|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 10:17:44   
Mimi*
Skoraj ni da ni,kaj sem že vse preizkusila, da bi odstranila madeže iz večinoma roza in belih cunjic od tamale PA NIČ!!
Včeraj sem preizkusila nasvet od ene uporabnice tukej(se ne spomnim,katere),in sem vse vrgla v pisker vrele vode z malo praška za nekaj minut.Rezultat-skoraj vse je ostalo.
Vse Vanishe in podobno sem že sprobala-NIČ!

Povejte mi še kakšen pameten nasvet,kako pri 40 stopinjah spraviti ven madeže?!

By
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 10:22:43   
*biba*

Od česa pa so te madeži?
Kaj pa omino bianco OXY razpršilo?

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 10:23:51   
Anonimen
bele z varekino?

(odgovor članu Mimi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 10:23:56   
Anonimen
Evo, mimi, pravkrat preiskusila Vanish dual ali nekaj podobnega. Madež od čokoladnega sladoleda je še vedno na majici, čeprav sem jo dala potem kar na 60 namesto na 40. Trava je šla pa recimo ven, tako da mi ni jasno, zakaj ta sladoled ne gre. Pa evo, ponavadi mali je vanilijo, ravno iz teh razlogov, ampak na to majico (mimogrede, novo ,njemu najljubšo) je nasral pa čokoladnega Bo pa pač poflakana, kaj čem, saj drugače je pa čista

(odgovor članu Mimi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 10:25:16   
CUKRČEK
Pre-Wash spray od Amwaya

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 10:29:11   
Mimi*
*biba* je napisal/a:


Od česa pa so te madeži?
Kaj pa omino bianco OXY razpršilo?


Kaj pa vem,od hrane večinoma,pa od blata,trave...

To so madeži od takrat,ko mene ni zraven
Iz vrtca je taka,da je joj in ko jo ima ati....ah,bolš da se sploh ne spomnim

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 10:30:14   
CUKRČEK
Baje škarje najboj pomagajo

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 12:08:13   
smrček
Pri nas je zaenkrat še najbolj uspešen Omino Bianco 100. Madež posujem z omenjenim praškom, pustim par minut (pazi, da nebo predolgo) pol dam pa v stroj la pa na roke požulim.
Do sedaj so mi ostali edino madeži breskev

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 12:11:45   
smrček
Cukrček, kol pa stane tisto čudo od Amwaya, pa kolk ga porabiš? Mislim to, če ga moraš plovico zlit na en flek?

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 12:27:23   
CUKRČEK
smrček je napisal/a:

Cukrček, kol pa stane tisto čudo od Amwaya, pa kolk ga porabiš? Mislim to, če ga moraš plovico zlit na en flek?


Oj,
to čudo stane nekaj čez 2 000 sit. Ampak men je ful dober....pač mal pošpricaš in daš prat. Pa mi gre skoraj vse dol. Ga ne zamenjam za karkoli drugega.

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 12:28:31   
CUKRČEK
Aja, pa tud ne porabiš ga ne vem kako ogromno.

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 12:39:04   
*biba*

Probaj tudi z izdelki Dr. Beckmann,ki se dobijo v Muler-ju.Sicer za madeže nisem še sprobala sem pa za zaprano perilo.

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 14:05:43   
Aleksandrin
ODSTRANJEVANJE MADEŽEV:

POZOR! Oblačila, oblazinjeno pohištvo, preproge in zavese so danes iz zelo različnih materialov ali mešanic. Zato je posebno važno, da veste, kateri postopki so proti katerim vrstam madežev in umazanije najprimernejši!     

ALKOHOL

Še sveže madeže namočite v mrzli vodi z nekaj čajnimi žličkami glicerina. Splaknite jih s kisom in vodo. Madeže očistite takoj, ker radi porjavijo.

APNO

Navadno zadostuje že, če madeže izperete z vročo vodo.
Ali:
Madeže na barvastem blagu omočite s kisom in potem izperete s čisto vodo.
Ali:
Apnene madeže na tleh na suho zdrgnite z grobo krpo in potem, če je treba, še z razredčenim kisom. Ne uporabljajte vode, ker se drugače madež vedno znova pojavi.
Ali:
Apnene madeže na steklu odstranite z razredčeno ocetno ali solno kislino.

BARVA

(na steklu)
Madeže odstranite z vlažnim mazavim milom in umijte s čisto vodo.
Ali:
Madeže previdno zdrgnite z amoniakom. Pazite! Amoniak ne sme priti na barvo okvirja.
Ali:
Barvne madeže na tleh zdrgnite z razredčenim kisom.

BELA KAVA
     
Madeže natrite z glicerinom in izperite z mlačno vodo.
Ali:
Madeže izperite najprej z razredčenim amoniakom in potem s slano mrzlo vodo.

BOROVNICE

Madeže pokapajte s svežim limoninim sokom.
Ali:
Tkanino namočite v vrelem ali kislem mleku in izperete z milnico.

LAK

Madeže očistite s kafrinim alkoholom. Zadnji sledovi izhlapijo na svežem zraku.

COCA - COLA

Madeže na talnih oblogah iz umetnih vlaken zdrgnite s sredstvom za čiščenje stekla ali z alkoholom. Dobro splaknite s čisto vodo.

CVETJE     

Močno raztopino pralnega praška za perilo zmešajte z žličko 10 - odstotne raztopine amoniaka. Kose perila namočite, potem jih dobro splaknite.
Ali:
Madeže posujte z nekaj citronske kisline v prahu in jih iz razdalje četrt metra tako dolgo polivajte s curkom vrele vode, da izginejo.     

ČAJ

Madeže odstranite s toplo vodo, ki ste ji dodali glicerin.
Ali:
Madeže na volnenem blagu premažite s kašo iz rumenjaka in glicerina, pustite delovati in sperite s toplo vodo.

ČEŠNJE

Madeže izperite z milnico, jih položite za en da v mleko in potem splaknite s čisto vodo.
Ali.
Pustite delovati mešanico 1 dela amoniaka, 3 delov etra in 3 delov vode in potem splaknete s čisto vodo.
Ali:
Madeže od češenj na svili očistite z razredčenim alkoholom in splaknite s čisto vodo.
Ali:
Madeže od češenj na belem perilu namažite z natrijevim boratom in prelijte z vrelo vodo. Splaknite z mrzlo vodo.
Ali:
Madeže od češenj na volnenem blagu očistite ali z razredčenim amoniakom ali raztopino kalijevega klorida. Oboje v mlačni vodi.

ČRNILO

Madeže zdrgnite z limoninim sokom, citronsko ali vinsko kislino.
Ali:
Madeže čez noč namočite v tekočini, ki se je naredila na kisli smetani in jih sperite z blago milnico.
Ali:
Madeže potresite s soljo, pustite kratko delovati in sperite z glicerinom.
Ali:
Starejše madeže potresite z oksalno kislino in rjavo barvo, ki se naredi, dobro sperite z vodo.
Ali:
Madeže prekrijte s kašo iz vroče vode in oksalne kisline, pustite nekaj časa delovati in sperite s čisto vodo.
Ali:
Madeže od črnila na lesenih tleh zdrgnite s kosom vate, namočenim v kis. Vmes pomijte z zelo vročo milnico. Potem takoj zdrgnite do suhega, navoščite in zloščite.
Ali:
Madeže od črnila na telečjem usnju omočite z mlačnim mlekom in pustite, da ga vpije. Sperite z mlačno milnico in zdrgnite z mlačno čisto vodo. Ko je usnje suho, ga namažite z maščobo in zgladite.
Ali:
Madeže od črnila na perilu, ki ga lahko kuhamo, omočite z raztopino kalijevega klorida v vodi in dobro splaknite.
Ali:
Madeže od črnila na usnju zdrgnite s citronsko kislino.
Ali:
Madeže od črnila na platnu najprej sperite v mrzlem mleku, jih potem omočite z limoninim sokom in nanesete nanjo kašo iz limoninega soka in soli. Pustite nekaj ur ( ne sme se posušiti) in sperite z mrzlo čisto vodo.
Ali:
Madeže od črnila na marmorju na debelo premažite s kašo iz klorovega apna in vode. Pustite 10 minut delovati, večkrat sperite z milnico, zdrgnite s platneno krpo in zgladite.
Ali:
Madeže očistite z amoniakovo vodo in obrišite s čisto vodo.
Ali:
Madeže od črnila na kovinah zdrgnite s čistim alkoholom.
Ali:
Madeže od črnila na svili zdrgnite s čistim terpentinom. Postopek večkrat ponovite in uporabite vedno znova čist del krpe, da ne nastanejo robovi.
Ali:
Madeže od črnila na preprogi omočite s surovim polnomastnim mlekom. To večkrat ponovite in pri tem položite na madeže kos vate. Previdno sperite s toplo milnico in zdrgnite do suhega.
Ali:
Na madež stisnite polovico zrelega paradižnika, pustite nekaj časa delovati in previdno sperite s toplo vodo.
Ali:
Madeže od črnila na volnenem blagu natrite s čistim glicerinom, pustite delovati in sperite s praškom za pranje perila.     

DEZODORANTI

V oblačilih ne boste imeli madežev od dezodorantov, če boste počakali, da se sredstvo na koži posuši, in šele potem oblekli. Nikoli ne pršite dezodoranta na oblečene dele.     

DEŽ

Na madeže na občutljivem blagu položite mokro krpo in polikajte z vročim likalnikom. PAZITE! Biti smejo samo vodni madeži, ne umazanija. Blago, tudi ne sme biti prašno.

DIM

Madeže na stropu nad plinskim štedilnikom namažite z gosto kašo iz škroba in vode, pustite dobro posušiti in skrtačite z mehko krtačo.     

GORČICA

Madeže izperite s toplo sodavico.

GROG
     
Madeže očistite z mlačno vodo. Če ostane temen rob, omočite z milnim alkoholom in splaknite z mlačno vodo.     

JAGODE
     
Sveže madeže odstranite z boraksovo raztopino. Pri starejših madežih dodajte raztopini žličko amoniaka.

JAJCA

S srebrnega jedilnega pribora jih odstranite z galunom.
Ali:
Navlažite sol in z njo zdrgnete pribor, dobro splaknite. Madeži od rumenjakov : najprej jih zmehčajte z glicerinom in potem izperite z mlačnim milnim alkoholom. Ostanke madežev zdrgnite z vlažno soljo. Dobro splaknite. Madeži od beljakov: zdrgnite jih s kapljico raztopine kalijevega klorida.

JOD

Madež navlažite in ga zdrgnite s koščkom surovega krompirja ali nekaj krompirjevega škroba. Od škroba temnolilasto mesto splaknite z vodo. Po potrebi postopek ponovite. Na koncu operite z vodo in milom in večkrat splaknite.
Ali:
Madeže omočite z raztopino natrijevega tiosulfata ( se kupi) in večkrat splaknite s čisto vodo
Ali:
Starejše madeže namočite z 10- odstotno raztopino amoniaka.
Ali:
Namočite in namilite z mazavim milom in splaknite z mlačno vodo.

KAKAV

Če madeže takoj sperete z mrzlo vodo, ne pustijo sledov.
Ali:
V vodo kanite nekaj kapljic amoniaka in s tem sperite madež. Potem zdrgnite s suho in čisto krpo.
Ali:
Madeže zdrgnite s toplo mešanico glicerina in vode.
Ali:
Madeže namočite in jih zdrgnite z amoniakom.
Ali:
Madeže sperite v močni raztopini soli in splaknite s čisto vodo.     

KATRAN


(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 15:26:10   
urška
na belih stvareh jih lahko odstraniš z domestosom, ampak paz, ker če boš po barvah ti bo vse zbledelo. pa pazi koliko ga daš na madež, ker lahko pusti rumen flek, ker uničiš tkanino. pa fajn speri. za druge madeže pa uporabljam bio shout od johnsonn wax. men gre vse dol..

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 18:16:10   
Anonimen
meni gre vse dol v piskru in prašku. čist vse!

prinesi k meni, pa bova prale in kuhale, pa bo .
Nekako že mora iti dol.

(odgovor članu Mimi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 18:17:45   
Anonimen
Ko jih kuhaš, moraš pogledati, če so še fleki, pa še malo pusti prekuhavati, dokler ne izginejo.

(odgovor članu Mimi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   Še kakšen nasvet proti madežem?
13.9.2005 18:34:14   
cincamarinca
Zivjo!

Vem, da si dobila ze veliko odgovorov, a vseeno se moj: meni je najvec madezev slo iz tkanin z milom Astonish. Dobi se ga v Intersparu, stane pa manj kot 400 sit. Je pa zelo dober. Tkanino zmočiš z mrzlo vodo, madež iz obeh strani namažeš z milom, pustiš 1-2 uri delovat (ni pa nujno - so šli madeži ven tudi brez tega) in nadaljuješ s pranjem (v stroju ali ročno). Meni so na tak način šli ven že stari, zasušeni in zaprani madeži.

LP in veliko uspeha.

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Še kakšen nasvet proti madežem?
14.9.2005 10:43:16   
Mimi*
Gekko Junior je napisal/a:

meni gre vse dol v piskru in prašku. čist vse!

prinesi k meni, pa bova prale in kuhale, pa bo .
Nekako že mora iti dol.


Glej,da te ne bom držala za besedo
To bi bil pomoje zelooo velik izziv!!Hihi

Bom prej še ostale nasvete malo sprobala,če še ne bo delovalo...se pripravi

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Še kakšen nasvet proti madežem?
14.9.2005 10:51:59   
GATA
Jaz se pridružujem cincamarinci. Tudi pri nas uporabljamo milo Astonish

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Še kakšen nasvet proti madežem?
15.9.2005 12:08:25   
TANTRA
Jaz pa sem kupila majhne steklenicke zelene barve, ki jih prodaja Mercator, Interspar, mislim da so dr.Beckmann nekako, so pa za travo, kemične, ketčap, omake, kri....Posuješ na madež in opereš...Z njimi sem uspešno odstranila čisto vse madeže!!

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Še kakšen nasvet proti madežem?
15.9.2005 16:24:13   
SLAMlCA
poskusi tudi z limono

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?