|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj kravje mleko, če je prerastel alergijo n...
31.8.2011 15:43:02   
Mali Štrumf
Zanima me kdaj lahko ponudim jogurt, skuto in podobne mlečne izdelke, glede na to, da smo imeli blago alergijo na KML in jajca...
Moj mali štrumfi je zdaj star 10 mesecev in smo že popolnoma prešaltali na navadni aptamil2 iz aptamila ADC, ker nam je bilo tako naročeno. Prehod je trajal kar dolgo, saj nisem hotela preveč na hitro prešaltati na navadni aptamil, da ne bi bilo kakšne reakcije...Zdi se mi da je zdaj vse ok in da naj ne bi bil več alergičen na mleko...
...Zdaj bi mu pa rada kdaj tudi kakšen jogurt ali skuto ponudila pa si ne upam, ker ne vem kako je s kravjim mlekom v teh izdelkihdajem pa mu albertove piškote, v katerih je mleko v prahu in jih dobro prenašauser posted image ...kaj vi mislite?...naj počakam do 1ga leta ali naj mu malo vseeno kar ponudim že zdaj?
...pa tudi z navadnim mlekom ne vem kdaj naj začnem?...naj kar po dopolnjenem prvem letu probam? ali naj malo počakam zaradi alergije, za katero nisem čisto sigurna ali je popolnoma izvenela?

Zelo bom vesela vaših mnenjuser posted image

_____________________________

Moj sinček je moje največje bogastvo
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj kravje mleko, če je prerastel alergi...
31.8.2011 15:58:21   
Star_a
Kako to misliš da se tebi zdi da je zdaj ok user posted image

Pojdite na testiranje.

(odgovor članu Mali Štrumf)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj kravje mleko, če je prerastel alergi...
31.8.2011 16:48:19   
Mali Štrumf
...glede na to da smo bili že prvič na testiranju in ni nič pokazalo, pa smo vseeno dobili aptamil ADC in je bil vseeno alergičen, dvomim da bi zdaj kaj pokazalo...doma pa sem probala s provokacijo ko sem še dojila in sem bila na dieti, sem spila nekaj mleka in je bila takoj reakcija, tako da je bil kjub negativnim rezultatom mišek vseeno alergičen...
...potem ko smo ineli pa spet pregled pa nam je gastroenterologinja rekla naj začnemo uvajati navadni aptamil in če ne bo reakcije naj počasi zamenjamo...
...zdaj smo čisto že zamenjali na navadnega in ni reakcije (pikice po obrazu, driska, kri v blatu...)...se pravi sklepam da je prerastel...ne vem zakaj bi ga spet vozila po testiranjih če že prvič ni nič pokazalo...ne pokaže vedno...pa zato še vseeno alergija ni izključena :)


_____________________________

Moj sinček je moje največje bogastvo

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj kravje mleko, če je prerastel alergi...
31.8.2011 16:52:57   
Star_a
Vem,da vedno ne pokaže,te pa nič ne stane. Saj je zdaj otrok starejši....
Kar se tiče da bi se pokazalo ti lahko iz prve roke povem,da to ni res. Moj tamali sodi v 4 razred alergij in nima nobene reakcije,nobenih znakov ,četudi zaužije alergen.Pa kljub temu to ne pomeni da sme uživati hrano na katero je alergičen. Tako da tole o reakcijah je larifari.
Jaz sem se tudi hvalila da smo očitno prerastli,ker ni imel nobenih znakov.
je pa test drugače pokazal in me totalno šokiral,saj nism vedela da je to sploh možno.

pa to ne pomeni da ima tvoj otrok alergije še vedno,samo rajši pojdite še enkrat na testiranje.te nič ne stane,otroka pa lahko če bo užival nekaj kaj ne sme

(odgovor članu Mali Štrumf)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj kravje mleko, če je prerastel alergi...
31.8.2011 16:57:24   
Mali Štrumf
To je res ja...
Kam pa ste šli na testiranje?
..ker meni osebno na naši pediatrični kliniki ni bilo luštno (no saj nikjer ni), ampak res je bil bogi pa še tiste sestre so bile ne ravno prijazne user posted image , moj pikec pa se že takoj ustraši vsakega v beli ali modri halji in začne jokati...tako da me kar srce boli zraven ampak kaj morem...tako je

_____________________________

Moj sinček je moje največje bogastvo

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj kravje mleko, če je prerastel alergi...
31.8.2011 21:10:56   
Star_a
Mi nismo rabili na pediatrično.V Novem mestu v laboratoriju smo dali kri in to je bilo to.

(odgovor članu Mali Štrumf)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj kravje mleko, če je prerastel alergi...
31.8.2011 21:18:27   
Mali Štrumf
Potem pa najbolje da kar pri pediatru rečem da bi ga rada še enkrat testirala...pa upam da ne bo takoj padla napotnica za pediatrično user posted image
Sem pa razmišljala tudi o bioresonanci...vsi ki so dali ta pregled skos so bili precej zadovoljni...pa ne vem...mogoče je pa za probat user posted image

_____________________________

Moj sinček je moje največje bogastvo

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj kravje mleko, če je prerastel alergi...
31.8.2011 21:20:29   
Star_a
Mi smo jo dali tudi čez,pa ni bilo nobenega efektauser posted image

No,upam,da ste prerastli.

(odgovor članu Mali Štrumf)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj kravje mleko, če je prerastel alergi...
31.8.2011 21:22:21   
Mali Štrumf
...tudi jaz user posted image
...kam pa ste šli na bioresonanco?...sem slišala da je zelo dobra v Laškem...

_____________________________

Moj sinček je moje največje bogastvo

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj kravje mleko, če je prerastel alergi...
1.9.2011 9:48:36   
Tinka Boninka
Živijo,

imam dva otroka, oba alergika na kravje mleko. Starejši je sicer že prerasel, mlajši pa še ne.

Glede na to, da je alergija na mleko najpogostejša alergija pri otrocih in je je iz leta v leto več, priporočam, da otroku kravje mleko začneš dajati šele po dopolnjenem 1 letu starosti. To naj bi veljalo za vse otroke, če pa je imel alergijo, je še toliko bolj pomembno, da se počaka do 1 leta. Beljakovine v kravjem mleku so namreč veliko "težje" od beljakovin v materinem mleku in otrokov prebavni sistem še ni sposoben prebaviti teh beljakovin.

Kar se tiče testiranja, ti lahko povem to, da so alergološki testi pri otrocih pogosto lažni. Več o tem si lahko prebereš v naslednjem prispevku Moje alergije.

Tudi moj starejši sin je imel lažne teste. Prvič so ga testirali pri 5. mesecih, pa so testi pokazali zelo nizko raven protiteles IgE (0,35). Alergologinja se je kljub temu odločila za dieto brez mleka. Dobival je Allernovo. Na kontroli čez pol leta so testi pokazali IgE 9 enot in skoraj me je kap. Nato so postopoma padali in pri treh letih je imel rezultate testiranja IgE 2,5 enot. Ker ni imel nobenih reacij  že dolgo časa, je alergologinja izvedla provokacijo, ki je pokazala, da nima več alergije kljub pozitivnim krvnim testom. To se pri otrocih pogosto dogaja. Sedaj lahko je vse mlečne izdelke.

Mlajši alergije še ni prerasel, čeprav bo pozimi star že 3 leta. Strogo se držimo diete in čakamo. Z novo spletno trgovino za alergike Moja alergija pa lahko tudi njemu privoščimo kakšno stvar več (piškote, čokolade, namaze ipd.).


(odgovor članu Mali Štrumf)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj kravje mleko, če je prerastel alergi...
1.9.2011 10:43:39   
Mali Štrumf
Hvala za tale post, si bom prebrala prispevek, čeprav se veliiiko prebrala že o tej alergiji in o sumljivih rezultatih testov user posted image ..čudno mi je da pri taki tehnologiji ki jo naš svet pozna še vedno ne morejo določiti natančne diagnoze...ampak kaj moremo, smo pač 300 let za medvedi user posted image ...
...pri naslednjem pregledu, ki ga imamo zdaj kmalu bom vsekakor rekla svoji pediatrinji da bi želela ponovno opraviti teste pa bomo potem vidlei kako napredujemouser posted image ...

...upam da smo jo vseeno že prerasli, ampak glede na vse skupaj je tudi možno da je še nismo...bom sporočila kakšni bodo uradni rezultati user posted image

_____________________________

Moj sinček je moje največje bogastvo

(odgovor članu Tinka Boninka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?