|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
24.8.2010 10:07:45   
danaja37
Andromeda - kaj slučajno delaš v turistični agenciji? user posted image

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
24.8.2010 10:14:44   
ajsek
Meni se zdi popolnoma nerealno, da bi potovalni agent iz prve roke poznal vse hotele, ki jih prodaja. To je tako, kot da bi od prodajalca v trgovini z zgoščenkami pričakoval, da posluša vsak CD, preden ga da na polico. Ali pa od tistih v Merkurju, da poskusijo kosilo skuhat na vsakem štedilniku, ki ga imajo v ponudbi.


(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
24.8.2010 10:23:44   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Meni se zdi popolnoma nerealno, da bi potovalni agent iz prve roke poznal vse hotele, ki jih prodaja. To je tako, kot da bi od prodajalca v trgovini z zgoščenkami pričakoval, da posluša vsak CD, preden ga da na polico. Ali pa od tistih v Merkurju, da poskusijo kosilo skuhat na vsakem štedilniku, ki ga imajo v ponudbi.




ne samo to, tut okusi/pričakovanja so zelooooo različni. men je dovolj da imam čiste rjuhe in dovolj kave za zajtrk; nekdo se bo pritoževal če je pohištvo v hotelski sobi starejše od dveh let. kaj nej potem agent voha, kaj rabiš/hočeš/ti je všeč? poleg tega si kr predstavljam da v mercatorju stopim k trgovki in jo vprašam 'gospa, kera tuna je boljša - rio mare al kalvo?' in ona mi odgovori 'veste, rio mare ma bolj nežen, morski okus, medtem ko ima kalvo bolj okus po ribah. kalvo vsebuje tudi malo več olja, ki je pa boljše kvalitete kot tisto v rio mare.'

ne, resno no?!


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
24.8.2010 10:27:11   
ajsek
Mimogrede, zelo uporabni sta strani www.tripadvisor.com in www.holidaycheck.com .
Tam ocene hotelov pišejo gostje, ki so v njih dejansko bivali. Še vedno je treba vse skupaj vzeti malo z rezervo ravno zaradi tega, o čemer piše Felicita (nekomu je hotel super, ker je zraven plaže, nekdo drug bo znorel, ker je preveč hrupa), ampak načeloma pa dobiš kar dobro predstavo o tem, kam greš.

Jaz vedno najprej po katalogih pogledam, kaj imajo agencije sploh v ponudbi, potem pa hotele, ki so mi na prvi pogled všeč, preverim na teh dveh straneh. Agent je v bistvu zame tam samo zato, da pri njem kupim aranžma.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
24.8.2010 10:46:33   
kajajaka
joj danaja37 moram malo pokomentirat...

Očitno o poslovanju agencij (ali vsakega čisto povprečnega podjetja, ki se ukvarja s trženjem) nimaš pojma... user posted image

A ti misliš, da agencija od prodanega aranžmana obdrži celoten izkupiček? JA seveda... user posted image

Če imajo zaposlene 3 ljudi, prodajajo pa le 30 hotelov, ki jih v nulo poznajo... zaslužijo koliko???
A misliš, da si vsi želijo v teh 30 ponujenih hotelov in da prodajo za vsak hotel vse sobe za celo sezone? Pa še tako ne bi preživeli, ker so obratovalni stroški previsoki (plače, najemnine, elektrika, najemnine računalniških sistemov,...)

V današnem času, v dobi absolutnega razcveta svetovnega spleta, se lahko vsak pozanima kaj ga čaka na destinaciji... In kot praviš ti že poiščeš sama... zakaj potem rabiš agencijo? Da je na koncu nekdo drug kriv, ker si se ti narobe odločila?

Sicer si pa že v začetku sama napisala... zabavaš se, ko gledaš reveže (študente ali zaposlene), ki si hočejo prislužiti svoj drobiž... ti pa si dvigaš samozavest s tem, da se norčuješ iz njih, ker si si prej pač nekaj prebrala o hotelu s katerim njih presenetiš...

Najdi si hobi ženska... očitno imaš preveč časa in zlobe v sebi.


(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
24.8.2010 11:06:33   
viv_
Pomoje bodo šle agencije počasi "rakom živžgat". Preživele bodo res tiste najboljše.

Ker roko na srce, dandanašnji z vso internetno ponudbo, ne rabiš agencije več. Letalske karte najdeš najcenej preko spleta, za vse možne destinacije. Nastanitve vseh kategorij, z obširnimi opisi in komentarji uporabnikov najdeš prav tako najceneje preko raznih spletnih portalov. Ni da ni...

Poleg tega še - na srečo smo si ljudje različni - nas je kar nekaj takih, ki nam je fajn potovati "v neznano", da te kraji presenetijo, bodisi pozitivno ali pa negativno. Pa tudi kar se tiče hotela / apartmaja na dopustu... koliko časa pa preživiš v sobi čez dan. Za spat je pa, saj za mene, hitro OK. Ampak pravim, ljudje smo si različni...

Pa še, po kakšnem ključu bo hotel, ki ga agent noro priporoča, meni odgovarjal... mogoče mi pa ne bo. Imam recimo ful dobro prijateljico, se super razumeva. Ona tudi veliko kampira okrog po svetu... Pa še vedno je bilo tako, da tisti kampi, ki so bili njej ful všeč meni niso bili... in obratno.

Torej povzetek: ali si sam poiščeš variante, ki ti ustrezajo. Ali pa tako, kot ena predlaga, najdeš osebnega turističnega posrednika, ki te pozna v nulo, pa ti rihta...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
24.8.2010 23:39:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: danaja37

Kadar obiščem kakšno turistično agencijo se vedno
zabavam ob storitvah prodajalcev turističnih aranžmajev,


A to ti je hobi, tako kot naprimer pomerjanje oblek, ki jih nikoli ne kupiš?

(odgovor članu danaja37)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
25.8.2010 14:31:20   
danaja37
user posted image  Poslovanje s turističnimi agencijami ni moj hobi
temveč službena zadeva, saj v podjetju med drugim skrbim
in naročam letalske vozovnice za nadrejene ter
planiram rezervacije za nastanitve v hotelih. Od
tod mi slabe izkušnje. Smo že izgubili posel zaradi
turistične agencije, ki smo ji zaupali, ko se je prodajalka
turističnih aranžmajev in kao letalskih vozovnic zmotila
pri rezervaciji letalske vozovnice in je naš predstavnik
podjetja ostal na letališču namesto, da bi odletel na destinacijo
kjer bi sklenil dobičkonosni posel. Na koncu smo ugotovili, da
gospa v agenciji sploh ni imela licence za prodajo letalskih vozovnic.
Tako so nam morali plačati odškodnino. Sedaj vedno preverim ali ima
prodajalec letalskih vozovnic sploh licenco za prodajo.

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
25.8.2010 17:37:56   
viv_
Zakaj pa za firmo kupuješ karto prek turistične agencije? Sploh pa imaš agencije, ki se ukvarjajo zgolj in samo s prodajo letalskih kart. Mi recimo (službeno) kupujemo karte vedno pri Adriji, pa še nikoli ni bilo nobenega problema. Nikoli.

Mož si za službena potovanja kupuje karte samo on-line, preko edreamsa, pa tudi vedno vse OK.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
25.8.2010 17:56:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: danaja37

user posted image  Poslovanje s turističnimi agencijami ni moj hobi
temveč službena zadeva, saj v podjetju med drugim skrbim
in naročam letalske vozovnice za nadrejene ter
planiram rezervacije za nastanitve v hotelih. Od
tod mi slabe izkušnje.


To je pa grdo, da se na podlagi teh izkušenj norčuješ iz tistih, ki v agencijah delajo user posted image .

Jaz imam s TA dobre izkušnje, tudi pri letalskih kartah, tako službeno kot privat, sem jih naročala pri isti osebi in je bila super.

Enako je s potovanji. Niso samo agencije tiste, ki so "slabe", pogosto so taki tudi potrošniki, ko niti ne vedo, kaj točno bi radi, po drugi strani pa pričakujejo, da jim bodo v agenciji dobesedno uganili potrebe in jih potem tudi 100% zadovoljili. Se sploh ne spomnim, kdaj sem imela zadnjič slabe izkušnje user posted image , s tem, da sem potovala v vseh cenovnih razredih, od skoraj nahrbtnik budgeta do de luxe variante. Ampak v osnovi moraš najprej pri sebi vedeti, kaj bi rad, ker na tej podlagi se veliko lažje pogovarjaš naprej.

(odgovor članu danaja37)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
26.8.2010 8:35:45   
artista7
Najprej sem prebrala samo začetek teme, potem pa še ostalo - predvsem pa odgovarjam na začeto temo:
tu te vseeno moram opomniti, ne ne more aranžmajev prodajati vsak, nekaj znanja le moraš imeti, dobro je govoriti kak tuji jezik (ne mislim angleškega). Sicer ima tudi ta medalja dve plati, bom povedala obe:

prvo, sama sem kot absolventka to prodajala, prepotovala sem že marsikaj pa vseeno nisem bila v Tuniziji ali teh fensi krajih kot bogate stranke, ki so pri meni naročale aranžmaje s po 4 zvezdicami zanje in še za celo familijo, s takimi ali drugačnimi kapricami. Za vsako stranko, tudi tako s polno ritjo vsega, sem se potrudila, preštudirala tiste kataloge, povedala pošteno ceno in kaj se jim splača in kaj ne. Kdaj poklicala tudi v tujino, da sem se prepričala, a je frej ali ne. V hrvaščini, nemščini, angleščini - sem pač morala. Delo ni preprosto, očitno pa nekateri res uživajo ob tem, ko gledajo kako se nek študent trudi in bi rad nekaj stranki dobro ponudil (ker tudi nanj pritiska šef, ne misliti, da imajo samo redno zaposleni šefe). Ne misli, da si najbolj pametna, če si lahko privoščiš luksuz iz dobre agencije (ali pa tudi samo kvazi dobre) in se lahko režiš enemu študentu, ki se matra in mu je nerodno pred teboj, ker verjetno to prvič počne. Očitno nisi nikjer nikoli bila sama začetnik (jaz nimam te sreče). Sicer priznam da meni tudi včasih kje dekel dvigne (tudi razumem vsakega, ki zgubi živce v štacunah), samo pozabim isti dan- se pa sploh ne jezim na onem mestu na študenta ali pa nekoga ki se mu na daleč vidi, da je frišen tam, ponavad še vprašam, če je na novo. V lidlu sem celo v takem primeru videla, da imajo novi neko značko, da so začetniki - in od mene se mi zdi fer, da to sprejmem z razumevanjem.

Druga plat te medalje pa je, da naletiš na same študente, ki se lovijo, ker jih agencije menjajo kot gate, ker so najbolj poceni delovna sila, pa ne rabijo se zanje sekirat, ker marsikdo niti za priporočilo ne bo upal vprašat, delal bo za tisti bogi denar, brez dodatka za malico in prevoz (pa tudi to pod določenimi pogoji študentu pripada, ne mislit da ne). Če komu v agenciji ne bo osebno všeč, bo letel, brez opravičila in nič jim ne more. Njihovo plačilo mislim da ne presega 4€ na uro razen če je agencija blazno fer do njih, kar pa dvomim da so v množini. Tudi primer moje kolegice, ki je več kot leto delala na tur. agenciji; ko se je ulaufala je imela izredno dobro prodajo - je zelo zgovoren. Ko ji je potekel status je šla tudi zaposlitev pa-pa, čeprav so mutili najprej, da ji bodo dali redno zaposlitev. Pa ni punca delala samo zaradi tega denarja, je tudi študirala zraven.

Vam želim še veliko prijetnih trenutkov na dopustih, bi se pa podpisala pod izjavo ene od uporabnic, da dostikrat kupci sami ne vedo kaj bi radi in potem bluziju enemu delavcu tam, ki je samo človek in 1 za vse... user posted image

_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
26.8.2010 9:46:13   
thaiss
IZVIRNO SPOROČILO: danaja37

water lily - vsak od teh treh prodajalcev bi prodajal in se specializiral za posamezno destinacijo. user posted image

japajade in potem bi imela turistična agencija **** ljudi zaposlenih....pa dej no...user posted image

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
27.8.2010 12:25:24   
danaja37
Vem, da je vsako delo častno. To razumem. Sem pa verjetno že malce
alergična, ko pridem v turistične agencije s katerimi poslujemo pa vedno
za šalterjem sedi neka nova oseba oz. po možnosti študent. In se seveda lovi...
Če bi imeli prodajalci aranžmajev neko licenco se to ne bi dogajalo, da jih menjujejo
kot spodnje hlače. Pa saj verjetno obstajajo tudi za te prodajalce kakšne šole, da jih za
prodajo specializirajo. Npr. višje šole za turizem, pa Turistica, itd. V glavnem službeno rešujem
zadevo tako, da v agencijah s katerimi sodelujemo zahtevam vedno agenta s katerim smo zadovoljni.
Le ti pa vedno niso na voljo. user posted image  Kadar naši predstavniki poslovno potujejo v mesta največkrat naredim rezervacijo kar preko spleta. Tudi za letalski prevoz. user posted image  Včasih se pa moram obrniti tudi na agencijo.

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
26.11.2010 15:47:42   
potia
Tudi sama imam dokaj slabe izkušnje z raznimi turističnimi agencijami in glede na to, da se bliža čas zimskih počitnic me zanima kakšne imate kaj izkušnje z raličnimi turističnimi agencijami. Prosila bi vas če lahko svoja mnenja objavite tudi na portalu spletmnenj.si, da se ne bom po domače povedano "nategnila", ko bom izbirala turistično agencijo. Pa še drugi popotniki bodo videli s kom potovati in s kom ne. Se opravičujem za reklamo ampak je res odlična spletna stran tale spletmnenj.si ki nas lahko obvaruje pred slabimi turističnimi agencijami in nas usmeri na odlične agencije.

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
31.12.2010 8:01:37   
barni
Jaz pa se po eni strani strinjam z danajo. Danes že težko prideš kamorkoli karkoli kupit, ne da bi se sam že prej v nulo poglobil in naštudiral, da ti ne prodajo megle. Mene to blazno moti.

Jaz sem strokovnjak na svojem področju. In nisem za vse. Zato plačam znanje nekoga drugega, da mi zrihta stvari, pri katerih sama nisem dobra ali podkovana z znanjem. Torej je to preveč?

Če gremo sedaj nazaj na konkretni primer s TA: izmišljena situacija - ko pridem na agencijo, se običajno zanimam za potovanje ali počitnice. Včasih niti ne vem točno kam bi šla, ker se ne poglobim v vremenske in ostale razmere po svetu. Ne vem ali bi šla v hotel ali v apartma, ker ne vem kaj priporočajo na posamezni destinaciji (niso vse destinacije pozidane s hoteli). Morda pa imajo kakšne privat sobe ali kmečki turizem.
Ko se odločim za destinacijo  - s pomočjo agenta!, potem iščam zame ustrezno varianto. Tukaj pričakujem od agenta, da mi bo znal svetovati ali naj vzamem polpenzion ali ne rabim hrane, ker je zunaj zelo poceni ipd. Jaz kraja ne poznam, še nisem bila tam, grem prvič, praktično v neznano.
Skratka, ja, šla sem na agencijo, ker sem pričakovala neko storitev. Ker sama nimam znanja, ker nimam časa ali ker se mi preprosto ne da ukvarjat s tem in raje plačam znanje nekoga drugega. Zato so oni tam.

In zdaj realnost - kot sem jaz v svoji službi za svoje stranke zato, da jim svetujem pomagam in usmerim, razložim. Si ne predstavljam, da bi jim rekla, da naj si kar na netu malo pogledajo, pa kak zakon naj preberejo, ker jaz vsega tega ne morem vedeti. In ja ne vem vsega. Se pa pozanimam, pokličem, preverim ipd. Zato sem tam. In ne dam jim v roke pogojev poslovanja in preberite in adijo ampak jim zadeve razložim. Ker sem zato tukaj. Včasih moram tudi preko svojih meja delovnih obveznosti, da lahko kvalitetno poservisiram stranko. In naredim to. Ker se mi zdi to prav. Niso vsi za vse.

Če grem na agencijo pričakujem, da me bodo ustrezno poservisirali z info. Če bi imela sama čas in voljo, potem ne rabim TA in bi se sama poglobila v net in iskala opcije. Ker ga nimam, grem na TA. Je preveč, če človek pričakuje kvalitetno storitev? Če stara mama, ki ne zna angleščine pričakuje, da bo agent poklical nekam in preveril to in to ali ji pa prevedel mnenja o hotelu z neke tuje spletne strani? Ne pa da prinese naslov domov in potem ji morajo to urejati vnuki.

Mah, danes je res težko dobiti kvaliteto, pa čeprav si zanjo pripravljen plačati. Takle mamo. Pa sem bila že kar dosti okoli, v lastni režiji ali pa s TA.

(odgovor članu potia)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





3 pravljični družinski izleti
V članku preverite, kako so videti prekmurske rusalke, kje na Dolenjskem živi povodni mož in kateri mlinar si je na vrat...
Kako organizirati prvomajske šolske počitn...
Tisti starši, ki med počitnicami nimate na voljo "servisa babic in dedkov", se lahko znajdete tako, da se dogovorite s...




število otrok
sarar

koliko otrok imate/nameravate imeti?

1 (15%)

2 (43%)

3 (35%)

4 ali več (8%)


Število vseh glasov: 493

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!