|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Čišča, sveža kri
21.2.2012 13:23:48   
bamoocham
Pozdravljene!

Danes sem 25 dan po porodu in čišča je še kar močna.
Oziroma vmes se je malo umirila, da sem zamenjala 1 vložek na dan.

Včeraj zjutraj sem imela tak čuden občutek v trebuhu, tak kot pri menstruaciji -napenjanje, "šravfanje", špikanje v jajčnikih, v glavnem tak občutek, kot da se bo glih kar ulilo.  In res okoli poldneva sem šla  na stranišče in opazim svežo kri, kar obilno krvavitev. In se ni nehala, kličem ginekologinjo in pravi, da ni nič, da če se ne bo do četrtka krvavitev umirila, naj se pridem pokazat.
Ampak mene še vedno skrbi-ker mi je zvečer šla strjena kri ven, mala kepica. Po tem se je krvavitev malo umirila.
Ampak bolečine kot primenstruaciji so danes tudi še prisotne, krvavitev pa tudi.

Ali je možno, da bi bila že menstruacija, glede na to, da sem 4 tedne po porodu in da se čišča sploh ni nehala? Ni bilo tiste sluzi oz. rjavkaste barve, kot naj bi bila.. Zanima me vaše mnenje. Ker  pri prvem porodu se mi je čišča nehala po 4 tednih, in nisem imela nobene sveže krvi...

Hvala za mnenja.
LP

< Sporočilo je popravil bamoocham -- 21.2.2012 13:25:05 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Čišča, sveža kri
21.2.2012 13:29:41   
Katy78
Jaz sem sicer imela CR ampak se je čišča zelo kmalu nehala, potem pa sem po točno 4 tednih (vem, da je bilo po 4 tednih, ker je bilo ravno za božič user posted image ) začela ful krvaveti, ampak res ful, potem se je umirilo in potem čez par dni spet krvavitev, pa spet par dni miru in potem spet krvavitev. Ugotovili so, da gre za ostanek posteljice oz za. t.i. placentarni polip in sem morala po 6 tednih na abrazijo. user posted image Sicer te nočem strašit da je tako tudi pri tebi, ampak bodi pozorna, če se ti bo sveža krvavitev še nadaljevala, bi jaz vseeno vztrajala pri UZ pregledu.

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Čišča, sveža kri
21.2.2012 14:12:41   
larisa88
Pozdravljena

Najbolje da vprašaš svojega ginekologa in te naj pregleda, ker pri meni se je kar zelo zakompliciralo user posted image
Tudi bila 1 mesec po porodu, imela sveže krvavitve in imela najslabši možni scenarij.

Tako da se kar obrni na ginekologinjo pa boš bolj mirna.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Čišča, sveža kri
21.2.2012 14:32:23   
roladica
Lahko pa samo premalo počivaš. Pri meni je bilo tako, nič ni bilo hujšega, sveža kri se mi je pa ulila po sedmih tednih.

(odgovor članu larisa88)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Čišča, sveža kri
21.2.2012 14:45:11   
bamoocham
Res, da počivam bolj malo. Ker mislim, da more bit vse porihtano, vse tipi-topi...vem, napačno mišljenje..
Sem klicala ginekologinjo in morem takoj jutri zgodaj na UZ, da vidima, če je kaj noter ostalo. Ni mi dalo miru in ne bi mogla čakat do četrtka, bi se preveč sekirala.

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Čišča, sveža kri
21.2.2012 17:29:20   
2sneg13
Premalo počivanja škodi.  Sama sem imela prvič čiščo 6 tednov,drugič pa 3 tedne. S tem da prvič nisem nič počivala, drugič pa kar precej . No in zdej drugič se spomnim, da me je en dan oreng "šraufalo", drug dan pa sveža kri. Sem šla do g in k sreči ni bilo nič oz.dokončno krčenje maternice. Upam,da bo vse ok pri tebi.

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Čišča, sveža kri
22.2.2012 10:23:29   
Ajra RR
Vprašaj za nasvet ginekologinjo mag. Virantovo, ti bo z veseljem odgovorila. Najdeš jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mag-irena-virant_10

O čišči pa si lahko vse prebereš tukaj: http://www.ringaraja.net/clanek/menstruacija--po-porodu_4719.html

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Čišča, sveža kri
22.2.2012 14:02:00   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: Ajra RR

Vprašaj za nasvet ginekologinjo mag. Virantovo, ti bo z veseljem odgovorila. Najdeš jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mag-irena-virant_10

O čišči pa si lahko vse prebereš tukaj: http://www.ringaraja.net/clanek/menstruacija--po-porodu_4719.html


ne bi rajš svetovala, da gre k dohtarju, namesto da delaš tukaj reklamo????

lej, jst sm bla po prvim porodu na istem kot ti. po enem mesecu sem rabila čez dan en normalen vložek. potem pa se je začelo vlivati iz mene in nič ni kazalo, da bo ponehalo. nekdo mi je dejal, da je to samo zaradi krčenja maternice. ker mi ni dalo miru, sem šla k dohtarju v bolnišnico, kjer sem bila nato hospitalizirana 5 dni, ker je košček posteljice notri ostal. in tam so mi dejali, da takšno nenadno močno krvavenje def. ni normalno, po tem, ko se je čišča že skoraj ustavila. pojdi se rajš pokazati. še vedno te lahko pošljejo domov, če res nič ni.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Čišča, sveža kri
22.2.2012 14:36:35   
bamoocham
Pozdravljene!

Sem šla na pregled k ginekologinji, mi je naredila vaginalni UZ.
Ni ostankov posteljice v maternici, rekla pa je, da vidi še krvne strdke (koagule)-2 ali 3 in kri, in da če bom spet imela svežo kri oz. če bi se mi izločili, da naj se grem pokazat v bolnico.
Da  po njeno ni razloga za paniko..v isti sekundi pa mi napiše napotnico (za vsak  slučaj)?user posted image

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Čišča, sveža kri
22.2.2012 14:49:05   
butt3rfly
jah, nekak se more zazihrat, zato napotnica... nikol ne veš, kdaj jo rabiš. sigurn je bolš, da jo imaš.

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?