|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nadomestna mleka
22.9.2011 21:24:06   
trnyulch
Pozdravljeni!
Tisti ki imate izkušnje s tem.. Katero nadomestno mleko najbolj priporočate? Zaenkrat nam dojenje kar gre, ampak bi vseeno imela še nadomestno mleko v omari za vsak slučaj :) Naša mala je nedonošenka, rojena v 34 tednu..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
22.9.2011 22:25:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu trnyulch)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nadomestna mleka
23.9.2011 6:59:56   
butt3rfly
jst sm ta večjega prvo imala na novalacu, ker smo imeli blazne probleme z napenjanjem. ko se je to uneslo, smo nekaj časa kupovali milumil, nato pa smo pristali na babylove, ki je zelo vredi pa še fajn poceni.
tamičkeno imam zdele še na hipu in milumilu, ko pa bomo to zalogo porabili, grem pa spet na babylove.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nadomestna mleka
23.9.2011 7:04:46   
Hope2
Začeli z aptamilom ar, ki ga je napenjal, smrdel je, pa kristalčki so se delaliuser posted image zato smo menjali za novalac AR- superuser posted image . Ko je nehal polivat, pa sem začela kupovat babylove-zakonuser posted image , pa še cena je super

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nadomestna mleka
23.9.2011 7:35:40   
Anonimen
Mi smo imeli z izbiro AM celo štalo ... dojenje ni šlo in potem sm kupili najprej Novalaca, ki naj bi bil kao najbolj podoben materinemu ... tamala ga je sicer pila, a jo je močno napenjalo po njem ... potem smo kupili Aptamila in če nisi udel taprave škatle oz. če ni bil kupljen v Müllerju so se delale kepice, mašil se je cucelj, pa tudi po njem je tamalo zvijalo ... potem smo šli na Hippa ... ga tamala ni hotla pit ... potem mi je pa ena petronažna svetovala, da naj probamo z Bebo, ki naj bi bila najažje prebavljiva in da jo uporabljajo tudi v LJ porodnišnici ... no sem to kupila in od takrat naprej, kot bi odrezal, je tamalo nehalo zvijat ... tako da če bomo še kdaj rabili AM, grem takoj po Bebo.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nadomestna mleka
23.9.2011 20:18:48   
m_o_i
babylove in nic drugega



_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nadomestna mleka
23.9.2011 20:52:03   
Petka09
Babylove!!user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nadomestna mleka
23.9.2011 21:34:01   
babygirl1
Mi imamo aptamil-čeprav jo je na začetku malo zapiral, vendar se je sedaj prebava čisto lepo uredila. Meni so aptamil svetovali (pediater, patronažna). Vendar pa moram poudarit, da nam je ok samo aptamil, ki je nemški proizvod in ne avstrijski. Še zdaj ne morem verjeti kakšna razlika-še posebno v aptamilu comfort (smo sprobali).

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nadomestna mleka
24.9.2011 20:45:37   
m_o_i
malo off topic, pa vendar:
SEVEDA so ti svetovali aptamil ali novolac. naslednjic poglej po ordinaciji, kake medvedke, pisala, blokce ipd. ima pediatrinja user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu babygirl1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nadomestna mleka
24.9.2011 21:22:36   
babygirl1
Glej-tudi če mi ne bi svetovali, bi začela z enim od teh(aptamil,novalac) mlek ali pa z bebo. Zakaj??Ker sama menim (moje osebno mnenje), da so to kvalitetna mleka za otroka. Ne rečem in ne trdim, da mogoče babylove ni enako kvalitetno. Pa ne me zdej napast kako pa enim odgovarja-pač otroku sam nudiš tisto kar ti sam osebno misliš, da je najboljše zanj in nima veze ali pri tem gledaš na rezultate raziskav, ceno ali pa zgolj lasten občutek. Sama osebno bi babylove uporabila kot zadnja možnost (čeprav bi nam mogoče na začetku bolj odgovarjala kot aptamil). 

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nadomestna mleka
3.10.2011 11:40:45   
Gwendolen
Mi smo začeli z Novalac AC - proti krčem. Potem smo želeli šaltati pri 6 mesecih na Novalac 2, pa ga nekako ni sprejela. Smo pa pri 9 mesecih šli na Babylove in ga je pila in to rada, samo se je začelo tako redko kakanje, da groza. Ne driska non-stop, ampak se je pač pokakala enkrat, dvakrat na dan in to čisto redko. Smo šli kar nazaj na Novalac AC, da smo zrihtali kakec (ker malo zapira ta reč), potem pa na Novalac 2, ki ga je takrat pa sprejela. Pri 12 mesecih smo hoteli uvesti Novalac 3 (sem do takrat že skoraj obupala, da bomo lahko kaj drugega začeli kupovati - Novalac je namreč obupno drag in po primerjalnih testih niti ne tooooliko boljši), vendar sem razočarana ugotovila, da delajo samo okus vanilija, ki je bil pa naši tamali preosladen. Ker kravjega mleka ni hotela in noče piti (ji zgleda ni všeč), smo pri 20 mesecih še vedno na AM (ko hoče mleko, pač), vendar sem pred nekaj meseci presrečna našla Hipp Combiotic, ki ga kupujem v Müllerju in je super, ga obožuje. Tako da jaz sem za Hipp.

_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu babygirl1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nadomestna mleka
3.10.2011 21:46:19   
maa2010
...ni boljšega mleka od materinega mleka - nobeno kravje mleko mu po sestavini ni niti blizu, ker se materino mleko vedno prilagodi potrebi otrocka in tudi ima vedno drug okus :) Le vztrajajta z doejnjem in nic dodajati, ker potem zacne tvoje mleko pocasi kopneti. Zaloge pa če res želiš dojiti ne potrebuješ!

(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nadomestna mleka
4.10.2011 7:13:36   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: maa2010

...ni boljšega mleka od materinega mleka - nobeno kravje mleko mu po sestavini ni niti blizu, ker se materino mleko vedno prilagodi potrebi otrocka in tudi ima vedno drug okus :) Le vztrajajta z doejnjem in nic dodajati, ker potem zacne tvoje mleko pocasi kopneti. Zaloge pa če res želiš dojiti ne potrebuješ!


ooooo, še ena takšna, ki mi hitro dvigne pritiskuser posted image včasih se pač NE DA DOJITI, kljub veliki želji. če bi bili vsi delani po nekem vzorcu, bi lahko vsi proizvajalci umetniega mleka zaprli svoja podjetja, kajti VSEM mamam bi dojenje steklo BREZ PROBLEMOV. pa ni tako. prepričana sem, da se avtorica tega posta trudi in si želi dojiti, toda včasih pač to ni dovolj. to sem tudi jaz sedaj spoznala. mleka je bilo vedno manj, kljub temu, da sem se nažirala z vsem, kar bi naj vzpodbudilo nastanek mleka. jokala sem se, ko sem tamali morala začeti dajati flaško, tak hudo mi je bilo. še zdaj mi je težko, pa se ne dojima že kakšn mesec. zato te prosim, da malce pomisliš, kaj kako napišeš ali rečeš.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu maa2010)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nadomestna mleka
4.10.2011 7:36:52   
zaspancek1
user posted image Vroče že navsezgodaj zjutraj. Eh, ne se pustit provocirat, ni vredno. Glede mleka - tudi jaz priporočam Babylove. Od vseh mlek Milumil, Aptamil in potem še teh specialnih anti colic, se je pri nas najbolje izkazal Babylove.
Pri prvem sicer ne vem, zakaj sploh nisem poskusila to user posted image , pa smo imeli Bebo Sensitive, ki je bilo ok, ampak drago! Pri drugem pa sem s te Bebe prešla na to DM mleko in mali ni imel več nobenih problemov, celo sračkati je začel vsak dan.
Sicer res nisem dojila, ampak vseenose mi zdi,da ne bo nobene pobralo, če bo imela doma za rezervo ali pa kar tako eno škatlo mleka (četudi jo potem vrže stran) - tistih 5 EUR boste pa že prebolele. Pišuka, kje pa je sedaj tisto - pri otroku pa ne bomo šparali?!?user posted image

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nadomestna mleka
4.10.2011 8:34:44   
Arwenko
Absolutno babylove...zelo zadovoljni od vsega začetka, nikoli nobenih težav.

Za nejeverne pa malo poguglajte ekotest nemški, kjer je babylove zmagal pred vsemi uveljavljenimi znamkami, ki so v povprečju dvakrat dražje.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nadomestna mleka
7.10.2011 21:24:16   
maa2010

IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly


IZVIRNO SPOROČILO: maa2010

...ni boljšega mleka od materinega mleka - nobeno kravje mleko mu po sestavini ni niti blizu, ker se materino mleko vedno prilagodi potrebi otrocka in tudi ima vedno drug okus :) Le vztrajajta z doejnjem in nic dodajati, ker potem zacne tvoje mleko pocasi kopneti. Zaloge pa če res želiš dojiti ne potrebuješ!


ooooo, še ena takšna, ki mi hitro dvigne pritiskuser posted image včasih se pač NE DA DOJITI, kljub veliki želji. če bi bili vsi delani po nekem vzorcu, bi lahko vsi proizvajalci umetniega mleka zaprli svoja podjetja, kajti VSEM mamam bi dojenje steklo BREZ PROBLEMOV. pa ni tako. prepričana sem, da se avtorica tega posta trudi in si želi dojiti, toda včasih pač to ni dovolj. to sem tudi jaz sedaj spoznala. mleka je bilo vedno manj, kljub temu, da sem se nažirala z vsem, kar bi naj vzpodbudilo nastanek mleka. jokala sem se, ko sem tamali morala začeti dajati flaško, tak hudo mi je bilo. še zdaj mi je težko, pa se ne dojima že kakšn mesec. zato te prosim, da malce pomisliš, kaj kako napišeš ali rečeš.


... nevem zakj ti moje pisanje dvigne pritisk, zveni kot, da se pocutis krivo, da vec ne dojis. Sama pri sebi razcisti kaj te je pri mojem prisanju zmotilo, ker kar sem napisala drzi za visok procent dojecih mamic. Obstajajo mame, ki ne zelijo dojiti in tiste, ki se trudijo in jim ne uspe, ker se vcasih tudi prevec ali napacno trrudijo. Nevem kako je pri tebi, nisem pa te zelela uzaliti, da sedaj nisi vredu mama, ker ti je zmanjkalo mleka.

Pa lep vecer naprej :)

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nadomestna mleka
11.10.2011 22:33:33   
marjetka1975
Jaz uporabljam HIPP-ovo mleko in sem zadovoljna.
Začela sem v Novalacom, pa je bil mali zaprt, probala sem Aptamil, pa je bil tudi preveč zaprt, potem sem po predlogu prijateljice probala HIPP-ovo mleko, ki pa mu odgovarja. Blato je rumeno in kašasto tako kot mora biti, kaka pa tud vsak dan. Pred tem je kakal vsak 3 ali 4 dan in se je napenjal, da je bilo meni hudo. Je pa to mleko v istem cenovnem razredu kot je Novalac oz, Aptamil. 600 g pride cca 8,5 eur. v Mullerju, drugod je dražji.

lp

(odgovor članu maa2010)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nadomestna mleka
20.10.2011 9:29:16   
Mica Potica
IZVIRNO SPOROČILO: maa2010

...ni boljšega mleka od materinega mleka - nobeno kravje mleko mu po sestavini ni niti blizu, ker se materino mleko vedno prilagodi potrebi otrocka in tudi ima vedno drug okus :) Le vztrajajta z doejnjem in nic dodajati, ker potem zacne tvoje mleko pocasi kopneti. Zaloge pa če res želiš dojiti ne potrebuješ!


žal se strinjam s tabo, da ni boljšega mleka kot mamino...
Ampak te povabim k nam domov, da lahko namesto mene pretečeš kakšno solzico, ker sem se po carskem rezu 3 dni močno močno močno trudila, da bi priteklo mleko in nam je uspelo. Zdaj po 10 dneh pa ga ni več. Žal ne preostane nič drugega. Vztrajanje, stimuliranje, sproščanje, pivo, poletna, itd itd pač ne pomagajo vedno.

Verjemi mi, da bi vse mame ( tiste, ki pač želijo dojiti ), raje imele svoje mleko kot AM.

(odgovor članu maa2010)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nadomestna mleka
20.10.2011 10:45:33   
november2010
pri nas je obema najbolj ustrezal milumil.

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu Mica Potica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nadomestna mleka
20.10.2011 21:05:08   
m_o_i
micapotica-imej se rada! ne joci vec user posted image

tudi jaz sem se en mesec jokala pri vsakem polurnem crpanju mleka-dobila sem jih pa ven 20 ml... jokala sem pa od zalosti, pa tudi od bolecine, tak sem se silila s tisto crpalko!
dokler mi ni naredilo klika, da se ne smem obremenjevat; da je pac tako. in sem nehala s crpanjem...
mogoce je bil razlog urgentni CR, mogoce bi dojenje steklo, ce bi tista 2kilska strucka znala oz. zmogla sesat, mogoce bla bla

mulcek je imel srecnejso mamo, pil je AM-in svet se vrti dalje user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Mica Potica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nadomestna mleka
7.12.2011 14:33:53   
malanovinka
jaz tudi nimam mleka :( že v porodnišnici nam ni steklo... pol sem se pa doma dva tedna trudila in jo pristavljala in si črpala ša nič.... boga nonstop jokala, jaz skupaj z njo, moj dragi pa kričal, da kaj se pa grem... da nisem edninaki nima mleka in naj ne mučim otroka... ko sem si priznala, da ima prav in da se obe ob emu mučimo jo nisem več pristavljala... sva pa od prvega dne na aptamilu, čeprav ga bom sedaj zamenjala z bebo, saj se mi zdi, da ji aptamil ne ustreza ravno najbolje... pa še prebrala sem, da otroci ki so na ad mleku in imajo krčke včasih pomaga če se zamenja mleko.... se pa kljub vsemu še danes sprašujem kaj bi bilo če bi bilo :) če bi bila par dni več v porodnišnici?? če se ne bi sekirala zaradi neumnosti?? če ne bi bila tako depresivna in nervozna ker ni mleka?? žal tako je... moja pikica ima en mesec in lepo je in pridobiva na teži, jaz sem pa kljub temu da ne dojim najsrečnejša mama na svetu in najboljša mamica za mojo pikico user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nadomestna mleka
8.12.2011 12:13:02   
tweety83
Glede dojenja bom rekla takole - srečne tiste,ki imajo mleko in ne potrebujejo dragih nadomestkov mleka,tiste ki ga pa žal nimamo pa moramo otroke hraniti s tem - in isto bodo zrastli,kot dojeni. Bi pa verjetno vsaka raje dojila kot odštevala tiste velike vsote denarja za mleko v prahu,ki takoj skopni.

Takole - hčero,ki je bila nedonošenček,sem en mesec dojila,potem sva poskusile z Aptamilom,pa jo je zapiral in sva prešaltale na Novalac - ki ga je jedla do 12 mesecev. Sina pa sem tudi dojila - skoraj dva meseca - in sva sedaj tudi na Novalacu.
Sama osebno menim da je Novalac eno najbolj kvalitetnih mlek.

(odgovor članu malanovinka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...
Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?