|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Načrti hiše
4.11.2009 8:07:38   
didi85
Najprej vsem lepo pozdrav!

Imam eno prošnjo če bi mi kdo pomagal. Namreč smo v fazi pridobivanja papirjev za gradnjo in je prišel čas za načrt hiše. Tako iz informativnih razlogov pa me zanima koliko kje stanejo in kako ste zadovoljni z posameznimi izvajalci iz Maribora. Nam so priporočali pin doo ker naj bi bili poceni po drugi strani pa so nam ga odsvetovali ker ne delajo dobro in si moraš sam narisati točno kak boš imel brez da ti dajo kakršnekoli ideje.

Najlepša hvala za odgovore,

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Načrti hiše
4.11.2009 8:21:53   
mala biba
Oj....tudi jaz sem bila pred časom pri njih in si sposodila načrte, ki jih imajo.....nekaj sem plačala in potem ta denar dobila nazaj ko sem jih vrnala.....samo nisem bila zadovoljna z njimi, ker takrat so bili načrti tak čudno narisani, tisti prerezi pa nikakor si nisem moglapredstavljati kako to izgleda......mogoče je zdaj to drugače pri njih, da so se kej poboljšali, to e bilo 2leti nazaj.....res pa je da takrat so bili med najcenejšimi.....samo pozanimaj se kaj vse nudijo, ker načrt hiše je obsežen podatek, od kako mora biti sestavljena plata (železo, mreže v njej).....to mi takrat niso znali razložit.....sej pravim mogoče je zdaj drugače....ne vem.......upam, da dobiš kakšen boljši odgovor.....lp

_____________________________

Imam jo,svojo pikico...no - zdej je že prava mala biba:)- mali škrat bodi zdrav ti želita mamica, ati in Nejc

(odgovor članu didi85)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Načrti hiše
4.11.2009 8:31:17   
aria81
Če te zanima cena, mi smo za dvostanovanjsko hišo in sicer spodnji štuk 60m2 + garaža in shramba ter  zgornji del 120 m2 dali za načrte (kateri so vsebovali vse od načrta vode, elektrike, kanalizacije do zbirne mape) plačali cca 9.000 eur. Stvari so bil res do potankosti narisane. Kar pa je najpomembnejše je bilo vse urejeno brez da bi jaz ali pa mož skakala naokoli po raznih ustanovah in pridobivala podatke. Cena je verjetno malo "prijateljska", ker ko sem se pogovarjala s kolegico, katera je tudi v fazi gradnje so njo vprašali samo za načrt hiše 12.000 eur. Je pa res da sva takse in podobne reči plačala sama.

Zidamo pa v okolici Kopra, kjer se mi zdi da so cene malček višje, kot pri vas na Štajerskem.

(odgovor članu didi85)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Načrti hiše
4.11.2009 8:31:25   
didi85
hvala ti za odgovor.
Nekaj bi te še vprašala, če seveda ni skrivnost. Zanima me koga si si potem izbrala za načrt in koliko si načrt plačala?

Drugače ja včeraj sem se pogovarjala z znanci katerim je pin risal načrt in nad balkonom so jim zrisali prekratko streho tako da jim zdaj na balkon dežuje, sneži... groza.

(odgovor članu mala biba)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Načrti hiše
4.11.2009 8:41:19   
mala biba
OJ.....Mi smo se nakoncu pol odločili za montažno hišo pegy dom, tam dobili načrte nato pa nam je projektno dokumentacijo delalo podjetje Žveplan. Itak kjerkoli se boste odločili za načrte vam bo mogel nekdo delati projektno dokumentacijo, tam bodite zelo pozorni, ker so vsi lumpi na kvadrat. Na podlagi te projektne dokumentacije (na koncu dobiš ene zelo debele mape) nato dobiš gradbeno dovoljenje, s predhodnim plačilom komunalnega prispevka.....tak da koliko je bil načrt ne bi vedla, ker to je zajemalo vse skupi, ker smo se pri njih odločili in so oni naredili vse (razen papirjev).

_____________________________

Imam jo,svojo pikico...no - zdej je že prava mala biba:)- mali škrat bodi zdrav ti želita mamica, ati in Nejc

(odgovor članu didi85)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Načrti hiše
4.11.2009 11:02:40   
Anonimen
Men se pa to zdi full velik!! Midva sva dala za papirje cca. 2000-2500 € (se ne spomnim točno). Jaz ti vsekakor predlagam, da najdeš kakšenga arhitekta, ki se s tem ukvarja, ne pa firme. Midva sva npr. imela arhitekta, ki je že v pokoju, ampak vseeno še malo riše.

(odgovor članu mala biba)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Načrti hiše
4.11.2009 11:10:26   
Saša27
Zdravo,

mi2 sva dala za načrte, projektno in vodilno mapo ter vse instalacije 4.500€. Načrt za hišo (cca.150m2) in garažo (cca.95 m2) je izrisal arhitekt čisto po najinih željah. Je pa trajalo cca. 6 mesecev, da smo prišli do takšenga načrta, ki nama je bil všeč (imamo bolj zakomplicirano hišo, zidovi niso pravokotno na zunanje stene, stopnišče iz dnevne,...)

Lp,
Saša

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Načrti hiše
7.11.2009 19:39:13   
rainbow
Kaj pa Ingra iz Radgone? Pri njih je vsa zadeva s tipskim načrtom 3.500, individuani načrt pa 6.000. Midva razmišljava, da bi se odločila za njih.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Načrti hiše
10.11.2009 19:05:52   
grezilo
Cena je seveda odvisna kaj ti projektant /organizacija naredi. Eno je PGD drudo pa je PZI.
PGD je "samo" za uradnike na UE, saj se ne spoznajo na drugega kot samo na odmike in ostale papirovje, ki nima nič skupnega z samo gradnjo.
PZI je Prok+jekt za izvedbo; tu je vse opisani, narisani z detajli kako se stvari po gradbeniško streže.Armaturni načrti, statika,........
Temu primerna je tudi cena samega izdelka.

LP

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Načrti hiše
10.11.2009 22:17:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: grezilo

Cena je seveda odvisna kaj ti projektant /organizacija naredi. Eno je PGD drudo pa je PZI.
PGD je "samo" za uradnike na UE, saj se ne spoznajo na drugega kot samo na odmike in ostale papirovje, ki nima nič skupnega z samo gradnjo.
PZI je Prok+jekt za izvedbo; tu je vse opisani, narisani z detajli kako se stvari po gradbeniško streže.Armaturni načrti, statika,........
Temu primerna je tudi cena samega izdelka.

LP


tu se ne strinjam - včasih PZI niso delali, pa so vsi zidarji znali zidat - in v PZI so sam več al manj detajli (iz česa so npr okna...)

< Sporočilo je popravil nya -- 10.11.2009 22:18:03 >

(odgovor članu grezilo)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Načrti hiše
11.11.2009 13:09:34   
dps1
tu pri podhodu, k ose g re k pinu je tudi projektivni biro 91, mi smo vzeli tam tipski načrt in so bili daleč najugodnejši. kako je stanje danes ne vem. pa ugodni so bili za tipske tudi v slovenski bistrici, kako se reče, pa ne vem, vem da se gre nekam čez en most. vso srečo pri izbiri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Načrti hiše
11.11.2009 14:04:28   
bušika2010
Nama je papirje urejal ProDom v Mb, pa tudi načrt nama je narisal, pa sva ful bila zadovoljna, kar se pa tiče denarja, pa zajle pojma nimam, kr je to blo že 3 leta nazaj :D

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Načrti hiše
11.11.2009 15:07:07   
leilani
IZVIRNO SPOROČILO: nya

IZVIRNO SPOROČILO: grezilo

Cena je seveda odvisna kaj ti projektant /organizacija naredi. Eno je PGD drudo pa je PZI.
PGD je "samo" za uradnike na UE, saj se ne spoznajo na drugega kot samo na odmike in ostale papirovje, ki nima nič skupnega z samo gradnjo.
PZI je Prok+jekt za izvedbo; tu je vse opisani, narisani z detajli kako se stvari po gradbeniško streže.Armaturni načrti, statika,........
Temu primerna je tudi cena samega izdelka.

LP


tu se ne strinjam - včasih PZI niso delali, pa so vsi zidarji znali zidat - in v PZI so sam več al manj detajli (iz česa so npr okna...)


no...PZI morajo imeti (tudi če zidarji znajo zidat), ker drugače če pride inšpekcija in ugotovi, da nimajo ustreznih papirjev plača kazen investitor, izvajalec in vodja gradbišča...in kazni niso prav male...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Načrti hiše
13.11.2009 10:00:42   
dps1
razen če zidaš v lastni režiji.... 

(odgovor članu leilani)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Načrti hiše
16.3.2010 9:36:48   
grezilo
PZI je obvezen, tudi če gradiš v lastni režiji ga moraš imeti!! PZI-ji so zahtevani po fazah gradnje.Tu ni izjeme. Nadzornik je tudi tu obveze. Tabla je lahko kar A4 format (PVC srajčka) na vhodu.  Gradbišče mora biti zavarovano.
Morda za samograditelje : Ne potrebuješ pa gr. dnevnika in gr. knjige. Je pa priporočljivo, da vsaj nekaj zapišeš o gradnji sboje hiške.

LP

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Načrti hiše
16.3.2010 17:25:43   
Poka

IZVIRNO SPOROČILO: grezilo

PZI je obvezen, tudi če gradiš v lastni režiji ga moraš imeti!! PZI-ji so zahtevani po fazah gradnje.Tu ni izjeme. Nadzornik je tudi tu obveze. Tabla je lahko kar A4 format (PVC srajčka) na vhodu.  Gradbišče mora biti zavarovano.
Morda za samograditelje : Ne potrebuješ pa gr. dnevnika in gr. knjige. Je pa priporočljivo, da vsaj nekaj zapišeš o gradnji sboje hiške.

LP

Mi nimamo table, ker kolikor vem, da če gradiš v lastni režiji do 240 m2 neto al bruto, to ne vem, tega ne rabiš. Nadzornega smo imeli oziroma imamo, PZI tudi. OK ne bom trdila, mi tud nismo imeli še gredbenega dovoljenja, ko je bila hiša že do strehe, čeprav bi mogli. user posted image

Gradbišče ni zavarovano,mi je pa logično, da je zate bolje, da je, če se komu kaj zgodi. Pri nas vem, da so že neki otroci plezali po ciglih, ko še ni bilo stopnic, pa še sredi plate je luknja v stropu, ki jo v temi mimgrede zgrešiš, če ne veš da je tam.

(odgovor članu grezilo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?