nastopiš 28 dni prej, to bi pri meni bilo 20.12.2008. Torej, kot vidiš, pride 8 dni več, kot če bi rodila ob roku.

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:31:35   
Shadow
Katy78, meni pa se zdi, da bi tii morali podaljšati porodniškega za 32 dni, ne le za 8. Daj ti to še malo preveri, da te ne bodo n.a.t.e.g.n.i.l.i. za te dneve.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:36:42   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Shadow

Katy78, meni pa se zdi, da bi tii morali podaljšati porodniškega za 32 dni, ne le za 8. Daj ti to še malo preveri, da te ne bodo n.a.t.e.g.n.i.l.i. za te dneve.


Ne, sem kar prepičana, da je prav, sem tudi od orke post narobe prebrala, mi je zdaj jasno. Meni je ob prezgodnjem porodu porodniška nastopila z dnem poroda, to je 26.11., podaljšali pa so mi jo 32 dni in to pride 28.12. Seveda če pa primerjaš glede na datum porodnioške, ki bi mi pripadala glede na PDP, je pa samo 8 dni razlike, ampak tega ne smeš tako gledat, saj se moraš ravnati glede na datum rojstva. Tako da je zagotovo prav.

(odgovor članu Shadow)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: porodniška?
29.9.2009 15:37:40   
mlinčka
IZVIRNO SPOROČILO: Shadow

Meni so rekli, da je otrok smatran za donošenega, ko začneš s 37. tednom nosečnosti. Jaz sem rodila s 36t in 1 dan, zato so mi dali zraven še 6 dni. Mogoče pa različni CSD-ji to različno tolmačijo, čeprav gotovo ne bi smeli, saj so vendar vsi pod istim krovom.


Jaz sem rodila s 36t 2d, pa so mi podaljšali za 8 dni... je pa res, da mi na odpustnici piše gestacijska starost 36t in so pač to upoštevali. So me pa na CSD-ju sami pisno pozvali, da lahko to uveljavljam user posted image .

_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu Shadow)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: porodniška?
29.9.2009 16:08:21   
orka
joj,joj,....sem se malo zlagala,Blanč,nisve v timingu user posted image user posted image user posted image ,jaz sem rodila skoraj 3m prej in ne manj kot 2 kot sem napisala....imela sem PDP 20.11. rodila pa sem 26.8....porodniška traja 105 dni,ostalo do 365 pa je nega in jaz sem tokrat, ne vem zakaj, dobila za to dve ločeni odločbi...(včasih,pri prvih 2 porodih)sem dobila samo 1 )...bom poskusla najdet odločbo in prepišem,kako oni to računajo.

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: porodniška?
29.9.2009 16:50:05   
orka
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: Shadow

Katy78, meni pa se zdi, da bi tii morali podaljšati porodniškega za 32 dni, ne le za 8. Daj ti to še malo preveri, da te ne bodo n.a.t.e.g.n.i.l.i. za te dneve.


Ne, sem kar prepičana, da je prav, sem tudi od orke post narobe prebrala, mi je zdaj jasno. Meni je ob prezgodnjem porodu porodniška nastopila z dnem poroda, to je 26.11., podaljšali pa so mi jo 32 dni in to pride 28.12. Seveda če pa primerjaš glede na datum porodnioške, ki bi mi pripadala glede na PDP, je pa samo 8 dni razlike, ampak tega ne smeš tako gledat, saj se moraš ravnati glede na datum rojstva. Tako da je zagotovo prav.

...in prištej še 20 dni,ker glede na pdp traja nosečnost 280 dni = 40 tednov na csd pa računajo da nosečnost traja 260 dni....torej so tebi podaljšali za 28 dni

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: porodniška?
29.9.2009 17:12:11   
orka
matr bom možgane čist prekurla user posted image user posted image user posted image  ampak sem prišla do zaključka blanč- tvoja porodniška in nega bi marali trajati 15 mesecev od rojstva + 38 dni...rodila si 58 dni pred pdp-jem =40 tedenska nosečnost,oni pa računajo da nos. traja 37 tednov ( takrat je otrok donošen ) torej = to 38 dni in za toliko ti bodo podaljšali ampak to oni že takoj izračunajo,tako da ne rabiš kake posebne vloge pisat...če se ne motim bi ti morala biti doma do okoli 20.oktobra 2010. Pa mi javi če sem prav zračunala...
 

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: porodniška?
29.9.2009 20:35:07   
blanč
Joj orka ti si super. Ti javim, ko dobim odločbouser posted image

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: porodniška?
30.9.2009 21:12:34   
blanč
Orka, tvoj odgovor je do dneva natančenuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: porodniška?
1.10.2009 16:47:49   
orka
bravo zate in dvojčka....pa seveda zame user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?