|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hiperkinetični otrok in učiteljica
26.1.2012 8:29:28   
*goldfish*
Moj otrok je v prvem razredu in včeraj sem skoraj dobila pike po telesu, ko sem prebrala v beležki, da se naj pogovorim z otrokom o vedenju med poukom ter obnašanju. Ok, se pogovarjava....obljube gor, obljube dol, kazni.....
Danes pa z učitljico govorim pa mi pravi, da je nemogoč, nemiren, moti pouk, išče med sošolci pozornost....
ok...štekam, da je težko delati z veči učenci v takem razredu, kjer skoz moti nekdo pouk. In kaj naj zdaj!? Damo otroku gor privesek, da je pač težaven in obupamo? Ali pa je na učiteljici, da si ga zna zmotivirati in narediti red med poukom? Ker drugače je zelo bister in inteligenten.
Kam se naj obrnem po pomoč?

_____________________________

Vse bitke v katere se zapletemo se zgodijo zato, da nas nečesa naučijo - tudi tiste, ki jih zgubimo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hiperkinetični otrok in učiteljica
26.1.2012 9:06:23   
Nika v službi
Ali imaš odločbo oz. uradno diagnozo, da je tvoj otrok hiperkinetičen?

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hiperkinetični otrok in učiteljica
26.1.2012 9:48:06   
urška
kako veš da ima adhd?

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hiperkinetični otrok in učiteljica
26.1.2012 9:53:47   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: *goldfish*

Moj otrok je v prvem razredu in včeraj sem skoraj dobila pike po telesu, ko sem prebrala v beležki, da se naj pogovorim z otrokom o vedenju med poukom ter obnašanju. Ok, se pogovarjava....obljube gor, obljube dol, kazni.....
Danes pa z učitljico govorim pa mi pravi, da je nemogoč, nemiren, moti pouk, išče med sošolci pozornost....
ok...štekam, da je težko delati z veči učenci v takem razredu, kjer skoz moti nekdo pouk. In kaj naj zdaj!? Damo otroku gor privesek, da je pač težaven in obupamo? Ali pa je na učiteljici, da si ga zna zmotivirati in narediti red med poukom? Ker drugače je zelo bister in inteligenten.
Kam se naj obrnem po pomoč?


Jaz ti svetujem, da za pomoč in nasvet vprašaš zelo fajn specialno pedagoginjo Katarino K. Dimic. Ti bo znala svetovati, kako z otrokom in kako se pogovoriti z učiteljico. Vprašanje ji zastavi tukaj, ti bo hitro odgovorila: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mag-katarina-kesic-dimic_13

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hiperkinetični otrok in učiteljica
26.1.2012 10:42:50   
Matkurja
To si sama določila, da je hiperkinetičen? Nikjer namreč ne pišeš, da je to učiteljica rekla.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hiperkinetični otrok in učiteljica
26.1.2012 12:04:07   
Leela
Načeloma otroci radi sodelujejo, z možnimi odstopanji seveda. V šolah imajo tudi psihologe in se zmeni za uro. Imajo izkušnje in bodo največ vedeli. Tudi, če je problem vzgoja bodo znali svetovati. Če je problem v učiteljici (ker tudi učitelji niso brez napak) bodo pa tudi najbolj vedeli.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hiperkinetični otrok in učiteljica
26.1.2012 12:42:11   
nejcko
Veliko premalo podatkov si nam navedla, da bi ti lahko karkoli svetovali.

Predvsem je zelo pomembno, ali je otrok na splošno živahen in nemiren, torej tudi doma in od malega, ali so že v vrtcu kdaj omenili podobne težave, kdo pravi, da je tvoj otrok hiperkinetičen - ti ali učiteljica, ... skratka en kup informacij nam manjka za kakšen konkreten odgovor.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hiperkinetični otrok in učiteljica
26.1.2012 12:44:33   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: *goldfish*

Moj otrok je v prvem razredu in včeraj sem skoraj dobila pike po telesu, ko sem prebrala v beležki, da se naj pogovorim z otrokom o vedenju med poukom ter obnašanju. Ok, se pogovarjava....obljube gor, obljube dol, kazni.....
Danes pa z učitljico govorim pa mi pravi, da je nemogoč, nemiren, moti pouk, išče med sošolci pozornost....
ok...štekam, da je težko delati z veči učenci v takem razredu, kjer skoz moti nekdo pouk. In kaj naj zdaj!? Damo otroku gor privesek, da je pač težaven in obupamo? Ali pa je na učiteljici, da si ga zna zmotivirati in narediti red med poukom? Ker drugače je zelo bister in inteligenten.
Kam se naj obrnem po pomoč?
 


kaj je narobe s tem, kar si prebrala v beležki?
Pišeš, da si ga učiteljica ne zna zmotivirat.
tudi jaz mam otroka v 1. razredu, tudi moj je zelo živahen, trmast itd.  V razredu je večina fantov, ki se stepejo, porinejo, uščipnejo itd...moj ni nobena izjema. 
Otroci, ki imajo odločbo adhd so otroci s posebni potrebami (podobno, kot otroci z downovim sindromom, z CP - ki imajo odločbo seveda, da so otroci s PP ...ipd). Ti otroci jemljejo pomirjevala oz. nekaj podobno pomirjevalom (adhd). Ne zmotno mislit, da zdaj bo pa moj otrok dobil to odločbo in to je to. NE! Takrat se otroku spremeni življenje in tudi tebi posledično, ker si mu mama.  Na srce ti polagam, da dobro premisli, kakšni bodo tvoji nadalnji koraki. Poskusi prej vse ostalo, prosim.
Potrudi se s svojim sinom, naj ti ne bo žal časa. rezultati se res ne pokažejo iz danes na jutri, ampak čez čas. Hodi komaj v prvi razred, kjer se šele navajajo na šolski sistem. imamo pa različne otroke, eni so po naravi bolj mirni tihi, eni pa glasniživahni in pravi mali razgrajači. Ampak dajmo tudi slednjim možnost, da se privadijo na šolo.
in v kolikor ne zaleže nič oz. ti kot mama presodiš, da si probala vse, pa potem pojdi z otrokom k specialni pedagoginji.



_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hiperkinetični otrok in učiteljica
26.1.2012 20:53:34   
*goldfish*
Sum na sindrom hiperkinetičnosti je postavila šolska zdravnica na pregledu za vstop v šolo. Sicer tudi njegova osebna zdravnica pravi da je hiperaktiven....vendar da se naj ne obremenjujem. Seveda se skušam ne sekirati, samo me zmoti, da ga označi učiteljica za nevzgojenega, če ne sedi celo šolsko uro pri miru in če moti sošolce....


_____________________________

Vse bitke v katere se zapletemo se zgodijo zato, da nas nečesa naučijo - tudi tiste, ki jih zgubimo.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hiperkinetični otrok in učiteljica
27.1.2012 7:47:16   
urška
sej ne vem, a bi se smejala al jokala. očitno lahko vsak, ki ima pet minut časa postavlja diagnoze. glej, adhd ali hiperkinetični sindrom ni zadeva, ki se tako na hitro diagnosticira in sploh to ni zadeva, za katero je potem zdravilo: ne se sekirat.
no dejasnko niti ni zdravila.
če fant to dejansko ima, potem te čaka veliko dela. malo pobrskaj po forumu, smo že imele debate o tem.

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hiperkinetični otrok in učiteljica
27.1.2012 8:11:56   
marta82
In kaj naj bi po tvoje učiteljica naredila? Bila tiho, pometla pod preprogo, ti rekla, da je tvoj otrok vodljiv in ti metala pesek v oči? Meni se zdi edino prav, da v reševanje težave vključi starše, pove kako je na stvari. Ali ti ne želiš vedeti kako tvoj otrok funkcionira ali naj bi ti povedala samo stvari zaradi katerih ne boš dobila pik?
Oprosti, da sem bila malo "groba", ampak ko si takole čustveno vpleten, je včasih dobro stopiti korak nazaj, da lahko pogledamo stvari bolj realno.
Se pa strinjam, da bi bilo v tem primeru najbolje, da prosiš za pomoč in nasvet šolskega defektologa, pedagoga, psihologa,...kdor pač je na šoli. Lahko ti bodo svetovali na katero zunanjo institucijo se obrniti, če bo to potrebno, da otrok pridobi odločbo, če pa gre za to, da otrok potrebuje stabilneje postavljene meje, pa je tudi prav, da v tem s šolo sodelujete - le tako bo uspeh tu.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hiperkinetični otrok in učiteljica
27.1.2012 12:33:53   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: marta82

In kaj naj bi po tvoje učiteljica naredila? Bila tiho, pometla pod preprogo, ti rekla, da je tvoj otrok vodljiv in ti metala pesek v oči? Meni se zdi edino prav, da v reševanje težave vključi starše, pove kako je na stvari. Ali ti ne želiš vedeti kako tvoj otrok funkcionira ali naj bi ti povedala samo stvari zaradi katerih ne boš dobila pik?
Oprosti, da sem bila malo "groba", ampak ko si takole čustveno vpleten, je včasih dobro stopiti korak nazaj, da lahko pogledamo stvari bolj realno.
Se pa strinjam, da bi bilo v tem primeru najbolje, da prosiš za pomoč in nasvet šolskega defektologa, pedagoga, psihologa,...kdor pač je na šoli. Lahko ti bodo svetovali na katero zunanjo institucijo se obrniti, če bo to potrebno, da otrok pridobi odločbo, če pa gre za to, da otrok potrebuje stabilneje postavljene meje, pa je tudi prav, da v tem s šolo sodelujete - le tako bo uspeh tu.

Podpis user posted image

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hiperkinetični otrok in učiteljica
27.1.2012 13:25:02   
andea
Moja mami je vsak dan dobila take pike ko je brat hodu še v vrtec. Z vstopom v šolo so se težave še stopnjevale. Sedaj hodi v 3. razred in ne dobiva več obvestil v beležko ampak jo ravnatelj kar pokliče naj pride v šolo. Prej so govorili, da je pač živahen, sedaj pa sumijo da je hiperkinetičen. Opravit morajo še nekaj preiskav.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?