|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izbira pediatra
20.8.2014 15:28:49   
artista7
Pozdravljene... Zanima me, ali kdo ve priporočiti dobrega pediatra v Novem mestu ali okolici. S trenutno pediatrinjo nismo zadovoljni, ker preveč vse prepušča sestram, ki pa po najini ugotovitvi sploh niso tako podkovane. Hvala za odgovor.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izbira pediatra
20.8.2014 19:29:21   
Paštetka
Naprimer kaj?

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izbira pediatra
20.8.2014 23:01:59   
artista7
Spraševala sem za pediatra, ker pač mož želi, da pogledamo še malo okrog.
Npr kaj praviš paštetka - uvajanje goste hrane. Malo pred petim mesecem sva prišla z otrokom na pregled in je sestra vprašala, ali dojim. Rekla sem da ja. So vprašali, ali otroku damo še kaj drugega. Smo rekli, da poskušamo včasih s kakim korenčkom in da kaže interes. Vsul se je plaz besed (od sestre), da kaj pa misliva, da škodiva otroku, da šele pri šestem mesecu itn. Moj mož je iz medicinske stroke in je mirno vprašal, kako to, ker mu je znano, da se lahko začne uvajati od 4-6 m. Potem ni bilo jasnega odgovora, zato je vprašal še pediatrinjo, ali lahko s tem škodiva otroku. Ni bilo jasnega odgovora, češ, da so nama to povedale že sestre. Nato je preveril doma in izkazalo se je, da je imel prav.
S tem da mi je pediatrinja takoj rekla, da me bo prijavila, če otroka ne bomo dali cepiti, brez kakršnekoli obrazložitve (želela sem, da bi se otroka cepilo kasneje).
Zato me tudi zanima, če je kje drugje kak dober pediater, sicer pa je zanimanje za zamenjavo bolj s strani moža. Sicer pa bomo dali vse skupaj čez pa je, bomo pač potrpeli.

_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izbira pediatra
20.8.2014 23:04:19   
artista7
Sicer pa - a je to tako grozno, če želiš zamenjati zdravnika?

_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izbira pediatra
21.8.2014 0:39:43   
nezzek
Nisem iz NM. Jaz bi na tvojem mestu izbirala, dokler mi pediater ne bi ustrezal. Seveda je povsem normalno, da boš zamenjala zdravnika. Upam, da tega vsega nisi napisala kot o/upravičevanje. Tega, kar si doživela, jaz zagotovo ne bi prenašala.
Itak, da nisi naredila nič narobe z uvajanjem goste prehrane.
Kar se pa cepljenja tiče, bi ti pa pediater "moral"* omogočiti, da preložiš cepljenje na 6 mesecev. Pri 6-ih mesecih je namreč otroški imunski sistem že tako zgrajen, da se lahko preskoči prvo dozo, ki jo dobijo pri 3 mesecih. To mi je povedala neka pediatrinja sama.

(*brez groženj ipd. - tu spet ciljam na zdravo življenjsko logiko, v smislu, da ti pediater omogoči več časa za odločitev, ne na neko pravno podlago)

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izbira pediatra
21.8.2014 5:30:21   
Hope2
Glede uvajanja sem isto dozivela pri sestrah. Ampak meni je slo to cez uho not in ven. Sester pa res nisem poslusala. Zame je to tak, kot da bi kak forum brala. Res pa, da sem jaz bila z naso pediatrinjo zelo zadovoljna. Velikokrat je samo zamahnila z roko, ces vse je ok, ne kompliciraj..... kaka mama je dozivela zaradi tega zivcnega, ces da se ne zavzame za otroka. Ampak ko je bilo treba, je bila zelo strokovna in zavzeta, samo novodobne komplicirajoce mame je znala odpigat in spustit na realna tla. Kar se tice konkretnih odgovorov na uvajanje GH, pa jih ni in ne bo. Smernice se skoz spreminjajo in nek pediater z dolgim stalezem dozivi v svoji karieri vsaj 10_x_ razlicne smernice. Po eni strani se mora drzat trenuutne smernice, po drugi mu pa praksa in izkusnje govorita drugace. Ne vem, ampak zdrava pamet starsev tudi nekaj pomeni, in 2 tedna pred 6 mesecem ni neka panika.

Kar se tice cepljenja. Obvezno je. Prelozit se ga pa tudi da.... ce starsi obveze ne izpolnjujejo, se jih seveda prijavi. Ce ti to omeni, se ne pomeni, da grozi. Hvalabogu, da pove in te sooci s posledicami, ker je dolzna to storit. Kake hude razlage ali obrazlozitve ne pricakuj, tako je pac po zakonu. Tisti, ki nocejo cepit se ze vnaprej pripravijo na bitko, ki jo bo treba biti.

To da pa nek pediater "grozi" s prijavo se ne pomeni, da ni dober, in vsak pediater, ki zagovarja necepljenje tudi ne pomeni, da je dober. Prej bi vprasala, ce kdo pozna pediatra, ki je zagovornik necepljenja, ki omogoci prelozitev brez tehtnega razloga, le na zeljo starsev.

Ce pa je ta pedaiter popolnoma nesposoben in res ni dober, pa ne bo problema najti drugega. To pravico ti pa res noben ne more vzet.



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.8.2014 5:35:00 >

(odgovor članu nezzek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izbira pediatra
21.8.2014 14:16:29   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: artista7

Spraševala sem za pediatra, ker pač mož želi, da pogledamo še malo okrog.
Npr kaj praviš paštetka - uvajanje goste hrane. Malo pred petim mesecem sva prišla z otrokom na pregled in je sestra vprašala, ali dojim. Rekla sem da ja. So vprašali, ali otroku damo še kaj drugega. Smo rekli, da poskušamo včasih s kakim korenčkom in da kaže interes. Vsul se je plaz besed (od sestre), da kaj pa misliva, da škodiva otroku, da šele pri šestem mesecu itn. Moj mož je iz medicinske stroke in je mirno vprašal, kako to, ker mu je znano, da se lahko začne uvajati od 4-6 m. Potem ni bilo jasnega odgovora, zato je vprašal še pediatrinjo, ali lahko s tem škodiva otroku. Ni bilo jasnega odgovora, češ, da so nama to povedale že sestre. Nato je preveril doma in izkazalo se je, da je imel prav.
S tem da mi je pediatrinja takoj rekla, da me bo prijavila, če otroka ne bomo dali cepiti, brez kakršnekoli obrazložitve (želela sem, da bi se otroka cepilo kasneje).
Zato me tudi zanima, če je kje drugje kak dober pediater, sicer pa je zanimanje za zamenjavo bolj s strani moža. Sicer pa bomo dali vse skupaj čez pa je, bomo pač potrpeli.


kar se tiče uvajanja … Meni je naprimer na pregledu (enako obdobje kot pri vas) pediatrinja rekla, da če dojim do 6. meseca nič GH. Sestra zunaj pa je rekla, da lahko začnem počasi uvajati, če kaže otrok interes. Ko sem vprašala zakaj takšno različno menneje P-MS je rekla, da pač zaraditistega (saj ne vem kaj je že), morajo P zagovarjati dojenje do 6. meseca in nič drugega, četudi se ne strinjajo v celoti s tem. Ti poznaš otroka in veš, ali je pripravljen ali ne.

Kar se tiče cepljenja, …zakon jezakon. Če ne daš cepit otroka, te boo vsak P po zakonu prijavil. Otroci se pri nas zakonsko morajo cepiti. Če ne daš otroka cepit mora obstajati res nek dober razlog, da ga ne cepiš, in katerega potem zagovarjaš na sodišču. Samo to, da je med nekaterimi splošno znnao, da cepivo škodi, ni dovolj. Tako pač je v Sloveniji. Zakaj bi pa otroka cepila kasneje?

Nisem spraševala zakaj, ker bi mislila, da je zamenjava grozna. Zanimalo me je zakaj, ker sem enostavno tu na RR prevečkrat doživela eno samo pretiravanje.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 21.8.2014 14:21:06 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?