|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   noce mineštre
8.2.2010 18:56:11   
daisyb
ojla,

a ima katera podobno izkušnjo.....moj malček je star 8 mesecev in je do sedaj lepo jedel (nikoli ni bil nek jedec, ma je šlo). sedaj pa noče več minešter. počasi je začel jesti mal večje, nepasirane koščke in zgleda, da bi rad prežvekoval..yato mu dajem sedaj yelenjavo samo...sam jeva en obrok tudi po uro in poje komi kakih 40g..., prej mineštre pa je pojedel tam med 100 in 150g.
dans mu pa še taka zelenjava ni dišala preveč.
kaj ste ve naredile? jogurte, sadje in kašice se vedno je..sam minešter noče. kdaj se navadi bolj hitro prežvekat?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: noce mineštre
8.2.2010 18:57:28   
trobentic_@
Pa pač noče

Bolj hitro-draga moja prisluhni otroku.Na hitro ne gre nič

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: noce mineštre
8.2.2010 19:08:59   
manna
Trobentic@ a si ti kej svoj nickname menjala? Mi zveniš nekam ledenoo user posted image

daisyb, naša tudi ne mara zelenjave, sploh jo ni nikoli marala. Pri nas se je izkazalo, da mora biti vsaka kašica zelo redka. Lahko so koščki noter, ampak ne sme biti pa tako kot pire krompir - kašasto, ker potem se ji samo zalepi na nebo in ne more spravit dol. Če pa so drobni koščki in tekočina, potem lahko pogoltne. Pa seveda - ne sme biti zanič okus, mora biti obogateno z malo sirčka, kisle smetane, AM, malo goveje juhce vmešane zraven...in podobno.
Drugače naša tudi rada grizlja kruhovo skorjo in piškot.
Tako da - predlagam ti da mu narediš bolj redko, tako kot goveja juhca, samo da notri plavajo mini koščki zelenjavice.

(odgovor članu trobentic_@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: noce mineštre
8.2.2010 20:56:45   
vanilla
Mogoče je pa samo obdobje in bo minilo. Pri naši sem navajana že tisoče različnih opcij. Nekaj časa je jedla vse, kar si ji dal in je pojedla do 200g. Potem pa štop, se je pri kosilih stran obračala in ni hotla jest... takrat sem potem pogruntala, da sem morala stvari začinit: nardit na olju, celo malo čebulice, s kislo smetano, sirčkom... V glavnem, počasi sem morala začet delat tako kot za odrasle. Od takrat naprej lepo jé.
Ampak je blo prav hecno. Kak mesec ali dva je tiste mineštre brezokusne lepo jedla... ker je pač bilo nekaj novega, nekaj, kar še ni poskusila. Ko pa sva šle čez vso tisto zelenjavo in začele vse skup ponavljat vsak teden, ji je bilo pa dost. In se je uprla.
Zdaj pa, ko nardim kosilo, ki ni več samo ena brezoblična gmota neke zelenjave in mesa... zdej pa lepo jé. Samo okus je blo treba izboljšat.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: noce mineštre
9.2.2010 13:55:09   
daisyb
hvala za nasvete.

dans sem mu pocvrla mal zelenjave na olju in cebuli..pa mal zacinila...pa meso. ta mali pa se je vseeno kar proc obracal..ni tel nic. zanima me kaj naj v tem primeru..ali naj dam hrano proc in mu ne ponudim nic drugega...ker jaz sem mu pol dala banano in prepecenec...pa mleko...jutri mamo pediatra in zato ne bi rada, da dans nic ne bi jedel..ker se mu takoj pozna na tezi....je ze tako prelahek...nima niti 8kg pri 8 mesecih.

kaj je bolje...ne dati nic ali vseeno dati kaj drugega, tako kot sem nardila.

lp,

daisyb

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: noce mineštre
9.2.2010 13:57:28   
sonček33
Pomoje je prav, da is mu dala enkaj drugega. Saj tudi nam kdaj določena hrana ne paše. Je pa res, da na dolgi rok to ne bo šlo. Je treba raznoliko hrano jest.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: noce mineštre
9.2.2010 14:15:19   
daisyb
zivjo,

nekaj dni mu zdaj delam bolj pocvrto zelenjavo in meso na olju in cebuli...dva dni je jedel..dans pa niti odprl ust. jutri imamo pediatra in dans ga nocem pustiti brez jest, ker se mu jutri takoj poznalo na kilazi..pa ze tako nima niti 8kg pri 8 mesecih.

zanima me, kaj mislite...bi bilo bolje, ce noce kosila, da dam hrano proc in mu ne dam drugega. danes sem mu pol dala banano in prepecenec..pa mleko.

kako pa kaj vasi malcki jejo pri 8 mesecih? kaj jim vse dajete pri tej starosti? ali mu lahko dam ze paradiznik...npr. pasto s paradiznikom...kaj pa jajce?

hvala vsem za odgovore.

lp

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
9.2.2010 14:18:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu trobentic_@)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: noce mineštre
22.2.2012 14:08:33   
mateyka
naša do 2,5 leta ni marala nič drugega kot narezano zelenjavo s krompirjem, podušeno na mal masla in vode in ravno prav soljeno. vse ostalo je bla muka od kosila. no pol ji je pa "klik" v glavi nardil in zdaj mamo drug problem - samo meso bi jedla. in to samo meso z vlakninami; bog ne daj da je kako mleto meso ali da mesek nima okusa po mesu (beri dodano omako) - kaj hujšega..

hočem rečt, ne preveč tem odpirat, sigurno ne za vsako jed, ker potem lahko končaš pri 1000.. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: noce mineštre
23.2.2012 10:13:13   
m_o_i
obrok traja 15,20 min-in niti priblizno uro pa poluser posted image
ko je otrok lacen, je; ko ni, pac ne je...
pusti tabele s kilazami in to, koliko je sosedov otrok tehtal pri osmih mesecihuser posted image

seveda bo hrana, ki je ne bo jedel(pri nas je to sadje v kakrsnikoli obliki), kar se bos ugotovila in pac ne silila z njo.

toplo priporocam v branje knjigo "moj otrok noce jesti"

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: noce mineštre
23.2.2012 10:29:45   
archie
Na taka obdobja se kar navadi. Pri naši skoraj 18m jih je bilo že kar precej in ona je dejansko sposobna 14 dni jesti za kosilo samo juho. Potem bo nekaj časa jedla vseeeeeee (z veseljem), pa pride obdobje ko ne je skoraj nič.... Manj se boš sekirala glede (ne)ješčosti, bolje bo. Se ne splača. Očitno ne potrebujejo toliko, kot mi mislimo. 

_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: noce mineštre
23.2.2012 12:47:37   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: archie
ona je dejansko sposobna 14 dni jesti za kosilo samo juho. Potem bo nekaj časa jedla vseeeeeee (z veseljem), pa pride obdobje ko ne je skoraj nič....


ej, to pa naša isto - 14 dni živi od zraka in drobtinic, potem pa količinsko spet jé lepo normalno. go figure user posted image

(odgovor članu archie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: noce mineštre
6.3.2012 21:07:02   
2sneg13
do 1 leta starosti zlahka preživi samo od mleka.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?