|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   se ne plazi
7.11.2010 23:30:07   
Bauky
Ima mogoče katera izkušnjo, da se ji otroček pri 9 mesecih ni še nič plazil oz. se kakor koli premikal po prostoru.

Naš 9 mesečnik še vedno najraje leži na hrbtu in se igra z igračo. Če ga res kaj izrecno pritegne, se obrne na trebuh in se potem vrti v krogu in spet nazaj  na hrbet in potem na trebuh...to je vse premikanje. Tudi vsede se še ne sam. Zgleda kot da nima moči v nogah .  Ne vem, kako naj mu pokažem....
Ko sedi pri meni med iztegnjenimi nogami in ga skušam napeljati z igračo na eno stran, pa se noče nič premaknit, če ga pa malo privzdignem,  mu pa ne paše....on bi takrat najraje sedel  in vriskal.  Naj povem še to, da je donošen, zdrav fant, P tudi ni odkrila nobenih nepravilnosti.  REs ne vem več, ali jaz kaj narobe delam, ali je kaj narobe z sinom. Saj veste...ni lahko brati, da eni 9 mesečniki se plazijo, kobacajo, ali celo hodijo
Punce že v naprej hvala za vaše izkušnje ali mnenja...

_____________________________

Rok: 18.2.2010 - 3210 g, 53 cm
1. mesec: 4285 g, 55 cm
2. mesec: 5330 g, 56 cm
3. mesec: 6550 g, 61 cm
4. mesec: 7380 g, 65 cm
5,5 mes: 8200 g, 69 cm
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: se ne plazi
8.11.2010 0:01:26   
Jančika_
Naš najstarejši je bil do dopolnjenega desetega meseca nepremičnina, takrat je potem začel puzati po riti. Z njim je bilo vse v redu, samo grobo motoriko je razvijal počasi in tudi len je bil, če smo pošteni (po drugi strani pa je ta čas že lepo listal knjigice, kar mlajšima dvema recimo niti na kraj pameti ni padlo). Enostavno ni kazal nobenega zanimanja za premikanje. Ob opori je začel vstajati pri enem letu, iz ležečega položaja se je usedel šele pri 14 mesecih, plazil in kobacal se ni nikoli (samo tisto slavno drajsanje po riti je obvladal), shodil je pri 16 mesecih.

Pediatrinja je rekla, da je vse vredu, neke osnovne mejnike je obvladal, jaz sem ji zaupala. In res, ko je enkrat shodil, ni bilo več nobene razlike med njim in vrstniki, kar se tiče premikanja.

Aja, no, še to, jaz sem shodila pri 8,5 mesecih, moj mož pa pri 17, pa me zdaj stegne na 10 kilometrovuser posted image .

(odgovor članu Bauky)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: se ne plazi
8.11.2010 8:19:55   
ledenaa
Ja imam in se nisem sekirala,ker četudi se ne bo plazil z njim ne bo nič narobe.

Zakaj ti je hudo ko bereš da eni 9 mesečniki že hodijo user posted image

Z otrokom ni nič narobe,mogoče je pa s tabo user posted image Ker otrok bo dosegel vse ko bo sam pripravljen in ne takrat ko si mamica to želi

(odgovor članu Bauky)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: se ne plazi
8.11.2010 8:36:58   
mateyka
eh, naša tudi ni po slavnih tabelcah obvladala stvari. nikoli pasla unih famoznih krav, nikoli plazila, shodila pri 14 mesecih in v 14 dneh v šprintu našibala une, ki so (s)hodili pri 9. ampak res, ko je shodila, je bila potem tako sigurna, da je v stabilnosti in spretnosti prekašala une zgodnje "hodače" v 14 dneh. tekla je in še teče ful hitreje kot 1 leto starejši od nje (ful rada teče - dostikrat kr tko brez veze kroge okol igrišča dela user posted image ). ko je pa lahko sedela pri 6-7mesecih, se pa ni premaknila nikamor do 1 leta.. go figure user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: se ne plazi
8.11.2010 10:50:04   
Bauky
Hvala, punce..... sem že prej malo brskala po netu o tem, pa nisem ne vem kaj zasledila izkušenj kot ste jih ve napisale...ste me že malo pomirile

Sicer pa so drugi (babice)  bolj obremenjeni s tem, zakaj pa se še ne opre na nogice in podobno , kot jaz.
Samo vprašala sem če ima katra izkušnjo in res hvala vam...pa saj vem da bo..mogoče malo kasneje ampak bo...saj je še vsak, a ne user posted image

_____________________________

Rok: 18.2.2010 - 3210 g, 53 cm
1. mesec: 4285 g, 55 cm
2. mesec: 5330 g, 56 cm
3. mesec: 6550 g, 61 cm
4. mesec: 7380 g, 65 cm
5,5 mes: 8200 g, 69 cm

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: se ne plazi
11.11.2010 9:31:52   
mamsi

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

nikoli pasla unih famoznih krav,

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ta je pa dobra - famoznih krav user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ej ne sekirej se, to se vse pogliha - sigurno bo hodu, še vsi so - sevede če ni kakih drugih bolezenskih težav, kar pa bi pediater sigurno že ugotovil. 9 mesecev je res še zgodaj, sicer pa se razvoj iz meseca v mesec tako bliskovito širi, da boš še sama presenečena, kako eno stvar hitro lahko osvoji.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: se ne plazi
11.11.2010 9:43:50   
lananai
Naša se je začela plazit pri desetih mesecih, prej nič. Sem že mislila, da se sploh ne bo, ker se jst tudi nisem kot dojenček. Potem je pa shodila pri 13 mesecih. In v roku 14 dni je hodila brez strahu. Ni bilo tiste faze miza-kavč in kavč-omara. Je kar šla. Je bilo prav smešno, ko se je odlepila od mene in gre k tatiju, ki jo čaka ene par korakov proč. In namesto, da bi šla do njega in to je to, par korakov, ona pred njim zavije in kar mimo... user posted image  

(odgovor članu mamsi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?