|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrtičkarstvo 2014
17.1.2014 8:49:06   
*miska.mcc*
evo!!!!   jupiiii!!!!!

user posted image


kdaj in s čim boste začele?

user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
17.1.2014 8:54:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vrtičkarstvo 2014
17.1.2014 9:41:39   
*Goričanka*
Jaz sem ravno včeraj posejala 5 različnih sort paprike, sladke in ostre feferone, melancane, lubenice, melone in kumare (te še ne bi, pa je ostalo malo mesta v koritu in sem ga pač zapolnila).

Nato pa še  okrog 15. februarja (takrat pa še tudi paradižnik, koleraba, rano zelje, ohrovt, cvetača, blitva, špinača).

Na vrt pa česen in čebula - kdaj pa je odvisno od vremena (da ne bo slučajno spet marca in aprila sneg).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vrtičkarstvo 2014
17.1.2014 9:50:27   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Pa potaknjence grmičastih rastlin moram narediti, še tebi jih imam obljubljene, torej če jih letos potaknem, dobiš v letu 2015 user posted image .

 uuuu, sj res!!!!   no, le daj pol letos.  user posted image


Jaz sem ravno včeraj posejala 5 različnih sort paprike, sladke in ostre feferone, melancane, lubenice, melone in kumare (te še ne bi, pa je ostalo malo mesta v koritu in sem ga pač zapolnila).



a že?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vrtičkarstvo 2014
17.1.2014 10:06:37   
*Goričanka*
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*


Jaz sem ravno včeraj posejala 5 različnih sort paprike, sladke in ostre feferone, melancane, lubenice, melone in kumare (te še ne bi, pa je ostalo malo mesta v koritu in sem ga pač zapolnila).



a že?



Ja, razen melon in lubenic gre to kasneje v toplo gredo.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vrtičkarstvo 2014
17.1.2014 10:16:53   
nyna84
Haha, miška, pridna si! user posted image

Jaz če cel teden razmišljam, da bom ta vikend posejala por. Lani sem ga tako pozno presajala na vrt (je ful počasi rasel), da sem bila na koncu brez njega user posted image . Sem bila prav jezna, ker ga imam zelo rada.

Papriko sem ponavadi kupila kar sadike. Ampak me vedno jezi, ker dobim samo tiste podolgovate rdeče paprike (postanejo rdeče šele ko se postarajo).
Razmišljam, da bi jih letos res posejala.

Že dve leti govorim, da bom nekatera zelišča in začimbe posejala po lončkih in jih imela kar v kuhinji. Ne vem zakaj vedno stane pri govorjenju. user posted image

Idej kot ponavadi veliko, upam, da mi jih vsaj letos uspe uresničiti user posted image

(odgovor članu *Goričanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vrtičkarstvo 2014
17.1.2014 10:36:23   
mini86
a pol je že čas za lubenico in melono..super..to ma moj čez ga morm pol spomntuser posted image


js pa kr že na začetku posadim stročji fižol..se mi vsi smejijo pa kok bo zmrznu pa bla bla bla..no na koncu se js smejim ka ga obiram k je drugim šele dobr vn pršu..

seveda pa špinača-matador mi je dobra..

solatko, korenje..pa letos bom mau sprobala te semena na traku..

drgač pa sadike kupm-tut za papriko povem kakšno želim in tudi taka potem zraste:)sm pa js za papriko pa malancane obvezno cepljene rastline in je res obilen pridelek, ni primerjave z navadnim..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vrtičkarstvo 2014
17.1.2014 12:32:34   
*Goričanka*
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

a pol je že čas za lubenico in melono..super..to ma moj čez ga morm pol spomntuser posted image


Jaz posejem februarja še eno rundo. Ko so večji prepikiram in pustim, da dalje rastejo v lončkih na toplem. Sem včasih sadila kasneje pa sadike niso bile dovolj velike in mi je potem vse skupaj zelo pozno dozorelo ali pa sploh ne.

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Papriko sem ponavadi kupila kar sadike. Ampak me vedno jezi, ker dobim samo tiste podolgovate rdeče paprike (postanejo rdeče šele ko se postarajo).
Razmišljam, da bi jih letos res posejala.



Kurtovsko kapijo? Meni pa je ta paprika zelo dobra, odlična za pečenje in vlaganje.
Tašča je lani kupila sadike paprike, ki so zrasle skoraj 80 cm v višino. Imele so res ogromne plodove - ampak okus ni bil nikakršen. Letos jih sigurno ne bo več na vrtu.


(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vrtičkarstvo 2014
17.1.2014 14:44:05   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: *Goričanka*

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Papriko sem ponavadi kupila kar sadike. Ampak me vedno jezi, ker dobim samo tiste podolgovate rdeče paprike (postanejo rdeče šele ko se postarajo).
Razmišljam, da bi jih letos res posejala.


Kurtovsko kapijo? Meni pa je ta paprika zelo dobra, odlična za pečenje in vlaganje.
Tašča je lani kupila sadike paprike, ki so zrasle skoraj 80 cm v višino. Imele so res ogromne plodove - ampak okus ni bil nikakršen. Letos jih sigurno ne bo več na vrtu.


Lahko je dobra, ampak rabi zelo dolgo, da plodovi zrasejo in še dlje, da postanejo rdeči.
Pa moje rumene paprike imajo vedno zelo majhne plodove - no way, da bi jih lahko filala, so uporabne samo za v solate ali v zelenjavne buzare in enolončnice.

Morem malo preštudirat sorte, pa pogoje za uspešno rast, da sploh ugotovim, kaj rabim. Jaz sem malo bolj severno kot ti in so zato tudi temperature kakšno stopinjo nižje (nam ne pravite Goričani zastonj hribovci user posted image user posted image )

(odgovor članu *Goričanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vrtičkarstvo 2014
17.1.2014 14:45:12   
nyna84
A lubenice sejete in pridelujete? A pa to uspeva pri nas? Kakšni pogoji morajo biti? In kje dobim seme?

Jaz bi tudi, ker jih imamo zelo radi user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vrtičkarstvo 2014
17.1.2014 18:47:20   
*Goričanka*
IZVIRNO SPOROČILO: nyna
Jaz sem malo bolj severno kot ti


A veš, da nisi. Sklepaš na moj nick, a ne? Jaz sem iz gričevnatega severnega dela Prekmurja, ki se imenuje Goričko - od tod nick Goričanka.

Katero rumeno sorto paprike pa sadiš? Meni najbolje uspeva Soroksari - ta prava za vlaganje. Dozoreva pa približno takrat kot Kurtovska kapija. Pa prodajalec v Kaliji mi je dejal, da paprike ne marajo kloridov, zato naj papriko ne zalivam z vodo iz vodovoda.

Melone in lubenice pa sadim samo za domačo uporabo, pridelek je ravno velik za domače in še kakšnega prijatelja. Moram pa priznati, da je lanski bil katastrofalen (v tisti največji vročini smo bili odsotni in njim je manjkalo zalivanje).
Semena dobiš v Kaliji - Semenarna ima Melona Ananas in Melona Medena Rosa (se mi zdi), za lubenice pa jaz kupim v Lidlu Sugar Baby ( noter je  približno 25 semen). Ampak oboje rabi res veliko toplote, tako da za vaš kraj ne vem, če bi bilo uspešno. Zraslo bi verjetno že, samo ne vem, če bi bili sladki. Poskusi. Če želiš, mi lahko na zs napišeš naslov, pa ti pošljem par semen, da ne boš brezveze kupovala za pokušino.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vrtičkarstvo 2014
17.1.2014 23:31:51   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: *Goričanka*

IZVIRNO SPOROČILO: nyna
Jaz sem malo bolj severno kot ti


A veš, da nisi. Sklepaš na moj nick, a ne? Jaz sem iz gričevnatega severnega dela Prekmurja, ki se imenuje Goričko - od tod nick Goričanka.

Katero rumeno sorto paprike pa sadiš? Meni najbolje uspeva Soroksari - ta prava za vlaganje. Dozoreva pa približno takrat kot Kurtovska kapija. Pa prodajalec v Kaliji mi je dejal, da paprike ne marajo kloridov, zato naj papriko ne zalivam z vodo iz vodovoda.

Melone in lubenice pa sadim samo za domačo uporabo, pridelek je ravno velik za domače in še kakšnega prijatelja. Moram pa priznati, da je lanski bil katastrofalen (v tisti največji vročini smo bili odsotni in njim je manjkalo zalivanje).
Semena dobiš v Kaliji - Semenarna ima Melona Ananas in Melona Medena Rosa (se mi zdi), za lubenice pa jaz kupim v Lidlu Sugar Baby ( noter je  približno 25 semen). Ampak oboje rabi res veliko toplote, tako da za vaš kraj ne vem, če bi bilo uspešno. Zraslo bi verjetno že, samo ne vem, če bi bili sladki. Poskusi. Če želiš, mi lahko na zs napišeš naslov, pa ti pošljem par semen, da ne boš brezveze kupovala za pokušino.


A res? A ravno tako se reče Goričanka? Tega pa nisem vedela. user posted image No, potem sem pa zelo zahodno od tebe user posted image

A veš da ne vem, katera sorta je. Take zelo blede barve so.

Pri nas lubenice najbrž ne bi uspevale, ker že mejimo na alpski svet. Pa priznam, da nisem preveč redna pri zalivanju user posted image

Bom še malo preštudirala. Imam še časa. Preveliki načrtov za letos ne smem delat, glede na to, da bomo junija zibali. Če ne bo dal gospod mož odpoved. user posted image

(odgovor članu *Goričanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vrtičkarstvo 2014
18.1.2014 16:19:58   
mini86
goričanka kdaj pa potem daš ven sadike lubenice/melone..
se pravi sedaj malo posadiš, pol pa še feb malo in izbereš najlepše, če sem prav razumela..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vrtičkarstvo 2014
18.1.2014 16:20:38   
mini86
lansko leto jih proti jeseni in potem jeseni nisem več plelajagod..seveda je bilo veliko tega povsoduser posted image user posted image
a si prav zamišljam-če bo kej zime, da to vse pomrzne in potem bo začel plevel lepo spet rasti od začetka in bom lažje pulila..
a je še kakšna druga vrjanta brez presajanja..al je bolš da jih vse spulim ven, spodaj dam črni polivinil in na isti kos zemlje nazaj..a bodo letos pol sploh kej obrodile?

a se razumemo?rada bi čim večji efekt za čim manj delauser posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil mini86 -- 18.1.2014 16:22:34 >


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vrtičkarstvo 2014
21.1.2014 14:20:12   
*Goričanka*
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

goričanka kdaj pa potem daš ven sadike lubenice/melone..
se pravi sedaj malo posadiš, pol pa še feb malo in izbereš najlepše, če sem prav razumela..


Ja, tako je. Posadim jih pa na prosto aprila ali maja (odvisno kakšno je vreme - ko je že dovolj ogreto ozračje - in ni več nevarnosti pozeb). Imam pa na zalogi vedno tudi za te primere še sadike.

Na tvoje vprašanje o jagodah pa ti ne znan odgovoriti. Jaz imam na gredi okrasno lubje, kar zaustavlja rast plevela. Če pa že kakšen pokuka, pa ga takoj izpulim.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vrtičkarstvo 2014
3.2.2014 12:05:07   
noranate
evo nekaj uporabnega, da se malo moderniziramo user posted image

http://www.posadi.si/

(odgovor članu *Goričanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vrtičkarstvo 2014
3.2.2014 12:35:23   
Izabelina
oho, lih včeri, ko nism mogla zaspat (user posted image ) sm se spomnla na moj vrtiček...

torej od lanskega poskusnega začetka je za letos plan tak: skopat še eno teraso v hrib, da bojo trije nivoji, in vsak nivo razdeljen na tri kvadratke. Drugače pa letos veliko manj petršilja (user posted image ) pa veliko več blitve, več bučk in manj paradajzov...
jagode itak pridejo, pa še kej za poeksperimentirat zraven, pa solatko, ljubljansko ledenko, tisto k najbolj hrusta... ampak zdej smo itak čis zasneženi in poledeneli, tko, da so zaenkrat samo ideje...

a pišete kšn dnevnik vrtnarski al pa kej? Js sm razmisnla, da bi prou narisala načrt (ker se morm še s taščo poment, da združiva moči)...
a pa še neki, ko bomo izkopaval še eno teraso, a tisto zemljo pustimo (zdej je pač navadn hrib pa gor trava)? al jo mal odpeljemo in počez nasujemo kšno bolj kvalitetno?

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vrtičkarstvo 2014
7.2.2014 19:36:21   
nananaja
jaz imam jagode že tri leta v koritih in jih nisem nič presajala. Bom jih pa, ko uspemo uredit eno škarpo zanje - letos ali drugo leto. jagode so lani prav dobro rodile, če so bile redno zalite.

sicer sem pa končno nakupila seme paprik, ostalo pa še moram.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?