|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Šampon proti ušem na recept
23.9.2013 10:25:41   
solis
Pa je doletelo tudi nas. Čez vikend smo odkrili, da imamo naglavne domače živali. user posted image Letela sem v dežurno lekarno in kupila šampon, pa stane 12 EUR!!!! user posted image (edini, ki ga je dežurna lekarna imela). Ker se zna zgoditi, da bomo morali zgodbo še kdaj ponoviti me zanima, če se da šampon proti ušem dobiti na recept.





< Sporočilo je popravil solis -- 23.9.2013 10:26:16 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Šampon proti ušem na recept
23.9.2013 19:21:10   
bskrle
ne

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu solis)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Šampon proti ušem na recept
24.9.2013 13:25:01   
nyna84
In za piko na i najbrž ne bo pomagal. user posted image

No, sej ni smešno, ampak tudi pri nas jih imamo. Prvi šampon sem kupila v lekarni (Nix), potem sem kupila v drogeriji Tuš olje Paranit, včeraj sem bila v šopingu v DM in kupila komplet kuro (3 izdelki) proti ušem Ovopid.
Sej problem niso uši (te pocrkajo), problem so gnide. Poskusili smo celo z likanjem las, če jih mogoče temperatura uniči, pa ni efekta. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Šampon proti ušem na recept
24.9.2013 13:34:35   
Tanik
a je kakšen način da jih ne dobijo,uši mislim? pri nas v vrtcu so tudi uši in vsak dan gledam v njegovo glavouser posted image ,zaenkrat nič ne najdem in upam da tako ostane.
kaj pa zares pomaga v boju z ušmi?

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
24.9.2013 13:42:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tanik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Šampon proti ušem na recept
24.9.2013 14:07:40   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Sej problem niso uši (te pocrkajo), problem so gnide.



Sčesat z gostim glavnikom - kot je tisti za temence.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Šampon proti ušem na recept
24.9.2013 14:14:29   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Sej problem niso uši (te pocrkajo), problem so gnide.



Sčesat z gostim glavnikom - kot je tisti za temence.

Ne gre, ostanejo na laseh. Še če poskusim z rokami, prej vpulim las, kot pa potegnem dol gnido. user posted image
Zadnjič sem tastarejši spravljala gnide dol in jo cukala, se je prav ujezila, da najbolje, da ji populim vse lase z glave in bom potem lažje odstranila preostale uši in gnide. user posted image Sarkazem ji gre zelo dobro z jezika. user posted image

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 24.9.2013 14:15:11 >


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Šampon proti ušem na recept
24.9.2013 14:26:27   
petea
Kaj pa se jih da kako posesati?

P.S.: Pri nas na srečo še nismo imeli uši.
Sem pa pred dnevi gledala v eni angleški zdravniški informativni oddaji nasvete o tem, kako se znebljati teh 'zverinic': pramen za pramenom las so posesali z napravo, ki je izgledala podobno kot sušilec za lase, prav tako so vse lase prečesali z gostim glavnikom, uši in gnide pa so odstranjevali s pinceto.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Šampon proti ušem na recept
24.9.2013 14:57:46   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Kaj pa se jih da kako posesati?

P.S.: Pri nas na srečo še nismo imeli uši.
Sem pa pred dnevi gledala v eni angleški zdravniški informativni oddaji nasvete o tem, kako se znebljati teh 'zverinic': pramen za pramenom las so posesali z napravo, ki je izgledala podobno kot sušilec za lase, prav tako so vse lase prečesali z gostim glavnikom, uši in gnide pa so odstranjevali s pinceto.

Še z nohti gre težko (gre prej las kot gnida user posted image ), s sesanjem si pa sploh ne predstavljam? Pa tisti glavniki tudi poberejo le (tavečje) uši. Sem prečesala celo glavo večkrat, pa sem še vedno dobila ven kakšno majhno uš (sicer mrtvo, ampak vseeno - lahko bi bila živa in bi se veselo razmnoževala dalje user posted image )

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Šampon proti ušem na recept
25.9.2013 7:57:04   
ribica.
če redno pregledujete jih najdete že preden so sploh bele gnide. Samo moraš res dobro pogledat. Jaz jih vedno najdem v prvi fazi, ko so gnide še majhne in rjave. Takrat jih je treba samo zelo natančno ročno dol pobrat pa je. Čez dva dni ponoviš preglet, če si slučajno katero spregledal in spet pobereš. In čez dva dni spet, dokler pač ni več nobene. Gnide tako sploh nimajo šans da bi dozorele in začele srat podmladek naprej. Jaz šampona spoh ne uporabljam več. Samo ta postopek. In pa seveda vse preperem in pliš zaprem za 4 tedne v plastično vrečo. To je to!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Šampon proti ušem na recept
25.9.2013 9:11:39   
Janya
Pri nas je najbolj ucinkovit Parasidose gel, dejansko gnide gol spravis z glavnikom......vse ostalo je stran metanje denarja vsaj pri nas......

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Šampon proti ušem na recept
25.9.2013 9:25:03   
urška76
Mi smo se jih rešili z oljem in kisom. Sem bila že čist obupana, ker se z moje in s Špeline glave sploh niso hotele poslovit po vseh pranjih in vsemu česanju in pobiranju. Potem sem nama pa glave naoljila (sva imeli že čisto uničene lase od lekarniških šamponov in česanja s tistim gostim glavnikom), zavila lase v brisačo za dve uri. Potem sva glavi umili z navadnim šamponom in na koncu sva si jih še z razredčenim kisom sprali. Vmes sva še naoljene lase fino sčesali da sva res odstranili čim več ušk in gnid. Čez dva dni sva postopek ponovili. Smo pa pred tem pustili celo bogastvo v lekarni za šampone.
Je pa res da sem takrat internet obrnila na glavo in naredila skoraj doktorat iz odstranjevanja in prišla do podatka, da olje zaduši odraslo uš, kis pa baje topi ovojnico s katero so gnide prilepljene na las in zaradi tega propadejo. Koliko tole drži sicer ne vem, sva se pa na ta način uspešno rešili nadloge. Upam, da bo pomagalo še kateri.

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Šampon proti ušem na recept
26.9.2013 6:32:56   
matkica
Urška 76,kakšno olje ste pa uporabili,ker bomo pri nas tudi verjetno doktorat naredili.Sploh pri puncah,ki imajo dolge lase.Lep dan vsem!

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Šampon proti ušem na recept
26.9.2013 8:36:28   
urška76

IZVIRNO SPOROČILO: matkica

Urška 76,kakšno olje ste pa uporabili,ker bomo pri nas tudi verjetno doktorat naredili.Sploh pri puncah,ki imajo dolge lase.Lep dan vsem!


Navadno olivno olje. Po moje je čisto vseeno katero olje imaš pri roki, samo, da je fino mastno user posted image Pa po ene dveh dneh sem postopek ponovila, samo v ta druge, sva imeli lase namazani samo kakšne pol ure.

(odgovor članu matkica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Šampon proti ušem na recept
17.3.2014 17:17:22   
mausilein
Urška76,kakšen kis pa se uporabi za spiranje las, navaden ali razredčen alkoholni kis? lahko po šamponu uporabim še subrino? uši smo dobili v vrtcu. sem že čisto obupana,ker se nikakor ne moremo znebiti gnid. lekarniški šamponi čisto nič ne pomagajo, samo spraznijo denarnico. user posted image

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
17.3.2014 19:32:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tanik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Šampon proti ušem na recept
17.3.2014 19:56:06   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Tanik

a je kakšen način da jih ne dobijo,uši mislim?



Ne. Al pa če se na balin ostrižeš, mogoče user posted image . No, naj ne bi šle na umazane lase, in gladke lase (balzam, lak), sam če se zelo namnožijo, jim tudi bolj umazana glavica diši.

Redno pregledovanje in natančni ukrepi, če se uške pojavijo. razsuševanje s šamponom pri vseh članih družine in razčesavanje, šamponiranje ponovit čez en teden, pranje vse posteljnine, oblek, igrač, kap, ipd. torej vsega, kar je lahko pršlo v stik z uškami temeljito sesanje celega stanovanja, kavčev, stolov, avtosedežev,..., kar se ne da oprat pa v zamrzovalno skrinjo za 24 ur ali zavit v plastične vreče in odstranit za en mesec. Pa upat, da so tudi drugi starši tako vestni, sicer traja sezona ušk celo leto user posted image . Ma, saj ni drugega, samo tečne so in drago pride vse skupaj na koncu.


Najbolje, da se kar preseliš user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Šampon proti ušem na recept
18.3.2014 10:52:59   
dreamhorse
samo berem to temo in me že srbi glava...
ko sem jaz bila v šoli in sem staknila uši, mi je mama prala glavo s kisom, potem pa brisaša, glavnik in glava nad umivalnik, pa gremo v akcijo... vedno je pomagalo

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Šampon proti ušem na recept
18.3.2014 11:14:50   
urška76

IZVIRNO SPOROČILO: mausilein

Urška76,kakšen kis pa se uporabi za spiranje las, navaden ali razredčen alkoholni kis? lahko po šamponu uporabim še subrino? uši smo dobili v vrtcu. sem že čisto obupana,ker se nikakor ne moremo znebiti gnid. lekarniški šamponi čisto nič ne pomagajo, samo spraznijo denarnico. user posted image



Navaden jabolčni kis malo razredčen z vodo. Regenerator pa po moje ne bo čisto nič škodoval. Za hči imam itak šampon dva v enem( ni velika ljubiteljica pranja glave).

(odgovor članu mausilein)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Šampon proti ušem na recept
18.3.2014 16:31:24   
Paštetka
Mojo malo nikakor nisi mogel prepričat, da ji kdaj narediš čop, frizurco...
Odkar so v šoli uši, vsako jutro pride k meni z glavnikom in gumico, naj ji čop naredim. user posted image se boji uši kot hudiča. user posted image

S šampinom za uši je potrebno redno umivanje v treh zaporednih dneh, da ko se gnide izležejo, da ne pustijo kot uši spet jajc. Pa gnide izčesat, pobrat in ubit.


Vso posteljino, pižamo prekuhat, ...

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 18.3.2014 16:33:18 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Šampon proti ušem na recept
18.3.2014 16:52:43   
ronja
Navadno olivno olje.

Mi smo jih spravili z olivnim oljem s par kapljicami eteričnega olja čajevca, sem tudi obrnila net na glavo, ker se je mudilo najt nekaj. Če pustiš nekaj časa gor, se tudi gnide lepo odlepijo:).

Nam jih je prvič prinesla tavelika iz šole ta petek. Ker smo šli direkt na rd, nisem niti opazila do večera in ko sem, je bilo že prepozno za kako lekarno (tamali so morali it spat), tako da smo probali z olivnim oljem pri nas, oči si je pa potem z lekarniškim umil, ko ga je šel kupit - v bistvu sva ugotovila, da je ista reč, samo da je v lekarniškem Paranitu mineralno olje namesto jedilnega, delata pa oba na isti način - zadušita uš, ker jo obdata z oljem, da ne more dihat. Pa paranit ima še sredstvo za penjenje, da ne rabiš potem šampona in dišavo not. Ker prej nisem vedela, da je to ista reč, pa ker na ostalih nismo našli uši in iz izkušenj iz otroštva, sem se malo bala dajat malemu neko kemijo na glavo (včasih so bili not insekticidi in niso glih primerni za tamale...), zato sva rekla, probamo, če ne bo delalo, pa jutri z unim "pravim". No, čeprav sva bila najprej oba skeptična, je delovalo:). Potem, ko sva videla, da ima uradna reč isto zadevo (pač olje, da zaduši uši) not, pa je bilo lubiju kar mal žal, da je dal 10+ € za to reč, ker je olje cenejše:D. No, samo da dela in da ni nek strašen strup, ki bi ga morala dat malim na glavo.

Maš pa en kup domačih zvarkov:D. Večina dela na tem, da zaduši uši in preventivno delovanje je tako, da prekrije naš vonj (eterična olja in recimo ustna vodica itd...), da uši ne grejo več gor. Mislim, da bo naša punči še nekaj časa lepo dišala, vsekakor dokler ne snamejo tistega obvestila v šoliuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
19.3.2014 12:33:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
19.3.2014 12:41:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?