|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 15:20:12   
Lukka
Pa kaj me prcaš! Točno vem, da tudi ribe niso kakšne zelo zdrave domače živali. Tamala mi stalno taca z rokami notri okrog rib v posodi. Še to se mi manjka, da to svinjsko vodo zaužije! Glede teh stvari smo pač pri nas malo bolj picajzelni, ampak v osnovi menim, da ni to nič narobe veš...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 15:22:54   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Pa kaj me prcaš!


user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
17.11.2013 15:22:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lukka)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 15:25:53   
LuLu
Ankica* prosim user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 15:26:56   
Lukka
user posted image a zdaj si me že prekrstila v punco? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 15:28:51   
Lukka
Mislim, da si mi celo nekoč obljubila, da ne boš več komentirala mojih postov, ki se ti zdijo neumestni. Po drugi strani se mi pa zdi, da ti mora biti precej hudo v življenju, če ti moram jaz tisoče kilometrov stran polepšati dneve. Zanimivo, meni jih lepša moja družina in ljudje ki jih imam rad... user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 15:28:58   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

user posted image user posted image user posted image user posted image

LuLu, hvala, polepšala si mi dan user posted image .

Komentar, ki dobro pove na kakšem nivoju je avtorjev smisel za humoruser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 15:30:55   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

user posted image user posted image user posted image user posted image

LuLu, hvala, polepšala si mi dan user posted image .

Komentar, ki dobro pove na kakšem nivoju je avtorjev smisel za humoruser posted image


In na kakšnem tvoj ni user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 16:35:06   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Ne bodite naivni, ker miši in podgane vlačijo nase vse strupe iz okolja. Miš je popolnoma zdrava, pa nase potegne svinjarijo.


in kako je to res. moja prijateljica je imela albino podgano (ne iz narave) in ta boga podgana se je nalezla od moje prijateljice enega streptokoka, ki je ljudem nenevaren, podgane pa ubija (pljučna infekcija). in ta boga podganca je začela kašljat kri, moja frendica jo pelje k veterinarju in ji reče, da podganci ni pomoči, in da se je od ljudi nalezla tega.
torej:
- res je bila na začetku popolnoma zdrava
- res je povekla nase vso svonjarijo - od ljudi

true story. prijateljica je jokala ko dež.

Kar se tiče kuge in ostalih bolezni, se pa malo pozanimajte od kje so prišle in kdo jih je prenašal.


čisto tako kot zanimivost Lukka - če že govorimo o tem, da naj se ljudje pozanimajo;
kuge niso prenašale podgane, ampak bolhe. tudi podgane so pocrkale (kot ljudje), samo bolhe so se lepo šle potem "past" na ljudi.

"Kuga je zoonoza, ki kroži v glavnem med bolhami na malih glodalcih.."
Bubonic plague is a zoonotic disease, circulating mainly in fleas on small rodents..
http://en.wikipedia.org/wiki/Bubonic_plague

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 16:59:46   
Lukka
No, poznam jaz tudi nekatere takšne zgodbe, ki jih je napisala Mateyka. No, kakorkoli, jaz ne bi dal teh živali v hišo. Pač, vsak pa po svoje in tudi vsak ima svoj prav. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
17.11.2013 19:46:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lukka)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 21:06:32   
pomlad08
Mamica, preskoči vse ostale odgovore pa preberi samo mojega :)

Ful priporočam skakače, mi smo jih imeli par let in ti zagotavljam, da je to ena najbolj nezahtevnih in lušnih domačic živalc user posted image Zelo malo dela, pa veliiiiko veselja za otročke. Si me zdaj navdušila, mogoče si jih bomo spet omislili. Moja najboljša prijateljica je bila rejka, zdaj sicer ni več, ampak jo bom vprašala, če koga pozna, ki se še s tem ukvarja, pa ti sporočim. Pomoje ne bi smel bit problem najti kakšnih mladičkov, ker se skakači množijo 100/h.


(odgovor članu mamica321)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
17.11.2013 21:11:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pomlad08)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 21:14:03   
Felicita
mogoče se pozanimajte v kakšnih šolah, srednjih šolah in podobnih ustanovah (ponekod jih imajo v knjižnicah,...) - ker se res 100 na uro množijo jih ponavadi radi par oddajo zastonj. samo previdno, če sta samec in samica jih je hitro preveč user posted image

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 21:14:09   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Pomlad, če boš dobila kak uporaben naslov, a lahko še meni sporočiš?


Deal user posted image Javim, ko kaj izvem, verjetno jutri :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: mongolski skakači
17.11.2013 21:34:50   
Izabelina
mela sm večino glodalcev doma:
- skakači so fini, samo vsa legla, ki sem jih imela js so bla zelooo plašna, niso se najbolj pustil božat... skakači skoraj da nimajo vonja, če skrbno čistiš kletko, se je pa res treba zavedat, da živijo bolj malo časa in da na splošno niso najboljšega zdravja (velikokrat se okužijo z neko bakterijo, ki povzroči, da izkrvavijo iz smrčka - boleče in zelo grozno za videt, ker se pač ne da pomagat in je edina odrešitev hitro k veterinarju na uspavanje)
- miške je lažje udomačit (so pomoje pametnejše) ampak zelo smrdijo... in jih ubistvu ne priporočam za ljubljenčke, čeprou so izredno simpatične...
- podgane so zelo inteligentne (moj brat ima trenutno dve in ravno dans smo se neizmerno zabaval ob njunem skakanju po sobi)...
- morski prašički so za moje pojme najbolj zanimivi za otroke, ker so kar veliki (od sestre je velik kot manjša mačka, samo je res velik), enostavni za nego, prijetni, nezahtevni...
- hrčki tudi zeli simpatični, njihove vragolije so res zanimive za otroke, ampak so budni le ponoči in imaš ubistvu bolj malo stika z njimi, pa tudi kar glasni so celo noč... ampak tam okoli 6ih 7ih ko se zbudijo so pa veliko bolj zanimivi kot risanke...
- zajčki če niso kastrirani zelo smrdijo (podobno kot miške) in če jih nimaš od malega se zna zgodit, da ratajo napadalni, kar pa ni tako fino...
- činčile so zeeelo plašne, če ne dobiš ravno kakšne izjemno pogumne, pa tudi zeeelo hitre (jih je težko ujet, ko jih spuščaš), ampak taaaako zelo mehke, da se jih samo zarad božanja splača imet...

je pa večino teh glodalcev fino imeti več, ker so vsi (razn hrčkov) zeeeelo družabni in jim je hudo, če so sami...

hehe, vem, da je avtorica spraševala samo za skakače, ampak sem mogla povedat vse, zarad določenih komentarjev... že celo življenje imam doma vedno sočasno vsaj eno od teh žvali zgorej opisanih in sem trenutno, ko zaradi različnih razlogov prou doma, doma nimam nobene živalce precej žalostna in pospešeno delam na tem, da se to spremeni...

< Sporočilo je popravil Izabelina -- 17.11.2013 21:35:38 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: mongolski skakači
18.11.2013 20:20:47   
pomlad08
Izabelina, fajn si napisala :)

Moram podpisat, skakači niso za crkljat, so pa ful lušni za opazovat. Naši se tudi niso pustili pestvat no. Ampak za gledat so pa zelo kratkočasni.


Ankica in mamica, moj vir na žalost ne pozna več nobenih rejcev. Škoda!

Se mi pa zdi dobra ideja popvrašat na kakšni šoli.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: mongolski skakači
22.11.2013 19:59:30   
mamica321
izabelina hval za izčrpen odgovor :)
no mi še kar iščemo pa še nismo našli... bom šla malo v trgovino pogledati. se pa še vedno nagibam h skakačem, ker jih ima tudi kolega...pa niso tok plašni...vsaj te niso bili... bi imela pa sama raje kužka ampak mož ni za to :) mogoče nekega dne user posted image user posted image

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: mongolski skakači
22.11.2013 20:31:17   
asyka
Pri živali je tako, toliko kot se boš trudil z njo in dal vanjo dela takšna bo tudi ona. Če bote dnevno rokovali s skakači, bodo s časoma postali čisto super za rokovanje.

Ne vem koliko imate stare otroke, jaz bi za otroke mlajše od 5 let, ki se prvič srečajo z živaljo in nimajo razvitega občutka za nežnost vseeno raje svetovala kakšnega deguja. To so pa res tisto za cartat glodavci :).

Definitivno pa ne činčile. Res da dolgo živijo, ampak to niso živali za majhne otroke, ker je z njimi res potrebno nežno pa v 90% niso najbolj navdušene nad božanjem. Saj vem, da se vi ne odločate zanje ampak mogoče pa komu drugemu olajša kakšno odločitev.

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu mamica321)
Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?