|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: jack russell terier
11.2.2010 16:27:41   
Taddy78
Ja razvajanje psa pa potem res nima nobene veze z dolžino dlake user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: jack russell terier
19.2.2010 14:21:21   
mirasara
pozdravljeni, imamo eno leto staro JRT Kajo in je super. Je naredila malo šolo in osnovno šolo, tako da sploh nimamo problemov z njo.
imamo dva mala otroka in se super razumejo.
res pa je da ima zelo veliko energije, posledično jo moramo imeti tudi mi
tako da lahko samo priporočamo JRT tudi družinam, samo od začetka morate pokazato kdo ima kontrolo.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: jack russell terier
16.3.2010 19:10:51   
MIHAMARINKO
Ljudje kateri pišejo, da so to problematični psi itd. se zelo motijo oziroma nimajo pojma o tej pasmi. Doma imamo 8 mesecev starega jrt pa vam povem ,da je to pes, ki te res navdihne in nasmeji. je priden, poslušen navezan na družino, ne povzroča nobene škode doma. Res je, da moraš za njega imeti veliko časa in predvsem energije. S sinom, ki je star slabe 4 leta sta se lepo ujela se lepo igrata in skupaj zganjata norčije. Res je tako kot pri  vse ostele pasmah je  tudi pri tej pasmi potrebno biti pazljiv oziroma imeti na očeh otroka in psa. Zavedati se morate vi kot lastnik psa in starš otroka, da opozorite svoje najmlajše kako in na kakšen način se lahko igrata oziroma otroka opozorite na prag tolerence vašega hišnega ljubljenčka.
Naj povem še samo to, da hodima na tečaj B-Bh in je v skupini psov (19) najbolj poslušen in učljiv. Ko pa pridem domov vam pa še prilepim kakšno sliko.

(odgovor članu mirasara)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: jack russell terier
17.3.2010 12:02:16   
Aja32
Mi imamo doma dva parson russel terierja... in dva otroka... Nori so drug na drugega, otroka jima mečeta žogice, palice in podobno in so se zmožni igrati na ta način tudi po uro, dve... Na sprehod gremo skupaj, sta ravno dovolj velika, da ju lahko peljeta otroka - seveda ob spremstvu mene oz. moža...

Glede karakterja - jacki so mogoče malenkostno še bolj živi kot parsoni, drugače pa podobnega karakterja. Do ljudi so prijazni, res pa je, da so včasih malo zoprni do drugih psov.

Drugače pa priporočam družinam, saj so to družinski psi, kljub temu, da imajo ljudje predsodke, ker so terierji...

Prilagam nekaj fotografij....

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

(odgovor članu MIHAMARINKO)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: jack russell terier
18.3.2010 9:30:35   
Maya80
Evo mi smo kupli psičko, sedaj je stara štiri mesece in je super. Sinko je star dvajset_ mesecev in ne morta en brez drugega.
Imamo pa en problem če mi lahko katera pomaga, naša psička raje lula v hiši kot zunaj.Po dveh-treh urah zunaj ko pridemo not se po petih minutah polula.user posted image Kako jo naj odvadimo?

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: jack russell terier
18.3.2010 9:44:14   
baguSka
Ja lulanje je kar trdoziva zadeva... nas malcek je lulat po stanovanju do 5.ga meseca! Ampak pri nas je bil problem, ker smo bli takrat v 9.nadstropju in predno smo ga popokali v dvigalo in dol, se je lahko ze 5x polulu vmes...

No, pa sem ga navadla najprej na casopis papir... jaz sem po celem balkonu razporstla casopis in vedno ko sem vidla da ga tisci lulat oz mu je ze zacelo uhajat, sem ga hitro ustavila in kregala z NE in ga hitro odnesla na casopis papir... cisto na zacetku se spomnem celo, da sem tisto lulanje popivnala in odnesla na balkon, da je tam ''disalo'' po njegovem lulanju in nekajkrat sem nardila tako in je potem hitro pokapiral, da mora lulat izrecno na casopis papir, ki je na balkonu. Samo vztrajni morate bit!! Scasoma (ko se je ze 100% navadu) sem casopis na balkonu vedno bolj ozala... in na koncu sem pustila le se en casopis in vedno je sel lulat nanj. :-) In ko je ze neki casa lulal na ta casopis, sem ga pocasi zacela navajat, da gremo lulat ven.... Je bil pa tud ze dovolj star takrat in sem vedla da mu ne bo kar tako vec uhajalo, kot se to dogaja mladickom. Takoj ko sem namrec opazila da siba proti balkonu, sem ga popokala v narocje in sibala ven na travo, kjer se je seveda polulat takoj. In tako vedno veckrat in je dojel. :-)

Seveda pac morate vzet v zakup, da se bo se vedno kdaj polulala doma... se bo ze navadila s casoma - nic bat! Eni prej, drugi kasneje... Za mojga so tud govorili da je ze ornk star, pa se vedno doma lula, ampak pri nas drugace pac ni slo. Casopis sem pa tud redno menjavala, tako da ni blo problema.user posted image

Vso sreco! In cimvec crkljanja!!user posted image

(odgovor članu Maya80)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: jack russell terier
19.3.2010 9:46:33   
rea27

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Jaz ga nimam, poznam pa dve druzine k ga majo. In NE, ne en ne drug nista glih neki druzinska, se manj pa prijazna user posted image sorry.. full so avtoritetni, samosvoji, pa ljubosumni, pa ogromno zahtevajo! pa ja, dlake ogromno puscajo.. pa NIC ne ubogajo oz so fuuuuuull trmasti!

sej so luskani in zanimivi, ampak zame osebno je to veliko PREZAHTEVEN kuza! res zahteva ta pasma VELIKO KOLICINO pozornosti!!

zato res DOBRO razmislite...


????? uu, madona...mamo JRT pa tut slučajno to ne velja za pse te pasme...dejste si no mal prebrat karakteristike..razen če so ga gospodarji tko naučili...drugače pa nič od navedenega ne drži!!!!

_____________________________

rea27


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: jack russell terier
20.4.2010 11:31:57   
AnjaSamm
Jack Russell terierji so zelo hiperaktivni in polni energije.
Zahtevajo veliko mero pozornosti. user posted image

(odgovor članu Maya80)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: jack russell terier
20.4.2010 11:56:55   
luan

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka



No, pa sem ga navadla najprej na casopis papir... jaz sem po celem balkonu razporstla casopis in vedno ko sem vidla da ga tisci lulat oz mu je ze zacelo uhajat, sem ga hitro ustavila in kregala z NE in ga hitro odnesla na casopis papir... cisto na zacetku se spomnem celo, da sem tisto lulanje popivnala in odnesla na balkon, da je tam ''disalo'' po njegovem lulanju in nekajkrat sem nardila tako in je potem hitro pokapiral, da mora lulat izrecno na casopis papir, ki je na balkonu. Samo vztrajni morate bit!! Scasoma (ko se je ze 100% navadu) sem casopis na balkonu vedno bolj ozala... in na koncu sem pustila le se en casopis in vedno je sel lulat nanj. :-) In ko je ze neki casa lulal na ta casopis, sem ga pocasi zacela navajat, da gremo lulat ven.... Je bil pa tud ze dovolj star takrat in sem vedla da mu ne bo kar tako vec uhajalo, kot se to dogaja mladickom. Takoj ko sem namrec opazila da siba proti balkonu, sem ga popokala v narocje in sibala ven na travo, kjer se je seveda polulat takoj. In tako vedno veckrat in je dojel. :-)
Vso sreco! In cimvec crkljanja!!user posted image


Ja tudi jaz sem tako navadila našega posvojenega psa, starega 3 leta ko smo ga dobili, da je začel hoditi ven na potrebo.Samo jaz sem potem časopisni papir pomikala proti izhodu in ga nazadnje postavila takoj za vrati zunaj.Je pa rabil nekje tri mesece da je dojel.Smo ga dobili v zelo salbem stanju, ampak zdaj je pa cel caruser posted image .

Dokler s prvim psom, katerega smo kupili še kot mladiča pa ni bilo nekih težav.Ene dvakrat je šel lulat na časopisni papir pred vrati in potem je hodil ven.Oz. je pri vratih stal in cvilil, da smo ga odpeljali ven.

Se pa tudi še zdaj kdaj zgodi, da se polula notri, ampak zelo zelo redko

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: jack russell terier
22.4.2010 9:01:05   
Tiara
Mi imamo Parson russel terierja (daljše noge kot JRT) in je pravi cuker. Mačke naravnost obužuje, prav tako otroke. Res, da so ti psi hiper aktivci ampak neverjetno nežni in prijazni. Brez problema je sama 8 ur (ko smo v službi). Naši otroci rastejo skupaj z njo in se odlično razumejo.

Pa še to..začetna vzoga je zelo pomembna. Če se boste ob prihodu mladiča veliko poučili o pravi vzogji, kasneje ne boste imeli težav. To je lovski pes in njegov nagon je loviti. Tako, da se radi podijo za ptiči in žogico. Na srečo našo psičko ne premami divjad in se vedno drži blizu nas. Saj pravim, bistvo je vzgoja.

Če se z vzgojo ob prihodu mladiča ne boste ukvarjali, potem imate lahko kasneje velike probleme z ubogljivosti. So pa psi, ki neprestano preizkušajo vaše meje in takoj, ko popustite, oni to izkoristijo. Zelo radi pa se stiskajo - bližina ljudi in družina mu ogromno pomenita.



(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: jack russell terier
22.4.2010 9:03:25   
Tiara
Še nekaj...Če imati radi vašega ljubljenčka nadvse modnega, preveri tole: http://www.sloveniashop.net/kategorije-izdelka/za-domace-zivali user posted image

(odgovor članu Tiara)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: jack russell terier
23.9.2016 19:57:08   
jožekramar
Živjo, vprašanje ljubiteljem PRT in JRT, zanima me ali je možno, da PRT preživi dnevno med delavniki v boksu v stanovanju po 8-9 ur, s tem ,da bi zjutraj intenzivno delal z njim vsaj eno uro, popoldne - no -limit (sprehodi, tek, agility ipd - kuža ne bi bil za okras)...+ vikend in dopusti z njim brez problema.(žal ne gre drugače - služba, šola..) Sem že veliko bral o energičnosti - predvsem karakterju pasme, ki popolnoma ustreza našemu družinskemu življenju razen dopoldanske odsotnosti - otroci so že dokaj odrasli, smo športno aktivni. Prosim ne me pribit na križ - dnevna odsotnost v extremu do 9 ur (za to se mi trga srce )je max in bo prej izjema kot pravilo, ne bi pa rad da pes postane nevrotičen, živčen ipd...... Če ima kdo izkušnje s tem, naprošam ,da iskreno spregovori, najlepša hvala......lp Jože

(odgovor članu Tiara)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?