|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nosečnost in hujšanje
27.12.2011 9:29:26   
TEJAR
LP
sem mamica 4letne punčke in po prvi nosečnosti oz po porodu sem se zredila za 10kg,nosečnost brez težav razen sladkorne in sem morala imeti inzulin, sedaj smo se odločili še za enega člana, sicer čakamo da nam pokažeuser posted image user posted image , ampak me vseeno nekaj zanima
če jaz zanosim oz sem mogoče že noseča ali lahko vseeno hujšam po ločevalni dieti kajti ne zdi se mi pretirana in lahko ješ praktično vse, sicer mi je ginekologinja rekla da ne vidi problema, ampak me vseeno zanima vaše mnenje in izkušnje
shujšala bi pa zato da da se mi spet ne pojavi nosečniški diabetes :)
aja pe še to, velika sem 160cm in 88kg user posted image

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 27.12.2011 12:40:16 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NOSEČNOST IN HUJŠANJE
27.12.2011 9:47:10   
**Tinkara78**
Jaz osebno bi rajši kot z ločevano hujšala z dieto "manj žri" oz. manjše porcije in se odpovedala vodam z okusi, penečim pijačam, sladkarijam, slanim zadevam, sladkanim čajem, kava,... in uvedla bi gibanje.

Jaz sem samo z gibanjem in ker mi telo enostavno ni več hotelo sladkih stvari shujšala 7 kg pred zanositvijo. Sem pa hujšala na podlagi srčnega utripa 60-70% maksimalnega, kar pomeni 5-6 krat na teden hoja. Drugače pa prerada jem, da bi lahko hujšala z odpovedovanjem hrani.

Imam pa zdaj strogo ležanje in sem se zredila 5 kg nazaj. Moj plan je bil celo nosečnost opraviti tedensko vsaj 5-6 sprehodov po srčnem utripu, ampak telo noče sodelovati.user posted image Bom pa po porodu spet uvedla hojo, ker trenutno nimam nobene kondicije. Je pa lažje, ker oba športava in tudi moj z hčerko že drugače je bolj zdrave stvari kot jaz.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 27.12.2011 9:48:31 >

(odgovor članu TEJAR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NOSEČNOST IN HUJŠANJE
27.12.2011 10:22:29   
TEJAR
ja u bistvu jaz tudi spijem dost vode z okusom mogoče bi res to črtala, gibam se bolj malo, apetita tudi drugače nimam da bi lahko rekla da se nažiram, moram se mal v roke vzet ker vem da to delam zaseuser posted image

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NOSEČNOST IN HUJŠANJE
27.12.2011 11:05:29   
olana
Ločevalna dieta je zame brez pomena, saj se tako ali tako v želodcu vse zmeša, večno pa tudi ne moreš imeti te diete, ker jih dosti poznam, ki so hujšale po tej dieti in so vse kile nazaj dobile, pa še dodatne. Tako kot je predhodnica rekla, najboljša dieta je zmanjšanje obrokov in poglej da zvečer ješ minimalno, ker gre vse na kile. Šport zelo veliko pripomore k hujšanju, saj gredo kile hitreje dol.

Črtaj jaz jim pravim bela živila, se pravi bele moke, izdelkov iz bele moke(uporabljaj polnozrnato), sladkor, riž(uporabljaš lahko basmati), testenine (uporabljaj polnozrnate) sladke pijače, če že piješ vodo ne vem zakaj bi imela okus. Malo si preračunaj, koliko kalorij dobiš samo s pijačo, verjemi da boš presenečena, saj jih pride okrog 500kcal. In še kar nekaj stvari je kar se tiče jedilnika, malo posrfaj pa boš vse našla.

Sama sem se v nosečnosti zredila 19 kg, s porodom zgubila samo 6kg in ti lahko povem da sem bila danes prav vesela, ko sem stopila na vago in sem na svojih kilah v 3 mesecih. Tako, da če te še kaj zanime, me kontaktiraj na ZS. Pa srečno.

(odgovor članu TEJAR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NOSEČNOST IN HUJŠANJE
27.12.2011 11:28:49   
TEJAR
olana hvala za odgovor če bom pa res kej rabila te pa tipkam na szuser posted image

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NOSEČNOST IN HUJŠANJE
30.3.2022 20:15:56   
Lelly28 RR
tudi sama sem pred ponovno zanositvijo (kljub temu da sem že tako aktivna športnica brez presežka kg) poskusila priti v formo, to sem storila brez diet. Enostavno sem telovadila, šla s starejšo hčerko večkrat na sprehod in se izogibala preveč hrane in seveda napačni prehrani (sladkorjem, mastni hrani,...). V vsaki nosečnosti sem se zredila 17kg, pri prvi sem bila na svojih kg v 4 mesecih, v drugi pa po 6 mesecih. Oboje brez diet, samo s gibanjem in zdravo prehrano (seveda dojenje je definitivno pomagalo pri temu).

(odgovor članu TEJAR)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?