|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za tiste ki so imela CR
5.8.2005 10:19:00   
Amoss
...imam vprašanje.Jaz sem že skoraj 2 meseca po sekciji, čeprav me šivi sploh več ne bolijo je tam okoli šivov še vse trdo, kod bi bilo odmrlo tkivo.
Kaj je to normalno?Kdaj bom spet čutila če kdaj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Za tiste ki so imela CR
5.8.2005 10:34:28   
dinika
Sem 6 mesecev po CR in še vedno prav ne čutim predela sekcije, pa tudi je ša malo trdo.

lp :rozica:

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Za tiste ki so imela CR
5.8.2005 10:43:11   
Pia67
Živjo!

Nisem imela CR (me pa še čaka, ker je napovedan čez mesec dni). Po 2 operacijah na maternici imam 16 cm dolgo brazgotino. Stanje po operacijah je najbrž bilo podobno kakor po CR. Jaz sem imela "gluho" okolico šiva približno 8 mesecev (nekaj časa traja, da se vzpostavijo povezave, lahko pa nastanejo tudi zarastline, ki v notrajnosti zategujejo). Fajn bi bilo, če bi po zacelitvi mazala brazgotino s Contratubeksom (pri vsem delu z otročkom ti najbrž zmanjka motivacija za kaj takega;) Brazgotina se lepše celi in je tanjša, je pa odvisno tudi od predispozicij in same kože.
Upam, da sem ti kaj pomagala z opisom mojih izkušenj in da ti bo kaj nucal.

Pia

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Za tiste ki so imela CR
5.8.2005 10:48:08   
ZARA
oj...jst na enih koncih okrog šivov še kar ne čutim - po 15 mesecih...

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Za tiste ki so imela CR
5.8.2005 11:47:30   
Anonimen
Jaz po treh letih in pol (še) ne. Izgleda, da to potem tako ostane.

(odgovor članu Amoss)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Za tiste ki so imela CR
5.8.2005 15:01:32   
andrejalj
Jaz sem bila pri 14 letih operirana na kolenu in še danes iz ene strani šiva dolgega 20 cm ne čutim ničesar....možno je, da ti slučajno prerežejo živčke. Contratubeks pa meni ni pomagal, ker je moja struktura kože bolj 'zanič'- zelo težko se mi celi, karkoli, tudi mozolji po obrazu, potpludbe,... tko da, vse je odvisno od strukture kože... Kljub temu pa do danes (noseča 36t) nimam še niti ene strije...torej... za nekaj je moja koža dobra, za kaj drugega pač ne....

LP

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Za tiste ki so imela CR
5.8.2005 20:41:35   
eva1
Jaz vse ok čutm-tkovo pa ostane kar dolgo tako trdo, sej je bil rez ane in je stena kože mišic in vsega skupaj potegjena! Jaz sem bila leta98 operirana za slepič, pa še sedaj je malo trdo kjer je rez...to za vedno tko ostane!

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Za tiste ki so imela CR
5.8.2005 22:53:45   
andrejaz
Jaz čutim vse OK. Je pa na nekaterih delih bolj trdo tkivo- je pa čedalje boljše.

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Za tiste ki so imela CR
6.8.2005 0:04:10   
Margareta

Živjo,
jaz tudi predel nad šivi ne čutim, ampak se mi zdi da mi gre na boljše (rodila sem pred 2 meseci in pol), na boljše:(, ko sem prišla s porodnišnice kakšen mesec dni nisem čutila leve noge v predelu stegna, ampak samo, če sem dolgo stala,
pa menda je tudi to "normalno"

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Za tiste ki so imela CR
6.8.2005 12:00:37   
cmokec
Jaz sem predel, kjer imam "zadrgo" čutila 8 mesecev po operaciji.

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Za tiste ki so imela CR
6.8.2005 18:09:01   
bobek05
joj, Amoss jaz pa sem mislila, da je to "omrtvičenje" samo pri meni!!! (pa saj veš, da sem skoraj 2 meseca po CR)

in ena frendica mi je rekla, da je njej po 3. mesecih bilo vse po starem, pa sem se že veselila, da bo čez dober mesec vse OK, zdaj pa berem vse to.. :(

meni pa je babica (patronažna) rekla, da naj si šive mažem z madnjevim oljem, pa bo črta zbledela..

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Za tiste ki so imela CR
7.8.2005 21:28:13   
@
Pri meni je po 4 mesecih vse ok in tudi prej nisem opazila, da bi bilo kaj "mrtvo". Če grem s prsti čez, sploh ne čutim, da je šiv. Je pa še malo roza-rdečkaste barve.
Sem pa slišala, da je zelo odvisno, kako te zašijejo. Kolikor imam informacij, smo "Postojnčanke" veliko lepše zašite, kot v naši domači porodnišnici v Mb (vem jih za več, ki imajo "klobaso" - šiv izstopi).
Afna

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Za tiste ki so imela CR
9.8.2005 18:25:33   
bobek05
Evo, včeraj sem bila na pregledu pri G (ki je bil tudi moj porodničar) in ga vprašala kako je s tem omrtvičenjem, pa je rekel, da lahko traja tudi do 1 leta, ker so pač bili tam živči prerezani in vse to.. :zmeden: Mi je pa tudi rekel, da naj si pod in nad šivi masiram s kakšno kremo ali madnljevim oljem..

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Za tiste ki so imela CR
16.8.2005 13:44:56   
teja21
ali so kateri delali cr, zaradi odmiranje maternice in premajnega otročka in so zato morali sprožit porod???

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?