|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   poštevanka
2.11.2011 16:27:27   
noranate
kako se učite poštevanko, na pamet, prek kakšnih iger... Kakorkoli, pomagajte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hvala user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: poštevanka
2.11.2011 18:18:50   
hubi
Na pamet, dril, dril in še enkrat dril. Tle ni druge variante.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: poštevanka
2.11.2011 19:21:07   
astrid1
Mi smo se je učili v avtu med vožnjo, na sprehodu, med pomivanjem posode...

Pomemben je ton in vzdušje, ki ga narediš ob tem. Najprej naj otrok tebe izpraša potem pa ti njega. Naj bo sproščeno obenem pa resno.
Poštevanka swe mora slišati kot rafal. Ni druge.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: poštevanka
2.11.2011 19:29:15   
blaža
ne vem, če je tako ok, ampak, mi smo našega tako, da je prvo znal ta lažje in une " ki grejo v uho, nekako" oz jih zna, ker ne zna še cele poštevanke.

5x5, pa še vse ostale od 5 in 10.
2x2, 4x4, 3x3,..

Tele jim grejo hitro v uho, si jih zapomnejo na pamet. Pol pa počasi dodajaš , da zna vedno več.

Naš je v tretjem razredu in bojo zdej to vzeli, pa zna že kar nekaj, ker se tako malo za hec, malo za res, teh ta osnovnih vsaketolko gremo, kot eno igrico, pa si je vse zapomnil. Pol počasi, se bo pa še vse ostale, pa še v šoli bojo vzeli, pa bomo sproti ponavljali, vse kar bojo vzeli pa bo po mojem kr šlo,.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: poštevanka
2.11.2011 19:30:54   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Na pamet, dril, dril in še enkrat dril. Tle ni druge variante.


Meni se to tako moreče sliši,.. da bi še mene minilo, se učit poštevanke, sory. mene tudi ni noben takole dril-ljav, al kako se reče user posted image , pa sem se jo na izi naučila, skoraj skozi besedno igro z mamo.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: poštevanka
2.11.2011 20:08:10   
Lara28
Ena varianta so tudi igrice na spletu, tega je polno, pa bolj zabavno jim je na tak način.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: poštevanka
3.11.2011 8:06:21   
t5t6
Nikoli na, pamet, to mi je tako mimo, otrok mora razumet zakaj je to tako potem bo znal zmožit tudi nad deset. Prd dvema letoma starejšemu, letos pa mlajšemu, sem vedno razložila, npr če 3x6 imaš tri pakete bonbonov v vsakem jih je šest, koliko bonbonov imaš skupaj. Starejši na konc 3. razreda ni znal vse poštevanke na pamet je pa znal vse zračunat popolnoma prav (tudi np 12X16), kmalu za tem sem opazila, da zneske izstreli kot iz topa, ker jih je očitno toliko krat ponovil, da si je na koncu zapomnil na pamet. Enako je sedaj z mlajšim, on si že kar sam predstavlja pakete z bonboni ali pa dinarčke in gre res brez problema, tudi če ga vprašam večja števila, ki jih niso še jemali. Zdi se mi, da če otroku razložiš, bo znal rešit vse probleme, če pa ga naučiš na pamet bo znal rešiti samo tisto, ker se je na pamet pač naučil, pa še če se zmede ne bo siguren in ne bio znal preverit.

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: poštevanka
3.11.2011 13:07:53   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: t5t6
..., npr če 3x6 imaš tri pakete bonbonov v vsakem jih je šest, koliko bonbonov imaš skupaj.

Ja. To je razumevanje. Ampak še vedno velja za poštevanko drilll. Enako velja kasneje za odvode, integrale. Eno je razumevanje vendar samo po sebi ni nič, ker je potreben še dril da so rezultati konkretni.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: poštevanka
3.11.2011 13:30:06   
t5t6
Dejstvo je, da po nekem času bo otrok poštevanko vedel na pamet (vsaj moj jo ve) kljub temu, da se je ni drilal, ampak bo do tega prišel mogoče po daljši poti z razumevanjem. Moj si v 5 r ne razlaga več z bonboni ampak, kot iz topa ve, da je 3X6 18. Tamlajši je sedaj v tretjem, pa tudi tiste od 2, 3 in 5 kar izstrelili, ostale pa jih tudi kar nekako izračuna, tako, da vem da bo do konca leta znal brez nekega pretiranega piflanja na pamet.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: poštevanka
3.11.2011 13:49:02   
liliana
Jaz si pa pod drilom predstavljam vajo.....in pri matematiki je tudi potrebno vaditi, vaditi in še enkrat vaditi, kljub temu, da kao razumeš......recimo primer......otrok izstreli poštevanko kot iz topa......mnogo odraslih, se pa danes, ob vsej uporabi tehnologije "zasači", da razmišljajo sekundo ali dve koliko je 7 x 9 in več ne izstrelijo kot iz topa.....iz čisto preprostega razloga, ker več ne vadijo, ker vse računalnik ali kalkulator izračuna.......razumejo pa, zakaj je 7x9=63......

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: poštevanka
3.11.2011 14:02:51   
sazi
Tudi jaz sem mnenja, da je najprej nujno razumevanje, da se je pa potrebno naučiti poštevanke v stilu - da izstreliš kot iz topa - ker druigače pri nalogah izgubljaš dragoceni čas, če moraš razmišljati o osnovni številki.

Kolikor s ejaz spomnim iz mojih časov v OŠ, smo vsi imeli (doma izdelane) tablice s številkami in potem kvadratke, ki si jih postavljal na prave številke. Edino zdaj se ne spomnim, ali so bili na kartončku zmnožki (npr. 63) in si moral dajat gor npr. 9X7 ali so bili na kartončku računi (9x7) in si potem moral dat gor 63.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: poštevanka
3.11.2011 14:09:34   
hubi
Točno to, kar je napisala liliana. V prvi fazi razumevanje, potem pa vaja in še enkrat vaja (dril po domače).  Poštevanka je osnova za pisno deljenje, množenje... in brez tega je otrok mrzel. In izstreliti jo mora res kot iz topa. 

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: poštevanka
4.11.2011 21:18:01   
J.L.
http://www.zupca.net/evina_soba/naloge/matematika2_index.htm

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: poštevanka
10.11.2011 9:44:53   
noranate
Ja, te naloge z zgornjega linka smo obdelale in zanimivo gre kot po maslu, sam ko je treba pa tako "kot iz topa", se pa ustavi. Seveda tudi v šoli, ko učiteljica narekuje račune oni pa morajo na hitr napisat rešitve v kvadratke, ker jim štopa. Je to strah, stres,.... Mah ne vem....user posted image

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: poštevanka
16.1.2012 22:13:11   
marelicaa
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Kolikor s ejaz spomnim iz mojih časov v OŠ, smo vsi imeli (doma izdelane) tablice s številkami in potem kvadratke, ki si jih postavljal na prave številke. Edino zdaj se ne spomnim, ali so bili na kartončku zmnožki (npr. 63) in si moral dajat gor npr. 9X7 ali so bili na kartončku računi (9x7) in si potem moral dat gor 63.


Če se prav spomnim, smo imeli pri nas obe varianti. Uh, smo polagali kot nori. Sedaj nisem pol toliko hitra kot takrat.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: poštevanka
17.1.2012 11:18:47   
buča
seveda, na pamet morjo znat..razumevanje...???ne morjo izračunat, če jim štopajo, kolk je npr..8X9....tud men bi se zataknil, če bi imela 8 škatlic po 9 bonbončkov..dril, dril, pa še enkrat dril....deljenje je tud problem...naša doma vse zna, se že nekak znajde, ko je v šoli vprašana, pa je drug problem...včeraj so morali samo rezultate pisat prav hitro...sem jo vprašala, kako ji je šlo, pa je rekla, jah mami, množenje nisem imela prav, deljeno pa ne znamuser posted image

_____________________________

Moj najsvetlejši sonček Pika-25.5.2003
že 6 let čakamo bratca ali sestrico...zdej že 8..

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: poštevanka
4.2.2012 9:49:16   
volvisimo
Mi se poštevanko učimo tako da si poštevanko natisnete na list papirja in jih nastrižete na poljubne trakove naprimer poštevanka št.5 jo narežete listke
prepognete in jih nato daste v kako škatlico. Potem lahko z igro vlečete listke iz škatlice in otrok se z igro uči poštevanko.To delajte na glas da otroku račun vstane v spominu naprimer dva krat pet je deset.Ko otrok enkrat osvoji naprimer št 3.4 in 5 pomešajte vse skupaj in igra se lahko nadaljuje.

Zelo dobra igra in zraven še učenje poštevanke (deluje preverjeno).user posted image

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: poštevanka
4.2.2012 11:02:32   
*miska.mcc*
[url]http://www.multiplication.com/games/play/fish-shop[/url]

[url]http://www.multiplication.com/games/play/cone-crazy[/url]

[url]http://www.multiplication.com/flashgames/PeabodyPenquin.htm[/url]

[url]http://www2.arnes.si/~vzagar/pouk/vzxPostv.htm[/url]


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu volvisimo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?