|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   praznovanje RD, potrebujem nasvet
14.11.2012 16:37:11   
patricija*
Naša prvošolka bo imela kmalu RD in si seveda želi povabiti nekaj sošolk in sošolcev. Zdaj pa se pri meni pojavljajo pomiselki. Ali ni čudno, da bi nekatere povabili, drugih pa ne? Da ne bodo potem tisti nepovabljeni zamerili? Ker je že tudi učiteljica povedala, da če ima kdo kdaj kakšno stvar, ki jo razdeli drugim, naj ima za vse ali za nobenega. Če pa seveda povabimo vse, pa so problem finance. Stanovanja nimamo tako velikega, torej bi morali povabiti drugam. Učiteljica je rekla, da naj pač vsak, ki ima RD, v šolo prinese kakšne sladkarije in da tako oni praznujejo. Vendar pa si naša želi še dodatnih vabil. Kaj mi svetujete in kako imate to urejeno pri vas?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
14.11.2012 16:45:36   
Anonimen
Meni je logično, da želi punca na zabavo povabit svoje prijatelje iz šole in povsem logično je, da ni z vsemi naj frendica ... pač naredite doma zabavo za njene prijatelje (iz ali izven šole) pa vabila pošljite po pošti oz. naj jih tamala ne deli v šoli pred vsemi v smislu, ti lahko prideš ti pa ne.

< Sporočilo je popravil Otika -- 14.11.2012 16:50:41 >

(odgovor članu patricija*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
14.11.2012 16:48:46   
*pepelka*
Praznovanje RD je res lahko velik strošek, ali pa zamera nekaterih otrok, vendar je moje osebno mnenje, da s tega delamo prevelik pomp. Otrok naj praznuje rojstni dan v krogu svojih prijateljev, kar pa zagotov ne pomeni, da bi morali povabiti celotni razred. Pri nas je bila navada, da je otrok za rojstni dan v šolo prinesel malo sladkarij za vse sošolce, na praznovanje pa je povabil le sebi najdražje. Letos pa so se v šoli odločili, da se praznovanje s sladkarijami opusti, saj nekateri starši niso več zmogli prinašati sladkarij za vse otroke, ker je bil to prevelik zalogaj za njihov žep. Tako otroku zapojejo kakšno pesmic, mu kaj narpišejo in se poveselijo z njim.
Moje osebno mnenje je, da naj otrok povabi le tiste, ki si jih želi povabiti, ter naj uživa v njihovi družbi.

(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
14.11.2012 16:58:29   
kokosh
Najslabša varianta otroških zabav je odvlečt hordo otrok v poneumnljevalnico tipa Planet Tuš, kjer se nažrejo pomfrija, se obmetavajo s hrano, ob animaciji tulijo kot zveri in gredo potem pogledat še film kot nagrado za huligansko vedenje.

Veliko manj problematično se mi zdi prisrčno domače praznovanje, čeprav skromno. Zakaj pa otroci npr. ne bi pomagali pri peki domače pice ali kruhkov, se malce poigrali skupaj in pogledali risanko. Pa še marsikaj se da početi, kljub omejenim možnostim.

Na koncu bo itak vse "ful dobr", ker je prijateljčkom važno, da so skupaj in se imajo fino.

Aja - šolske pogostitve so bile včasih veliko bolj prijazne, preden so se začele pojavljati omejitve tipa "samo pakirane, kupljene sladkarije". Verjetno bodo tisti časi počasi prišli nazaj. Pekač čokoladnega peciva, domači piškoti, v sodelovanju z učiteljicami morda sadje za sadno solato ...

< Sporočilo je popravil kokosh -- 14.11.2012 17:04:58 >

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
14.11.2012 17:19:55   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Meni je logično, da želi punca na zabavo povabit svoje prijatelje iz šole in povsem logično je, da ni z vsemi naj frendica ... pač naredite doma zabavo za njene prijatelje (iz ali izven šole) pa vabila pošljite po pošti oz. naj jih tamala ne deli v šoli pred vsemi v smislu, ti lahko prideš ti pa ne.


Podpis če smemuser posted image

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
14.11.2012 17:43:00   
Najaa
Se strinjam, d anaj povabi kogar sama želi, sej bistvo praznovanja RD je to, da ga praznuješ s svojimi najljubšimi prijatelji. Naj pa vabila ne deli v šoli. Pač pošlje po pošti.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
14.11.2012 18:01:00   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patricija*
Ker je že tudi učiteljica povedala, da če ima kdo kdaj kakšno stvar, ki jo razdeli drugim, naj ima za vse ali za nobenega.


to je mišljeno, če majo kaj za razdelit v šoli, pred vsemi, a ne? no, isto velja za vabila. jih pač ne razdeljuješ v šoli, pred vsemi - ker to je potem res selektivno, pa še provokacija zgleda. pošlješ privat po pošti.
če bi hotela samo določenim prijateljem-sošolcewm dat kakšno stvar (whatever že), bi tud to dala izven pouka in privat, mar ne? ziher ne bi šla spektakla delat, da ja vsi vejo kaj si/je dala izbrancem.. vsaj upam da ne, no..

(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
14.11.2012 18:12:43   
enea
punce moje, pa ve si samo  probleme delate,..user posted image
pri nas je tako, skoraj da, že "samoumevno", da otroci ne morejo povabit celega rareda,... recimo, imam punco, ki je letos zadnje leto v vrtcu, in eno 5šolko,.. imata 18 dni razlike RD, in smo naredili skupaj "žurko", kjer sta vsaka povabile 3 prijatelje iz vrtca oz šole,.. nobenih problemov, nobenih zamer,..user posted image moje dve sta tudi že šle na praznovanja, kjer so bili povabljeni le najbljižji prijatelji,.. živimo v mestu in smo več ali manj "blokovski", in nam je logično da nam primanjkuje placa za "high" žurkeuser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
14.11.2012 18:48:45   
Paštetka
Šola, 2 razred: že od 1. razreda nese vabilo prijateljem v šolo. Tudi sam dobi vabilo od sošolcev v šoli. Ravno ta vikend smo praznovalu doma, povabil je pa 15 sošolcev, sošolk
Vrtec: tukaj imajo zmenjeno, da se vabil ne nosi v vrtec.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
19.3.2013 13:57:06   
SU
Tudi pri nas je navada, pri obeh (vrtec pred šolo, 2. r.), da pač prinese vabila tistim, ki jih želi imeti na praznovanju svojega RD in tako se mi zdi tudi prav, saj je njegov/njen RD.
V vrtec/šolo pa prinese nekaj za vse (bonbone, sok, sadje ipd.)-v dogovoru z učiteljico, če je kaj "posebnega" (npr. sadje za sadne kupe ipd.).
Za št. povabljenih doma se dogovorimo doma-odvisno od prostorskih možnosti, finančnih možnosti in seveda od volje staršev user posted image ... Tudi doma se da naredit prisrčno žurko. Res je-otrokom je pomembno, da so skupaj in uživajo. Edino starši potrebujejo takrat malce več potrpljenja, energije in pripravljenosti za "prenašanje" malce večje glasnosti user posted image

_____________________________



(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
19.3.2013 15:05:27   
sazi
Imamo ravno za samo tak dvojni projekt.
Eden je v vrtcu, drugi prvošolček.
Oba sta praznovala v vrtcu/šoli.
Na praznovanje sta povabila vsak 5 prijateljčkov in vrtca/šole in še nekaj družinskih prijateljev zraven.
V vrtcu je navada, da se vabila razdeli v predalčke v garderobi, za šolo sem pa tudi jaz najprej malo komplicirala ravno zato, da ne bi kdo zameril. Želela sem vabila poslati po pošti, pa se 2 sošolca nista spomnila svojih naslovov. Tako je vabila nesel v šolo in pospremil z besedami, da itak vsi v šolo nosijo in da sploh ni problem, če kdo ne dobi - pa saj sami vidijo in čutijo, kdo so si bližnji prijatelji in kdo ne.
Je pa en sošolec pozabil priti - sem čakala na klic staršev, sama pa kontakta nisem imela. Po praznovanju je na vprašanje sina, kako to, da ni prišel odgovoril, da je čisto pozabil na vabilo.

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
19.3.2013 16:18:01   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: patricija*

Naša prvošolka bo imela kmalu RD in si seveda želi povabiti nekaj sošolk in sošolcev. Zdaj pa se pri meni pojavljajo pomiselki. Ali ni čudno, da bi nekatere povabili, drugih pa ne? Da ne bodo potem tisti nepovabljeni zamerili? Ker je že tudi učiteljica povedala, da če ima kdo kdaj kakšno stvar, ki jo razdeli drugim, naj ima za vse ali za nobenega. Če pa seveda povabimo vse, pa so problem finance. Stanovanja nimamo tako velikega, torej bi morali povabiti drugam. Učiteljica je rekla, da naj pač vsak, ki ima RD, v šolo prinese kakšne sladkarije in da tako oni praznujejo. Vendar pa si naša želi še dodatnih vabil. Kaj mi svetujete in kako imate to urejeno pri vas?



Brez zamere, ampak ti si pa huda komplikatorka user posted image spomni se sebe, mogoče tvojih sosedov in tvojih najboljših prijateljic. itak da se nikoli ne povabijo vsi, ampak samo tisti najbližji. to že otroci sami izrazijo željo, koga želijo imet zraven in koga ne. če ima željo povabit vse, ji pač poveš, da to ne gre in ji daj maksimalno število otrok, pa naj potem izbere. tako smo mi naredili. in rojstni dan je vedno uspel.

V šolo pa pač ene napolitanke za vse in to je to.

(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
19.3.2013 16:27:53   
SU
Fino je, če na vabila napišeš svojo oz. partnerjevo tel. št., da ti javijo, da malce veš koliko jih pričakovat.
Sicer pa otročki itak že sami res povejo h komu bi šli na RD, koga "nočejo", da pride k njim itd.
Glavno je, da uživate! (in, da se vsi celi vrnejo domov...hehe...user posted image )

_____________________________



(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
20.3.2013 11:10:38   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: patricija*
Naša prvošolka bo imela kmalu RD in si seveda želi povabiti nekaj sošolk in sošolcev. Zdaj pa se pri meni pojavljajo pomiselki. Ali ni čudno, da bi nekatere povabili, drugih pa ne? ...

Za rojstni dan naj ima za vsakega v razredu enak "posladek", čokoladica, bombonček, lahko tudi 3 lit jabolčnega soka pa ga razredničarka vsakemu nalije v kozarček. Pač majhna pozornost za posladkat, ker imajo itak dovolj obrokov in drugače ne bi jedli kosila.

Posebej pa svojim najbližnjim prijateljicam pred poukom ali po pouku razdeli "vabila" za zabavo, ki jo organizirate posebej.

(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
4.6.2013 19:08:00   
RAKICA1
Se strinjam ,da je potrebno povabiti prijatelje na rojstno dnevno zabavo. Jaz lahko tako povem naši so najprej imeli doma in je bilo pestro ko je bilo toliko otrok pa vsak bi počel svoje user posted image user posted image user posted image tako,da sedaj že drugo leto praznujemo v MCdonald in sem res zadovoljna pa še to je vredu, da ne pride dragouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa otroci so zadovoljni in še zraven se zabavajouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: praznovanje RD, potrebujem nasvet
5.6.2013 7:42:11   
saragr
Sem se spomnila, kako je bilo v času, ko sem še jaz bila v OŠ ( dolgooo nazaj ). Kdor je imel rojstni dan je vabila skrivoma razdelil v torbe povabljenih. Nekomu je padla ta ideja na pamet in je potem v našem razredu kar ostala do osmega razreda. Kdor je imel rojstni dan je prinesel v šolo teh par malenkosti za se posladkat, svojim najbližjim prijateljem je pa dal vabila v torbo, brez da bi povabljenci vedeli. Na začetku nam je bil to čudno, ko smo prišli domov in smo našli vabilo v torbi, z leti smo se navadili in ko smo videli kdo praznuje smo potem vsi iskali vabila po svojih torbah.
Mi smo za starejšega sina dokler je hodil v vrtec organizirali rojstnodnevne zabave v nakupovalnih centrih, odkar je v šoli imamo zabavo doma. Za prvo praznovanje je povabil samo tri prijatelje ( najbližje ), ker je sam tako hotel, za drugo praznovanje jih je bilo že osem. In mislim da bomo pri tej številki ostali, ker je mnogo lažje imeti doma osem otrok kot pa tri, ker se lažje med seboj zaigrajo. Pri nas se večinoma igrajo družabne igre, kjer je bilo tri res neprimerno število in so se dosti prepirali med igro, ker jih je kao bilo preveč. Ko so šli na dvorišče jih je bilo pa premalo za kakršnokoli igro z žogo ( nogomet, med dvema ognjema ). Pri osmih povabljenih je bilo vse super in tudi manj prepira.
Zamera pa itak da je, ker to so še mali otroci in vsi mislijo da morajo biti k vsem povabljeni.
In še to: pazim h komu dovolim sinu da gre na rojstni dan. Povabijo ga namreč skoraj vsi iz šole in fer je, da se povabilo vrne, ko ima naš rojstni dan. A niti meni niti sinu ni do tega, da bi povabili prav vse sošolce in sošolke iz šole, zato tudi on ne gre na vse rojstne dneve ampak le na te kateri so njemu najbližji.

(odgovor članu RAKICA1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?