|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Simfizioliza
25.8.2011 14:15:08   
divans1
Zanima me, ali je katera izmed vas, ki je imela pri prvem porodu simfiziolizo - razširitev medeničnih kosti in ali se ji je to pri drugem porodu spet ponovilo? Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Simfizioliza
25.8.2011 14:30:13   
Katy78
Kaj zdaj, sumiš, ali veš, da si noseča? user posted image

Na tvoje vprašanje ti pa ne morem odgovoriti, nimam izkušenj s tem.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Simfizioliza
25.8.2011 20:47:51   
divans1
Jutri ali pa najkasneje v soboto bom naredila test....user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Simfizioliza
25.8.2011 21:00:52   
Jantar
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Zanima me, ali je katera izmed vas, ki je imela pri prvem porodu simfiziolizo - razširitev medeničnih kosti in ali se ji je to pri drugem porodu spet ponovilo? Lp


Jaz sem jo imela pri drugem pordu in to ker zelo hudo obliko,poleg tega takrat zdravnica ni polagala pozornosti na moje prigovarjanje da me boli,niti ni upoštevala sester,ko so ji govorile,da nekaj ni uredu zato sem mela še tolk več težav. Imela sem pa kr hudo obliko,ker sem bla 6 tednov čist nepokretna,pol pa 6 mesecev samo res najnujnejše........no pred dvema letoma sem tretjič rodila in me je bilo res celo nosečnost strah ponovitve in se iz tega ven res držala navodil da maksimalno počivat,nič v razkoraku nosit,dvigovat.....ko sem šla rodit v pordnišnici povedala kako in kaj je bilo pri drugem porodu in so mi porod sprožili(zaradi drugih težav) in res poskrbeli,da je šlo kot je treba in takrat me je bilo takoj po porodu res strah jutra kaj bo prineslo in,ko sem šla zjutraj na WC sem bla res vsa happy,ker ni nič bolelo.....tko da pri meni so z potekom porda preprečili najhujše.....user posted image

Aja tretjič rodila v ljubljanski porodnišnici

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Simfizioliza
27.8.2011 9:12:47   
vitaminka
Pozdravljene.

Mene pa zanima, kako vaši ginekologi reagirajo na dejstvo, da je v prejšnjem porodu prišlo do simfiziolize. Moja je samo skomignila z glavo in na vprasanje, ce se mi zna to v drugi nosečnosti ponovit, zamrmrala verjetno. Nobenih napotkov, podatkov, nic. Kot, da to sploh ni pomembno, a je meni po prvem porodu dva meseca mocno otežila življenje.
Divans, kako so pa pri tebi med porodom pazili? Nekje sem zasledila, da umetna sprožitev poroda in uporaba analgetikov lahko pripomoreta k nastanku sinfiziolize.

(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Simfizioliza
27.8.2011 9:29:40   
Jantar
Vitaminka moja ginekologinja je bila zelo pozorna,je bila pripravljena tudi dat napotnico za carski rez če bi bilo treba,....sem pa jo jaz dobila pri drugem porodu,ki je bil 100% naraven in zelo hiter,....sedaj pri tretjem so mi sprožili in nule,ker je bilo nujno in so mi zadevo res super izpeljali,tko da sem jim res zelo hvaležna zato.....je pa res,da sem se o tem z ginekologinjo dosti pogovarjala in tud v porodnišnici povdarila kako in kaj je bilo......

(odgovor članu vitaminka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Simfizioliza
27.8.2011 15:46:16   
vitaminka
Jantar, hvala za odgovor. Bom se enkrat omenila ginekologinji. Skoraj raje imam CR kot da se dva meseca ne bi mogla premikati. Res zanimivo, kako malo pozornosti namenjajo tej diagnozi v osrednji slovenski zdravstveni ustanovi. 

(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Simfizioliza
27.8.2011 16:51:34   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Jutri ali pa najkasneje v soboto bom naredila test....user posted image



no.....sobota je....
 


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Simfizioliza
27.8.2011 20:25:21   
divans1
Jp, noseča sem....user posted image   Zdj pa sem resnično upam, da bo vse ok in da se mi recimo ne bo to ponovilo, ker to so pa res hudičeve bolečine!!!!

Še odgovor na vprašanje... nič niso pazili pri porodu, odtekla mi je voda in sem rodila v slabih 3 urah, pol po porodu so se pa začele bolečine, pa še nobeden mi ni verjel 2 dni, šele tretji dan so me peljali na slikanje in so videli, kaj je narobe....user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Simfizioliza
27.8.2011 21:05:59   
Jantar
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Jp, noseča sem....user posted image   Zdj pa sem resnično upam, da bo vse ok in da se mi recimo ne bo to ponovilo, ker to so pa res hudičeve bolečine!!!!

Še odgovor na vprašanje... nič niso pazili pri porodu, odtekla mi je voda in sem rodila v slabih 3 urah, pol po porodu so se pa začele bolečine, pa še nobeden mi ni verjel 2 dni, šele tretji dan so me peljali na slikanje in so videli, kaj je narobe....user posted image



Kot pri meni.....samo da sem si jaz takrat rekla,da če bom še kdaj noseča jezika ne bom šparala in res ga nisem in sem hotla vse točno vedet kaj me lahko doleti in vsa čast moji g ker se je res poglobila in mi vse razložila,poleg tega so zame tudi v ljubljanski porodnišnici lepo poskrbeli in se samo čudili kaj so delali v Brežicah,da sem take bolečine trpela,.....mi niso verjeli,da nisem nič proti bolečinam dobila......mam res visok prag bolečina ampak ta je tudi mene zlomila in res je kakor pišete: to je taka bolečina,da si niti v sanjah ne misliš,da lahko kaj tako boli.....user posted image



< Sporočilo je popravil Jantar -- 27.8.2011 21:08:44 >

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Simfizioliza
27.8.2011 21:13:41   
Jantar
Vitaminka jaz pa mislim,da nasplošno v vseh porodnišnicah in ginekologi nasplošno premalo polagajo pozornost na tako "poškodbo" pri porodu......mene so v Brežicah tako pacali,da ti slabo pride,da ne omenjam kako je bolelo.....in,ko sem morala čez en teden na kontrolo ni delalo dvigalo in sem morala v drugo nadstropje peš po stopnicah,čakalnica nabito polna jaz pa skor eno uro stala,da sem bila na vrsti.....grozno je bilo,da ne govorim kako je bolelo......user posted image

No v ljubljani me je pa zdravnica naslednje jutro (rodila popoldan) prišla vprašat kako je,če me kje kaj boli,....sem bila res presenečena v pozitivno kako lepo so poskrbeli za mene.....čisto nasprotje Brežicam.....user posted image

(odgovor članu vitaminka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Simfizioliza
28.8.2011 11:50:05   
divans1
Pa dejte mi povejte ženske, ali se lahko to kako sploh prepreči, da to tega ne bi prišlo, oz. da se to vsaj ublaži???? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Simfizioliza
29.8.2011 6:37:48   
Jantar
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Pa dejte mi povejte ženske, ali se lahko to kako sploh prepreči, da to tega ne bi prišlo, oz. da se to vsaj ublaži???? user posted image user posted image user posted image


Meni so rekli,da po 16tednu čimveč počivat,čim manj stvari delat v razkoraku,pazit kako počepnem in vstanem pa nič težkega nosit.....namreč po 16 tednu se začnejo kosti in hrustanci mehčat,ker se začne telo pripravljati na porod in tuki nastane pol nevarnost,da pride do tega.......jaz sem se res maksimalno tega držala in dobrz zvozla,ker se mi ni ponovila.....tko da svetujem to tudi tebi.......aja pa svetovali so mi,da če bi začutila bolečino,da si naj nabavim pas oziroma,da je fajn bit čez kolke z elastičnim pasom povit,da jih maksimalno,kar lahko skupi tišči.....no jaz tega nisem nabavila,ker pas je tak,da ti tud trebuh podpira,kar jaz nisem rabila,saj sem mela mali trebuh....sem raje veliko ležala......

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Simfizioliza
29.8.2011 11:40:14   
divans1
Hm, to bo po moje v mojem primeru zelo težko, ker imam doma 16 mesečnika....user posted image A da bi pas nosila, pa še velik trebuh mela???

(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Simfizioliza
29.8.2011 14:09:45   
Jantar
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Hm, to bo po moje v mojem primeru zelo težko, ker imam doma 16 mesečnika....user posted image A da bi pas nosila, pa še velik trebuh mela???


Upam,da se ti tko OK spelje kot se je meni.....user posted image
A malega maš v vrtcu? Če ga imaš počivaj takrat,ko ga ni doma....bolje nekaj kot čisto nič.....veš jaz sem mela doma že 2 otroka....sicer res malo večja ampak vseeno....tud moža ni blo kaj dosti doma ampak sem pa res počivala vsakič ko mi je čas vsaj malo dopuščal....to svetujem tudi tebi.....pa naj se ti res srečno vse spelje.....user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Simfizioliza
29.8.2011 17:53:10   
divans1
Ja, mali je v vrtcu... bomo videli, kako bo, upam na najboljše...:)))


(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Simfizioliza
24.9.2011 12:37:21   
vitaminka
Uporabnik Sporočilo<< Starejša tema Novejša tema >>


Simfizioliza
25.8.2011 14:15:08


Evo, včeraj iz porodnišnice, po drugem porodu, do simfiziolize tokrat ni prišlo.Kaj je bilo drugič drugače, da do pojava kljub okoli 85% verjetnosti za ponovitev ni prišlo. Pa je bil mali za kilo težji od sestrice in ven pririnil z za 2 cm širšo glavico.
- Manj fizične aktivnosti v nosečnosti (ni bilo časa) ?
- Nošnja nosečniškega pasu v zadnjih dveh mesecih nosečnosti (pa ne ves čas)?
- Porod brez epiduralne analgezije? (v prvo ja)
- Porod brez umetnih popadkov? (v prvo ja)
- In se na nekaj me je spomnila babica (Jasna, Lj. porodnisnica, super) - če sem med iztisom noge med koleni držala k sebi, je tudi to mogoče pripomoglo k simfiziolizi. Pa sem se spomnila, da mi je mož res držal noge v luft proti trupu, jaz pa itak nisem nič čutila, ker sem bila zaradi EA v nogah čisto paralizirana.

Divans, upam, da bo tudi pri tebi uspelo brez.  

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?