|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izcedek med nosečnostjo
2.5.2013 11:44:18   
Lešnica
Punce, kaj je to? Bledorožnat izcedek. Sem v 6 tednu nosečnosti, test je bil trikrat pozitiven. Danes zjutraj sem pa imela izcedek, ga pa je bilo zelo malo.

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 2.5.2013 16:22:55 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: IZCEDEK
2.5.2013 11:50:30   
olana
Slab znak, pojdi h ginekologu čimprej. Sama sem imela prav tako izcedek, sicer rjavkaste barve, pristala v bolnici, jedla dabroston in na srečo se je obdržalo. Z menoj v bolnici pa je bila gospa,ki je imela svetlo rdeč izcedek in se je končalo s splavom. Baje če je rjav je ok, drugače pa ni dobro.

(odgovor članu Lešnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: IZCEDEK
2.5.2013 12:04:33   
šrimpf
men se je tudi pojavil izcedek prejšnji teden, ko sem bila 6 tednov noseča, trajal je ene 5 dni, zdaj je pa čisto ponehal. bil je pa rjave barve, pa tudi kaka kepica je bila vmes. v ponedljek sem šla h ginekologinji in je vse ok, dobila sem pa dabroston in 14 dni bolniške. glede na to, kako zelo slabo mi je, mislim, da nosečnost poteka normalno.
lani se pa ni dobro končalo, po rdeče rjavih izcedkih v devetem tednu je plodek odmrl.
pojdi se pokazat, lahko je eno ali drugo, lahko ne pomeni nič, lahko da so izcedki, ker se maternica širi, lahko pa je tudi splav oz. odmrtje. je pa dejstvo, da v tako zgodnji nosečnosti ne morejo nič. ne dviguj težkih stvari, počivaj, pa dabroston naj bi pomagal pri boljši vgnezditvi.

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: IZCEDEK
2.5.2013 18:18:23   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: olana

Slab znak, pojdi h ginekologu čimprej. Sama sem imela prav tako izcedek, sicer rjavkaste barve, pristala v bolnici, jedla dabroston in na srečo se je obdržalo. Z menoj v bolnici pa je bila gospa,ki je imela svetlo rdeč izcedek in se je končalo s splavom. Baje če je rjav je ok, drugače pa ni dobro.


Če je rjav ali celo črn, to pomeni, da gre za neko staro kri, se pravi, ne gre za svežo krvavitev (torej naj bi bilo "kritično" obdobje že mimo in je zarodek očitno preživel), ki se zdaj pač izloča, če je pa roza/rdeče, gre pa za svežo krvavitev. Jaz sem imela v 1. nosečnosti roza in konkretno krvave izcedke vse od 8. tedna pa do 2/3 nosečnosti - nikoli niso ugotovili zakaj, je pa bilo na koncu vse ok - torej ni nujno, da je to slab znak. V 2. nosečnosti sem pa imela okoli 5. tedna temno rjav in proti koncu celo črn izcedek, trajalo je ca. 2 tedna, da se je zaostala kri izločila - mi je ginekolog razložil, da gre za staro kri in da ni panike in res je bilo vse ok.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 2.5.2013 18:27:20 >

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: IZCEDEK
2.5.2013 18:22:52   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: šrimpf

men se je tudi pojavil izcedek prejšnji teden, ko sem bila 6 tednov noseča, trajal je ene 5 dni, zdaj je pa čisto ponehal. bil je pa rjave barve, pa tudi kaka kepica je bila vmes. v ponedljek sem šla h ginekologinji in je vse ok, dobila sem pa dabroston in 14 dni bolniške. glede na to, kako zelo slabo mi je, mislim, da nosečnost poteka normalno.
lani se pa ni dobro končalo, po rdeče rjavih izcedkih v devetem tednu je plodek odmrl.
pojdi se pokazat, lahko je eno ali drugo, lahko ne pomeni nič, lahko da so izcedki, ker se maternica širi, lahko pa je tudi splav oz. odmrtje. je pa dejstvo, da v tako zgodnji nosečnosti ne morejo nič. ne dviguj težkih stvari, počivaj, pa dabroston naj bi pomagal pri boljši vgnezditvi.

V bistvu tudi to ne pripomore k boljšemu izidu, gre bolj za to, da mislimo, da je bolje, če počivamo. Je pa tako, da so si G zelo neenotni, eni te dajo takoj na bolniško, npr. Pušenjak pa ves čas poudarja, da počivanje v tako zgodnji nosečnosti ničesar ne reši. Ko sem šla v 2. nosečnosti v 5. tednu na urgenco ker sem se pač prestrašila zaradi temnega izcedka, ki je bil kar obilen, mi je G razložil, kako je s tem ter vseeno predlagal hospitalizacijo - na lastno odgovornost sem jo zavrnila in je bilo vse ok.

Dabroston pa nič ne pomaga pri boljši vgnezditvi - če je test pozitiven, se je vgnezditev že zgodila in tu ni več kaj "pomagat". Dabroston pomaga le, če rumeno telesce popušča in je to vzrok za splav. Se pa kar precej predpisuje ne da bi ginekologi sploh vedeli, ali RT dejansko popušča ali ne ampak ga pač predpišejo preventivno, dejansko pa prepreči le majhen % splavov - pač tiste, ki bi bili posledica popuščanja RT, teh pa procentualno ni veliko oz. je za splave v zgodnji nosečnosti precej več drugih vzrokov (kromosomske napake ipd.) kot pa ravno popuščanje RT.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 2.5.2013 18:27:57 >

(odgovor članu šrimpf)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: IZCEDEK
4.8.2014 20:58:44   
Amy_Lee
Tudi sama sem v zgodnji nosečnost in imam izcedek in sicer par dni rjav, kak dan sveža kri. Danes sem bila pri ginekologinji, ki mi je potrdila nosečnost. Sploh nisem vedela, da sem noseča, saj sem ravno po splavu in nismo dočakali prve menstruacije. Tako da jupi in ojoj.. bojim se da se bo zgodba ponovila. Imamo že triletnika doma. S prvim sem krvavela mesec dni, od 5 do 9t in sicer rjav izcedek in sveža kri v velikih količinah, pa se je obdržalo. Imela sem hematom. Druga nosečnost, spontan splav v 5t, čisto malo sveže krvi dva dni in 17.6. zjutraj se je vse skupaj končalo z obilnim krvavenjem in kosi tkiva, tako da smo takoj vedeli da je konec. Sedaj pa spet.. prou groza me je, ker moram vsako nosečnost krvaveti, rajši bi videla da bruham kt pa da hodim na stranišče vsake pou ure gledat a je pikica še živa ali ne :( Upajmo, da se bo vse dobro končalo. LP in vsem žeilm da čimprej zagledate user posted image user posted image in da boste srečne user posted image user posted image

_____________________________

Ne delaj drugemu tistega, kar sam nočeš, da bi drugi naredili tebi!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: IZCEDEK
24.8.2014 11:51:35   
*LoveLife*
Pozdravljene

Sama sem v 20t in imam že celo nosečnost malo pa po malo izcedka. Sicer nikoli rjavega ali rdečega. Belkastega in včasih rumenega. Važno je da nima neprijetnega vonja in da nožnica ne srbi, to je lahko znak vnetja. Hm sem prebrala in tudi ginekologinja mi je rekla, da je to normalno in da so skrbi odveč dokler ni izcedek sveža kri. V tem primeru bi jaz klicala ginekologinjo in se naročila na pregled.
Punce ne glede na barvo izcedka le pozitivno kolikor se le da. Poznam dekleti, ki sta imeli krvav izcedek v začetku nosečnosti pa sta normalno donosili, sicer sta mogli še bolj paziti nase, no pa sta danes obe mamici zdravih pikic user posted image

Srečno <3

(odgovor članu Amy_Lee)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?