|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomoč prosim
9.3.2010 19:15:52   
malecka_mateja
pozdravljene obiskujem socialno šolo in imam temo diplomske naloge integracija(vključevanje)otrok z posebnimi potrebami. pa me zanime če mi lahko čimveč mamic izpilni anketo ki mi bo pomagala pri diplomski nalogi. je anonimna.

ANKETA

Koliko je star vaš otrok z posebnimi potrebami?  

Ali je vaš otrok s posebnimi potrebami vključen v normalno šolo/vrtec?
Da Ne  

Ali je vaš otrok s posebnimi potrebami sprejet med vrstnikami?
Da Ne 

Ali vi kaj storite za boljšo vključevanje vašega otroka v družbo?
Da Ne

Ali je na vaši šoli poskrbljeno za vaše otroke z posebnimi potrebami?
Da Ne

Ali učiteljice/vzgojitelijice drugače obravnavajo vašega otroka, in ga s tem vedenjem izključujejo?
Da Ne

Mislite da je zakonska podlaga zakona o usmerjanju otrok z posebnimi potrebami dober in brez pomanjkanj?
Da Ne

Bi kaj spremenile v šolstvu ali v zakonu?Kaj?konkretno


lahko tudi na zs in lahko ste anonimne če ima katera pomisleke. vsem se najlepše zahvaljujem za pomoč in pripravljenost.

< Sporočilo je popravil malecka_mateja -- 9.3.2010 19:18:24 >


_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomoč prosim
18.3.2010 21:28:26   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: malecka_mateja


ANKETA

Koliko je star vaš otrok z posebnimi potrebami?   2 leti

Ali je vaš otrok s posebnimi potrebami vključen v normalno šolo/vrtec?
ne 

Ali je vaš otrok s posebnimi potrebami sprejet med vrstnikami?
da

Ali vi kaj storite za boljšo vključevanje vašega otroka v družbo?
da

Ali je na vaši šoli poskrbljeno za vaše otroke z posebnimi potrebami?
da - hodi v vrtec za gluhe

Ali učiteljice/vzgojitelijice drugače obravnavajo vašega otroka, in ga s tem vedenjem izključujejo?
ne- so vsi otroci gluhi oz. naglušni

Mislite da je zakonska podlaga zakona o usmerjanju otrok z posebnimi potrebami dober in brez pomanjkanj?
ne

Bi kaj spremenile v šolstvu ali v zakonu?Kaj?konkretno
se mi zdi, da zakon zapostavlja otroke, ki zaradi oddaljenosti kraja ne morejo hoditi v poseben zavod ( po mojem, jim po zakonu pripada premalo strokovne pomoči), drugače pa me predvsem motijo drugi zakoni, ki tudi obravnavajo otroka s pp. recimo da toliko časa traja, da dbiš odločbo za nego (ki je osnova za davčno olajšavo otroka ki potrebuje posebno nego), da imajo enako olajšavo starši otrok, ki imajo blage začasne težave (recimo počasnejši razvoj in obiskujejo fizioterapijo)in starši otrok s pp, da je večina pripomočkov za otroka s pp samoplačniških ( in še tiste, ki niso, moramo založiti denar in ga potem zahtevati od zavarovalnice), da ni usklajena zakonodaja glede pripomočkov ( dobiš recimo nov nadomestni del, ki pa za tvoj star pripomoček ni kompatibilen) in še in še... na kratko- ni mi všeč, da šparajo na otrocih s pp. še dobro, da ni zakona, da se otrok s pp lahko rodi samo bogatim staršem user posted image



lahko tudi na zs in lahko ste anonimne če ima katera pomisleke. vsem se najlepše zahvaljujem za pomoč in pripravljenost.





_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomoč prosim
22.3.2010 11:45:38   
malecka_mateja
lillchy123 hvalauser posted image user posted image user posted image user posted image

še kater aprosim? ker je zame to res vrednouser posted image


_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomoč prosim
20.4.2010 10:02:50   
simy37
IZVIRNO SPOROČILO: malecka_mateja

pozdravljene obiskujem socialno šolo in imam temo diplomske naloge integracija(vključevanje)otrok z posebnimi potrebami. pa me zanime če mi lahko čimveč mamic izpilni anketo ki mi bo pomagala pri diplomski nalogi. je anonimna.

ANKETA

Koliko je star vaš otrok z posebnimi potrebami?  8 let 

Ali je vaš otrok s posebnimi potrebami vključen v normalno šolo/vrtec? ne
 

Ali je vaš otrok s posebnimi potrebami sprejet med vrstnikami?da


Ali vi kaj storite za boljšo vključevanje vašega otroka v družbo?da


Ali je na vaši šoli poskrbljeno za vaše otroke z posebnimi potrebami? hodi na OŠPP


Ali učiteljice/vzgojitelijice drugače obravnavajo vašega otroka, in ga s tem vedenjem izključujejo? ne


Mislite da je zakonska podlaga zakona o usmerjanju otrok z posebnimi potrebami dober in brez pomanjkanj? ne

Bi kaj spremenile v šolstvu ali v zakonu?Kaj?konkretno
V pravilniku o delu komisij za usmerjanje so leta 2007 zbrisali alinejo v 13.členu, kjer je pisalo, da se v prilagojen program OŠ izjemoma lahko usmerijo tudi otroci z zmerno motnjo v duševnem razvoju. Dobro bi bilo, da bi to alinejo vrnili. Ker zdaj vsi ti otroci avtomatično padejo v Posebni program ( bivši OVI ), pa tja ne spadajo, ker tam so prevelike razlike med otroki ( govorim o sposobnostih ). Mislim, da bi morali vsi otroci na začetku dobiti enake možnosti ( saj tako piše v ustavi ). Kasneje se itak pokaže kdo resnično ne zmore programa. Pa še delo komisij bi moralo biti bolj nadzorovano, strokovnjaki, ki so v teh komisijah pa bolj skrbno izbrani. Ne da sprejmejo vsakega, ki se prijavi na razpis. Tudi načini testiranja bi bili lahko drugačni. A ni bolje, da pride recimo psiholog v vrtec večkrat in otroka opazuje v njegovem okolju, ter tako pridobi realno sliko o njegovih sposobnostih in potencialih, kot pa da pripelješ otroka v ZD, tam mu da neke standardne teste in v dvajsetih minutah se določi otrokova usoda. Večina otrok na teh testiranjih ne pokaže realne slike. Bi lahko napisala še več, pa naj bo tole dovolj.


lahko tudi na zs in lahko ste anonimne če ima katera pomisleke. vsem se najlepše zahvaljujem za pomoč in pripravljenost.


_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem!

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?