|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tako sem žalosten in čisto na koncu
27.6.2010 19:16:55   
brlejc
Tako sem žalosten in čisto na koncu, da bom verjetno kar konec naredil s sabo.

Kaj se mi je zgodilo?

Smo družina in z ženo imava 4 otroke, od katerih je najstarejši star 10 let. Smo zelo revna družina, kar nas ni sram povedati. V sredo pa se je moji ženi kar nekaj utrgalo v glavi. Dopoldne je bila na enem sestanku, ko je prišla nazaj je vzela najmlajšo in rekla, da gre malo ven. Ostali otroci so bili že na igrišču. Ker jih kar nekaj časa ni bilo nazaj (to zanjo ni značilno) sem šel malo preverit kje so otroci. Nikjer ni bilo nobenega. Dva sosedova fanta sta dejala, da so se odpeljali s taksijem, kam pa ne vedo. Takoj drugi dan sem klical na CSD, kjer so trdili, da nič ne vedo. Pri njih je ni bilo. Šele po 5-ih klicih so mi povedali, da je odšla v varno hišo. ŠOK! Povedal sem jim, da ni bilo nobenega nasilja v družini. Na to so mi na CSD samo odgovorili, da vedo, vendar si je zaželela malo v varno hišo.

Šel sem še v šolo, da preverim, če so prišli po spričevala, a so bila spričevala po koncu pouka še vedno v šoli. Učiteljici sta me prav začudeno vprašali, zakaj jih ni bilo v šolo, saj ni noben sporočil, da jih ne bo.

Kaj naj sedaj naredim? Moje male sončke tako pogrešam, da sem v tako hudi depresiji in se samo sprehajam po praznem stanovanju.

Kdo mi lahko pomaga vsaj s kakšnim nasvetom? Naj še dodam, da je žena hud epileptični bolnik in je bila pred časom na sodišču pri eni tožbi oproščena zaradi neprištevnosti.

Že vnaprej iskrena hvala prav iz srca.

Žalosten očka
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
27.6.2010 20:53:41   
buči
Žal ti ne znam svetovati. Upam, da se bo dobro izteklo.

Kot pa vem, je za sprejem v varno hišo kar nekaj pogojev. Tako da ...

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu brlejc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
27.6.2010 23:29:26   
Rožica I
Upam, da pozitivno rešite zadevo za vse vpletene.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
28.6.2010 9:16:02   
mojamura
spodnji citat je iz naslednje strani:
http://www.csd-mb.si/sl/page/view/VarnaHisa


Od ustanovitve dalje je Varna hiša Maribor pod enakimi pogoji dostopna vsem ženskam z otroki ali brez, ki preživljajo nasilje v družini, so državljanke R Slovenije in se želijo umakniti na varno.

Postopek pred sprejemom
Posebnega postopka pred sprejemom v Varno hišo Maribor ni, dovolj je telefonski klic in izjava ogrožene, da se želi umakniti na varno. Pred sprejemom se z žensko obvezno osebno srečamo in pogovorimo o nasilju, ki ga preživlja, njenih pričakovanjih, pravilih bivanja v varni hiši, vsebinah pomoči in podpori, ki je bo v našem programu deležna.
Možni so tudi nujni sprejemi brez poprejšnjega srečanja, a so zaradi zaščite tajnosti lokacije hiše in varnosti stanovalk izvedljivi le ob napotitvi policije.


si res prepričan, da ni bilo nasilja v vaši družini....ni nujno da je prišlo do fizičnega obračunavanja med tabo in ženo...obstaja tudi psihično nasilje, ki je včasih še hujše kakor fizično.
vsedi se dobro premisli in nato ukrepaj.

praviš, da je bila tvoja žena zaradi neprištevnosti oproščena na sodišču....verjetno je šlo za začasno neprištevnost (tako dovmevam), saj v nasprotnem primeru ne bi mogla skrbeti za otroke.

napiši kaj več

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu brlejc)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
28.6.2010 9:24:43   
zvezdan
mojamura se podpišem pod tvoj post

_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
29.6.2010 15:06:16   
ronja
Kaj naj sedaj naredim? Moje male sončke tako pogrešam, da sem v tako hudi depresiji in se samo sprehajam po praznem stanovanju.

Kdo mi lahko pomaga vsaj s kakšnim nasvetom?


Po mojem se najprej vprašaj, zakaj si je žena "zaželela it malo v varno hišo". Samo zaradi revščine verjetno ne bolj verjetno zaradi načina, kako sta se vidva z revščino spopadala (mogoče sta se veliko in glasno kregala, mogoče sta se tudi zmerjala, itd... take stvari verjetno že pašejo pod psihično nasilje...) Ker samo, če rešiš to zagonetko, boš lahko spet živel s svojimi otroki, po moje. V Sloveniji so otroci še vedno navadno dodeljeni mamam.

Kdo ti lahko pomaga? Hm, ne vem, konkretno verjetno še najbolj CSD, čeprav sama nimam ravno blestečega mnenja o njih. Vsekakor jih pokliči in vprašaj, kdaj boš lahko kaj videl svoje otroke in kaj lahko narediš, da pospešiš postopke. Mogoče ti bojo predlagali kakšno zdravljenje (ne vzemi napak, ne mislim, da si alkoholik, lahko da imata oba z ženo kakšne težave in je zdravljenje odnosa lahko prava rešitev).

Ampak poleg te konkretne pomoči, si lahko najbolj pomagaš sam: tako da si zelo zelo iskren in odkrit do sebe - lahko to napišeš tudi sem gor, če želiš, da dobimo bolj realno sliko, kaj se je sploh dogajalo in ti potem lahko naprej svetujemo, kaj spremeni, da se bo spremenila situacija.

Če si depresiven, pojdi do osebnega zdravnika in ga prosi za pregled pri psihiatru, ter tega prosi za kako psihoterapijo (ne se pustit odpravit samo s tabletami), da it pomaga prit do vzrokov, zakaj se je vse to zgodilo, kakšen je bil tvoj delež in od kod izvirajo tvoji problemi in kako lahko v nadaljne preprečiš ponavljanje napak.

To je pa tudi vse, kar lahko tako na pamet rečem.

(odgovor članu brlejc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
29.6.2010 22:35:13   
power girl
Sicer ne poznam ozadja ampak je vse skupaj sumljivo.Praviš da ni bilo nasilja in da je odšla v varno hišo.Kot so že predhodnice napisale sprejmejo v varno hišo SAMO ogrožene ženske.
Ne razumem pa nečesa:kako si prišel na idejo da pokličeš socialno in tam povprašaš?Si siguren da ni bilo doma nasilja?Če bi jaz bila v tvoji situaciji bi  bilo socialno zadnje kar bi poklicala.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
30.6.2010 8:51:23   
zvezdan
revščina je res huda zadeva včasih celo hujša od bolezni ampak verjetno v tej zgodbi nima nobene veze. Ne bom ti solila pameti ampak mislim, da imajo punce, ki so napisale zadnje poste kar prav. Sam pri sebi veš...poišči strokovno pomoč sebi morda tudi ženi.

_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu power girl)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
9.7.2010 10:18:21   
MissElvira
Brlejc, ne nabijaj. Varna hiša ni noben vikend paket in ženske vedo, zakaj gredo tja.

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
9.7.2010 10:20:43   
zvezdan
IZVIRNO SPOROČILO: MissElvira

Brlejc, ne nabijaj. Varna hiša ni noben vikend paket in ženske vedo, zakaj gredo tja.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu MissElvira)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
9.7.2010 10:25:08   
*miska.mcc*
Takoj drugi dan sem klical na CSD



to meni ni niti priblizno cisto nic jasno...

da meni izgine druzina, bi se isti vecer klicala POLICIJO, ne pa naslednji dan csd!user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
9.7.2010 21:18:34   
power girl

to meni ni niti priblizno cisto nic jasno...

da meni izgine druzina, bi se isti vecer klicala POLICIJO, ne pa naslednji dan csd!user posted image



Se strinjam s tabo......on že ve zakaj je klical csd

< Sporočilo je popravil power girl -- 9.7.2010 21:19:36 >

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
9.7.2010 21:55:29   
blaža
ah dejte no. Po mojem je spet kak nateg.

Očka v stiski, prvo kar nardi, se prijavi na Rr in piše,.. user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu power girl)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
11.7.2010 12:35:53   
brlejc
Pozdravljeni!

Hala za vse odgovore, v katerih pa večinoma obtožujete le mene. No, naj na kratko odgovorim na vse nejasnosti in dileme.

Zakaj sem drugi dan klical na CSD?
1. Zato, ker sem še isti dan ko je izginila poklical na policijo, a so povedali, da mora najprej preteči 24 ur, šele nato vzamejo prijavo o pogrešanosti.

2. Zato, ker sem na stacionarnem telefonu zasledil, da je ona klicala CSD 1 uro pred izginotvijo.


Moram povedati, da so se zadeve delno uredile. Šlo je samo za podlo dejanje odvetniške pisarne in CSD-ja. Žena in otroci so že zdavnaj doma. Kljub temu, da so mi na CSD-ju vseskozi preprečevali kakršenkoli stik z njo (prav tako tudi njej z mano, saj so ji blokirali vse račune, zaplenili GSM, ....) sem jo po parih dneh našel. Na srečo živimo v dobi računalništva in ni bilo problema. Na sodišču je že vložena kazenska ovadba za celoten CSD, tako da bo še pestro. Ravno tako je žena vložila kazensko ovadbo za krizni center, kjer je bila nastanjena. V teku pa je tudi zamenjava pristojnega CSD-ja.

Toliko z moje strani. Še enkrat hvala za odgovore.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
11.7.2010 12:48:43   
Kimmi
IZVIRNO SPOROČILO: brlejc

Pozdravljeni!

Hala za vse odgovore, v katerih pa večinoma obtožujete le mene. No, naj na kratko odgovorim na vse nejasnosti in dileme.

Zakaj sem drugi dan klical na CSD?
1. Zato, ker sem še isti dan ko je izginila poklical na policijo, a so povedali, da mora najprej preteči 24 ur, šele nato vzamejo prijavo o pogrešanosti.

2. Zato, ker sem na stacionarnem telefonu zasledil, da je ona klicala CSD 1 uro pred izginotvijo.


Moram povedati, da so se zadeve delno uredile. Šlo je samo za podlo dejanje odvetniške pisarne in CSD-ja. Žena in otroci so že zdavnaj doma. Kljub temu, da so mi na CSD-ju vseskozi preprečevali kakršenkoli stik z njo (prav tako tudi njej z mano, saj so ji blokirali vse račune, zaplenili GSM, ....) sem jo po parih dneh našel. Na srečo živimo v dobi računalništva in ni bilo problema. Na sodišču je že vložena kazenska ovadba za celoten CSD, tako da bo še pestro. Ravno tako je žena vložila kazensko ovadbo za krizni center, kjer je bila nastanjena. V teku pa je tudi zamenjava pristojnega CSD-ja.

Toliko z moje strani. Še enkrat hvala za odgovore.



Aha, se pravi, da ste urejena, povprečna družina, in se je CSD odločil, da vam bo nagajal. Ženo je proti njeni volji in brez kakršne koli podlage "zaprl" v krizni center, ji blokiral račun, vzel GSm in ji proti njeni volji preprečeval kakršen koli stik z zunanjim svetom. Vi ste jo potem našli preko interneta (?)- ne vem sicer kako, ali vam je stric Google dal vse informacije, kje se žena nahaja, ali pa je on glede na to da so ji vse vzeli dobila svoj laptop in sta lahko navezala stike, ....

Brez zamere, ampak user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu brlejc)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
11.7.2010 13:01:45   
brlejc
.


< Sporočilo je popravil brlejc -- 11.7.2010 13:12:00 >

(odgovor članu Kimmi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
11.7.2010 13:08:34   
Kimmi
samo za podlo dejanje odvetniške pisarne in CSD-ja. Žena in otroci so že zdavnaj doma. Kljub temu, da so mi na CSD-ju vseskozi preprečevali kakršenkoli stik z njo (prav tako tudi njej z mano, saj so ji blokirali vse račune, zaplenili GSM, ....) sem jo po parih dneh našel. Na srečo živimo v dobi računalništva in ni
IZVIRNO SPOROČILO: brlejc

ampak



Pojma nima kaj hočeš povedati.....ŽAL


Tudi jaz ne kaj si hotel ti povedati, zato sem samo napisala, kako razumem tvoje pisanje (da se je CSD umešal kar iz lepega), ženo dal v krizni center proti njeni volji ter prepovedal vse stike med vami in njo?
In hotela sem povedati ali da je zgodba precej, precej pomanjklikva, ali pa da zelo smrdi ....

(odgovor članu brlejc)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
14.7.2010 14:22:37   
darja.mark
Tukaj pa tut men nič ne štima...saj te ne morejo kar ugrabit in te z otroki vred stlačit v neko ustanovo in prepovedat stike? Sej ne živimo v kameni dobi človek kaj pa govoriš. In praviš da je žena klicala tisti dan CSD...si jo vprašal zakaj je klicala tja?

nekdo laže. Če ne ona tebi, pa ti nam....in če si se registriral sem gor da si lahko pojamral in nam vrgel kost za glodat ter razpredal o vsej vaši domači situaciji, potem še povej kaj se je zgodilo oz. naredi zgodbi konec ne da napišeš vse je ok je že doma in adijo.

Kaj vse Zemlja nosi....user posted image

_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu Kimmi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tako sem žalosten in čisto na koncu
28.8.2010 9:47:46   
mala zirafa
Piši na preverjeno, bomo bolj razumeli.CSD je vsega mogočega sposoben.Letos so že eno od njihovih uslužbenk tožili, če se še spomnite.Jaz jim ne zaupam več.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?