|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Premalo hrane v vrtcu?
17.9.2010 19:32:46   
PC Baby
Naš 16mesečnik prihaja iz vrtca sestradan. Nenormalno napade hrano in joče in prosi za njo. Sploh se ne more nasitit. Je pa drugače dober jedec in veliko poje, tako, da ga kr malo nazaj držimo. Ko sem ga pred tremi tedni uvajala, sem vidla, da dejansko dobijo malo količino na obrok (on drugače poje še enkrat toliko), ampak sem razmišljala, da mogoče mu pa mi dajemo preveč. Sta mi pa dali mislit dve stvari:

1) ob sobotah in nedeljah, ko je z nami, ne išče ves čas hrane, ampak lepo poje svojih 5 obrokov in vmes mir.
2) včeraj, mi je mamica od ene punčke v naši skupini v garderobi rekla, da je njena tamala sestradana, ko pride iz vrtca in bi celo hišo pojedla

Vzgojiteljici sem že omenila pa mi je rekla, da naš ogromno poje in po njihovem preveč. Da po skoraj vsakem obroku še fehta in joče če ne dobi.
Zdaj pa ne vem kaj naj si mislim, oz. kaj naj naredim? A ima katera podobne izkušnje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Premalo hrane v vrtcu?
18.9.2010 9:31:45   
Evica22
Tudi naš je velik jedec in prav tako vedno prosi za še in še. A v našem vrtcu vedno dobi še eno porcijo, če prvo poje, včasih dobi celo tretjo porcijo. Ker pa nekateri jejo bolj malo, jim verjetno najprej na krožnik naložijo manj. Najbolje, da vzgojiteljici poveš, da pride domov iz vrtca zelo lačen in da očitno rabi več kot sovrstniki. Prepričana sem, da ga ne pustijo nalašč lačnega. 

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Premalo hrane v vrtcu?
18.9.2010 10:55:56   
josephine27
kaj pa če bi mu dala zajtrk že pred odhodom v vrtec. naš je bil tud precej velik jedec in je hodil domov zelo lačen ampak zato ker je v vrtcu bol malo pojedel. zato sem mu doma vedno prej nardila zajtrk. če sem odkrita mi zdaj pri 2 letih in pol mi pa poje manj kot pri 1 letu.
sicer pa prosi vzgojiteljico če mu lahko dajo še, če bo vse pojedel. kolikor vem pri nas nikoli niso omejevali in pri kosilu jim vedno ostane hrane ( to vem ker sem ga kar nekaj časa hodila iskat po kosilu)


_____________________________



(odgovor članu Evica22)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Premalo hrane v vrtcu?
18.9.2010 13:29:48   
Hope2
Naš je bil tak lakotnik, od začetka uvajanja pa nekaj mesecev. V varstvu je pojedel vse, pa še kaj od drugih, pojedel pa prej kot ostali pol obroka. Ko je prišel domov je imel še eno kosilo z očijem in potem še večerjo, pa kak prigrizek vmes. Po pol leta pa je nehal z dvojnimi kosili in zdaj ko pride iz varstva še komaj kak jogurt ali kak prigrizek spravim vanj. Pomoje majo to kako obdobje, ki jih pa slej ko prej mine. Definitivno pa ne primerjaj in ne razglabljaj čigavi obroki so večji. Vrtec je eno in doma je drugo. V vrtcu bo jedel kako stvar, ko je doma ne bo hotel poskusit, v vrtcu gleda ostale vrstnike kako jejo, pa jih posnema.... Spremljej kile, daj mu za jest, dokler napreduje normalno, se ne sekiraj. 

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Premalo hrane v vrtcu?
18.9.2010 14:24:01   
Najaa
Naša tamala je tud vedno lačna, ko pride domov. Pri njih imajo kosilo okol 11h, ko se zbudijo pa malico in po moje od tiste malice ni ravno dolgo sita.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Premalo hrane v vrtcu?
18.9.2010 17:57:55   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby
Vzgojiteljici sem že omenila pa mi je rekla, da naš ogromno poje in po njihovem preveč. Da po skoraj vsakem obroku še fehta in joče če ne dobi.


Zakaj pa ne dobi? A to mu prav ne dajo, če je še lačen al kaj. Uf, ni fino.

Bi razumela, da bi se npr,. vzgjiteljica prva o tem želela s teboj pomeniti, če se ji zdi, da preveč je, ampak potem bi pa morala ti odločit, ali naj mu vseeno dajo ali ne.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Premalo hrane v vrtcu?
19.9.2010 12:12:07   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby
Vzgojiteljici sem že omenila pa mi je rekla, da naš ogromno poje in po njihovem preveč. Da po skoraj vsakem obroku še fehta in joče če ne dobi.


Zakaj pa ne dobi? A to mu prav ne dajo, če je še lačen al kaj. Uf, ni fino.

Bi razumela, da bi se npr,. vzgjiteljica prva o tem želela s teboj pomeniti, če se ji zdi, da preveč je, ampak potem bi pa morala ti odločit, ali naj mu vseeno dajo ali ne.
Ja, se strinjam.
Naš poba je velik jedec in so vesele, da zmaže dvojno porcijo.


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Premalo hrane v vrtcu?
19.9.2010 22:52:06   
jajula
sej men se tud zdi da malo dobijo, ob 11ih je kosilo, potem pa samo malica, ki se mi zdi ful majhna..zadnjič npr.dve slivi in en mini kolaček..od kosila pa do 16ih, z eno tako malo malco vmes, je čist za pričakovat da so lačni.

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Premalo hrane v vrtcu?
20.9.2010 10:00:23   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: jajula

sej men se tud zdi da malo dobijo, ob 11ih je kosilo, potem pa samo malica, ki se mi zdi ful majhna..zadnjič npr.dve slivi in en mini kolaček..od kosila pa do 16ih, z eno tako malo malco vmes, je čist za pričakovat da so lačni.


a res? pri nas je sadje za glodat po spanju PRED malico user posted image tako da včasih nese kak del malice domov, ker ne poje vsega (če se sadja ful naje).

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Premalo hrane v vrtcu?
20.9.2010 11:58:58   
majčica1508
uf....naša je hodila tudi lačna domov,sam tam imajo res male porcije
doma sem ji pa dajala oreng porcijo....pa,ko je pojedla je rekla,da bi še in
je tudi dobila....
zajtrk ima ob 8h ...kruh,kaj za na mazat,čaj
malica ob 10.....sadje
kosilo  ob 11.20..juha,priloga,meso,solata
malica,ko ustanejo ob 14h...jogurt in sadje

vmes pijejo vodo ali nesladkan čaj,včasih dobijo tudi sok

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Premalo hrane v vrtcu?
21.9.2010 10:58:49   
koala
Moj tudi več poje ko je v vrtcu kot recimo če je doma. Pa mislim da vsaj pri mojem ni problem da nebi dobil ampak pač enostavno več pokuri. Sta ravno zadnjič na roditeljskem povedali da sta čisto presenečini koliko ta skupina poje, ker so otroci ki sta jih imeli lani (isto strai kot so letos ti) pojedli veliko manj.
Prosi vzgojiteljico naj mu pač dajo še, četudi se njim zdi da poje preveč.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Premalo hrane v vrtcu?
21.9.2010 22:14:16   
jajula

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: jajula

sej men se tud zdi da malo dobijo, ob 11ih je kosilo, potem pa samo malica, ki se mi zdi ful majhna..zadnjič npr.dve slivi in en mini kolaček..od kosila pa do 16ih, z eno tako malo malco vmes, je čist za pričakovat da so lačni.


a res? pri nas je sadje za glodat po spanju PRED malico user posted image tako da včasih nese kak del malice domov, ker ne poje vsega (če se sadja ful naje).

kaj pa majo za malico?


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Premalo hrane v vrtcu?
3.10.2010 0:05:58   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: jajula
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: jajula

sej men se tud zdi da malo dobijo, ob 11ih je kosilo, potem pa samo malica, ki se mi zdi ful majhna..zadnjič npr.dve slivi in en mini kolaček..od kosila pa do 16ih, z eno tako malo malco vmes, je čist za pričakovat da so lačni.

a res? pri nas je sadje za glodat po spanju PRED malico user posted image tako da včasih nese kak del malice domov, ker ne poje vsega (če se sadja ful naje).

kaj pa majo za malico?


kaj pa vem, npr. kruh in jogurt? vem pa da kdaj dobijo tudi sadje za malico, samo včasij jejo sadje pred malico, ker dobimo mleko in žemljo za domov, ker je še ni pojedla, ker so meli ravno sadje..

čakaj, tukaj je jedilnik s spletne strani - primeri malic:
Sadni jogurt borovnica, grisini
Probiotični sadno-zelenjavni napitek , kruh
Krepki navaden BIO jogurt, BIO pirin kruh
(po želji med v skodelici)
BIO pitno mleko, Frutabela

po moje majo en obrok sigurno sadje, ker piše na spletni strani vrtca: Otroci imajo tekom dneva 4 obroke in ves čas na voljo napitke.
torej sklepam: zajtrk, kosilo in 2 malici nekje vmes?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 3.10.2010 0:07:19 >

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Premalo hrane v vrtcu?
3.10.2010 7:58:10   
Dashenka
Primer jedilnika za jaslični oddelek. Razen "zbirčnih" otrok ne bi smel nihče prit domov lačen

PONEDELJEK
Zajtrk I: prosena kaša na mleku, sadje
Zajtrk II: ribji namaz, rezina paradižnika, ržen kruh, čaj, sadje
Dopoldanska malica: 100% pomarančni sok
Kosilo: grahova juha z zlatimi kroglicami, testenine s haše omako,
zelena solata s koruzo
Popoldanska malica: eko kefir z okusom banane, kruh

TOREK
Zajtrk I: mlečni riž, sadje
Zajtrk II: maslo, med, korenje, pisan kruh, kakav, sadje
Dopoldanska malica: 100% sadno zelenjavni sok
Kosilo: bučna juha, junečji golaž, polenta, zelena solata
Popoldanska malica: sadna kaša, kruh

SREDA
Zajtrk I: ribana kaša na mleku, sadje
Zajtrk II: mlečni rogljič, orehova jedrca, mlečna kava, sadje
Dopoldanska malica: borovničev nektar
Kosilo: juha iz zelene in kropmirja, telečji zrezki v naravni omaki,
ajdova kaša, rdeča pesa v solati
Popoldanska malica: navadni jogurt, kruh

ČETRTEK:
Zajtrk I: mlečni močnik, sadje
Zajtrk II: sirni namaz, črn kruh, sadje
Dopoldanska malica: breskov nektar
Kosilo: ragu s stročjim fižolom, kruh, kremna rezina, jagodni sok
Popoldanska malica: sadna kaša, kruh

PETEK
Zajtrk I: ovseni kosmiči na mleku, sadje
Zajtrk II: cesarski praženec, rozine, mleko, sadje
Dopoldanska malica: 100% ananasov sok
Kosilo: špinačna juha, musaka, zelena solata s fižolom
Popoldanska malica: sadna kaša, kruh

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Premalo hrane v vrtcu?
3.10.2010 19:14:38   
PC Baby
Ja, sej pri nas imajo isto tako raznolike jedilnike, problem je v tem - to sem vidla ko sem ga uvajala- da dobijo ful malo. Recimo takrat je bilo greza za zajtrk za eno veliko jušno žlico in nič več. Kosilo isto. Za malico pa sta narezali 1 jabolko in 1 banano na koščke za 14 otrok (no, prve dni jih je bilo samo 12, ampak vseeno).

Takrat sem bla presenečena, ampak tiho, ker sem si mislila, da mu pa mogoče jaz dajem preveč.

No, sej vmes sem se pogovorila z vzgojiteljico in se zmenla, da če hoče še, naj mu dajo pa naj mi zaračunajo, če je to problem.  In je večino dni bojše. še se najde kakšen dan, ko pride lačen, ampak to je zdaj bolj izjema kot pravilo.


(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?