|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
31.8.2012 11:47:54   
mojca*
če veste, kaj mislim...en tak škrnicelj, napolnjen s sladkarijami, ki jih prvošolčki vzamejo s sabo prvi dan...vem, da je to povzeto iz ameriškega običaja. a je to pri nas sploh aktualno? ste pri vas imeli?
ker vidim, da jih prodajajo...
da ne bomo edini z njim.
ali pa edini brez....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
31.8.2012 12:19:14   
Zora*
Mi še nimamo šolskih izkušenj, ampak MOČNO UPAM, da tega pri nas ni.
Da pa prodajajo pa verjamem, ker trgovci nam radi vsiljujejo kar koli, samo da zaslužijo.

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
31.8.2012 12:20:29   
Doll
In zakaj bi vzemali sladkarije prvi šolski dan?
meni je ful smešno kako je treba vse s sladkarijami povezat

(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
31.8.2012 12:22:16   
astrid1
Na naši šoli teh škrnicljev lani nisem videla.
Pri nas prvošolčki pridejo popoldne, imajo slavnostni sprejem, gledajo gledališko igrico, nato pa imajo še pogostitev v šolski jedilnici. Seveda s spernicami zdrave prehrane (sadje, sok, skutino pecivo).
Odvisno od šole.... Pri nas tega ne bi rabili. Če poznaš kakšno mamico bivšega prvošolčka z vaše šole, jo kar vprašaj.

< Sporočilo je popravil astrid1 -- 31.8.2012 12:23:26 >

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
31.8.2012 12:26:28   
nyna84
Tudi pri nas tega ni ... sploh nisem za to še nikoli slišala.
Imeli smo sprejem, predstavitev, spoznavanje, in na koncu torto in smoki (so pripravili na šoli).
Po mojem, če bi kaj takega bilo, bi vam to vnaprej sporočili.

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
31.8.2012 12:53:06   
astrid1
Saj te razumem, gre za to, če bi bilo v navadi, da tvoj otrok ne bi bil edini brez škrniclja. Ampak po moje bo to zadevo redko kdo kupil...

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
31.8.2012 13:23:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu astrid1)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
31.8.2012 13:38:47   
Paštetka
Pri nas tudi nihče ne nosi v šolo. Pa saj nimajo sploh časa. Prvi dan so itak vsi zmedeni, polni pričakovanj...

Sem pa videla, da so jih mame kupovale v Mullerju. Verjetno so jim potem doma dale.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
31.8.2012 13:48:56   
zaspancek1
Takšna je navada v Nemčiji in doslej pri nas še nisem videla otroka z njim (razen ene male škrniceljčke v Muellerju, v Nemčiji so namreč pogosto precej veliki - skoraj tako kot otrok user posted image ).

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
31.8.2012 14:03:53   
urška
To navado imajo v nemciji, ja. Ampak skrnicelj dobijo doma in se ga ne nosi v solo. Prav tako ni napolnjen s sladkarijami ampak s solskimi potrebscinami in podobnim. Lahko tudi oblekami.
Moj sin ga je dobil zato ker je moz od moje sestre nemec in sem prepricana da je bil edini. Dobil ga je pa doma ko je prisel iz sole.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
31.8.2012 14:12:06   
zaspancek1
Hm, po mojih izkušnjah (pa tudi glede na videno po tv zadnja leta) je ta škrnicelj poln predvsem sladkarij, nese pa se tudi v šolo.user posted image Ok, mogoče imajo kje drugačno navado, ampak večinoma pa so to danes sladkarije.

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 31.8.2012 14:13:16 >

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
31.8.2012 17:21:01   
kaboname
A ste te škrnicle videle sedaj v mullerju?????? naša tavečja ga je dobila od tete, ki drugače živi v nemčiji v njem pa so bile sladkarije ter svinčnik in barvice je bila lepa gesta bi ga pa jaz sedaj nabavila za mlajšo če se ga seveda da kje kupiti

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
31.8.2012 19:15:17   
*pepelka*
Naši lani tega niso imeli, pa tudi dosedaj nikoli in tudi upam, da nebojo šli v to, ker to je pa ena velika neumnost, da bi otroci morali zavsako stvar imeti sladkarije, že tako je preveč tega. Še za rojstne dneve raje vidijo, da otrok pripravi kaj drugega kot pa sladkarije

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
31.8.2012 19:22:29   
Izabela_

Pa saj niso poanta sladkarije, lahko das noter kakrsna koli darila, igrace, sadje, obleke... vprasanje je bilo, ce je to pri nas v navadi. Bi rekla, da ni, v Nemciji pa je povsem obicajno.

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
6.9.2012 14:18:47   
summer2005
Pozno se oglašam, pa vseeno, morda za drugo šolsko leto, če bo katera imela prvošolko oz. prvošolca. Odsvetujem takšne škrniclje. Vem, da so jih na nekaterih šolah že prepovedali, ker imajo na koncu takšno špico, da lahko z njo koga poškoduješ, predvsem če pride v oči. Pa tudi drugače je brez zveze imet s sabo sladkarije, vsaj pri nas so itak na prvi šolski dan dobili vsak svoj kos torte. user posted image

(odgovor članu Izabela_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: škrniclji za prvi šolski dan-prvošolčki?
6.9.2012 19:26:18   
Anonimen
To ni ameriški običaj ampak nemški ... no in nam je profesorica nemščine povedala, da je v Nemčiji običaj, da prvošolčki nesejo prvi šolski dan (najraje doma narejene) škrniceljčke (zuckertüten) napolnjene s sladkorčki, radirkami, ravnilci, svinčniki, barvicami itd. in si potem s sošolci te stvari izmenjajo in tako lažje navežejo prva poznanstva in prijateljstva itd.

(odgovor članu summer2005)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...
BLOG: Vsaj za dan žena bi mi lahko kupil š...
Vse to, po čemer ženske tako zelo hlepimo od svojih moških, si lahko in moramo dati tudi same. Tudi in še posebej na dan...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?