|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
11.6.2012 14:46:36   
maktub
mamice ki uporabljate tole kremo pri majhnih otrocih kaj so vam vaši alergologi al dermatologi rekli nad to kremo?
ste jim omenili da jo uporabljate?

namreč naša punčka ima at.dermatitis in ko sem bia pri naši derm.in alerg. sem povedala za tole kremo da je naši punčki res lepo pomagala in pokazala sliko in so bile zelo začudene... dr.mi je niso priporočale( ni je v bazi zdravil in je ne poznajo), ker glede na rezultat po 2 dneh mazanja bi tole lahko pozdrvilo izrecno samo mazilo z zelo veliko kortikoseroidi in nobena naravna stvar...!
dr. pravi da se z takimi nepreverjenimi kremami ki imajo tako hiter in močen učinek na tako majhni otr. koži ni za hecat!!
Sicer tudi sama predpisuje kortikosteroide kot je Elocom ampak tale zdravila, ve kaj so, so preverjena in tudi mi pove točno uporabo, v primeru da pride do kake reakcije se točno ve kake so sestavine in je otroku lahko hitro pomagat.
pa tudi da jo sam on prodaja pri njemu v Srbskih lekarnah pa ne?? kaj menite

jaz mislim da bi se kremo moralo preverit če vsebuje te snovim, vendar ko sem se pozanimala je cena za preverjanje na inštitutu zelo visoko mislim da okoli 400eur... mi je pa gospa svetovala da se mamice ki tole bi želele uporab.in da smo mirne kaj dajamo na kožo našim otorčkom zberemo in skupaj nekako prispevamo... a bi bila katera pripravljena... kot drugo opcijo a mi je omenia da bi se zadevo dalo v medije, kajti o at. dermatitisu se nikoli nič ne govori ima pa jo zelo veliko otročk in mamice zelo dobro vemo da je to grozna reč.. mogoče bi preko medijev lahko to oni preverili ??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
11.6.2012 17:38:18   
*alja*
ja jaz sem takoj za, da se o tem bolj javno spregovori ker krema je res čudežna, nam po tretjem dnevu mazanja skoraj vse izginlo.

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
11.6.2012 20:36:39   
maktub
o me kr presenečaa da ni prav nobene izjave na to temo glede na to da jih toliko uporablja tole kremo... :(((

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
11.6.2012 21:11:44   
lenci3
sem takoj za!!!

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
11.6.2012 21:14:48   
Češnjica
Zdravo,
Sem ravno o tem v petek razmišljala - kako bi se jo dalo testirati. Mi smo v petek dobili Advantan. Ko sem omenila čudežno kremo pediatrinji, je rekla, da so v njej zagotovo kortikosteroidi.
Pred časom sem jo omenila tudi alergologinji na Pediatrični, pa je rekla, da še ni slišala zanjo.

lp, bo


_____________________________

Zala, 10.08.2008
Žiga, 16.06.2010

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
11.6.2012 21:24:47   
beti 1
A ste probale na ZPS (Zveza potrošnikov Slovenije)? Če bo kdo znal najti rešitev za brezplačno testiranje in ustrezno razbobnal neprimerne "čudežne sestavine" so to oni.

(odgovor članu Češnjica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
11.6.2012 21:50:32   
maktub
nisem tam probala.. sem pa kr žalostna ker noben dr. ne da nobene inicative da bo tole preveril kjub temu da mislim da če da dr. poizvedbo ga nič ne stane.. eni mamici dat 400eur pa je ogromnooo glede na to da so že kreme za at.dermatitis precej drage:(( sem kr žalostna ress.. ker tole preverit je fič firič, za inštitut nč takega...

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
11.6.2012 22:06:14   
lenci3
maktub kdo ti je predlagal, da se kremo lahko preveri za 400eur? Ko sem jaz povprašala, kje bi lahko to naredila, so se vsi za glavo držali, češ da je to pri nas skoraj nemogoče in bi me stalo celo bogatstvo. Jaz bi za ta denar že testirala, ker mi smo porabli veliko več za druge terapije, ki nam niso nič pomagale.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
11.6.2012 22:54:24   
maktub
lenci3
stric mi je predlagal... na IVZ-ju so rekli da se lahko testitra in da stane od 300-500 eur..men kot brezposelni osebi je to ogromno .. tko da bi bilo pa siper da bi se dobile skupaj oz.mogoče bi morale napisat eno pismo in jim poslat, pa se nas mogoče usmilijo, kajti če je tole rers tko naravno bi bla preeesrečnaa mamica

(odgovor članu lenci3)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
12.6.2012 9:13:53   
pomar*ANČA*
o kateri kremi točno to govorite? ima sin tudi težave z ad in se čez zimo kar matram da mu porihtam kožo...

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
12.6.2012 9:35:02   
Lantej
Tudi mi imamo pri starosti 3,5 leta še vedno zelo hud atopijski dermatitis, ampak jaz nikoli nisem uporabljala te kreme ravno zato, ker ne vem, kaj je notri. Sem preveč skeptična, da bi verjela, da nekaj naravnega čudežno pomaga že v treh dneh...

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
12.6.2012 11:01:25   
lenci3
Da bi nam kdo naredil uslugo in vzel kremo pod drobnogled, to ne verjamem. Edino pošteno bi bilo, da vsi ki kremo uporabljamo prispevamo nekaj eur in tako rešimo enkrat za vselej s tem. Če so sestavine ok, potem gospodu vsaka čast. No dajmo se malo oranizirat, saj gre večinoma za dobro naših otrok. Je kdo, ki ima predlog kako stvar uspešno izpeljat? Ne zdaj čakat, da bomo to financirali dva, tri posamezniki in potem veselo objavli rezultat.

(odgovor članu Lantej)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
12.6.2012 14:27:58   
*alja*
Evo jaz pa bom poskusila in napisala en meil na oddajo Preverjeno, še danes. Mogoče nam pa tam uspe! Ko kaj izvem, oziroma če dobim odgovor vam javim.

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu lenci3)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
13.6.2012 22:06:28   
maktub
lenci3 ja to pa itak ...nekako bi se mogli res zmenit tko da svak neki malega da, moremo si pomagat in pomagat našim otročkom ki so čisto ubpgi s tole kožo...

*alja* ooo to bi bilo pa super..ijoj ki bi bam vsaj oni pomagali ress... javiii prosssiiiiiimmm

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
18.6.2012 12:54:18   
Minja 80
:) kad saznate kako dalje javite da se ukljucimo i mi u sakupljanje. mi smo koristili kremu nekoliko dana i sad smo super. dermatitis se ne vraca :), ali me naravno ipak zanima sta je u kremi. koristimo je i sad s vremen na vreme kad vidim da mu je malo suva koza pa bi bilo super da saznam sta je u kremi. mirna savest i tako to1 :)

no, javite novosti pa cemo se potruditi oko sakupljanja.

lep pozdrav svima

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
22.6.2012 14:26:05   
nele
Mi tudi prispevamo za testiranje samo bojim se, da nas ne stane več kot 400 eurov. Imam prijateljici ena v Krki druga v Leku in sta rekli, da je tza takšno testiranje potrebno razviti metodo kar pa ni poceni in je potreben čas. Mogoče samo da se da testirati na steroide. Sem sama tudi skeptična in zato otročka ne mislim kaj dosti mazati.

(odgovor članu Minja 80)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
22.6.2012 22:01:22   
lenci3
Se strinjam s tabo nele, natančna analiza kreme je gotovo zelo zahteven in drag postopek. Verjetno bi res le preverjali ali krema vsebuje steroide, pa mogoče še kakšno nevarno sestavino, ki se lahko v kremah pojavlja. Steroidi še zdaleč niso edini, ki lahko za sabo puščajo posledice. Mene je vedno bolj strah te kreme, sem mojega otroka pred kratkim spet parkrat namazala po rokah in tam kjer je imel že malo barvice od sonca se je koža čisto razbarvala. Zdaj ima bele lise, upam da le začasno. Ima katera podobno situacijo????

(odgovor članu nele)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
24.6.2012 14:23:06   
NM28
pozdravljene...

Mi tudi uporabljamo melen, sicer pri sedaj 5m hčerkici, ki ima atopiči dermatitis... Krema pomaga...

Lenči3
Je pa res, da sem jaz en dan, ko sem jo namazala, potem smo bili pa vzunaj, opazila, da je bila koža tam (po ličkih), ker sem jo namazala bolj svetla... To sem opazila samo tisti dan, potem pa ne več... Je pa res, da jo sedaj ne mažem, ker ni potrebe... Jaz sicer pazim, da na tistih delih, kjer ima "poškodovano " kožo, ni izpostavljena soncu...

Jaz bi sicer tudi rada vedela kaj vsebuje ta krema....

LP

(odgovor članu lenci3)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
24.6.2012 16:24:10   
*miska.mcc*
pop tv in preverjeno?

kaka 2,3 tedne nazaj so preverjali sestavine necesa. pojma nimam.

aja....neke vode, ki pomaga in zdravi vse po spisku.

probajte tam.   po mojem bojo zagrabili glede na odziv na kremico.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu NM28)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
24.6.2012 18:01:26   
mika
Je pa res, da sem jaz en dan, ko sem jo namazala, potem smo bili pa vzunaj, opazila, da je bila koža tam (po ličkih), ker sem jo namazala bolj svetla... To sem opazila samo tisti dan, potem pa ne več..


Mi smo pri advantanu dobili navodila, da se hčerka, takrat ko je namazana, ne izpostavlja soncu, ker lahko dobi lise. Sicer ne vem kaj povzroča posvetlitev kože, ampak očitno mora bit ista sestavina tudi v melemu.

Mi melema nismo naročili ravno iz teh razlogov kot se sprašuje maktub. Že pred časom sem spraševalao tem, kako vedo mamice sploh, s čim otroka mažejo. Odgovora nisem dobila, pomembno je bilo samo, da pomaga. Hja, kortikosteroidne kreme tudi, ne...pa jih uporabljamo strogo po navodilih dermatologa.

Se strinjam z miš, da bi bilo najbolje za pomoč prosit POP TV.

(odgovor članu NM28)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
24.6.2012 21:31:42   
*miska.mcc*
meni so povedali, da kortikosteroidi zelo tanjšajo kožo.
naš srednji je imel obupen AD. ne da se mi niti pisat cez kaksno kalvarijo smo sli.  njemu pomaga totalno čisto preagresiven KUTERID in samo to.

ampak po 6ih ali 7ih letih nima se nič tanjse koze. spimo pa. pa razpraskan do krvi tudi ni več in ves v krastah. user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
2.7.2012 16:57:47   
lluna
Drage uporabnice RR,

slučajno prebiram vaše objave, saj malo brskam in berem o alergijah, preobčutljivosti in kolikah. Sem mamica dveh otročkov in AD k sreči ne poznamo. Vendar sem, če bo prišlo tako daleč, pripravljena prispevati za analizo omenjene kreme, saj se mi zdi super, da krema postane bolj razpoznavna med mamicami, če je res tako naravna in deluje. Torej, če se bo kaj dogajalo v tej smeri, me lahko kontaktirate na ZS.

Lep pozdrav vsem in čim manj težav z zdravljem!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
3.7.2012 11:18:12   
strelka123
Pozdravljene!!!

Sem tudi za---- ker tudi mi uporabljamo to kremico in me zanima kaj je v njej!!!

Lp 

(odgovor članu lluna)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
3.7.2012 12:50:22   
maktub
Mamice...
le stežka prebiram vse poste ker smo zdaj v taki gužvi da enostavno nimam in nimam časa pa bi tako rada prišla tej zadevi do konca...

A bi katera od vas prevzela iniciativo oz. bi lahko uradno pisalala na IVZ za povpraševanje o pregledu vsebine kreme za kortikosteroide.. gospa mi je takrat rekla da je treba uradni pisat povpraševanje, da se oni pol vsedejo in pogledajo koliko kreme in koliko bi to dejansko stalo... jaz nevem več kam se obrnit.. sicer bom probala se sama poklicat in vpr. na oddajo preverjeno ampak kot kaže jih tole kaj preveč e zanima čeprav nbi tole bil zeloo uporaben in zanimiv članek ker je družin z AD zeloo veliko in je res ena nadležna bolezen kajti vemo kako ubogi so tile naši sončki.... ? a bi katera?

(odgovor članu strelka123)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dr.Vašič-malem...preverjena krema??
27.9.2012 14:12:29   
barica_k
No takole še moja izpoved....tudi sama sem naročila kremo preko nekega posrednika iz Lj.Krema res čudežno pomaga, tako da sem deklico namazala le 1 krat in potem je iz previdnosti nisem več uporabljala.Po enkratnem nanosu (namzala sem celotne nogice, ker je res imela flekec pri flekcu) je naslednje jutro bila njena koža po celotnem telsesu(vrat, lička, pregibi rok, trebušček) brezhibna! Prepričana sem (po posvetu s pedjitrinjo), da krema vsebuje nek močan kortikosterod, ki je, ker je bil namazan na veliko površino deloval sistemsko, kot bi deklica prejela injekcijo kortikosteroida. Baje je že pred časom nek zagrebčan "iznašel" zeliščno kremo proti luskavici.Ljudje so iz Slovenije množično drli po to kremo, nakar se je po pregledu te kreme izkazalo, da vsebuje kortikosteroid. Sicer pa gospod iz Beograda zagotavlja, da je le zeliščna, ne želi si uradnega zastopnika za to kremo v Slo in pravi tudi, da bo drugo leto te kreme manj, ker baje ni neke trave letos.Mislim, da je to njegov korak nazaj, ker skorajda ne poznam več mamice atopika, ki te kremice nima.Sicer pa, če je res samo zeliščna, ta gospod bi zagotovo lahko postal nobelov nagrajenec in v naslednjih letih miljarder. Ne vem no, lahko pa da mu delamo krivico. Absolutno sem za to, da se krema preveri. Sem iz Maribora, če ste še zainteresirane lahko mogoče preverim pri Marifarmu.
Sicer pa trenutno obe jemljeva Normia kapsule (probiotik, ki baje dokazano spreminja IgE odgovor v IgA) in zdi se mi, da se stanje izboljšuje.Kapsule dobite v lekarni.Lahko pa, da se stvari same popravljajo, da počasi prerašča AD in alergije.
lp

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?