|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vpis v šolo in začasno prebivališče
2.2.2011 10:19:34   
0509d
Tudi mi gremo letos v šolo. Zanima me sledeč ...radi bi jo vpisali na drugo šolo, ki ni v našem okolišu. Kako poteka vpis mi je že vse jasno zanima me pa, če jo začasno prijavim na naslovu na katerem mislimo čez nekaj časa bivati nam pripada potem tista šola, ki je v tem okolišu, ki je sevada ta na katero si želimo.

Sem mogoče že prepozna, da bi to urejala zdaj. Sicer vpis imamo 16.02. Ali se moram tudi jaz začasno prijaviti ali je dobolj, če prijavim samo otroka.

hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vpis v šolo in začasno prebivališče
2.2.2011 11:24:22   
NEVA-1
Mi smo imeli vpis včeraj in imamo do 15.03. čas za spremebe, kakršnekoli...

Načeloma ni problem prestavit otroka v drugo šolo, če imajo le prostor, običajno se da...sploh če se imate namen presilit v kratkem

(odgovor članu 0509d)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vpis v šolo in začasno prebivališče
2.2.2011 11:29:34   
0509d
Ja sej na šoli so nam rekli, da ni problema ampak se bojim, ker je kar veliko otrok, ki so iz tistega okoliša ina se bojim, da ne bi ostali brez. Zato me pa zanima kako je, če bi ji sprememnila prebivališče, ker itak mislimo tja.

Hvala.

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vpis v šolo in začasno prebivališče
2.2.2011 16:19:13   
hubi
V OŠ se nimaš kaj bati, da bi ostali brez mesta. Tam se prej grebejo za otroke kot ne, saj več otrok pomeni več razredov in posledično več delovnih mest.

(odgovor članu 0509d)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vpis v šolo in začasno prebivališče
3.2.2011 11:26:41   
urška76
Lani ko smo mi vpisovali, sva poklicala na želeno šolo, povedala da se do septembra selimo in kaki so postopki, da vpiševa sina k njim. Potem sva morala sina normalno vpisat v šolo, v katere okoliš smo pasali in že tam povedali, da se selimo in otrok ne bo obiskoval njihove šole. nato smo na želeni šoli opravili razgovor pri psihologinji in tudi vpis. Potem pa sta šoli med sabo dorekli vse podrobnosti.
Če so ti v želeni šoli rekli, da ni problem, potem si ga ne delaj. user posted image

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vpis v šolo in začasno prebivališče
5.2.2011 17:42:56   
*bubi*
Ja, pa se kdaj zgodi, da ima kakšna OŠ preveč otrok. Če ni prostora za nov oddelek, ga ne morejo pričarat. V takem primeru seveda vzamejo otroke iz šolskega okoliša, nato imajo prednost tisti iz razširjenega š.o., šele nato vsi ostali.

Sem v podobni situaciji kot 0509d - otroka bi rada dala v šolo, kamor ne spadamo po okolišu. Na predstavitvi so rekli, da velja stalno ali začasno bivališče. Če ima otrok stalno ali začasno bivališče na območju, ki ga pokriva šolski okoliš, so ga dolžni vzet.

V primeru torej, da bi šola omejila število otrok, se ti vsekakor splača prijavit začasno bivališče. Ampak po moje ga ne moreš prijaviti samo otroku user posted image  tega pa res ne vem in bom tudi jaz vesela, če katera odgovori.

Sicer pa - kdaj se boste selili? Meni je pedagoginja namignila, da si morajo pustit nekaj mest za otroke, ki bi se morebiti čez poletje preselili v šolski okoliš - ker so jih dolžni sprejet.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vpis v šolo in začasno prebivališče
20.2.2011 19:00:47   
beba76
Lahko prijaviš samo otroka. Brez problema. Jaz sem našega prijavila k mamini sestrični, ker je ona edina sorodnica v kraju, kamor sem ga hotela vpisati. Klicala sem tudi na CSD, pa so mi rekli, da lahko prijavim samo otroka, do težav lahko pride edino v primeru, če me kdo prijavi, da z otroci neprimerno ravnam in mi pošljejo socialo na vrata. Pol bi se pa res spraševali, zakaj sem enega od štirih prijavila na drug naslov, pa čeprav samo začasno...

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vpis v šolo in začasno prebivališče
20.2.2011 20:24:02   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

V OŠ se nimaš kaj bati, da bi ostali brez mesta. Tam se prej grebejo za otroke kot ne, saj več otrok pomeni več razredov in posledično več delovnih mest.


Tole - vsaj za našo šolo - pa nikakor ne drži. Mesta so polno zasedena, imamo 3 razrede prvošolčkov in že na uvodnem sestanku je bilo jasno povedano, da so mesta polna (še odlogov šolanja bodo zelo veseli, ker je otrok preveč) in da otrok iz drugih okolišev ne bodo sprejemali. Isto informacijo smo dobili tudi prejšnji teden na vpisu.

Drugače pa se šole ne morejo grebsti za odpiranje razredov - to se dodeljuje na ravni države in potem, ko npr. vidijo, da je otrok veliko, ne morejo kar preprosto odpreti še novega oddelka.

Tvoj odgovor je tako eno veliko posploševanje, ki z realno situacijo nima nobene veze.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vpis v šolo in začasno prebivališče
20.2.2011 21:52:27   
tlb

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Sicer pa - kdaj se boste selili? Meni je pedagoginja namignila, da si morajo pustit nekaj mest za otroke, ki bi se morebiti čez poletje preselili v šolski okoliš - ker so jih dolžni sprejet.


ja, meni so rekli na šoli (v MB), da imajo vedno po 2 mesti "prosti" v vsakem razredu in to prav za tiste, ki bi se morda priselili v tisti okoliš.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?