|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zanositev po IMN
2.9.2010 18:38:44   
mala.
Zdravo,

slaba dva meseca nazaj sem imela izvenmaternično ( laparoskopija, odstranitev jajcevoda ). Zdravnik mi je rekel naj počakam 2-3 mesece preden spet poiskušam zanosit, moja G pa naj počakam najmanj 3 mesece.

Pušenjak pa je rekel, da lahko zanosim takoj, da mi ni treba več čakat in da sploh ni prezgodaj.

Kaj mislite ve?
Oziroma, povejte prosim kdaj po IMN ste zanosile oz. začele poiskušati?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zanositev po IMN
2.9.2010 18:50:37   
hubi
Če se ti je zarodek ustavil v jajcevodu in so ti ga morali odstraniti,  pojdi na slikanje jajcevodov (HSG), da ni slučajno še na drugi strani kaj zamašeno. V takih primerih se lahko imn ponovi. Jaz sem morala čakati pol leta.

< Sporočilo je popravil hubi -- 2.9.2010 18:52:11 >

(odgovor članu mala.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zanositev po IMN
2.9.2010 18:52:31   
mala.
desni jajcevod so mi odstranili, levega pa sem imela tudi zarastlinjenega in so mi ga sčistili, tako da naj bi bil prehoden.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zanositev po IMN
2.9.2010 19:14:19   
hubi
Jaz sem poslušala svojega gin, je bilo težko čakati, ampak sem preživela.

(odgovor članu mala.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zanositev po IMN
2.9.2010 19:17:43   
mala.
in koliko časa si čakala? kdaj si zanosila?

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zanositev po IMN
2.9.2010 19:23:36   
hubi
5 mesecev, ratalo pa je potem v prvem ciklu.

(odgovor članu mala.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zanositev po IMN
26.9.2010 14:47:41   
matejama
V decembru 2010 so mi zaradi imn odstranili desni jajcevod.user posted image
Poskušati sva začela takoj, po rednih spolnih odnosih je uspelo letos februarja. Novembra pričakijeva otročička.user posted image
Ne obupuj, možnosti imaš ravno takšne kot prej, če je drugi jajcevod ok, kar so ti verjetno povedali po laparoskopiji.
Vso srečo.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zanositev po IMN
6.10.2010 20:28:51   
mala.
matejama...se pravi so ti lani decembra odstranili jajcevod, čez dva meseca pa si že zanosila?
super, čestitam in pa seveda vse lepo tebi in otročičku :)
midva sva sedaj poiskušala dvakrat, vendar sem imela ta mesec ovulacijo v desnem jajčniku (vsaj tako sem čutila) in seveda tokrat ni bilo možno zanosit.
Možnosti vem da še imam in tudi verjamem da bom kmalu zagledala tisti pričakovani plusek :)
žal pa je tako, da če imam ovulacijo v desnem jajčniku pač ni možno zanosit. Z ovulacijo pa veš kako je, pač ne moreš vedet kdaj bo kje...

(odgovor članu matejama)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zanositev po IMN
10.10.2010 11:33:01   
matejama
Tu se mi je nekaj zatipkalo.
Odstranjen jajcevod v decembru 2008, zanosila februarja 2010.
Trajalo je ampak je šlo. Moram reči, da tudi nisva "zelo delala na temu, da bi zanosila", ampak je "kar uspelo". Nisva čakala na tiste dneve v mesecu, ko sem imela ovulacijo, vse skupaj sva prepustila naključju. Spolnih odnosov nisva imela zato, ker bi jih morala, da bi zanosila, ampak ko nama je prijalo.

Baje pa da tudi ni pomembno na katreri strani imaš ovulacijo oz. da obstroječi jajcevod nekako prevzame funkcijo manjkajočega.

Skratka, tudi brez enega jajcevoda se da zanositi, z nekoliko manj  možnosti ampak se da brez večjega truda.

Veliko sreče....

(odgovor članu mala.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zanositev po IMN
15.10.2010 15:21:34   
mala.
no midva sva prejšnji mesec nehala pazit in sva si rekla "ko bo pač bo" in nama je takoj uspelo :)))))
ne morem verjet, ful sem srečna :) samo srčno upava, da bo tokrat vse u redu... drug teden imam prvi pregled

seveda pa tudi tebi matejama čestitke... še malo :)

(odgovor članu matejama)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zanositev po IMN
17.10.2010 12:36:36   
matejama
Čestitke.
To je tudi vzpodbuda za vse, ki imajo samo en jajcevod.Ne obupujte.
Narava poskrbi, da gre vse prav.

(odgovor članu mala.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zanositev po IMN
14.12.2010 10:56:30   
1. mamica
Pozdravljene!

Ne vem, če spadam ravno v to temo, a vseeno, ker se tiče IMN, bi vprašala, ali je katera od vas imela podobne znake kot jih imam jaz (namreč do ginekologa še nisem prišla, tako da ne morem vedeti ali je IMN - sem pa že najavljena). Dve noči me je zbudila tako močna bolečina v spodnjem delu trebuha, da mi je sapo kar vzelo in sem imela občutek da bom zaradi ostrosti in intenzivnosti padla v nezavest. Bolečina je bila zelo intenzivna 5 min, potem pa se je 15 postopoma umikala. Vedno se mi je to zgodilo sredi noči med spanjem, medtem ko tekom dneva teh bolečin nimam. Sem pa v koncu 6 tedna in v začetku 7.

Če ima katerakoli kakršno koli informacijo bi bila zelo hvaležna, saj me živčki kar dajejo, ker ne vem kaj bi lahko bilo, seveda se pa bojim IMN.

Hvala

(odgovor članu matejama)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zanositev po IMN
14.12.2010 13:17:19   
nati29
1. mamica, potem pa čimrej pojdi na pregled, zdaj se mra že videt, če je N v maternici ali ne. Raje pojdi prej, ko se še da kaj rešiti. Pa pojdi magari na urgenco, če ne moreš do svoje G. Pa srečno.

(odgovor članu 1. mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zanositev po IMN
14.12.2010 13:28:50   
1. mamica
Nati29 ful hvala za nasvet. SEm že danes klicala v bolnišnico in so rekli, da potrebujem baje napotnico od splošne zdravnice, tako da jutri zjutraj grem po napotnico in potem do ginekologa. Upam da bo vse v redu in da bom lahko sporočila dobre novice -tebi pa najlepša hvala da si se tako hitro odzvala :)

(odgovor članu nati29)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zanositev po IMN
14.12.2010 14:04:44   
nati29
Mamica, ni za kaj, pomagam, če lahko. Drugače pa če te bo še močno bolelo, greš lahko na urgenco brez napotnice, saj gre za nujno stanje. Če se bo poslabšalo, potem ne čakaj do jutri. Pa čimbolje opravi pa upajmo, da ni IMN user posted image .

(odgovor članu 1. mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zanositev po IMN
19.12.2010 12:27:30   
1. mamica
Nati29...sporočam, da ni bila IMN, sem pa bila hospitalizirana sedaj štiri dni ker sem imela grozeči splav (namreč pričela sem krvaveti med pregledom, tako da so me zadržali doma). Sedaj pa sem na bolniškem staležu do naslednjega pregleda.

(odgovor članu nati29)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zanositev po IMN
20.12.2010 13:15:24   
nati29
1. mamica, držim pesti, da bo vse vredu, pa pridno počivaj user posted image .

(odgovor članu 1. mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?