|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kamin
6.1.2010 20:37:56   
KIKI****
Zanima me vse o ventilacijskih kaminskih vložkih:
-Kateri proizvajalci so najbolj kvalitetni
-Cene
-moč za ogrevanje večih sob
.Katere imate ve in kako se obnesejo, koliko so vas stali,...
.
.
Vem da je fajn da je kurišče iz šamota, da ima vsaj 4 izpuhe, kolk mora bit vidok dimnik (mi smo v mansardi)???

Hvala vsem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kamin
6.1.2010 21:47:41   
melanija
Edina stvar, ki ti jo lahko svetujem je da dobro premislite kam boste kamin postavili. Če boste ogrevali več sob, najdite tak prostor da se bo toplota lahko hitro širila - po mojih izkušnjah naj bo nekje na sredini prostora, da topel zrak lažje kroži.
Mi imamo kaminsko peč in smo naredili napako in smo jo postavili preblizu okna in predaleč prehoda (ta je širok 3,5 m) v spalnice. Se pozna in spalnice niso tako tople, kot bi lahko bile. Drugače je pa to super stvar.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kamin
7.1.2010 7:47:18   
KIKI****
Kamin bomo imeli za dogrevanje. Postavili ga bomo na sredino prostora (dnevna z jedilnico-cca 36 m2) ker je iz jedilnice v kuhinjo (za kaminom) odprt prostor, bomo imeli tudi kuhinjo zelo toplo, prav tako predsobo, ki je odprta iz dnevne in hodnik, ki bo za kaminom.

Midva bova za otroške sobe in kopalnico uredila ogrevanje z ventilacijo po podstrešju. Sicer je pa potrebno zmerit tudi višino dimnika, ...

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kamin
9.1.2010 9:46:00   
Saša27
Mi2 sva kupila kaminski vložek proizvajalca Piazzetta z ventilacijo, ki greje cca. 150 m2 pa sva zelo zadovoljna. Imava ga nekje na sredini med jedilnico in dnevno (obojestranski, tako da lahko vidiš ogenj iz jedilnice in dnevne), dva metra stran od kamina je stopnišče za vrhnjo etažo, tako da bo kamin grel tudi zgornje prostore, ampak sve vseeno še dodatno speljala cevi za dovod toplega zraka v zgornjo kopalnico in v kabinet (pod pisalno mizo, tako da v noge piha toplo).

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kamin
12.1.2010 9:29:33   
KIKI****
Ali mi zna kdo razvrstiti te kaminske vložke po kvaliteti? Vsak trdi za svojega da je v redu ...ampak sigurno ni tako, kot pri vseh stvareh.

In cene kaminskih vložkov, ne tistih, ki so najcenej in topel zrak sam piha, tega ne rabimo. Sicer sem slišala da je Ruegg zelo dobra firma. Ti litoželezni so pa bolj za eno, dve sobe, niso ventilacijski, al je kakšen?

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kamin
14.1.2010 18:55:16   
KIKI****
user posted image Nič o kaminih?

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kamin
19.1.2010 9:26:51   
greenoasis
Kar nekaj nasvetov o kaminih najdete tukaj:
http://kamin-kamini.50webs.com/

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kamin
19.1.2010 9:40:13   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

Ti litoželezni so pa bolj za eno, dve sobe, niso ventilacijski, al je kakšen?



mi imamo litoželeznega (ampak ne ventilacijskega). nam so ga priporočali in je bil tud dražji od tadrugega (ne vem kako se reče, ker je od tega že 4 leta). Mislim da imamo 10 let garancije, ta drugi ni tako vzdržen kot litželezni.
Postavljenega imamo tudi na sredi hiše, iz dnevne je stopnišče in greje mansardo.
pri izračunu kako velikega boš imela, moraš gledat na kubikažo in ne kvadraturo.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kamin
15.2.2010 1:55:59   
ograjca
kiki, naj ti še jaz povem nekaj informacij v zvezi kaminov, saj jih sam tudi delam... Najprej moraš vedeti, da kamin v pravem pomenu besede pomeni delo. Potrebno je razlikovati vložek ter kamin. Kamin je uporabno grelno telo, ki poleg lepega videza v prostoru opravlja tudi svojo funkcijo, kar za vložke ne moremo poleg slednjega zagotovo trditi.

Sicer je pa ne glede na vse dobro najprej vedeti kako dobro izolirano imaš stanovanje, saj je to eden izmed pomebnejših dejavnikov za izračun moči kamina. Najlažja formula za izračun kakšno moč potrebuješ je, da izračunaš kubikaturo zraka v stanovanju kjer želiš ogrevati, ter nato kubike pomnožiš z 60 oz. 70 w na kubični meter zraka (60w za dobro izolirano stanovanje, 80-90w za slabše izolirano). 1kw je 1000w.

Ko imaš podatek kakšno moč potrebuješ, potem začneš izbirati pravi kamin. Ne glede na kamin pa je nekje priporočljiva višina dimnika v prostoru 180 cm od tal, čeprav je bolje, da je priklop čim višje. Ob tem je še pomembno, da je dimniški priklop 45 stopinjski, ter seveda premera 180mm in več.

Naj povem, da je ti. toplozračni kamin, grelno telo, pri katerem ne dosegamo tako dobrega izkoristka, kot pri kaminih, ki imajo vgrajeno vodno enoto! Moje mnenje je, da pri gretju večjih kvadratur stanovanj tlorisa 80 kvadratnih metrov in več, toplozračni kamin ne pride do izraza, saj se topel zrak hitro ohlaja in v primeru, da ogenj ne gori konstantno hitro postane v stanovanju hladno, saj se pri večjih sistemih uporablja prisiljen tok toplega zraka s pomočjo ventilacije, ki posledično povzroči večjo cirkulacijo zraka in s tem tudi ohlajanje prostorov.

Vodni kamini so zato priporočljivejši, saj kompletni ogrevalni sistem predstavlja zalogovnik energije, ki se enako kot pri centralnem ogrevanju počasi ohlaja. Seveda v kobinaciji z zalogovnikom zadevo izboljšamo, dvignemo izkoristek samega kamina itd....

Mislim, da sem zasledil ogrevanje 32 m2 stanovanja. V tem primeru ti bo stanovanje grel malo večji zidni vložek, za katerega ne potrebuješ nekih velikih zračnih razvodov.

Se pa strinjam, da so kaminski vložki obzidani v notranjosti z šamotno opeko vsekakor toplotno vzdržljivejši kot pa samo odlitki. Obzidani imajo veliko prednost pred vsemi ostalimi, glede čiščenja, vzdrževanja, dobe trajanja itd...

Skratka, če želiš še kakšne informacije piši na zs ali na mail pošlješ skico stanovanja in ti povem kje postavi kamin, ter kaj potrebuješ.

lp


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kamin
15.2.2010 19:15:14   
rija
kiki, mi smo se po posvetu odločili, da bomo vzeli kar enega v merkurju, ker nam dajo konkreten popust....naredili bom dva izpuha, vložek nas bo prišel ca. 800 eur...zidava in priklop pa 350 eur...pa pač še material....kar pa tudi ne bo ravno dosti. zunaj ga bosta obdelala dedi in mož, bo pa čisto navaden, z malo nekega kamna gori.....upam samo, da ga bomo uspeli do konca marca narediti....da si še kak večer zakurimo :)
komaj čakam.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kamin
16.2.2010 22:53:10   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

upam samo, da ga bomo uspeli do konca marca narediti....da si še kak večer zakurimo :)
komaj čakam.


Ah, sej ga boste še po marcu zakurliuser posted image . Mi včasih še poleti zvečer zakurimo , ko je zunaj vse prej kot poletje.
Drugače, pa ti želim, da bo kamin čimprejuser posted image .

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kamin
16.2.2010 22:56:02   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ah, sej ga boste še po marcu zakurliuser posted image . Mi včasih še poleti zvečer zakurimo , ko je zunaj vse prej kot poletje.
Drugače, pa ti želim, da bo kamin čimprejuser posted image .


mika....mi mamo tako hišo, da poleti ne spustim screenov, pa mamo pekel noter....user posted image  kvečjemu bi rabila par mašinov za ledene kocke....

sicer pa gre moj dragi jutri na bojni posvet z atejem, ki bi nam naj zidal zadevouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kamin
16.2.2010 23:03:50   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ah, sej ga boste še po marcu zakurliuser posted image . Mi včasih še poleti zvečer zakurimo , ko je zunaj vse prej kot poletje.
Drugače, pa ti želim, da bo kamin čimprejuser posted image .


mika....mi mamo tako hišo, da poleti ne spustim screenov, pa mamo pekel noter....user posted image  kvečjemu bi rabila par mašinov za ledene kocke....

sicer pa gre moj dragi jutri na bojni posvet z atejem, ki bi nam naj zidal zadevouser posted image


mi mamo tud tako hišo. Še zimski vrt, ki nam pozimi greje celo hišo, ko je zunaj sonce.
samo če je 15st zunaj,brez sonca, (kar se tud poleti zgodi),  mi zvečer kurimo.

Obzidava našega kamina ne vem če je trajala en teden, ziher manj. Se ne spomnim več dobro. Tak da če bo tvoj dragi stisnil atejauser posted image , boste kruili že konec februarja

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kamin
16.2.2010 23:08:23   
rija
evo, mi smo meli danes 25 stopinj, pa je delalo samo talno na minimumuser posted image  

ja, atek ma v 3 dnevih gotovo. samo se bojm, da bosta potem tast in mož zadevo zaaaaaaaaaaaavleklaaaaaaaa z dokončanjemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kamin
16.2.2010 23:13:50   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

evo, mi smo meli danes 25 stopinj, pa je delalo samo talno na minimumuser posted image  

ja, atek ma v 3 dnevih gotovo. samo se bojm, da bosta potem tast in mož zadevo zaaaaaaaaaaaavleklaaaaaaaa z dokončanjemuser posted image user posted image user posted image


Pol ste pa meli fajn sončno, pri nas bilo kaj dost sonca. Tako, da so radiatorji (ne vem kaj mi je blo, da nismo dali talnega) laufali. men se zdiuser posted image . Pri 23st, se izklopijo

Pol ju boš pa ti morala stiskat, da bosta hitrauser posted image . tečne babe nikomur ni za poslušatuser posted image

< Sporočilo je popravil mika -- 16.2.2010 23:15:18 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kamin
16.2.2010 23:15:53   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Pol ju boš pa ti morala stiskat, da bosta hitrauser posted image . tečne babe nikomur ni za poslušatuser posted image


joj, to je taka sorta, da se ne da motitiuser posted image user posted image user posted image

bi mogla videti, ko sta tapete polagalauser posted image

< Sporočilo je popravil rija -- 16.2.2010 23:16:14 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kamin
16.2.2010 23:31:22   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Pol ju boš pa ti morala stiskat, da bosta hitrauser posted image . tečne babe nikomur ni za poslušatuser posted image


joj, to je taka sorta, da se ne da motitiuser posted image user posted image user posted image

bi mogla videti, ko sta tapete polagalauser posted image


a, joj, bogauser posted image . Lahko pa zagroziš, da boš sama finiširala kamin.

Moj mož je pa kontra. On bi pa vse takoj. Lani ni hotel počakat na mojstra, da bi obzidal, kar smo se dogovorili in se je sam lotil. HB je začel pri jašku. Jašek je širok pribl 40cm in je zraven nametal še enkrat toliko kamnauser posted image . Jaz sem zraven popizdovala. Pol je pa rekel, da gre še ribnik obzidat, takrat mi je pa padel mrak na oči. KOOOOOOOOmaj sem ga prepričala naj pusti.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?