|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   skuta-težave
15.6.2011 13:36:34   
pikapolonice
Dojenčici stari 9,5 meseca sem dala navadno skuto od Ljubljanskih mlekarn in sadje vmes ali pa skuto z že dodanim sadjem borovnico ali marelico od istega proizvajalca pa je po njej bruhala zasirjeno in zelo smrdeče. Ne vem kaj je narobe, zato me zanima vaše mnenje. Ali se je mogoče preveč najedla? Ampak potem verjetno to ne bi bilo zasirjeno? Skuto je že kar nekaj časa pa na začetku ni bilo težav. Z uvajanjem goste hrane sva začeli pri 5,5 mesecih.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: skuta-težave
15.6.2011 13:46:32   
dect
Jaz mislim, da se je po vsej verjetnosti prenajedla. A po mleku ti pa ni nikoli podrla kupa?

(odgovor članu pikapolonice)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: skuta-težave
15.6.2011 19:07:07   
nusi
tudi moj je po skuito Lj mlekarn bruhal, ne verjamem, da od prenajedanja, ker je kakšnih drugih stveri pojedel še več pa ni bruhal

(odgovor članu pikapolonice)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: skuta-težave
15.6.2011 19:11:04   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

tudi moj je po skuito Lj mlekarn bruhal, ne verjamem, da od prenajedanja, ker je kakšnih drugih stveri pojedel še več pa ni bruhal


Hvala enako.user posted image . tudi moj je po tej skutici bruhal, ko je bil majhen.


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: skuta-težave
15.6.2011 23:02:20   
deveta
naša je v takem obdobju pogosto bruhala po skutah in jogurtih. No ni ravno bruhala ampak po nekaj minutah malo ven vrgla. Pol se je pa samo od sebe to nehalo. Zdaj pa itak mlečnih stvari ne mara in zelo malokrat poje kako skuto ali jogurt. 

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: skuta-težave
15.6.2011 23:14:42   
katy83
Tudi moj sin je konstantno bruhal po teh skuticah, pa jogurtih... v bistvu je šlo tako daleč, da so ga poslali na testiranje zaradi suma na alergijo na KM...no, testi so pokazali sicer neko občutljivost, ampak alergije pa ne. Zdaj je star 15 mesecev, pa je že bolje. user posted image

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: skuta-težave
19.6.2011 20:03:22   
pikapolonice
Hvala vsem za odgovore.
Tamali par dni nisem dala skute in jogurtov in tudi bruhala ni več. Tako sem zdaj ziher, da jih ne prebavla upam, da bo sčasoma minilo. Sedaj ji dajem za malico sadje, zelenjavo ali zelenjavo juho, kruh. Bi pa prosila še za kakšno idejo.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: skuta-težave
24.6.2011 13:03:06   
Anonimen
jaz sem malemu kar kupila ovčjo skuto (dobila sem jo v pokritem delu BTC tržnice) in ovčji ali kozji jogurt, ki mu ne dela težav.

(odgovor članu pikapolonice)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: skuta-težave
24.6.2011 14:53:41   
pikapolonice
Sunny Su hvala bom probala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: skuta-težave
28.5.2012 14:45:05   
*sasa*
Bom kar tukaj vprašala, da ne odpiram nove teme.
Zanima me, če lahko dam naši 7,5 mesečnici ovčjo skuto? Bi z veseljem vprašala našega pediatra, če je dovoljeno, a je na dopustu.
Skuto sem dobila včeraj, čisto svežo in bi jo rada dala naši punčici.

(odgovor članu pikapolonice)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: skuta-težave
28.5.2012 15:17:19   
cilla
A vaše patronažne pa ne moreš poklicat in vprašat? Meni je sicer rekla, da mlečnih izdelkov ne pred 9. mesecem, ampak...

(odgovor članu *sasa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: skuta-težave
28.5.2012 15:22:50   
Doll
http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.gov.si/pageuploads/zakonodaja/mednarodna_zakonodaja/VARNOST_%C5%BDIVIL/SMERNICE_PREHRANJEVANJA_DOJENCKE_P-4_preview.pdf

(odgovor članu pikapolonice)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: skuta-težave
28.5.2012 15:40:42   
*sasa*
OK sem mal brala tale link, a jaz ne najdem nič o ovčji skuti. Hvala vseeno.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: skuta-težave
28.5.2012 15:45:28   
cilla
Za mlečne izdelke na splošno piše, da so odsvetovani do prvega leta starosti. Naša patronažna je rekla,da če daš prekmalu, otroci bruhajo sesirjeno, ker njihova prebavila še ne zmorejo predelat. In da je to bruhanje kar grdo user posted image
Poročaj, če se boš slučajno odločila eksperimentirat.

(odgovor članu *sasa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: skuta-težave
28.5.2012 15:48:45   
*sasa*
Resno? Meni so rekli da lahko je dojenček kozje mleko že zelo zelo zgodaj - kot nadomestek materinega mleka. Za ovčje izdelke pa ne vem nič, pa tudi nikjer nič ne najdem. Kravje izdelke naj bi jedli pred 1 letom, samo mleko pa kasneje. Ne vem...vsak pove drugače.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: skuta-težave
28.5.2012 15:55:42   
cilla
Naša patronažna ni nič govorila o sorti mleka in mlečnih izdelkov. Kaj pa vem, tole o kozjih in ovčjih zadevah je res kot kdo reče - npr. na AM iz kozjega mleka piše, da se ne daja pred 6. mesecem starosti. user posted image
Drugače v uni publikaciji glede prehrane otrok pa tudi nič ne definira, katero mleko in mlečni izdelki. Pod poglavjem Odsvetovana živila piše, da naj otroci do dopolnjenega prvega leta starosti ne uživajo mleka in mlečnih izdelkov kot samostojnega obroka. Go figure, vsak malo po svoje očitno...

(odgovor članu *sasa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: skuta-težave
28.5.2012 22:55:18   
lojtra1
Meni je patronažna rekla,da naj kravje mleko dam pri enem letu, jogurte, skute pa od 8 meseca naprej.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: skuta-težave
29.5.2012 8:55:59   
Hope2
Mleko je mleko, pa naj je kozje, ovčje, kravje ali kamelje, vsebuje laktozo in težko razgardljive mlečne beljakovine, ki so lahko za večino težko prebavljive. Jogurt, skuta, sveži sir... imajo manj laktoze in so lažje prebavljivi, zato se lahko že prej začne z uvajanjem. Mudi se pa nikamor ne. Še najmanj pa je priporočljivo sveža domača predelava, kjer ni nič pasterizirano, kjer je lahko še kaka bakterija ali listerija not. Ne, jaz otroku ne bi dala.

(odgovor članu lojtra1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?