|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   potrebujem pomoč!!
5.11.2010 21:58:42   
7lina7
ne vem na koga bi se obrnila, zato se na vas tukaj,ker imete informacije iz prve roke...ko se žal ne izteče kot bi si želeli..
prijateljica je rodila in žal ima bošček težko  možgansko okvaro in slabo kaže z njim.   prijateljici bi rada stala ob strani in ji bila vsaj v moralno, čustveno podporo...pa ne vem  KAKO??!!??  hudo mi je, ker vem, da je njej tudi. rada bi vprašala po ta malem , pa vem, da bo začela jokat..  

dajte mi iz lastnih izkušenj povedat, kaj je  tisto, kar zdaj najbolj potrebuje??  mir?  to, da jo pokličem in vprašam kako je - to itak vem, da slabo..?  ne vem kako se obnašat.. je prav, da vprašam?? itd..

upam, da me razumete prav oz kaj bi sploh rada...

hvala za pomoč

_____________________________

Lin@

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: potrebujem pomoč!!
5.11.2010 22:19:37   
Aninchy
Zelo mi je žal za tvojo prijateljico in njenega sinkauser posted image vendar pomagat ti pa ne znam...


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu 7lina7)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
6.11.2010 10:43:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Aninchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
6.11.2010 10:45:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: potrebujem pomoč!!
6.11.2010 11:36:24   
Čebel@
se strinjam z metulj-bodi tam ob njej,jokaj z njo in jo le poslušaj....mi je pa žal za njenega user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: potrebujem pomoč!!
6.11.2010 11:39:12   
ronja
Meni se zdi, da je iskrenost najboljši sistem: povej ji direkt to, kar misliš: "ljuba moja prijateljica, tako rada bi ti pomagala, pa ne vem kako. Nočem se delat, kot da nič ni, nočem ti nosit soli na rano, ne vem, kdaj rabiš mir in kdaj ne in tako ne vem, kaj lahko rečem in kaj ne. Zato oprosti, če kdaj ne bom takna, rada bi ti samo pomagala. Če se rabiš zjokat, tu sem. Če bi rada govorila o svojem otroku, bom z veseljem poslušala. Če bi rada mir, povej in bom dala mir."
In jo poslušaj in čeprav ti bo hudo, ko bo jokala, ji pokaži, da se pri tebi lahko zjoka, da ti zato ni nerodno, da sprejmeš njeno žalost. To je pa po moje največ, kar lahko. Lahko ji poizkušaš še kakšno malenkost naredit, za katero zdaj nima volje (ne vem, kaj je to: lahko je kosilo ali pa da paziš starejšega otroka, če ga ima)... tule je nekaj na to temo, mogoče ti kaj prav pride:
http://indietutes.blogspot.com/2010/08/how-to-support-families-with-children.html
Nekaj šteka link včasih - če ne bo delalo, poglej po Avgust 2010 je ta objava.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu 7lina7)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: potrebujem pomoč!!
6.11.2010 11:45:05   
Anonimen
Čisto odvisno od človeka. Moja prijateljica je pred pol leta izgubila sinka in njej paše, da se pogovarja, pa se skupaj jokava, ona govori, jaz poslušam... Je pa zelo, zelo hudo.

Daj ji vedet, da si tam zanjo, če rabi pogovor, naj te pokliče kadarkoli, pa komot jo tudi ti pokličeš. Če se ne bo hotela pogovarjat in rabi mir, se ne bo oglašala, pa jo pokličeš spet čez nekaj dni ali pošlješ sms, da če te rabi, si tam zanjo. Vprašaj jo, kaj rabi, mir ali da prideš k njej in jo objameš. Vprašaj. Pa povej ji, da karkoli čuti, je prav, ne to, kar okolica misli, da rabi, ampak kar ona rabi, naj sledi svojim željam. Naj se ne obtožuje (če se). Četudi se cel dan joka. Ali pa če strmi v zrak, ali upa ali obupuje ali moli ali se spogleduje z alternativnimi vedami. Zdaj rabi sebe. In tebe, da si ji ob strani.

(odgovor članu 7lina7)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: potrebujem pomoč!!
6.11.2010 12:26:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Meni se zdi, da je iskrenost najboljši sistem: povej ji direkt to, kar misliš: "ljuba moja prijateljica, tako rada bi ti pomagala, pa ne vem kako. Nočem se delat, kot da nič ni, nočem ti nosit soli na rano, ne vem, kdaj rabiš mir in kdaj ne in tako ne vem, kaj lahko rečem in kaj ne. Zato oprosti, če kdaj ne bom takna, rada bi ti samo pomagala. Če se rabiš zjokat, tu sem. Če bi rada govorila o svojem otroku, bom z veseljem poslušala. Če bi rada mir, povej in bom dala mir."


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Zdaj rabi sebe. In tebe, da si ji ob strani.



Podpis.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: potrebujem pomoč!!
6.11.2010 12:32:44   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Meni se zdi, da je iskrenost najboljši sistem: povej ji direkt to, kar misliš: "ljuba moja prijateljica, tako rada bi ti pomagala, pa ne vem kako. Nočem se delat, kot da nič ni, nočem ti nosit soli na rano, ne vem, kdaj rabiš mir in kdaj ne in tako ne vem, kaj lahko rečem in kaj ne. Zato oprosti, če kdaj ne bom takna, rada bi ti samo pomagala. Če se rabiš zjokat, tu sem. Če bi rada govorila o svojem otroku, bom z veseljem poslušala. Če bi rada mir, povej in bom dala mir."


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.



Zdaj rabi sebe. In tebe, da si ji ob strani.



Podpis.


se podpišem pod tole

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: potrebujem pomoč!!
6.11.2010 13:23:53   
Anonimen
Oj,
iz lastnih izkušenj... Tudi moj otrok je utrpel možganske poškodbe in bo zaznamovan za celo življenje user posted image .
Meni je bilo zeloooo pomembno, da so mi moje najbližje prijateljice stale ob strani in da so me poklicale takoj, ko so izvedele. Sej, če ji ne bo pasalo, se ne bo javila na telefon. No, jaz ko sem bila pripravljena, sem se javila in povedala zgodbo. Sama pri sebi sem vedela, da mi ne morejo pomagat in da so nemočne. A bolj od vsega mi je bilo pomembno, da so mi dale vedet, da so tam in mi stojijo ob strani. Hujše se mi zdi, da te ne pokličejo ob takih trenutkih.

(odgovor članu nadka30)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: potrebujem pomoč!!
6.11.2010 20:17:02   
7lina7
najlepša vam hvala!! user posted image user posted image   

res je težko precenit kdaj in kaj.. to, da sem tukaj ve - ji vsakič povem znova in  to, da bi ji rada "pomagala" tudi. ve, da mi komot reče, če bom tečna oz ji v napoto...
najhuje je, ker imam sama 8 mesecev starega sinka in vem, da ji bo še bolj hudo...

bom upoštevala kar ste napisale . saj v bistvu sem nekje v sebi itak imela te odgovore..rabila sem le še potrditev.. HVALA  vsem!



_____________________________

Lin@


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: potrebujem pomoč!!
16.11.2010 8:55:11   
barni
Samo ne se delat, ko da je vse ok. To je bistvo. Če si pripravljena in dovolj močna, potem bodi ob njej. Pripravljena mislim na to, da bodo lahko prišli ZELO težki trenutki, ko se bo tudi tebi zdelo, da ne zmoreš obladovati toliko žalosti in bolečine. Pa čeprav ne bo tvoja.

Bodi kar si. Včasih je bolje, da nič ne rečeš, pa je dovolj da si zraven. Pomembno je, da prijateljica ve, da si zanjo tam. In ne čakaj, da te pokliče ona.
Jaz nisem zmogla nikogar poklicati, da rabim pomoč, ker nisem bila nikoli navajena prositi za pomoč,čeprav sem si bolj kot vse želela, da bi se kdo v tistih dneh spomnil name. Pa se ni. Vsi so kar nekaj čakali. Ne vem na kaj. Hvala bogu sem imela eno prijateljico, ki je pokazala kaj pomeni prijateljistvo.

Tudi če bo jokala, naj ti ne bo hudo, ker včasih jok prinese toliko olajšanja, da si sploh misliti ne moreš. Huje je, ko ne moreš jokati, ko te tišči, da bi te razneslo, pa ne moreš jokati.

In pomembno je, da njenega otroka sprejmeš kot otroka, ki je ravno tako otrok, kot tisti, s katerim je "vse ok". Meni je bilo to od moje prijateljice res najbolj tolažilno. Ko je rekla: "Živimo v moderni dobi, marsikaj se da. Časi ko so skrivali otroke, ki so bili drugačni so zdavnaj mimo. Šli bova na sprehod, peljali jo bova povsod, boš videla, super se bomo imele. Pa kaj če je malo drugačna in ne bo znala in zmogal vsega." To mi je takrat toliko pomenilo, pa čeprav sem razumsko vedela, da verjetno ne bo šlo. Vseeno je bil pravi balzam za moje srce, da je moj otrok tudi del življenja tukaj in zdaj. Da ni od vseh pozabljen.

Žal mi ni bilo dano, da bi jo peljala domov iz bolnice.

(odgovor članu 7lina7)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?