|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   100% dvig cene?
20.9.2010 9:44:32   
mojamura
Moje vprašanje se glasi: Ali lahko mojster ki dela streho (rušt) ter alu obrobe (špenglarija) dvigne ceno za 100% z pojasnilom, da ni vedel kako velika je streha.

Ves material smo nabavili sami, les za rušt, žeblje, opaž, folijo, kritino, snegobrane, late, žlebe, kljuke itd..
Ta isti mojster je videl načrt hiše še pred samo gradnjo, saj smo ga prosili naj izpiše koliko špirovcev in kakšni se bodo rabili (seveda tudi late in trami). Rekli smo, da gre za približno 300 m2 veliko površino strehe. po točnih izračunih je celo manj - 285 m2.

sedaj se izgovarja na vse možne načine, da je rekel premalo ceno, da ni vedel da je to tako velika streha (pa čeprav je videl načrte). 

kaj mu lahko, pravno gledano rečem? pogodbe nismo podpisali nobene saj je v bistu to kolega od tasta.
Moram plačati 100% višjo ceno, ali se lahko držim cene, ki je bila dogovorjena?


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 100% dvig cene?
20.9.2010 9:55:06   
mojcaziga
Zdravo!

Sicer nisem pravnica, ampak smo pred leti popolnoma obnovili stanovanje in si je en mojster privoščil prav tako. Je pa res, da smo od njega dobili predračun in nekje je zapisano, da se končna cena ne sme povečati za več kot 10% vrednosti predračuna. Mislim, da so mi to povedali na Zavodu za potrošnike. No, in je obveljala naša.

Problem je ko gre za znance kot v vašem primeru. Ker verjetno niste prej nič zapisali gre za ustni dogovor, kjer vi lahko trdite eno in on drugo. Vi plačajte kolikor ste se dogovorili ali pa mu v skrajnem primeru zagrozite s prijavo zaradi dela na črno.

lp, mojca

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 100% dvig cene?
20.9.2010 9:57:53   
enkratna
Mogoče tukaj najdeš odgovor, kaj storiti: http://www.zps.si/pravice/storitve/previdno-z-obrtniki-2.html?Itemid=637.

Ne maram tovrstnih "nategov", nekateri mojstri res vse skupaj preveč po domače delajo.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 100% dvig cene?
20.9.2010 10:32:18   
enea
Nisem pravnica, ampak če gledam laično in če bi se to meni zgodilo, bi lepo stopila do tasta in če je to njegov kolega naj se z njim pogovori, kako in kaj in ,če je on načtre videl in vam je postavil tako ceno, naj se tega drži, še posebno ker ste material kupili sami, on bo samo delal, ajde naj dvigne za 10% ne pa 100%.user posted image user posted image

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 100% dvig cene?
20.9.2010 10:38:12   
Anonimen
Imaš predračun?  Jaz bi mu plačala točno toliko kot ste se zmenili. Pa da ga ne vidim več pri hiši.user posted image user posted image

Pri nas je bilo tako pri tlakih - je hotel računati nekih 300 EUR več, ker je šlo več materiala kot je računal. In sem mu na hitro razložila, da je hiša iste kvadrature kot takrat ko je prišel povedat ceno. Mu dala tist denar in konec.

(odgovor članu enea)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 100% dvig cene?
20.9.2010 10:51:34   
mojamura
predračuna ni....je pa bil ustni dogovor med mojim partnerjem in tem mojstrom (pa tast je bil poleg)


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 100% dvig cene?
20.9.2010 11:00:03   
mika
SE PRAvi, da nimate nikjer zapisano. Plačaj mu koliko ste se dogovorili in je to, to.

sej veš, da so teški časi za gradbince nasploh. in ker se ne da več na  zaslužit na velikih projektih, je pa treba na*pizdit ''individualce''. brez slabe vesti mu plačaj kot ste se dogovorili.
Pa da se slučajno ne bi pustila pregovorit možu ali tastu...ne pustit, da bi vas korvec imel za norca.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 100% dvig cene?
20.9.2010 11:34:35   
mojamura
hvala mika in vse ostale. uuuf, če ne bom dobila čira na želodcu pol....ehh. sicer pa je še dosti dela na hiši tako, da se bom verjetno srečala še s kakšnimi takimi 'junaki'


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 100% dvig cene?
20.9.2010 11:52:10   
Rosi*
Mam jaz podobno izkušnjo, eno smo bili ustno zmenjeni, na koncu pa druga pesem. Pa tudi kolega od tasta. Skratka, midva temu tipu še nisma nič plačala, ker tudi delo ni dobro narejeno.

V tvojem primeru bi mu jaz (če sta zadovoljna z opravljenim delom) plačala toliko, koliko ste se zmenili na začetku; ostalo je njegov problem, če ni vedel kakšna je streha. Mislim, izgovor je tak butast!

Jaz pravim tak, če on ni fer do vaju, zakaj bi mogla biti vidva do njega?

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 100% dvig cene?
20.9.2010 13:44:31   
mojamura
Rosi res je mel butast izgovor. ko pa je videl načrt hiše itd.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Rosi*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 100% dvig cene?
21.9.2010 9:45:24   
Anonimen
Plačaj mu toliko kot je rekel najprej. In to je to. Nama je tudi takrat govoril, da je šlo več betona ker je bila plata zvita.. Ma, sm rekla, samo, da naj bo tiho, da to je itak prej videl. No pa je blo na koncu vse ok. user posted image

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 100% dvig cene?
21.9.2010 13:45:47   
kalbo
Več ko 10 odstotkov od rečene cene nima kaj praskat. Če se je pa fant zakalkuliral, pa njegova stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
21.9.2010 13:49:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 100% dvig cene?
23.9.2010 15:49:38   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
Moram plačati 100% višjo ceno, ali se lahko držim cene, ki je bila dogovorjena?

Samo dogovorjeno.

Pri meni je priše, pogledal, izračunal na oko ter povedal ceno. Ko je bilo narejeno je dobil, kot smo se dogovorili. Mislim, da še z malo popusta.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 100% dvig cene?
23.9.2010 15:55:47   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: enea
, ajde naj dvigne za 10% ne ...

Za teh 10% mora imeti tehten razlog, npr. cena materiala, nafte  na trgu se je dvignila ali npr. imel sem dodaten strošek s tem in tem. V bistvu je tehten razlog tisti, na katerega ni mogel vplivati. Če je kaj sopregledal v načrtu, je spregledal po svoji krivdi.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 23.9.2010 15:56:09 >

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?