|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 15:03:22   
josephine27
Umetniška dela imajo tako ceno kot so kupci pripravljeni plačati zanje. Kaj je pa tebi všeč je zelo subjektivno. Nimamo vsi enakega okusa. Nisem nikljer napisala, da vzemi tistega fotografa, če je za tvoj buget prevelik potem pač išči naprej. Je pa res, da imajo profesinoalci bolj visoke cene ( ker plačujejo še davke), pa še srečo moraš imet, da je tisti vikend še prost. Jaz sem se ženila že 9 let nazaj in dala za fotografa 800 eur. Takrat se mi je zdelo to ful drago ampak ko zdaj gledam nazaj je bilo vredno vsakega eura. Sem imela pa to smolo, da je bila moja prva izbira tisti dan že zasedena in tako je ostalo samo al preložit poroko ( kar zarad vseh drugih stvari ni prišlo v poštev) ali najti drugega. Veliko sreče pri iskanju.

Sicer pa lahko čisto vsakega fotografa vprašaš, da ti prej pokaže svoje delo v živo preden ga najameš. Če je profesinalec mislim, da to ne bo nobenemu problem.

_____________________________



(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 15:39:17   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86
Delam v turizmu, kjer imamo letno (med aprilom in oktobrom) po 30-35 porok..


Če prav razumem, imaš neposredni dostop do cele množice fotografov, ki pa jih nisi pocukala za rokav in poprosila za kakšen kontakt?

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 15:55:05   
kimica86
Res je, vsi nimamo istega okusa.. Tako kot jaz za dve čički čački ne bi dala niti 10 eur, eni bi pač dali tudi 10.000 eur user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Umetniška dela imajo tako ceno kot so kupci pripravljeni plačati zanje. Kaj je pa tebi všeč je zelo subjektivno. Nimamo vsi enakega okusa. Nisem nikljer napisala, da vzemi tistega fotografa, če je za tvoj buget prevelik potem pač išči naprej. Je pa res, da imajo profesinoalci bolj visoke cene ( ker plačujejo še davke), pa še srečo moraš imet, da je tisti vikend še prost. Jaz sem se ženila že 9 let nazaj in dala za fotografa 800 eur. Takrat se mi je zdelo to ful drago ampak ko zdaj gledam nazaj je bilo vredno vsakega eura. Sem imela pa to smolo, da je bila moja prva izbira tisti dan že zasedena in tako je ostalo samo al preložit poroko ( kar zarad vseh drugih stvari ni prišlo v poštev) ali najti drugega. Veliko sreče pri iskanju.

Sicer pa lahko čisto vsakega fotografa vprašaš, da ti prej pokaže svoje delo v živo preden ga najameš. Če je profesinalec mislim, da to ne bo nobenemu problem.


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 15:56:43   
kimica86
Ne, nimam dostopa do cele množice.. Delam na recepciji hotela, tako, da ne morem nikogar pocukat za rokav.. Ampak vseeno vidim svate, ko grejo mimo in prav tako vse ostale user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Če prav razumem, imaš neposredni dostop do cele množice fotografov, ki pa jih nisi pocukala za rokav in poprosila za kakšen kontakt?


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 16:23:37   
malaMravljica
Ja madona ja, delas na recepciji hotela kjer hodijo mimo svatje in fotografi in si verjetno vedela, da se bos zenila in rabla fotografa in nisi bila sposobna par fotografov pocukat za rokav in vprasat kaj in kako ali pa vsaj za vizitko prosit in pol poklicat.
In ja, sem ze delala tudi na kaksni recepciji hotela in vem, da ko pozdravis reces se kaksno besedo zraven, sploh ce ves, da bi te nekaj znalo zanimat.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 16:39:06   
kimica86
Ok, pri nas na recepciji ni tako lahko kot ti misliš.. Recepcija je na enem koncu, svatje grejo pa mimo na drugem koncu.. Druga stvar, ko sem v službi se ne praskam po jajcih, da samo spremljam kdaj bodo šli mimo, da tečem koga pocukat za rokav.. Tretja zadeva: zaradi tašnih zadev ne smem zapuščat delovnega mesta.. Aja pa še četrta zadeva, za poroko sva se odločila 3 tedne nazaj, tako, da dejansko je premalo časa, da bi koga pocukala za rokav tudi, če bi imela to možnost..

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Ja madona ja, delas na recepciji hotela kjer hodijo mimo svatje in fotografi in si verjetno vedela, da se bos zenila in rabla fotografa in nisi bila sposobna par fotografov pocukat za rokav in vprasat kaj in kako ali pa vsaj za vizitko prosit in pol poklicat.
In ja, sem ze delala tudi na kaksni recepciji hotela in vem, da ko pozdravis reces se kaksno besedo zraven, sploh ce ves, da bi te nekaj znalo zanimat.



< Sporočilo je popravil kimica86 -- 26.10.2014 16:40:14 >

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 16:52:07   
petea
Ne verjamem, da v celem popoldnevu/večeru ne smeš za 5 min zapustiti delovnega mesta.
Sem na recepcijah včasih čakala že tudi po več minut, pa po mirnem 'sprehodu' receptorja do svojega delovišča ni bilo videti, da bi bilo kaj narobe, če ga nekaj časa ni.

Četudi sta se ravnokar odločila, da se poročita, pa verjetno poroka ne bo ravno čez 'čez noč', sploh če omenjaš možne popuste za hitre rezervacije. Tako da še imaš čas za izbor.

Ti pa priporočam, da si čim prej izbereta kraj dogajanja - najti pravo lokacijo, ki bo prosta na željen termin, zna namreč biti večji problem.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 16:56:10   
kimica86
No ja, sej nima veze.. Bo že user posted image
Ja, zaenkrat kolebava med 3 lokacijami.. Bomo videli katera bo najbolj primerna user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ne verjamem, da v celem popoldnevu/večeru ne smeš za 5 min zapustiti delovnega mesta.
Sem na recepcijah včasih čakala že tudi po več minut, pa po mirnem 'sprehodu' receptorja do svojega delovišča ni bilo videti, da bi bilo kaj narobe, če ga nekaj časa ni.

Četudi sta se ravnokar odločila, da se poročita, pa verjetno poroka ne bo ravno čez 'čez noč', sploh če omenjaš možne popuste za hitre rezervacije. Tako da še imaš čas za izbor.

Ti pa priporočam, da si čim prej izbereta kraj dogajanja - najti pravo lokacijo, ki bo prosta na željen termin, zna namreč biti večji problem.



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 17:22:15   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Sicer se vse skupaj mal oddaljuje od teme ampak ko berem kako se dajete o zaslužku ne morem mimo tega, da nebi komentirala. Zame je fotografija umetnost in človek za fotaparatom umetnik, ki je vložil veliko znanja in talenta v svoje delo. Čudno, da ne greste preračunavat koliko barve in ur je Leonardo porabil zato da je naslikal MonaLizo :) Umetost ima pač svojo ceno.


Slikanje poroke, abrahama, pijancev na fešti vseeno ni umetnost.....ne glede na to, da je fotografija umetnost.......

In Leonardo je naredil kar nekaj umetniških slik.....in da je lahko "slikal" umetnost, se je že takrat šel komercializem.....in je poteptal marsikatero svoje načelo, da je slikal portrete cerkvenih dostojanstvenikov, njihovih sester, mater, ljubic in poslikaval cerkve.....da je lahko potem ustvarjal umetnost.....da je zaslužil, da je lahko ustvarjal umetnost.......

In da fotograf, umetnik, lahko ustvarja svojo umetnost, mora fotografirati abrahame, poroke in birme, veselice.....ni pa vse, kar nek fotograf ustvari takoj umetnost, ampak je marsikaj zgolj komercializem......

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 17:27:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Umetniška dela imajo tako ceno kot so kupci pripravljeni plačati zanje. Kaj je pa tebi všeč je zelo subjektivno. Nimamo vsi enakega okusa. Nisem nikljer napisala, da vzemi tistega fotografa, če je za tvoj buget prevelik potem pač išči naprej. Je pa res, da imajo profesinoalci bolj visoke cene ( ker plačujejo še davke), pa še srečo moraš imet, da je tisti vikend še prost. Jaz sem se ženila že 9 let nazaj in dala za fotografa 800 eur. Takrat se mi je zdelo to ful drago ampak ko zdaj gledam nazaj je bilo vredno vsakega eura. Sem imela pa to smolo, da je bila moja prva izbira tisti dan že zasedena in tako je ostalo samo al preložit poroko ( kar zarad vseh drugih stvari ni prišlo v poštev) ali najti drugega. Veliko sreče pri iskanju.

Sicer pa lahko čisto vsakega fotografa vprašaš, da ti prej pokaže svoje delo v živo preden ga najameš. Če je profesinalec mislim, da to ne bo nobenemu problem.


Tako je.....jaz sem recimo pripravljena plačati za kako umetniško delo 800 ali 1000 EUR....kar sem tudi že plačala......

Za fotografije svoje poroke mi pa na misel ne pride, da bi dala 800 ali 1000 EUR....in takih fotografij niti ne tretiram kot umetnost......

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 17:37:24   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Za fotografije svoje poroke mi pa na misel ne pride, da bi dala 800 ali 1000 EUR....in takih fotografij niti ne tretiram kot umetnost......


včasih je večja umetnost najti pravega življenjskega partnerja
user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 18:00:11   
josephine27
In da fotograf, umetnik, lahko ustvarja svojo umetnost, mora fotografirati abrahame, poroke in birme, veselice.....ni pa vse, kar nek fotograf ustvari takoj umetnost, ampak je marsikaj zgolj komercializem......


Saj zato pa najdeš amaterje in take ki delajo na črno za nižjo ceno, ne moreš pa od njih pričakovat enake kvalitete storitve kot od profesionalca. Neketerim pa kvaliteta niti ni pomembna in najamejo pač tistega, ki je nabolj poceni.

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 18:14:39   
josephine27
kimica86 če na recepciji ne maraš cukat nobenega za rokav lahko greš na FB poiščeš skupino FOTOGRAFI in napišeš kaj iščeš in kdaj. Verjetno se jih bo javilo nekaj. V skupini so tako profi, kot amaterji in hobby fotografi. Se spomim ko je enkrat ena iskala fotografa en teden pred poroko. Sicer pa veliko sreče pri iskanju.

_____________________________



(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 20:39:41   
Žabinčica
Cen sicer ne bi komentirala, ker si pač vsak fotograf postavi svoje in seveda je tudi čisto razumljivo, da se stranka odloči kašen budget za kaj ima. Le-to še, ker je tekla beseda o asistentu - čeprav le-ta ne fotografira ampak le asistira, ga fotograf vseeno mora plačat.

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Saj zato pa najdeš amaterje in take ki delajo na črno za nižjo ceno, ne moreš pa od njih pričakovat enake kvalitete storitve kot od profesionalca. Neketerim pa kvaliteta niti ni pomembna in najamejo pač tistega, ki je nabolj poceni.

Kar se zelo velikokrat zgodi...


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Za fotografije svoje poroke mi pa na misel ne pride, da bi dala 800 ali 1000 EUR....in takih fotografij niti ne tretiram kot umetnost......

Sicer je to kaj je za kogar umetnost res čisto subjektivno in prepuščeno posamezniku, vendar je tudi poročna fotografija lahko umetniška-tako fotografije celotne poroke kot tudi (in še posebej) portretne fotografije mladoporočencev po obredu, kjer se razen tistih standardnih da naredit še marsikaj, sploh če je želja in volja s strani neveste in ženina. In sklepam da vsak, ki plača profesionalnega fotografa za takšno ceno le-to željo ima.

Drugače pa upam, da avtorica teme najde dobro lokacijo, bend, fotografa in vse ostalo, da ji ta lep dan ostane res v lepem spominu user posted image .

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Vse za poroko
27.10.2014 8:08:50   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

In da fotograf, umetnik, lahko ustvarja svojo umetnost, mora fotografirati abrahame, poroke in birme, veselice.....ni pa vse, kar nek fotograf ustvari takoj umetnost, ampak je marsikaj zgolj komercializem......


Saj zato pa najdeš amaterje in take ki delajo na črno za nižjo ceno, ne moreš pa od njih pričakovat enake kvalitete storitve kot od profesionalca. Neketerim pa kvaliteta niti ni pomembna in najamejo pač tistega, ki je nabolj poceni.


glej....umetnost in kvaliteten obrtnik oz. podjetnik ni vedno eno in isto......in tisti, ki slika poroke, abrahame, krste ipd. in izdaja take ali drugačne knjige je bolj podjetniško kot umetniško usmerjen......

Še malo pa bo umetnost tudi fotografija, ki jo damo v potni list ali na osebno.....ker jo bo slikal t.i. "umetniški profesionalec" in jo bo zaračunal nekoliiko dražje kot "amaterski" fotograf, ki ni umetnik......

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Vse za poroko
27.10.2014 8:23:27   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Žabinčica

Sicer je to kaj je za kogar umetnost res čisto subjektivno in prepuščeno posamezniku, vendar je tudi poročna fotografija lahko umetniška-tako fotografije celotne poroke kot tudi (in še posebej) portretne fotografije mladoporočencev po obredu, kjer se razen tistih standardnih da naredit še marsikaj, sploh če je želja in volja s strani neveste in ženina. In sklepam da vsak, ki plača profesionalnega fotografa za takšno ceno le-to željo ima.

Drugače pa upam, da avtorica teme najde dobro lokacijo, bend, fotografa in vse ostalo, da ji ta lep dan ostane res v lepem spominu user posted image .


Lahko je tudi poročna fotografija za posameznika umetniško delo.....za posameznika....

In še enkrat.....vsak profesionalni in dober fotograf še ni umetnik zgolj zato, ker fotografira.......tako kot ni vsak bend, ki igra na porokah umetniški band, zgolj zato, ker špila muziko.....ker fotografija in glasba pač spadata v zvrst umetnosti in je potem že kar vse kar takoj umetnost......

torej lahko jaz fotografiram in malo cigu migu igram, pa sem že umetnik.......ker to je ista fora kot špilanje benda na porokah ali fotografiranje porok......zaradi čistega komercializma delamo iz ene navadne poroke umetnost......ker prodajanje umetnosti se mnogo lepše in fensi sliši kot zgolj prodajanje fotografij in doseže se lahko višja cena, ker naj bi šlo za umetnost.....gre pa za čisti komercializem....



(odgovor članu Žabinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Vse za poroko
27.10.2014 8:55:11   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
ker prodajanje umetnosti se mnogo lepše in fensi sliši kot zgolj prodajanje fotografij in doseže se lahko višja cena, ker naj bi šlo za umetnost.....gre pa za čisti komercializem....


Umetnosti je pri porokah polno, tudi npr. na jedilnikih, kjer je treba čisto navadne jedi in priloge 'zaviti' v nenavadna imena, npr. rukolina posteljica, svinjska rolada v orehovi haljici ...

user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Vse za poroko
27.10.2014 9:54:12   
kimica86
Joj pupe moje, ne bomo se kregale kaj je za koga umetnost in kaj ni user posted image user posted image user posted image
Pač, meni je preveč za dat toliko denarja enemu fotografu, če lahko najdem za manj denarja najdem prav tako dobrega fotografa user posted image
Drugače pa ja, bomo našli tapravega, se bomo že znašli user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Vse za poroko
27.10.2014 10:11:00   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86
Joj pupe moje, ne bomo se kregale kaj je za koga umetnost in kaj ni user posted image user posted image user posted image


Nič bat, ne bo nam hudega. user posted image

Te samo pripravljamo na to, da boš do poročne noči imela še veliko umetniških dilem ... user posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Vse za poroko
27.10.2014 12:20:55   
liliana
Eni temu pravijo umetnost.....drugi pa cirkus......user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Vse za poroko
19.6.2015 12:41:30   
šlogarca
Ali ima kdo izkušnje s tem parom http://avbart.com/si/, všeč so mi njune fotografije in zgodba. Cene za kvalitetnega fotografa se mi sicer zdijo visoke, a ko pomisliš koliko denarja gre za opremo in časa za to, da se navadiš programov za obdelavo, da se znaš prliagodit vsem vremenskim razmeram in podobno, so cene precej upravičene. Seveda bi primerno ceno plačala izkušenemu fotografu in ne nekem hobijistu, vendar se mi zdi vredno plačati 200€ več, če je razlika očitna, saj imaš ta spomin za celo življenje.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?